Polikistik over için hangi ilaç ve tedavileri uygulayıp hamile kaldınız kızlarr

Polikistik over için hangi ilaç ve tedavileri uygulayıp hamile kaldınız kızlarr

• Klomen

OY: 2 28,6%
  • Iğne

OY: 3 42,9%
  • Glifor diaformin

OY: 2 28,6%
  • Tuo bebek

OY: 1 14,3%

• Ankete Katılan
    7
Bende klomen kullandım sonra doktor değiştirdim suan ınofolıc combı glukofen coraspin doktineks ve yumurta büyütücü olarak femara bu üçünü denememiz femarayla

ben igne tedavisi oldum ilk ay kis oldu sonra 2. denemede hamile kaldim simdi 7 yasinda oglum ve tekrar tedavideyim 2 klomen kullandim tutmadi bir igne tedavisi yaptim kis oldu bu ay biraktim adet olmayi bekliyorum tekrar igne tedavisine baslicam sanirim

InsaAllah hayırlı sonuçlar alırsınız Allah kimsenin kucağını boş brakmasnn

Bakalım klomen denedik olmadi aşılama oldum turmadı seephone kullandım olmadı bü üçüncü femerayla olmazsa göbekten iğneye baslıcaz dedi doktro inş tutmuştur da gerek kalmaz
InsaAllah canm Allahm bu gunlerin yüzü suyu hürmetine versin inşaAllah :). Bende klomen etki etmeyince bu ay ara werdim öbür aya iğne tedavisine başlıcam artk . Günüm de geçti olmadm ama heves etmek istemiyorum gecikmeli olduğu icinn

Once tsh yuksek cikti meger guatr varmis bende subat2017 ameliyat oldum ..dedim biraz iyileseyim bebek dusunelim evleneli 1yil okunca korunmayi biraktim doktora gittim ben bilincli saglikli bir gebelik gecirmek istiyorum diye folik asit verdi bana ...o ay denedim adet oldum adetin 3.gunu hormonlarima bakti ultrasonda hafif pko var dedi ... Neyse 1ay daha denedim.bu arada endokronoljiye de gidiyorum her ay cunku tsh kontrol edilip ilac verilecek. O insulin direncime bakti yuksek cikti ilac verdi matofin adetlerim duzene girdi...kilo verdim 4kil ayda olmadi doktor gel sana yumurta takibi yapalim dedi tam takip icin cagirdi kaynanam lar kaza yapmis apar topar memlekete donduk doktora gittim gec kaldik ama yine yapalim dedi catlatma ignesi verdi .vurundum.veee o ayda adet oldum... Bazen ara kanamalarim oluyodu polip dedi iki doktor (vajinal ultrasonla tani kondu) bu arada ben bi arkadas tavsiyesi ile inofolic combi tabelete baslamistim.doktora sormadim eczaneden aldim ictim.tamam dedim adet olayimda gidip histerekopi ile polipleri aldirayim...o ay hamile kaldim.
(O ay sogan kuru ictim 10gun gunde 2kez ,10gun gunde 1kez testere disli aslan pencesi kuru ictim,1kere maydanoz sut buhari yaptim sadece maydanoz sut buhari(bazilarinda raki yaziyo ne isimiz olur haram seylerle haramdan medet umulur mu ) ,Matofin kullaniyodum ilac ,Levatrion tsh icin kullaniyodum,inofolic combi folik asit kullaniyodum.O ay gunubbirlik(1gun arayla )iliskiye girdim onceki aylar fazla girmemistim acikcasi ayda 5-6 kez di o ay bunu 2ye katladik.ve cok dua etttim cok dua aldim..ALLAH nasip ettibve cok sukur rabbime hamileyim...3ay olmadi 4.ay geldi minigim...rabbim.isteyen herkese nasip eylesin...insallah her namazimda dua ediyorm...en kisa zamanda hayirlisiyoa hamile kalmaniz dileklerimle...

S
Sayolasın canm Allah razı olsun çok güzel yazmssn bida imtihan Rabbimden gunu gelince olacak insaAllah . Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah:)

suan seninle ayni durumdayiz iki ay klomen kullandim yumurta büyüdü carladi tutmadi doktor ara verelim bu ay oyle bakalim dedi ilacsiz gonderdi bazi 10 gun biraktim 14. gun doktora gittim yumurta daha 12mm ama iliskiye devam dedi birkac deneme daha yaptim biraktim sonradan doktora gitmedim buyudumu kaldimi yumurta bilmiyorum bu ay ilac kullanmadim ya suan 1 gunum geciyor sabah test yaptim cikmadi birsey zatende umudum yok pkoluyum ondan geciyordur arada agri giriyor geciyor hazirlik var icerde galiba

Hayirlsi olsun Allahm herkesin kalbine göre versin inşaAllah :) en kısa zamanda evlatlarımız kucagmzda olsn

İğne sonucu yumurta sayın nasıl oluyor? Pco larda çok sayıda yumurta oluşabiliyormuş. Benim öyle oldu sanırım ve karnım 5 aylık gibi

İğne sonucu yumurta sayın nasıl oluyor? Pco larda çok sayıda yumurta oluşabiliyormuş. Benim öyle oldu sanırım ve karnım 5 aylık gibi
evet çok yumurta oluşuyormus bende iki taneydi sanirim doktor soylememisti ama 2 kis tim olmustu biri sagda biri solda sogan suyu ve dogum konrol hapiyla o ay eritmistim sonrada yaptirmadim 2 ay klomen denedim tutmadi seninde yumurtalarin buyumustur ondan agri vardir buyusunde tutsun insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…