Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

teşekkür ederim canım hoşbulduk , içime su serptiniz valla bende artık anormal düşünceler olmaya başlamıstı vücut ısımla ilgili yumurtlamayla alakalı ise çok güzel korkutugum başıma gelmez bu rahim filmi nasıl çekiliyor alttan mı oluyor ben daha hiç alttan muayene ettirmedim kendimi idrara sıkışık gittim hep gerçi korkunun ecele faydası yok bugun olmazsa yarın açacam illaki :) ama ne bileyim ya korkuyorum sanırım

alttan tabikii:KK1: bence biz anlatmayalım sen gidince görürsün nasıl olduğunu bana herkes anlattı korkudan uykularım kaçıyodu ama korkulcak bişi değilmiş canm kendini sıkma yeter:KK34: altan muayne konusuda ben 3 senedir alışamadm hep bi çekingenlik sıkılma oluyo ama yapcak bişi yok canm:KK50:

unutma beni...............üzüldüm canım allah sabır versin tesellisi olmayan zamanlar dualarımdasınız hepiniz limizden baska bişi gelmiyo önümüzdeki maçlara bakıcaz:KK16::KK34:

hepiniz halimi hatrımı sormussunuz iyiyim simdi adetim bitti çalışmalar başladı ohh yanii yeni ayın hycanı ümidi püfff her aynı şeyler sizi seviyorum endinize iyi bakın:KK16::KK16:

ya canm bişi sorcam.. ben klomene başlıcam ya işte doktor doksinexte kullancan demişti ogün ama yazmamış nezaman kullanmam gerekiyoki. doktor hap bitince çagrdı ozaman mı vercek acaba

rabbim herkese hayırlı evlatlar nasip etsin çocuğunuz olmuyor diye hayatınızı mahvetmeyin bence bişey paylaşmak istiyorum belki rahatlatır psikolojinizi..Amcamn kızı 10 yıllık evli neler yaptıysa çocugu olmadı bütün varlarını yoklarını harcadılar tükndiler artık 3 kere tüp bebek denemesi yaptılar tutmadı hiçbiri bitkisel iliaçlar hacılar hocalar doktorlar adaklar muskalar dilekler aklınıza gelebilecek herşeyi yaptılar en sonunda 2 3 yıl ara verip son kez tüp bebek için deneme yapacaklardı ve nihayetinde yaptılar o da tutmadı bütün umudunu kaybetti eşiyle boşanma derecesine geldiler kuzenimde de sürekli bi baskı vardı artık evlat edinecem milletin ağzını kapatmak için diyodu benim düğünümde oynarken küt diye düştü bayıldı apar topar acile götürdüler ve hamileymiş o kadar sevindikki yapabileceğim herşeyi yaptım umutsuz gbi görünmeme rağmen küçücükde olsa bi umut vardı içimde dedi ve allah ona bi evlat nasip etti demekki her şeyin bi zamanı var hayırlı olan vakitte verdi allah ona bi çocuk ben çok etkilendim belki hep gözümün önünde olduğu içindir sizinle de paylaşmak istedim

ya ben herzaman diyorum işte biz napsak boş Rabbim ol desin yeterki oluverir.. ama nefis işte söz geçiremiyo bazen insan.. kuzenn adına çok sevindim hayırlısıyla büyütsün uzun ömürlü olsun inşallah..

bebe aspirinine başladın mı sen cnm?? ya bana ya hayıt iyi geldi yada aspirin.. eskiden iki üç gün damla damla gelrdi ama dün akşam maşallah hemen normal kanamam başladı. sende en kısa zamanda olursun adet inşallah tedaviye başlarsın cnm.:KK54:

başladım canım aspirin de içiyorum hayıt da bakalım bekliyoruz

sizleride ümitlendirdiğim için özür dilerim arkadaşlar :KK43:

Canım benim inan çok üzüldüm :KK43: :KK43: :KK43: bende ümitlendirdim seni kusura bakma ama yaşadığın rahatsızlıklar gebeliğin belirtileriydi bende yanıldım.Her şerde vardır bir hayır sana bişey olmasın yeterki bu yeni yıl hepimize umut olsun.Hepimizin bütün iyi dilekleri,istekleri gerçek olsun inşallah...:KK16: :KK16:

kızlar bu hafta da sabırla bekleyeceğim ama haftasonu da regl olmazsam ptesi dr a gidiyorum kesin, bu süreyi de bol hayıt tohumlu, soğan kabuğu suyuna da başladım iki sabahtır içiyorum, bir de bebe aspirinli geçireceğim bakalım inşallah dr a gitmeme gerek kalmaz ama benim pek ümidim kalmadı ne yalan söyleyeyim :KK43:((

kızlar bu hafta da sabırla bekleyeceğim ama haftasonu da regl olmazsam ptesi dr a gidiyorum kesin, bu süreyi de bol hayıt tohumlu, soğan kabuğu suyuna da başladım iki sabahtır içiyorum, bir de bebe aspirinli geçireceğim bakalım inşallah dr a gitmeme gerek kalmaz ama benim pek ümidim kalmadı ne yalan söyleyeyim :KK43:((

