Pkos

Zynepppp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2022
62
12
25
Kızlar merhaba. Hormon testlerimin hepsi çok iyi hiç birinde bi sıkıntı yok adetlerim çok düzenli 1 sene önce muayenede hiç bi sıkıntı yoktu ama 6 ay önce yeniden gittim doktora alttan muayenede pkos var dedi doktor kafam karıştı hormonlarım temiz çıktı adette düzenli böyle olabiliyomu böyle oluşta hamile kalan varmı çok kötü durumdayım artık

Benimde adetlerim düzenli ve hormonda da LH ve FSH değerim iyi çıktı ve aynı şekilde bende bikaç ay önce 2 defa muayeneye gittiğim zaman hem alttan hem normal ultrasonla bakıldığında hiçbir sıkıntı yoktu doktor yumurtalıkların gayet iyi demişti.Ama geçen ay doktora gittiğimde üstten ultrasonda sol tarafta pkos var dedi ve çok şaşırdım hormon istedi sonra sonuç için gittiğimde de takviye yazdı bunları kullan 3 ay falan olmazsa daha kapsamlı biyere gitmen lazım dedi başka hiçbişey demedi benimde kafam çok karıştı o yüzden yakın zamanda özele gidip başka doktora da muayene olucam

Kizlar amh testi yaptirdiniz mi onun sonucuna gore genelde yapiliyor yorum. Oyle bi anda pko denmesi tuhaf geldi

Kizlar amh testi yaptirdiniz mi onun sonucuna gore genelde yapiliyor yorum. Oyle bi anda pko denmesi tuhaf geldi
Yok ben yaptırmadım evet birden öyle denmesi bana da tuhaf geldi ve alttan ultrasonla da bakmadı bana normal karından baktı ama testini kendimiz de isteyebiliyor muyuz yoksa doktor mu isteyebiliyo devlette de yapılıyor mu nasıl oluyor

Yapiliyor devlette adet gunu gitme şartınız da yok amh bayanlarda dogurganlik adina yapilan en onemli testlerden bunu istemeden nasil konusuyo doktorlar sacma yaa

Yapiliyor devlette adet gunu gitme şartınız da yok amh bayanlarda dogurganlik adina yapilan en onemli testlerden bunu istemeden nasil konusuyo doktorlar sacma yaa
Anladım teşekkür ederim dediğim gibi birden öyle denmesi ve bilgi verilmemesi banada tuhaf geldi o yüzden başka doktora da gidicem ki içim rahat etsin en azından pkos varsa bile ne yapmam gerektiğini bileyim veya ne durumda olduğunu çünkü en son 6 ay önce falan ultrason bakıldığında hiçbir sıkıntı yoktu ve doktor yumurtalıkların gayet iyi güzel falan demişti

Pkos benim bildiğim sonradan olmaz arkadasimda da vardi doktoru cok iyi bilgili bir doktordu sonradan olmaz dogustan gelir ancak farkedilmesi belli zaman snra olur demis ona onunda amh testi muayeneleri sonucunda cikti.korkulcak bir durum değil yani bi sekilde tedavisi var ❤

Evet bende birçok kişinin yazdıklarını okudum yıllardır pkos olan hatta doktorların normal yoldan bebek sahibi olamazsınız deyipte hamile kalan çocuğu olan

Evet bende birçok kişinin yazdıklarını okudum yıllardır pkos olan hatta doktorların normal yoldan bebek sahibi olamazsınız deyipte hamile kalan çocuğu olan
O bünye ile ilgili canim benim arkadas catlatma ignesi ile hamile kaldi tedavi gordu kimisi tedavisiz hamile kaliyo kimi.tup bebek ile yani bunda bir sart yok pkos olan dogal sekilde hamile kalir kalamaz tedavi gerekir gerekmez yani net bsy denmez herkeisn vücudu hormon değerlemesi bambaska sen bunlarla.kafani yorma suab once tahlillerini yaptir daha donanımlı bir kurumda. Sonra doktorlar gereken yonlendirmeyi yapar zaten❤

Ayriyeten rahim filmide cektirin derim oda cok onemli butun testler yapili sekilde olursaniz kafanız rahat olur

Ayriyeten rahim filmide cektirin derim oda cok onemli butun testler yapili sekilde olursaniz kafanız rahat olur
Evet eski doktorum yani ultrasonda bakınca pkos var demeyen yumurtalıkların gayet iyi diyen doktorumda demişti rahim filmi çektirebilirsin diye gayet ilgiliydi.Bu doktor ultrasona bakıp direkt pkos deyince bide sadece takviye verip bişey demeyince benimde aklımda soru işaretleri kaldı bu yüzden farklı doktora gidicem inşallah

Insallah hayirlisi ile guzel sonuclar alırsınız

Canım benimde pkos var ve 3 yılı aşkın süredir bunla mücadele ediyorum gitmediğim doktor kalmadı önce hap ve yumurta iğneleri kullandım 3 ay olmadı normal haplar kullandım olmadı aşılama yaptırdık oda tutmadı sonra bi doktorum verdiği ilacı kullandım femera ilacı onunla hamile kaldım 2.5 yılın sonunda oda hamileliğmimin 3. Ayında karnımda kalbi durdu normal doğumla aldılar. Ondan sonra yine olmadı ve şuan hala deneme yapıyoruz maalesef olmadı. Ama herkezde aynısı olmuyor kimisi hemen hamile kalabiliyor kimisi kalamıyor. Benimde adetlerim düzenli rahimim açık tıkalı değil kilolu değilim. Yanlız pkos olan hastalarda çok sıklıkla şeker olduğunu söylüyorlar bende en başta inanmamıştım şeker yüklemesi yaptırdım şeker çıktı şeker hastalığıda etkiliyor çocuk olmasını gideceksen çok iyi bir doktora gitmeni öneririm doktorun iyiyse erken çözüm bulursun olması için

Evet doktor önemli tabii.Çok şükür iyi bi doktor buldum pcos değil Multikistik over bu dedi.Bunay Klomen kullandım cuma günü de çatlatma iğnesi vuruldum değerlendirmem gereken zamanı değerlendirdim şimdi beklemedeyim hayırlısıyla

hadi İnşALLAH hayırlı sonuçlar alırsın canım benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…