Polikistik over ile nasıl hamile kaldınız kızlar? 🖐️

Serifeeeeeeeee

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2023
83
30
Merhaba arkadaslar. Pkoyum bebek istiyorum . Polikistik over de en iyi adım kilo vermek olduğu için bi kaç ay içinde 65 kg dan 59 kiloya düştüm. Glifor kullanıyorum adetlerim 4 aydır gayet düzenli. Daha öncesi ben kilo aldıkça gittikçe düzensizleşmişti. Ovulasyon testinde yumurtlamada görüyorum fakat bebeğim olmuyor. Ne yapsam nasıl bir adım izlesem bilemiyorum yardımcı olur musunuz lütfen kızlar

Femara (5gün)+ gonal f (2gün) + çatlatma iğnesi. Doktor kontrolünde yumurta takibi ile kaldım. Pcoslular için evde yapılan ovulasyon testleri doğru sonuç göstermeyebiliyor bazen. O yüzden en güzeli doktor kontrolünde takip etmeniz yumurtanızın kalitesine bakıp kontrol ettirmek

İnşallah bu ay yeniden doktora gitmeyi düşünüyorum regl günümde özellikle umarım böyle bi tedavi uygular ve gebe kalırım inanın o kadar istiyorum ki

Bekarken bir kadin dogumcuya gitmistim. Normalde adetlerim duzenliydi ama o ay duzenim bozulmustu. Doktor pcos dedi. Dogal yolla cocugun olmaz anca tedaviyle olur dedi. Şok olmustum kendime gelememistim gunlerce. Smdi evleneli 4 ay oldu ve kendiliginden hamile kaldim. Bazi doktorlar cok acimasiz ve bilgisiz. Ben evlenene kdr o pskolojiden cikamamistim o doktor yuzunden. Dicegim o ki umutsuzluga kapilmayin sakın..

Aksine gittiğim doktor benimle olumlu konuştu. Seninki hafif hormonlarında sıkıntı yok sadece kilo ver senin çocuğun olur istediğin kadar doğurursun dedi. O zaman 65 kiloydum 55 e düş dedi 59 a düştüm glifor yazmıstı onu kullandım adetlerim gayet düzeldi ovulasyon testinde her ay 15,16. Günler yumurtlama görüyorum fakat tutmuyor minik bebeğim. Evleneli 1 yılımız da dolmadı daha fakat sonuçta pkos olduğumu biliyorum ve olmuycak diye korkuyorum sabırsızlanıyorum olması için.

Ben çok kolay hamile kaldım iki kez ikiside düştü polikistikten diyenler oldu başına gelen var mı aceba

Aynılarını yaşadım
Üstelik 90 kiloyum.
1,5 sene uğraştım
Adet düzenli,yumurtlama oluyor,eşimde sorun yok,hormonlarım düzgün vs.
Ama ultrasonda hep pcos görüntüsü var.
En son doktorum femara yazdı hamile kaldım

Hic duymadim pcosun dusuge sebep oldugunu
Doktora sordum yapmaz dedi burda yapar diyenler oldu benimde kafam karışık ama hamile kalmada hiç sorun yaşamadım denediğim ilk ay oldu ikiside ama şimdi korunuyorum altı ay oldu 16sında doktora gidicem sonrasında inşallah bırakırız korunmayı da bizim de bebişimiz olur Allah isteyen herkese nasip etsin bitki çayları içme soğan kürü felan yapma ekmek yeme d vitamini kullan polikistiği olanın sürekli d vitamini ihtiyacı oluyormuş kafana da takma olur inşallah

Şimdi kaç aylık bebeğiniz

Aynen benim d vitaminimde dipte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…