PLASENTADAN parça alma işlemi yaptıranlar lutfen yardım

Elzem25

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2012
76
0
Merhaba arkadaşlar herkese sıcak yardım sever yorumlarınızla destek veriyosunuz benimde derdimin aynısını basından gecen varsa lutfen yardımcı olsun. ben 13 haftalık hamileyim ancak kistik higroma çıktı bebegimde yani ense kalınlıgı çok yuksek ve doktorum bebek yuksek olasılık özürlü acil plasentadan parça alma işlemi yaptırman lazım dedi. bunu da ege üni. hastnsi yapıyo salı gününe randevu aldım ama çok endişeliyim hastanede hep 25yaşlarındaydı doktorlar hemşireler oyuzden bu işlemide acemi yeni mezun olmus yada henuz ögrenci birine yaptırırlarsa diye inanılmaz endişeliyim çünkü düşük riski amniyosenteze kıyasla daha yuksek bu işlemde tecrubeli bi doktorun yapması lazım. kusura bakmayın 10gündür çok perişanım kötüyüm oyuzden uzattım sanırım. Ege üniversitesi hastanesnde amniyosentez yada koryon villus yada koryosentez yaptıranlar varmı bilgilerinize ve yorumlarınıza ihtiyacım var

Canım çok geçmiş olsun yazını okudum kendı yasadıklarım aklıma geldı bende aminosentez yaptırdım Fakat ben istanbulda oturyorum keske gburda olsaydın sana yardımcı olurdum.Biliyordun geçen sene Şişli etfalde sanırım devlet hastanesınde amınosentez yaptıran bırı vefat etti çok onemlı bır cerrahi müdahale Aman dikkat et cnm Ben acıbademde yaptırdım.Daha sonra samanyolunda bu olayı duyunca cok korkmustum ıyıkı cok ıı bır hastanede yaptırdım.Giden arkadaşlar inşallah yardımcı olurlar tekrar gecmıs olsun.Birde Genetik test var onlarıda yaptır derım çook onemlıı

tşk edrm cvp verdigin için canım bu genetik test dediğini kendimizmi talep etmemiz lazım nasıl yapılıyo o bide sana amniyosenteze neden gerek duyuldu benimki gibi seylermi gelmişti başına. Cok zor yaa ne yapcağımı bilmiyorum

Sen şuan cok hassas bir dönemdesin seni üzmek istemem inan ama yardımcı olmak adına kendı olayımı anlatayım.Ben rüya gördüm çok kotu çocugumu Yani beni görenler sen ermişmisin diolar dusun yanı .Neyse haftada 3 defa doktore gıdiyordum fakat doktora dıyemıyorum ben ruya gordum falan fılan gulerler :) nese sonra doktor cocugun ambıyosunda sorun gozukuyor deyınce dunyalar basıma yakıldı Ruyamda gorduklerım gercek cıktı yanı onu sana anlatmam.Sonra amınosentez vs testler derken bize gen testide yapıldı Hastaneye baglı ozel genetık arastırma merkezlerı oluyor ordan bırgun benı aradılar esınle ıkınız kan verceksınız dedıler.Neyse verdik Eşim genetık rahatsızmıs yanı cocuga gecmıs anlayacagın cocugu 18 haftalıkken cok zor sartlarda aldırdık.Sakın zaman gecırme her gecen zamanda cocugun bacagı vs buyudukce sen zorlanacaksın inan bunları sana solemek cok zor bılıyorum .Hangi hastaneye gıdıyorsun bılmıyorum fakat yardımıc olurlar ıı doktor seç.Bak bu cok onemlı.Dediğin gibi doktorun tecrübelı olsun cunku cok onemlı bır cerahı hatta bundan ölenler bıle var gecen sene bir hastanede boyle bır sey yasandı hatta televızytona bıle cıktı.Soracagın baska soru yada kafana takılan bısey varsa yardımcı olurum cnm

Son düzenleme:

ben plasentadan parca alındığını ilk kez duyuyrm.zor bir sürecten geciyorsunz rabbim yar ve yardımcınız olsun.bu parca alınınca sonuca göre bebeğinize iyileştirici bişey mi yapcaklar.

çok üzüldüm başına gelenlere yaa Allahım kimseyi böle şeylerle sınamasın zor bir dönem. sen neden zor aldırdın doğum gibi mi oldu. benim doktor o testlerin temiz çıksada bebeginde baska bi hastalık war demektir ddi yani kalp anomalileri beyin weya böbrek vs anomalileri var demektr sağlıklı değil bu bebek dedi yani hiç bi ümit bırakmadı içimde anlayacağın oyuzden testi yaptırıcam ama dehset heyecanlada sonucu beklicem diyemiyorum açıkcası

ben plasentadan parca alındığını ilk kez duyuyrm.zor bir sürecten geciyorsunz rabbim yar ve yardımcınız olsun.bu parca alınınca sonuca göre bebeğinize iyileştirici bişey mi yapcaklar.
hayır canım bu test bebegin kromozomlarını incelemek için yapılıyo yani sonuç kötu çıkarsa doktorlar sonlandırmayı tavsiye ediyo yoksa özürlü oluyo tabi Allahın taktiri. tedavisi yok anlıyacağın ümit yok. teşkr edrm duaların için

canım cok zor bir sınavdan geciyrsun rabbim yar ve yardımcın olsun.bu sınavdan alnının akıyla inşallah cıkabilirsin

canım cok zor bir sınavdan geciyrsun rabbim yar ve yardımcın olsun.bu sınavdan alnının akıyla inşallah cıkabilirsin

insallah canm insallah amin. dün saat 10gibi kanamam başladı hemen hast. gittik ama kalbi hala atıyodu bebeğimin geri gönderdiler bugün pek gelmiyo ama biraz ağrım var ne yapcagımı bilmiyom yaa elim kolum bağlandı. yatcaksın her an düşük olabilir ddi doktor hersey Allahtan

Sadece uzmir degil canim bi bsk nerekerde yaptirabilirim yazan yere tikla alta harita cikiyo oraya bak bircok ilde yapiliyo...