canm sen pcolusun sanırım.. o yüzden olamıyosun adet. bekle gt me doktora bence adet söktürücü kullandın ztn bişi yapamaz o. sen dvm et o bitkileri yapmaya aspirini içmeye olursun Allahın izniyle. olamadım diede stres yapma oda etkiliyo çünkü

kıslar merhaba pkoluyum.3senelik evliyim.geçen sene bebeğim olmayınca doktora gittim.klomen basladım günde 2defa kullandım.10mm de kaldı büyümedi.doktor glucophage basladı.onu düzenli 5ay kullandım.hamile kaldım.kanamalı öğrendim zaten düşük yaptım.6ay geçti gebe kalamdım.geçen ay doktora gittim.doğumkontrol hapı kullandım bir hormonların düzenlensin dedi.kullandım adet oldum 3.günü klomene basladım.kullandım.bugün yumurta takibine gittim.maalesf yine 10mmde kaldı.dokror bide cuma gel bakalım dedi.pek ümitli konuşmadı ama gideceğim işte.benmde ümidim yok.offfff kızlar benmle paylaşın sizde benm gibisiniz.klomen sizdede böylemi oluyor sizinkiler büyüyormu.bide klomen işe yaramayınca diğer adım nedir.ne uygulayacak bana doktor.diğer ay tekrar klomen kullanacağım.bu sefer günde 3defa.ondan sonraki ay işe yaramazsa iğnelere geçeceğiz dedi.peki ne iğnesi.........nolur bilgilendirin

Canım benim inan çok üzüldüm :KK43: :KK43: :KK43: bende ümitlendirdim seni kusura bakma ama yaşadığın rahatsızlıklar gebeliğin belirtileriydi bende yanıldım.Her şerde vardır bir hayır sana bişey olmasın yeterki bu yeni yıl hepimize umut olsun.Hepimizin bütün iyi dilekleri,istekleri gerçek olsun inşallah...:KK16: :KK16:

yok canım yaa aşkolsun belirtiler gerçekten vardı bnde anlamadım doktorda anlamadı zatenn

kızlar çok kötüyüm bana bi el atın ne olur..42 gündür adetim gelmedi.35.gün kan testi 0 çıktı.adet söktürücü içiyorum ama hala gelmedi.doktor pco var dedi.adet olunca gel klomene başlayalım dedi.kanda 0 olmasına rağmen hamile kalan duydunuz mu?geç döllenme olsa şimdiye kadar olurdu herhalde.gebelik yoksa nasıl adet olacağım ya?3 ay önce düşük yaptım.allak bullak oldum.düşükten sonra hiç 30 un altına düşmedi günlerim.çok karmaşığım..yardım edin.

İyiakşamlar hepinize nasılsınız baya kaynatmışsınız ben yokken :KK16:Sveh gözün aydın canım hadi hayırlsı:KK16:.Sanırım hayıtın faydası oldu :nazar:kendinde değişiklik hissettinmi?Zeynepfaz okadar çok takıntı yapma kafanda taktıkçada gecikiyor daha öncede söylemiştim.Birde hem hayıt hem sogan kürü bence bünyeni çok karıştırma:KK20: hayıt kullan önce daha sonra istersen soğanı kullanırsın ikisini önermem zararı olabilir.Haksever adetin bitmiş hadi hayırlı haberler canım inşallah.Unutma beni inşllh kısa zamanda bebeğine kavuşursun.İnşallah hepimiz kavuşuruz kızlar:KK16::emir_bebek::nazar:

kızlar çok kötüyüm bana bi el atın ne olur..42 gündür adetim gelmedi.35.gün kan testi 0 çıktı.adet söktürücü içiyorum ama hala gelmedi.doktor pco var dedi.adet olunca gel klomene başlayalım dedi.kanda 0 olmasına rağmen hamile kalan duydunuz mu?geç döllenme olsa şimdiye kadar olurdu herhalde.gebelik yoksa nasıl adet olacağım ya?3 ay önce düşük yaptım.allak bullak oldum.düşükten sonra hiç 30 un altına düşmedi günlerim.çok karmaşığım..yardım edin.

Canım çok geçmiş olsun moralini bozma öncelikle moral önemli adet söktürücü içtiysen olur inşallah takıntı yaparsan gecikir.Doktoruna güven kontrollerini ihmal etme.Kan testi doğru çıkar diye tahmin ediyorum.Adetin olmassa beklediğin günlerde doktora gidersin tekrardan.Allah gönlüne göre versin:KK16:

amin rabbim herkse nasip etsin inşallah..beklediğim bir gün yok walla.artık adetlerimi bilemiyorum.düzensiz adette yumurtlama nasıl hesaplanır bilmiyorum..

amin rabbim herkse nasip etsin inşallah..beklediğim bir gün yok walla.artık adetlerimi bilemiyorum.düzensiz adette yumurtlama nasıl hesaplanır bilmiyorum..

