Polikistik over

23 yaşındayım ara kanamam olduğu için doktora göründüm tahliller vs yapıldı ve polikistik over olduğunu söyledi. Internette okuduğum şeyler beni bir hayli endişelendirdi şu an bunları göz yaşları ile yazıyorum. İleride çocuk sahibi olamayacak mıyım? Ayrıca nette tüylenme kilo alma sorunları olduğunu okudum ama bende tüylenme yok ve zayıfım oldukça. Tüylenme vs ilaç kullanınca mi başlıyor?
Bu kadar üzülme aşko ben pcosum ve şu an hamileyim

Bende polikistik var ayrıca yumurtalık larımda çikolata kisti olmasına rağmen hamile kaldım ve kızım oldu şuan 9 yaşında sonra tekrar hamile kalmak istedim bir sene olmadı ve ayrıca dayanamayıp doktora gittim keşke gitmeseydim dedim bana klomen çatlama iğne falan benim sol yumurtalıgımı temelleştirdi üstüne bunları kullanınca sürekli kist de olmaya başladı yanlış tedavi uyguladı sonra ben yeme içme spor u düzenli yapmaya başladım hatta 10 kilo vermiştim dedim olmaz da olmaz şükür dedim bir kızım var dedim ve rabbim bir mucize daha verdi ve oğlum oldu . Şunu demek istiyorum yumurta kalitesini tahlil dir herşeyi kontrol ettirin hemen ilaç tedavisine başlamayın herkese çok geçmiş olsun Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın rabbim en kısa zamanda size o güzel mucize yi versin 🙏🏻♥️

23 yaşındayım ara kanamam olduğu için doktora göründüm tahliller vs yapıldı ve polikistik over olduğunu söyledi. Internette okuduğum şeyler beni bir hayli endişelendirdi şu an bunları göz yaşları ile yazıyorum. İleride çocuk sahibi olamayacak mıyım? Ayrıca nette tüylenme kilo alma sorunları olduğunu okudum ama bende tüylenme yok ve zayıfım oldukça. Tüylenme vs ilaç kullanınca mi başlıyor?
Bende polikistim 3 ay sonra oğlumu kucağıma alacağım inşallah. Bu polikistin evreleri var bildiğim kadarıyla. Kilo almamaya dikkat et sadece beden kitle indeksine göre normal sayılıyordum tabi hamilelik kilo aldım 😝 yaşlarımız da birbirine çok yakın o yüzden hiiç strese girme. Bende çene altında 2 3 kıl çıkıyordu sürekli bir şekilde sanırım hamilelikten dolayı kesildi. Bi tedavi olmadım teste de girmedim hemen olmadı ama korunmayı (hap) bıraktıktan 8 ay sonra falan hamile kaldım. Yemene içmene kesinlikle dikkat et sabit kilonda kalmaya gayret et inşallah bir sorun çıkmaz

Bana o yaşlarda senelerce polikistik over diye ilaç kullandırdı doktorlar, sonra bir doktor değilsin dedi ondan sonraki bikaç dr daha değilsin dedi boş yere ilaç kullandım. Bir doktorla kalma başka bi doktora daha git, bir de panik yapacak durum yok polikistik over var diye çocuğun olmaz diye birşey de yok. Biraz uğraştırıyor doğru ama olmuyor değil.

Korkmana gerek yok bende polikistik over im . İlk evliligim 13 yıl sürdü çocuğum olmuyor diye gitmedigim yerler kalmadı en son hacı hocalara da gittim sorun polikistik over miş ki ben bunu daha yeni öğrendim. Oğlum şuan 10 yaşına girecek 6. Senem de kendiliğinden oldu . 2. Evliliğimi yaptım 1.5 yıl oldu bu yıllarda hiç korunmadim. Şimdi de bebek istiyoruz olmuyor . Rahim flimi çekindim herşey normal polikistik yine dert. Kilo alıp verisi evet çok oluyor bununla başım dertte malesef.asilama yaptırdım tuttu ama düşükle sonuçlandı. Uzun yazdım kusura bakma. İbrahim Saraçoğlu nu izledim herkes tarafından yapılan soğan kürü var bende başladım adetim bittikten sonra 15 gün içiliyor ben 14. Gunumdeyim bakalım neler olcak sende bir araştır istersen. Doktor sana doğum kontrol hapı verirsede asla kullanma o hataya dusme hiç bir faydası yok polikistik için.

X