Yani doktorun dediği gibi iyi bir sonm değil .Evet normal dogum ve belden uyusma yapmıyorlar cok ozur dılerım 2 gun ınledım hastane ayaga kakltı dıyebılırım Allahım kımseye yasatmasın Aılem yanımdaydı herkes perısan oldu.Evet cocugun böbreklerı vs bozuk oluyor.Eşinle beraber Genetik test yaptırın sizden gen sorunu olabılır bızımkı oleydı cunku oda cocuga gecmıs cnm bu dedıgımı ıhmal etme sakın yoksa bıdakınde de boyle olur daha uzulme eger gende problem varsa tup bebk yaparsınız sağlam spermle yumurta alıp dısarda ıslem yaparlar tabı buda paraya bakıyor yanı bu yolları daha sonra sana anlatırım .Genetık doktorun bana soledıgı kızım bu cocuk hayatını degıstırecek herkes konusurken senın konusmayacak herkes okuma yazma bılecek senın kı okuyamacak vs.. ben senın ve aılenın uzelmesını ısteme dedı .Cnm sende kendını hazırla vardır hersey bır hayır ınan buna .

canım iyide kötüde rabbimden gelir ondan gelen herşeye vardır bir hayır deyip üzerimize düşen neyse onu yapmalıyız evet cok zordur bütün hayatımız değişir cok büyük sorunlar yaşabiliriz bebeğin bu sıkıntılarından dolayı ama bilebilir miyiz yaşlandğımızda belki bizde cok kötü bi hastalığa yakalancaz yatalak olucaz başkalarının ilgisine yardımına ihtiyac duyucaz.o zaaman bizim için deeseler öldürüverin gitsin yapılcak bişey yok deseler ne düşünürdük.gebeliğin ilk haftasında düşük tehlikesi bendede olmuştu yatıp beklemktn rabbime yalvarmaktan dua etmekten başka bişey yapamadım.rabbim bu sınavdan alnının akıyla cıkmak nasip eder inşallah sana

offf canım yaa Allah sabır versin bize bidaha yasatmasın inş. ben yarın cvs yaptırcam Allah izin verirse onun sonucunu almadan genetik test yapmazlar bize bekle bi sonucun nasıl çıkacak bklm derler ki haklılarda bi nevi ama sonuç kötü olursa elbette bende mutlaka o testi isterim yaa bide 13haftalık ya daha zmn kaybedersem bende doğum gibi yapmak zorunda kalırım. hiçbi ii ihtimal yok içimde artk yaa bide sonuç kötü çıkarsa canlı bebeğimi nasıl kürtaj olcam canlı canlımı alıolar bilmiorum buda endişelendiriyo beni hep detaylı düşününce. cumartesi akşam da kanamam oldu baya hast. gittik hemen düşük tehliken var hep yatcan ddi herseyin hayırlısı yaa yarınki testm nasıl olacak bklm korkuyorum

cvc 'nin sonucunu nasıl beklıyordum bılıyormusun Elimde tel yapıştım cuma gunuydu tel cekmez dıye balkonda beklıyordum ınan beklemek olumun yarısı derler ya aynen öle Allahım bu yasadıkalrımız kefaretımız olsun insanllah Allah bır daha yatmasın .Bir arakadasımız daha vardı oda senın gıbı onada solemıstım bana konu ıle ılıglı yazın yardımıcı olabılecegım bırsey varsa olurum .Birde heer yazımda bahsedıyorum Artık gıdecegın doktor cok onemlı ben bu esnade bır doktorlar karsılastım PROF DR SÜLEYMAN ENGIN AKHAN bence sonrakı tedevılerını bu kadın dogum doktoruna gıt ben öyle yapıyorum mukemmel doktor.Buarada bende 13 hatalıktı sanırım derken uzadı 18 haftada oldum yanı zaman gecıyor bırde bızı oyaladılar cocugun her tarafı buyudu aman sız gozunuzu seveyım oyalanmayın bana boyle akıl veren olmadı .Allaha emanet ol ıyı haberlerını beklıyorum cnm ve senı cook ıyı anlıyorum ((

canım merak ettim sen ne yaptın gelişme varmı ?

trizomi 18 saptandı geçen cumartesi kürtaj oldum

İnanırmısın hep aklımdaydın acaba ne oldu ? ne yaptı ? vs.. düşünceler kafamı sardı gitti çünkü biliyodum sonucunun ne oldugunu .Sakın hayata karsı negatıf bakma herseyde vardır bır hıkmet bunda bole oldu dıye hayata kusme .Çok geçmiş olsun Allah yardımcın olsun.

trizomi 18 saptandı geçen cumartesi kürtaj oldum

Canım çok geçmiş olsun bu süreçlerden çok farklı olarak bende geçtim. Şimdi tekrar hamilelik düşünüyorum, doktorum bu sefer hiç testler yapmadan direk CVS yaparız diyor, lütfen bana cvs ile ilgili bilgi verebilirmisin, birde erken haftalarda olunca küretajmı oluyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…