plesenta kireçlenmesi..

Zeynep28 maras

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.507
19
bugün kontrole gittim ve doktor plesantanın aşırı kireçli olduğunu söyledi haftaya tekrar gel eğer daha kötüye giderse acil sezeryana alırız dedi 37 haftama girdim bebeğim 2460 gr ama ya haftaya kadar bebeğim oksijensiz kalırsa bi an ya bişey olursa çok korkuyorum bu konuda bilgisi olan varmı?

canım aynı sorundan erken doğum yaptım .druna güven bahar hanım bu konuda tecrübeli en azından benim sayemde .:))sakın korkma içini ferah tut .bebeğinin hareketlerini izle .telefonunu verdi dimi dr .eğer takıldığuın bişey olursa ararsın.hayırlı doğumlar

plesentada aşırı kireçlenme var deyince aklım başımdan gitti tlf almayı unuttum peki acil bişey olsa ben hastaneye gitsem gelir dimi bide bu durumdayken normal doğum olurmu bebeğim tam dönememiş belki bundan dolayı dönemiyodur dedi senin doğumun nasıl oldu canım?

ben sana özelden veririmcanım ben sezeryan oldum özelden anlatmıştım

benim bir arkadasımda da oldu.37 haftalıktı.bebek dogum pozisyonunu almıs gelişimini tamamlamıs eger dogum gerçekleşmezse amnıyon sıvısı bozulmaya kireçlenmeye baslıyormus.sebebi öyle açıklamıs dr.ben de o zaman öğrenmiştim.ne kadar dogru bilmiyorum.arkadasım sezeryanla dogum yaptı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…