İnşallah canım.O adet düzensizliği biz pkoluların baş belirtilerinden biri yani:KK50:Bende bilmiyorum tam olarak çünkü çocuk tedavisine geçmedik biz henüz.2 senelik evliyim ilk başlardan beri çocuk düşünmedik.Ben sadece pko için kontrollerime gittim geldim.Çocuk düşündüğümüz zaman tedaviye başlıcam nasip olursa.Ama yumurtlamanın olması için adet olman gerekiyor sanırım.Doktorun bilgi verir bu konudada sana.Ovulasyon testi yapıyosun evde kendin galiba yumurtlama günlerini gösteriyor.Yinede burdaki arkadaşlardan bu konuda iyi bilgisi olan varsa fikir verir sana ama en önemlisi doktorunu ihmal etme ve doktorundan ögren merak ettiklerini inşllh iyi haberler alırız sendende:KK19:

canm sen pcolusun sanırım.. o yüzden olamıyosun adet. bekle gt me doktora bence adet söktürücü kullandın ztn bişi yapamaz o. sen dvm et o bitkileri yapmaya aspirini içmeye olursun Allahın izniyle. olamadım diede stres yapma oda etkiliyo çünkü

haklısın galiba bende düşünüyorum ne yapacak bana bekle diyecek yapcak bir şey yok, strasten uzuyor hergün hafif bir bel ağrısı oluyor "hah, bugün olacak" diyorum olmuyor üzülüyorum en iyisi düşünmemek, ama nasıl başaracağım o işi bilemiyorum...

İyiakşamlar hepinize nasılsınız baya kaynatmışsınız ben yokken :KK16:Sveh gözün aydın canım hadi hayırlsı:KK16:.Sanırım hayıtın faydası oldu :nazar:kendinde değişiklik hissettinmi?Zeynepfaz okadar çok takıntı yapma kafanda taktıkçada gecikiyor daha öncede söylemiştim.Birde hem hayıt hem sogan kürü bence bünyeni çok karıştırma:KK20: hayıt kullan önce daha sonra istersen soğanı kullanırsın ikisini önermem zararı olabilir.Haksever adetin bitmiş hadi hayırlı haberler canım inşallah.Unutma beni inşllh kısa zamanda bebeğine kavuşursun.İnşallah hepimiz kavuşuruz kızlar:KK16::emir_bebek::nazar:

sabahları aç karnına soğan kabuğu suyu içiriyor annem 3 gün oldu bugün, öğlene doğru da 2 bardak hayıt içiyorum bir yerde öğün arasında içilir diye okumuştum çünkü. ikisi birden ağır mı gelir gerçekten, ne bileyim bu zamana kadar hayıt ın bir faydasını görmedim sanki nerdeyse 10 gündür içiyorum...
sabır sabır diyip bekleyeceğim artık bu arada feci grip oldum yoruldum valla daha yolun başında...

kıslar merhaba pkoluyum.3senelik evliyim.geçen sene bebeğim olmayınca doktora gittim.klomen basladım günde 2defa kullandım.10mm de kaldı büyümedi.doktor glucophage basladı.onu düzenli 5ay kullandım.hamile kaldım.kanamalı öğrendim zaten düşük yaptım.6ay geçti gebe kalamdım.geçen ay doktora gittim.doğumkontrol hapı kullandım bir hormonların düzenlensin dedi.kullandım adet oldum 3.günü klomene basladım.kullandım.bugün yumurta takibine gittim.maalesf yine 10mmde kaldı.dokror bide cuma gel bakalım dedi.pek ümitli konuşmadı ama gideceğim işte.benmde ümidim yok.offfff kızlar benmle paylaşın sizde benm gibisiniz.klomen sizdede böylemi oluyor sizinkiler büyüyormu.bide klomen işe yaramayınca diğer adım nedir.ne uygulayacak bana doktor.diğer ay tekrar klomen kullanacağım.bu sefer günde 3defa.ondan sonraki ay işe yaramazsa iğnelere geçeceğiz dedi.peki ne iğnesi.........nolur bilgilendirin

Geçmiş olsun canım, doktorun bahsettiği yumurta geliştirici iğneler klomonden daha etkili ve daha çok büyütüyor.Bende de aynısı olmuştu klomenle istenilen büyüklüğe gelmemişti iğne vermişti.İlk tedavide hemen cevap verdi.İnşallah senin tedavinde de cevap verir. O iğneleri evde kendinde vurunabilirsin kullanımı basittir...

Geçmiş olsun filozofcan, bende pkoluyum ve 1 ay önce düşük yaptım adet olmayı bekliyorum.Bugün olacak gibiyim.lekelenmeler başladı.Progestan kullandım mı 10 gün kullanıyorsun birkaçgün sonra adet olduruyor. Hamile kalmayı da kolaylaştırıyor doğum kontrol hapı gibi değil yani...

X