PLASENTADAN parça alma işlemi yaptıranlar lutfen yardım

senin ne geldi basına anlatırmısın? banada doktor aynı seyi dedi bidahakine mutlaka ya cvs yada amniyosentez yaptırman lazım muhakkak ddi bunda yaptırmıstım cvs ztn

Oofff ne zor bir süreç bu Allahım yardım etsinn sana arkadaşım.. Başıma gelmedi ama yazmak istedim okuyunca..
Sana dua okudum belki Rabbim kabul eder hayırlısıyla geçer bu durum...

Oofff ne zor bir süreç bu Allahım yardım etsinn sana arkadaşım.. Başıma gelmedi ama yazmak istedim okuyunca..
Sana dua okudum belki Rabbim kabul eder hayırlısıyla geçer bu durum...

sağol canım desteğin için ama herşey bitti umutlar bitti kurtaj oldum ne yazıkki. ama duan için Allah razı olsun inşallah yeni gebeliğim hayırlı geçer sağsalim alırım kucağıma rabbim ogunleri göstersin her isteyen insanlara inşallah

Son düzenleme:

Afedersin canım şimdi tüm sayfaları okuyunca gördüm.. Geçmiş olsun.. Allah bir daha yaşatmasın.. erken farkedilmesi iyi olmuş ama senin açından.. Bende ilk dış gebelik geçirmiştim şimdi bak 1 ay sonra Allah nasip ederse alıcam kızımı kucağıma.. Herşeyde bir hayır vardır..

öylemi Allah sağsalim kucağına aldırsın size bağışlasın evladınızı hayırlı doğumlar dilerim. Benim içinde eet erken farkedilmesi bi anlamda ii oldu tabi ama keşke yaşamasaydık nasip artk yapacak bişey yok

senin ne geldi basına anlatırmısın? banada doktor aynı seyi dedi bidahakine mutlaka ya cvs yada amniyosentez yaptırman lazım muhakkak ddi bunda yaptırmıstım cvs ztn

Benim 17. haftamda amniyosentez yapıldı. ve trizomy 21 tespit edildi. Çok geç kalınca çok acılar çektim, anlatması imkansız ancak yaşayan biliyor... Ruhumda, yüreğimde tekrar iyileşmez demiştim, ama büyük konuşmuşum iyileşiyormuş. Tekrar hamile kalmak istiyorum, korkuyormuyum evet çok ama bunlar engel olmamalı kaderin önüne kimse geçemiyor. Ben allaha güvenip, ona sığınıp gözlerimi kapatıyorum, ve ondan sağlıklı bir evlat istiyorum nasipse....

canım çok geç kalınca çok acılar çektim demişsin fiziksel acıları mı kastettin doğum gibi mi yaptın yani kusura bakma bunlar seni üzüyosa sormayım burda tecrubelerimizi paylaşıp birbirimizi bilgilendiriyoruz genel olarak sana sormam da bu yüzden yanlış anlama istersen cvp wermeyebilirsin. Tabiki tekrar hamileliği mutlaka düşünüyoruz Allahım tekrar yaşatmasın bu acıları. senin nekdr oldu sonlanalı da tekrar gebeliği düşünüyosun

Bebeğin karnında büyüyor, dolasıyla duygusal bağ artıyor, cinsiyetini öğreniyorsun, ismini seçiyorsun, ve birde bakmışsın kromozom anomalisi haydi... yeniden gebelik düşünüyorsan en kısa sürede, birde normal doğum yapman gerekiyor, kucağına alamıyacağın bebeğin için sancılar çekiyorsun, bir daha bunları yaşamayı hiç istemiyorum, Allah kimseye yaşatmasın.

Süreyide kısa tutuyorum. 3 ay oldu. Rahim temiz tüm testlerimi yaptırdım. Tüm testler derken gebelik öncesi testler, (Kan değerleri falan) zaman ne kadar uzarsa psikoloji o kadar kötü oluyor bence, bu kaostan çıkmadan hamile kalıp, hamile haberimle iyileşmek istiyorum. Bizim gibilerin tek ilacı ikinci bir hamilelik... Tabiki ve muhakkak CVS yaptırmam gerekiyor. Sende biraz anlatsana CVS hakkında bilgi, seninki erken haftalarda olunca küretajmı oldu?

canım aslında ege üni bana yatış yapıp düşük haplarıyla düşürtcekti ama onu ben kabul etmedim hergün orda wc de bebeğimin parcaları düştü mü düşmedi mi diyemi bakıcam onları görmeye yüreğim nasıl dayanacaktı ama kürtaj içinde vaktim kalmamıştı nerdeyse hatta çoğu doktor 13 haftalık kurtajı kabul etmiyomuş ama benim kendi doktorum profesör hemen onu arayıp danıştım tmm dedi ve kürtaja aldı beni aslında ileri gebelik oldugu için biraz riskli oluyo kurtaj bu dönemlerde çünkü rahim çok yumuşak oluyomuş ve delinebiliyomuş kurtaj esnasında ondan kurtaj yapmayı kabul etmiyolar ama benim doktorum yaparım dedi onun tecrübesinede güvendiğim için vede doğum gibi yapmaktan çok korkuyodum oyuzden kurtaja gözüm kapalı eet dedim we oldum ama mesela bugün kürtaj olalı 18 gün oldu ama kanamam hala devam ediyo düşün buda ileri gebelik olduğu için rahim ancak toparlanıyo işte doktorumda öle dedi böle yanlarıda war yani. ama ben normal doğum gibi yapmaktan çok korkuyodum ondan kurtajıda hemen yaptırdım zmn ilerlemeden

biz de ağustosun 20sinde gideceğiz prof dr recep hasa umarım yolunda gider herşey. çok korkuyoruz...

Merhabalar şuan hamileyim bende ilk gebeliğimde çok büyük sıkıntılarla geçirdin bebeğimi kaybettim tekrardan hamileyim cvs yaptırmam lazım en erken 12 haftada yapılıyomuş sonuç 3 haftada çıkar dediler eğer sonuç kötü olursa 15 haftada kürtaj mümkünmü acaba benim doktorum normal doğum şeklinde olucak dedi lütfen kafayı yemek üzereyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…