Pkosla nasıl hamile kalabilirim

Meleknisanur

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2023
7
1
Merhaba ben pkoslu olduğumu yeni öğrendim Bir tane çocuğum var doktorun demesine göre hamile kalma zorluğu varmış bu hastalıkla hamile kalmak zor mu ya da imkansız mı şu an bana doğum kontrol hapı önerildi ama bilmiyorum ne kadar etki edeceğini adet düzensizliğim de var ayrıca bilgisi olanlar bana da bilgi verebilir mi lütfen tekrar çocuk sahibi olunamıyor mu

Doğum kontrol ile nasıl gebe kalabilirsin acaba? Ancak adetlerini düzenler ama gebeliği engeller o ilaç adet dönemlerin düzgün ise ovulasyon testi kullanabilirsin yok değil ise klomen+çatlatma iğnesi denenebilir

2 yıldır uğraşıyorum 1 yıl önce de pko olduğumu öğrendim adetim düzenli sendromlarını da görmüyorum. Büyümeyen, büyüse de çatlamayıp kist olan yumurtalarım var gözünü korkutmak istemem ama glifor folbiol yol arkadaşım oldu 2 defa letu ve çatlatma iğnesi oldum biri tutmadı biri için de beklemedeyim. Çok pkoluların yazdığı sayfalarda gezdim anlıyorsunuz ki hala bu saatte geziyorum. Kilo verip hamile kalan da oldu tedavi görüp kalan da binbir çeşit macun ve kür kullanan da. Ümidini kesmeni istemem ama meşakkatli bir süreç olduğunu söyleyebilirim

Doğum kontrol ile nasıl gebe kalabilirsin acaba? Ancak adetlerini düzenler ama gebeliği engeller o ilaç adet dönemlerin düzgün ise ovulasyon testi kullanabilirsin yok değil ise klomen+çatlatma iğnesi denenebilir
Ilaçta progesteron var cart var curt var doktor muayene edip gerek görmüş demek ki... sadece yumurta bazlı düşünmemek lazım. Rahim kalınlığı döngü uzunluğu bir çok şey etken. Demek ki bir şeylerin düzenlenmesi gerekiyo.

Kız valla yalan doktorum bana dedi ver kiloyu 15 kg verdim ona inat yine olmadı işe yarayan vardır belki ama bende yaramadığı kesin yahu evlendiğim zamanda 56 kiloydum kalsam o zamanda kalırdım diye direttim inatlaştı benimle şimdi sesi çıkmıyor çekilecek ne çilemiz varmış yarabbmmm

Ona da ayrı kıl oluyorum Bacıkem zaten 3 kg verince havalara uçuyorum gliforla veriyorum ovitrelleden sonra balon oluyorum ne yaman çelişki bu doktor

Açıklama yapsaymış bari kadına o zaman hani şu kadar süre bunu şu sebeple kullanman gerek diye benimde ilk süreçte sordu derdin bebek mi yoksa adet düzensizliğin mi diye bebek için dedikten sonra doğum kontrl uygulaması yapmayacagız o zaman glifor vereyim 2 ay kullan 4-5 kilo ver öyle başlayalım gibisinden gitti süreç doktorun sunacagı tedavi yöntemlerini kadın burada arıyor saçma

Ona da ayrı kıl oluyorum Bacıkem zaten 3 kg verince havalara uçuyorum gliforla veriyorum ovitrelleden sonra balon oluyorum ne yaman çelişki bu doktor
Benim suan 12. Günüm balon gibiyim nefes alamıyorum göbekten yine tutmadı diye düşünüyorum ovitrelle 650 oldu ama hala bir şeye yaramadı kırgınım

Benim suan 12. Günüm balon gibiyim nefes alamıyorum göbekten yine tutmadı diye düşünüyorum ovitrelle 650 oldu ama hala bir şeye yaramadı kırgınım
Benim 7. Günüm afedersiniz gazdan uçucam ama yumurta çatlaması akıntısı olmadı göğüs ağrım yok dün acayip midem bulanıyordu bugün de su gibi akıntım var ama belirti saymıyorum çünkü zaten gebelik hormonu taşıyorum senin var mı belirtilerin ?

Yok canım be ne meme hassasiyeti ne kasık ağrısı iğne mi etki etmedi nedir anlamadım sadece bugün aşırı gaz yaptı bana akıntı durumuda öyle aman aman bir şey yok hayır memem neden acımıyor onuda anlamadım normalde adete yakın hassaslaşır 2-3 gün kala çatlama filan olmadı mı acaba diye düşünüyorum doktorum yoktu başkasına gittim benimki iğneden sonrada çağırıyordu çatlayıp çatlamamış mı kontrol ediyordu sağolsun şüphelendim baya bir kaç kez başıma geldi çatlamama durumu çünkü gittiğimde ultrason ekranında bakışıyorduk yumurtamla hala

Aynı durumu yaşıyoruz resmen kist olup patlayıp bayıldığım bile var kist oldu desene benimki de

2 gün sonra bir kan verirsin artık inşallah gönlünce olur

2 gün sonra bir kan verirsin artık inşallah gönlünce olur
İnşallah canım ikimiz içinde hayırlısı ama bu iğnelerden şüpheleniyorum aslında şuan forumda çoğunun belirtileri aynı satış için içerik mi bozuyorlar ne yapıyorlar işe yaramıyor bilmiyorum Allah beter etsin öyle bir durum varsa kaldı ki şahitte oldum iğneden 5 gün sonra yumurtamın çatladığı oldu yani 3 Gün boyunca kontrle gittim

İnanırım emin ol ilkinde böyle sorun yaşamadım tutmadı bunda hiçbir şey yok

Ben yıllardır pkosum ve öyle doktor lar öyle şeyler verdı kullandım ki glifor mu desen yumurta takibi için igneli yöntemlermi desen dogum kontrollerımı desen kısacası herşey burada yazılanların 10 kat dazla yontemlerını deneyıp ama bir türlü gebe kalamadım rahim filmi çekip en lüks hastanede koskocaman amerikan hastanesinde rahimde bende sorun var ama söylemediler sonra ilgi görmeyince başka doktora gittim o doktorda bana klomen her dafasında veriyor gönderiyor çok basit diyim beni motive etmeler falan ama yine hüsran sonra işte ovitirella günüm oldu yarın gel aşılama için uygun sa yapacaz yaptım gittim ve uygun olmadıgını söyledi bende kendi kendime bu doktorlar benimle alay mı edıyo o gün ne kadar klinik varsa aynı gün randevu olusturmak istedim oldu ve gittigimde bana rahim filmin varmı var dedım baktı ve dedıkı sende septalu uterus var yani rahim hem y şeklinde hemde perde var amaliyat olmamı söyledi histereskopi amaliyat ı oldum ve şimdi ameliyatımın 7 inci günü sipralde takıldı 2 ay sonra cıkartılacak sonraa inşallah bende tüm isteyenler gibi gebe kalirim 13 sene çok yordu beni pkos ta adetim düzenliydi birde ama işte olmadı 13 sene sonra bende burada 1 haffadır üyeyim daha öncesinde her defasında okurdum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…