Plesenta previa çok korkuyorum:(

ersndrya86

Annesinin Aşkısııı:)
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2009
209
80
38
mafoldumbenMerhaba arkadaşlar ben tüp bebek yoluyla hamile kaldım ve şu anda 24+4 haftalık hamileyim dün kontrole gittik ve ultrasyonda doktorum plesentanın ve bebeğin eşinin rahim ağzına çok yakın biryerde durduğunu ama tam kapatmadığını söyledi kanamam olup olmadığını sordu Allahtan bugüne kadar öyle bir problem yaşamadım ama kanamam olması halinde hemen hastaneye gitmem gerektiğini eğer çok kanamam olursa bebişimi almak zorunda olduklarını söyledi ve sezeryanla doğum yapabileceğimi de söyledi açıkçası ilerleyen haftalarda kanamam olursa erken doğum riskim var ama bebeğim daha çok küçük ona bişey olmasın:Saruboceq: internetten araştırdım eve gelince daha çok korktum anne ve bebek için tehlikrli bir durum.Aranızda böyle bir sorun yaşayan varmı paylaşımlarınızı bekliyorum:çok üzgünüm:

cnm öncelikle geçmiş olsun banada aynı durum oldu 15haftalıkken eşi bebegimin rahim duvarına kadar gelmişti 2hafta yat ıstırahat dedi et ettim ve inanmıcaksın ama 5dikiş atılması düşünülürken alttan bebegimin eşi yukarı olması gereken yerine çıktı bolbol yat ayaklarını yukarı dik eminim seninkide çıkcaktır olması gerek nyere cnm üzülme dua et yatttt

canım hayırlı olsun öncelikle..
hareket kesinlikle etmemen lazım..yatarak geçirmen gerekiyor hamileiğini.benim kuzenimde de böyle oldu yattı sürekli sonrada 37.haftada sezeryanla alındı bebeği
senden ricam yat dinlen

benimde oldu ama 28. haftadan sonra yukarı çıkma ihtimali çok yüksek benimkisi çıktı doktor şimdi normal dogum bile olabilir diyor... tabiki bende kıpırdamadan hep yattım sadece tuvalet için kalktım...

Benimde eltimin başına gelmişti bu durum.Dr araba kullanmak,temizlik yapmak ,merdiven bile çıkmıcksın diyordu.O hiç dikkat etmedi herşeyi yaptıı dinlemedii bişiyim yok dedii lekelenmeleri oldumu istirah ediyodu sonra yıne ayaga kalkıyordu...sonra doğum sezeryan olucaktıı.Gece birden bacaklarından aşağıya:-tatlicadiarzu-kan gelmeye başladım nasıl hızlı akıyor dıyoo.Bebek kesin öldü dedim diyo.Çünkü bebe plesanta önde oldugu için bebek içerde kandan boğulabılırmıs .Herneyse acilen ameliyata alındııı.Nts tutmuşlarr bebeğin kalp atışları yavaşlamıs.Anne ve bebe hayati tehlikede..bir yandan koluna damar yolu açmışlar bir yandan elbıseler cıkmıs,bir yandan sunta takılmıs.Bunların hepsi 5 dk içinde herkez hızlı birşekilde hareket etmişlerr.doktor amelaıyettn cıktı üzeri kanlıydı çokk korkmuştum-tatlicadiarzu-Ama allaha şükürler olsunn bebek ve anne iyiydiii..

canım bir arkadaşımızında çok erken olmuştu bebişleri ama annede bebişlerde çok sağlıklı korkma hiç Allah yardımcın olsun durabildiği en uzun zamana kadar durur inşallah bebişin bol bol yat dinlen istersen

bol bol istirahat ediceksin başka yapabilceğin bişey yok

hernekada etraftakilere bu tarz durumlar doktor abartması gibi gelsede aslında ciddiye alınması gerekn bir durum

ya kızlar internetten araştırdıkça içim karardı sizi dinliyorum ve istirahate çektim kendimi.......Allahım hayırlı sağlıklı dünyaya getirmeyi nasip etsin hepimize amiiiiinnnn.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…