Plasenta previa tanısı olanlar kaçıncı haftada doğum yaptıniz ve bebeğinizin kuvoz ihtiyacı oldu mu ?

endemikko

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2016
175
244
33
Merhabalar,

Tüp bebek sonrası kendiliğinden hamile kalmış bir anneyim. Çok güzel ilerleyen bir hamileliğim verdi fakat plasenta previa tanısı kondu (27. Haftamdayım). Rahim ağzının tamamı değil kısmi kapalı durumda şuan.
Kanama durumunda hem anne hem bebek için hayati risk söz konusuymuş. Haliyle insan çok korkuyor. Kafamda bir sürü senaryo var sürekli ihtimalleri düşünüp duruyorum.

Bu durumu yaşayanlar kaçıncı haftada doğum yaptıklarını, kanama yaşayıp yaşamadıklarını ve bebeklerinin kuvöz ihtiyacı olup olmadığını yazabilirler mi ?

36+2 sezaryen oldu kuveze girmedi. Benim çok kanamam oldu. Sezaryane de kanama nedeniyle aldılar. Doğum hikayem aşağıda. Merak ettiklerini çekinmeden sorabilirsin.

Cevabınız için teşekkür ederim
Herşeye rağmen çok güzel atlatmışsınız bebeğinizle o süreçleri, sağlığınız mutluluğunuz daim olsun inşallah
Umarım ben ve benim durumumda olan herkes sağlıkla atlatır doğumu

Psikolojik olarak rahat olmak önemli . Ben rahat olamadım aslında. İnşallah siz de sağlıkla kavuşacaksınız bebeğinize.

Psikolojik olarak rahat olmak önemli . Ben rahat olamadım aslında. İnşallah siz de sağlıkla kavuşacaksınız bebeğinize.
Açıkçası ben de pek rahat değilim. Kendi druma sonsuz güvenim var ama hastanede kuvöz ücretli olduğu için dr değiştirmek zorunda kalabilirim. Başka hastanede başka dra böyle bir durumda nasıl güvenebilirim bilmiyorum.
Belirsizlik insanı çok rahatsız ediyor, yoruyor malesef

Kuvöze şimdiden şartlamayın kendinizi. Öyleki 40 haftalık doğan yoğun bakıma kaldırılabilir 37 haftalık kaldırılmayabilir. Doktorunuz doğumla ilgili bir şey söyledi mi?

Benimde 35. Haftada çıktı ortaya hiç korkmayın 39+1 de sezaryen doğum oldu küvozluk bir durum olmadı onun plesentayla bir ilgisi yok ki ayrıca yenidoğan yoğun bakımlar ücretsiz

Kuvöze şimdiden şartlamayın kendinizi. Öyleki 40 haftalık doğan yoğun bakıma kaldırılabilir 37 haftalık kaldırılmayabilir. Doktorunuz doğumla ilgili bir şey söyledi mi?
Doğum kanalına girmeden sezaryenle doğmasının daha iyi olacağını söyledi

Ssk anlaşması olmayan hastanelerde ücretli malesef
Keşke hastane ve doktor seçerken bunları dikkate alsaydınız her zaman ihtimal vardır çünkü en basiti sarılıkta bile girdikleri olabiliyor ssk anlaşmalı hastanelere bakın derim hangi ildesiniz?

30+1 de doğum yapmıştım. 32 gün küvezde kaldı oğlum.

Keşke hastane ve doktor seçerken bunları dikkate alsaydınız her zaman ihtimal vardır çünkü en basiti sarılıkta bile girdikleri olabiliyor ssk anlaşmalı hastanelere bakın derim hangi ildesiniz?
Ben o kadar çok hastane ve dr gezdimki yıllardır.. insanın gözü kapalı güvenebileceği, paragöz olmayan, işini gerçekten ciddiye alan dr bulması kolay olmuyor. Dr lardan fazlasıyla dilim yandı malesef o yüzden güvenemiyorum ve haliyle de rahat hissedemiyorum kendimi. Ilerleyen zamanlarda bakıcam tabiki mecbur kalırsam

Şimdi de hamilesiniz galiba? Plesanta previa var mı? 2. Gebelikte de tekrar olur mu merak ediyorum.
Evet şimdi de hamileyim. 2. Oğlum yolda. Herkes iyi cesaret ettin dedi yeniden çocuk yapmaya.
Rahat bir hamilelik oldu şimdiye kadar..tabi bundan sonra nasıl devam eder bilemem, herşey kısmet.
bugun dogum iznine ciktım artik. Düne kadar çalıştım. Evimin işi, oğlumun bakımı, işim.. arabamı da kendim sürdüm gittim, geldim işime hep...
Ilk oğlumda, gebeliğimi kanama ile oğrendim ve doğuma kadar kanadım. Sadece Wc ye gidiyordum. Öyle problemliydi ki anlatamam. Zaten 30. Haftada doğum oldu..
Herşeye şükürler olsun.
Her hamilelik birbirinden farklı.

Ben de aynı süreçleri tekrar yaşamaktan korkuyorum. Teşekkür ederim, rahatladım.
Sağlıkla vaktinde gelsin bebeğiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…