Polikistik over ile nasıl hamile kaldınız kızlar? 🖐️

Hayır tatlım pkos sebebi ile düşük gerçekleşmez. pkos zaten yumurtanın oluşup kendini geliştirip çatlamaması demek.
Bende öyle düşünüyorum ama burdan biri pcos kalitesiz yumurtaya sebep oluyo kalitesiz yumurta da düşüğe sebep oluyo dedi de işte insanın başına gelince her şeyi araştırıyo bence de sebep olmaz diye düşünüyorum

Yaa yazını okudum da yazmak istedim canım bende 6 aylık evliyim bende de fazla kilom yok adet düzensizliğim var ilk adet gördüğüm zamandan beri düzensiz pcos olduğunu öğrendim zaten pcos var diye bende hiç korunmayi düşünmedim iyikide öyle yapmışım 6 aydır olmadı iki ay klomen tedavisine başladım süreci hızlandırmak için pcos olunca insan daha çok çocuğum olmayacak psikolojisine giriyor klomenden sonuç alamadım bu ay doktorumu değiştirdim kan degerlerim çok şükür iyi bir sıkıntı yok normal çıktı hepsi letu verdi bakalım pazartesi ilaç bitiyor kontrole gidicem inşallah hayırlısıyla tez vakitte nasıp etsin rabbim hepimize

Merhaba canım kesinlikle seni anlıyorum insanlar daha 6 ay diyor acele etme üzülme flan da pcos böyle lanet birşey işte Allah bilir tabiki ama bu hastalık olunca hemen bebek tutmadığı için bir iki yıl korunup tedaviye başlayıp yıllar kaybetmekten se ilk gunden beri deniyorum çünkü ilerde ikinci çocuğumuda isteyeceğim belki yıllar geçiyor yaş geçiyor sanada kolaylıklar diliyorum canım inşallah yakın zamanda güzel haberi alırız ve isteyen herkes

İnşallah canım benim evet söylediklerin çok doğru rabbim hayırlısıyla tez vakitte isteyen herkese de bize de nasip eylesin inşallah

Rabbım hayırlısını kolaylikla versin inşallah. Vitamin değerlerin düşük ise takviye alman gerekiyor. D , b12 , kalsiyum, magnezyum bunlar gerçekten önemli. Aile hekiminden detaylı kan testi isteyebilirsin yapıyorlar.
Glofer verdi ise kan tahlili yaptığını ve insülin direncin olduğunu biliyorsun. Eğer insülin direncin varsa spor ve dengeli beslenmeye başlamalısın.
Benim pcos rahatsızlığını bütün belirtileri ile yaşıyorum. Tuylenme, saçlar da seyrelme, kilo verememe(insülin direnci), gobek bölgesi yağlanma, adet düzensizliği, yumurtaliklarda fazla yumurtlama catlamasi adet gecikmesi.
İlk bebegim dış gebelik geçirdikten 3 ay sonra kendiliğinden oldu. 8 yıl normal yolla ilaç famela klomen gibi kullandım olmadı. Yaşım ilerlediği için tüp bebek yaptık denemeleri bıraktık. 25 yumurta toplandı, 11 tanesi dollendi. 3. Denemede tüp bebek ile ikizlere hamile kaldım. Doğdular şuan 5 aylıklar.

Bu pcos adet düzensizliği tek seferde geçmeyen birşey, naçizane tavsiyem güzel bur doktor bulup çatlama öncesi yumurtalarını dondurma işlemi yaptır. Yumurtalık değil yanlış anlaşılmasın. Döllenme öncesi büyüyen gelişen yumurtalarini toplatuo dolduruyorlar. Çünkü şimdi hamile kaldın. İkinci cocuk istersen bu avantaj olacaktır.
Rahim film çektir doktorlar illaki istiyor. Amh yumurta rezervi değerlerinin de testi elinde olsun.

Gliforla adetlerim düzeldi günü gününe oluyorum evet yemeğime dikkat etmesemde azalttım kilo verdim vitaminlerim normale dönmüs olmuyor bebek . Bu isler tamamen kısmet Rabbim isterse verir . Kimsenin kucağını boş koymasın insallah . Bu ayida degerlendirip doktora gitmeyi dusunuyorum insallah bi tedavi onerir . Onlarlada olmazsa tüp bebek sürecine geç kalmadan baslamayi dusunuyorum suanlik dusuncelerim boyle hayırlisi olsun . Sağlıkla büyütün ikizlerinizi sevgi huzur mutluluk dilerimm❤❤

Evet rahim filmini bende dusunuyorum tuplerde tikaniklik vs vardir belkide oda engel oluyor olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…