Polikistik over ile nasıl hamile kaldınız kızlar? 🖐️

170 boyunda 86 kilodayım evlenmeden önce 74lerdeydim. 2 yıldır evliyim ve son 1 yıldır çocuk istiyoruz. Evlendikten sonra kan tahlili vs baktırmadım ama maalesef kendiliğimden adet olamıyorum. Kendimi bildim bileli PCOSluyum. Doktor inotisol tavsiye etti ama onu bile düzenli kullanmıyorum. Kg veremiyorum inotisol doğru düzgün kullanmıyorum hamile kalamıyorum böyle saçma sapan bir döngü içindeyim

İnşallah çıkamadığımız döngülerin içinden çıkar kurtulur bebişlerimize kavuşuruz

Kizlar merhaba ben bugun polikistirover oldugumu ogrendim doktorum bi ilac yazdi ama suan hatirlamiyorum adini yarin alicam ilaci yumurtalari besliyomus 4 5 ay icinde kendiliginden hamile kalirsin dedi ileri derece segil daha baslangici dedi ne yapicam bilmiyorum cok tedirginim benim gibi daha baslangici olup hemen hamile kalan var mi

Metformin falan mı çünkü banada verdi. Yumurtlamayı sağlar kilo verirsin insülin direncin kırılır vs gibi şeyler söyledi baya işe yaradı adetlerim düzeldi kullandımdan beri ama hala gebelik yok. Aynı şekilde benimkide hafifmis

Adet oldum karnım ağrıdı ama maalesef adetim sökülmedi peçeteye gelecek kadar silik geldi ne yapmam gerek bilgisi olan var mı acaba

Benim 14 yaşımda adet olduğumdan beridir adetlerim hep düzensizdir 2 ay olmam sonra olduğum zaman kısa sürer yada uzun sürer dengesizdi hep çocuk için hiç acele etmeyi düşünmedim 1. Evlilik Yılıma 4 aylık hamile olarak girdim :) aslında hamile kalmak için özel bir çaba sarf etmedim ilk önce adetim düzene girsin diye çörek otu yağı kullandım ve gerçekten 2 ayda bir adet olan ben 15 gün 18 günde adet oldum hamile kalma yönetimi olarakda çevremdeki kadın büyüklerimi dinledim cinsel ilişkiden sonra hemen ayağa kalkmadım afedersiniz boşalma olduktan sonra ayaklarımı tavana doğru uzatarak bi yarım saat felan bekledim ve uyku düzenime beslenmeme dikkat ettim sonrasında hamile olduğumun haberini aldım doktorum bana 1 sene mühlet vermişti tedavi için kendi kendime hamile kalamaz isem tedavi uygulanacaktı yani diyeceğim o ki bazen kendi yolunla birşeyler denemek yada dinlemek güzel sonuç veriyor umudunu kesme inşallah rabbim kucağını boş bırakmaz ♡

Rabbim saglikla buyutmeyi nasip etsinnn insallah darisi bizlere. Eşimde bir problem yok aslinda bende de yok yumurtluyorum adetim düzeldi cocugum olabilir olarak gözüküyor. Şimdilik olmadı insallah bu ay haberini alırım benim için dua edin ❤

Bende 59 kg . 166 boy. Hormonlar normal esimde normal ultrasonda pco var . Folikasit kullaniyorum hamile kalamadim 1 yildir evliyim

Bende 59 kg . 166 boy. Hormonlar normal esimde normal ultrasonda pco var . Folikasit kullaniyorum hamile kalamadim 1 yildir evliyim
Folikasidin gebe kalmaya bilinen bir etkisi yok. Sadece olası bir döllenmede bebeğin omurilik sinir sistemine fayda sağlar.
1 sene dolmuş artık doktora gidebilirsiniz. Yumurta destekleyici ilaç başlar

Her sabah zeytinyagli incir kürü yiyorum doktorum glifor başlattı onu içiyorum adetin 15.gubundede duphaston içiyorum 10 gün bir hafta içinde de adet oluyirum bir haftadır testere dişli aslan pençesi çayı iciyorum hormonları da bir skinti yok şükür esimdede bsey çok sadece pcos var bnde 6 aylık evliyim henüz ama pcos olduğu için asla korunmayı düşünmedim nasıl olsa süreç üzüyor diye evliliğimin ikinci ayında kimyasal gebelik geçirdim sonrası hep negatif testler bu ayda olmazsa çatlatma iğnesi ni deneyecegiz doktorumla rabbim hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin insallah

Bir ay öncede polipin vardı onu aldırdım engel olmasın diye yapabileceğim herşeyi yapiyirum deniyorum takdir Allah'ın beklemedeyizz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…