Polikistik Over olup Hamile Kalmak

Nihan

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2021
210
40
Merhaba , 3 aylık evliyim ve bu ay polikistik over hastası olduğumu öğrendim. Cocuk düşündüğümüz için doktorum bana primolut adında bi ilaç verdi ve bu ay onu kullanmamı söyledi hamile kalmamı kolaylaştıracakmis .
Aynı zamanda ben ovulasyon takibi de yapmaya başladım bu ay adet bitiminden beri bugün 20.gün olmasına rağmen yumurta gelmedi acaba gelir mi bu ay ?
Benim gibi pko olup bu ilaci kullanip hamile kalan var mı?
Bu sendromu atlatan var mı ?
Tecrübelerinizi benimle paylaşır mısınız?
Gerçekten duygusal , psikolojik açıdan yıpratan bi süreç.
Cevaplarınızi bekliyorum simdiden teşekkürler

Canım o ilaç yumurtlamayı durdurur zaten bence doktoruna danış tekrar ne için verdi sana bunu ?

3 aylık evlilik de yıpranıyorsan 3-5 yıllık evliler ne yapsın. Evliliğin ilişkinin tadını çıkar görev olarak ilişkiye girme kendiliğinden olur daha çok yeni 3 ayda hamilelik olması için erken.
Tabi ki oyle ama insan hiç hamile kalamayacağını düşündükçe duygusal anlamda çöküntüye uğruyor.
Allah isteyip olmayan tüm herkese bi an önce hayırlı ve sağlıklı evlat versin

Kadınların genelde adet geciktirici ilaç olarak kullandıkları Primolut, içerisinde noretisteronu bulunduran kadınlık hormonu ilacıdır. Yumurtalıktaki yumurtaların atılımını önlemede etkili olan bu ilaç ovulasyonu durdurmaktadır. Doktorunu değiştirmelisin bence

gittiğim özelde iyi bir doktordu (şehir dışındaydım o sıra)
Adet görürsem şu an bulundugum şehirde hastaneye gideceğim inşallah

3 aylık evlilik de yıpranıyorsan 3-5 yıllık evliler ne yapsın. Evliliğin ilişkinin tadını çıkar görev olarak ilişkiye girme kendiliğinden olur daha çok yeni 3 ayda hamilelik olması için erken.
Valla kişiye katılıyorum ben hiç adet göremiyordum ilaçsız şiddetli pko var yıllarca çocuğum olmaz düşüncesiyle yiyip bitirdim kendimi evlendim hemen tedaviye başlayalım dedim eşime hemen de hamile kaldım şimdi boşa kendinizi yıpratmayın pko kısırsın demek değil sağlıklı insanların bile bir sene de oluyor

ya çok şükür yine tedavisi var ama şu çevre aile baskısı yok mu "eee yok mu bi şeyler " gerçekten yordu .

ya çok şükür yine tedavisi var ama şu çevre aile baskısı yok mu "eee yok mu bi şeyler " gerçekten yordu .
Ailelerin üstüne vazife midir nedir onlara ne oluyor. Sanki dersin doğurunca onlar besleyip büyütecek. Ayrıca daha yeni evlisiniz. Yanlış anlamayın ama eşinizle evliliğin tadını çıkarın. Birbirinizi iyice tanıyın.

ya bende kesinlikle böyle dusunuyordum hatta ilk aylarda düşünmüyoruz bile diyordum ama şimdi pko olduğunu öğrenince insan sarsiliyo olmayacak korkusu sariyo

Yahu 3 ayda ne sıkıştirmasi
Yeni evliyim diyin kapatın ağızlarını.
Pco olmak engel değil takip yapın edin durumunuzu analiz edin ona göre davranın sadece

Bende iki buçuk aylık evliyim polikistik over var bende de 4 sene doğum kontrol hapları kullandım ara ara bırakalı 2 sene oldu. Hala devam ediyo tabi geçmedi bitmedi hamilelik düşündüğüm İçin doktorum folik asit verdi düzenli olarak kullanıyorum. Adetim biter bitmez ovulasyon testine başladım bugün 4. Günüm olucak. Her ay adet görüyorum ama evlendiğimden beri her ay 7 gün erken oluyorum. Doktoruma danıştım bu konu hakkında bişey demedi ama yumurtalıkların tertemiz dedi. İlk başlarda bende çok stres yaptım acaba olmaz mı diye şuan da ara ara düşünüyorum ama bunu tamamen kafamızdan atmamız lazım stresten kesinlikle uzak durmamız lazım. Burda okuyorum sürekli insanlar artık pes ettim olmuyo her defasında hayal kırıklığı yaşıyorum dediğinde hamile oluyorlar. Çünkü eskisi kadar kafaya takmıyorlar stres yapmıyolar o rahatlığı yaşıyorlar. İnşaAllah seninde benimde isteyen herkesinde olur en hayırlısıyla ve sağlıklısıyla. Sende ovulasyon testine başlamalısın bence ve benim şuan hamile olan bi arkadaşım önerdi ilişkiden sonra belinin altına yastık koy ve uzan yarım saat ayağa kalkma. Hakkında hayırlısı olur İnşaAllah içini ferah tut her zaman veren Allah en doğru zamanı bilen de o.

Amin çok teşekkür ederim

Merhaba canim ben de polikistik over hastasıyım primomolut hapı adetinin gelmesini sağlayan Bi ilaç ben kullandım ama o su yönde hamile kalmanı kolaylaştırır yumurtlamani takip edip klomen hapı verip çatlama ignesiyle yumurtanı çatlatır ilişkiye girip tutmasını böyle sağlayabilir doktorun ben bunu yaşadığım için bunu net olarak anlatiyorm sana
Bu arada kaç kilosun ben kilolu olduğum için bana her doktor zayiflayacaksn demişti o yüzden soruyrm

Bende pko hastasıyım hemde genç kızlığımdan beri evleneli 9 ay oldu 3 aydır falan çocuk istiyorduk ilk klomen ve çatlatma iğnesi oldum çatlamadı kiste dönüştü klomene ara verdim prowomen diye bir takviye önerdi doktorum yumurta gelişimi için 30 tane vardı içinde toz suyla karıştırıp her gece içiyorsunuz sonra kistim kendiliğinden geçti ve şuan hamile olduğumu öğrendim daha çok yeni tabi umarım güzel ilerler ama prowomen kesinlikle çok etkili bir de kilon varsa 5 6 kilo vermek bile kolaylaştırıyor ben de öyle oldu yani

Ya çok sevindim adınıza
Inşallah hayırlı sağlıklı bi şekilde gönlünüzce ilerler hamileliginiz
1 hafta sonra adet olursam ben de bi kadin doğuma gorunecem bakalım hayırlısı olsun

Ya çok sevindim adınıza
Inşallah hayırlı sağlıklı bi şekilde gönlünüzce ilerler hamileliginiz
1 hafta sonra adet olursam ben de bi kadin doğuma gorunecem bakalım hayırlısı olsun
Teşekkür ederim Allah en kısa sürede sizede göstersin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…