Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

ben üç ay kullandım prolaktin hormonum düşmesi için düşmedi doktor beyin cerrahisine yolladı mr istediler tümör olabilir dedi korkuttu baya boş yere.. nie çıkıyo anlamıyorum ztn.. kilo problemim yok hatta teyzeler biraz yesen olur bebeğin diyolar:) hç dikkat etmedim beslenmeme dikkat edeyim bundan sonra teşkler tavsiyerin için sanada Allah şifa versin en kısa zamanda aynı zamanda tüm isteyenlere tabii..

Canım bende birkaç ay kullandım fakülteye gidiyorum güzelde ilgileniyorlar.Bana prolaktinim düştügü için ilacı bıraktırdılar.O sırada kadın dogumada gidiyordum pko için diane 35 içmeye başlamıştımki diger endrokilin doktoru diane 35 ide bırak prolaktin ialcınıda bırak 2 ay bekle dedi.çünkü diane 35 ve benzeri ilaçlar prolaktini yükseltebiliyormuş.Doktor söyledi.Ben ocak ayında tekrardan kan vericem hormon testi için karar vericekler hangi ilacı kaullanıcama.Sende kontrollerini bırakma.beyin emarı bende çekildim temiz çıktı Allaha şükür.prolaktin takip edilemsi gerekn bir hastalık kontrollrine git düştü diye gitmemezlik yapma yeniden çıkıyor çünkü

tesekkur ederım tatlım... rahım fılmıne klomen tedavısınden once gerek yok dedı dr um. klomenle olmazsa ondan sonra rahım fılmı ve duruma gore asılama demıstı. ama sımdıde amelıyat secenegı sundu pkolarımı kıracakmıs amelıyatla secımı bana bıraktı tabı.. olmuycam sanırım sogan kuru denıycem rahım fılmıde cektırırım bu arada dıye dusunuyorum.bı kac dr a daha gıdıcem bu arada
sogan kurunu klomenle beraber kullansam bı zararı olur mu sızce...
artık o kaadar yoruldum kı bı bırakıyım herseyı bosverıyım dıyorumm sonra kosuyorum dr a :) sogan kuru gıbı alternatıf yontemlerı olan var mı ??? Allah hepımısın yardımcısı olsunnn offf

aminn.. bende çok bıraktım öle sıkılıp ama yine koşturdum doktora. diyorum zamanı gelmemiş demekki ama dayanamıyorum zor çok zor..ameliyatı bencede yaptırma pkolu olup hamile kalan çok var. soğan kürünü yapmadım ben hiç incir kürünü yaptım o ay yumurtalarım çok çoğaldı ama olmadı bebiş. Allah herkese hayırlısını versin varsın geç olsun güzel olsun herşey inşallah. streste çok önemli bu konularda dua edelim bol bol..:emir_bebek:

Canım bende birkaç ay kullandım fakülteye gidiyorum güzelde ilgileniyorlar.Bana prolaktinim düştügü için ilacı bıraktırdılar.O sırada kadın dogumada gidiyordum pko için diane 35 içmeye başlamıştımki diger endrokilin doktoru diane 35 ide bırak prolaktin ialcınıda bırak 2 ay bekle dedi.çünkü diane 35 ve benzeri ilaçlar prolaktini yükseltebiliyormuş.Doktor söyledi.Ben ocak ayında tekrardan kan vericem hormon testi için karar vericekler hangi ilacı kaullanıcama.Sende kontrollerini bırakma.beyin emarı bende çekildim temiz çıktı Allaha şükür.prolaktin takip edilemsi gerekn bir hastalık kontrollrine git düştü diye gitmemezlik yapma yeniden çıkıyor çünkü

diane 35 bende kullandım 3 ay endokrin doktoru bana çocukla ilgisi yok fazla dedi ama kadın doğumda prolaktin düşsünde gel dio. ya anlamadığım nie çıkıyo bu hormon yiyeceklerden mi pkolu olduğum için mi stresten mi:18:

diane 35 bende kullandım 3 ay endokrin doktoru bana çocukla ilgisi yok fazla dedi ama kadın doğumda prolaktin düşsünde gel dio. ya anlamadığım nie çıkıyo bu hormon yiyeceklerden mi pkolu olduğum için mi stresten mi:18:

Allah şifa versin inşallah.Kadın doğum öyle dediyse ozman sen yine kan tahlili yaptır prolaktinine baktır canım.yüksek çıkarsa ilaçla düşürürler dostinex kullanmıştım bende.prolaktin strestente oluyor pkdadanda oluyor internetten araştırmasını yaptım ben biraz.Ya hepimzin başında bak takma kafana taktıkça hormonlar dahada bozuluyor Allah bizlerede böyle bir sınav vermiş inşlh hepmizin hayırlı sağlıklı bebeklri olur zor olmazmı oluyor lebet üstelik çocuklara çok düşkünsek ama demekkki zmanı var canım zmanı gelince olur inşllh sen ihmal etme kontrollerini:KK16::KK19:

tesekkur ederım tatlım... rahım fılmıne klomen tedavısınden once gerek yok dedı dr um. klomenle olmazsa ondan sonra rahım fılmı ve duruma gore asılama demıstı. ama sımdıde amelıyat secenegı sundu pkolarımı kıracakmıs amelıyatla secımı bana bıraktı tabı.. olmuycam sanırım sogan kuru denıycem rahım fılmıde cektırırım bu arada dıye dusunuyorum.bı kac dr a daha gıdıcem bu arada
sogan kurunu klomenle beraber kullansam bı zararı olur mu sızce...
artık o kaadar yoruldum kı bı bırakıyım herseyı bosverıyım dıyorumm sonra kosuyorum dr a :) sogan kuru gıbı alternatıf yontemlerı olan var mı ??? Allah hepımısın yardımcısı olsunnn offf

bitkisel olarak hayıt suyu var canım benim adetimide o düzene doktu aktardan hazır suyuynu alabilirsin çay bardanın dörtte birine hayıt suyu koyup gerisini suyla dolduruyosun ve sabah akşam içiyosun çok iğrenc bi tadı ve kokusu oldu için ben gündüz içemedim çünkü hayattan zevk alamıyodum ağzımın tadı iğrenç oluyodu bende sadece yatarken içtim ve ardından çukalata yedim anca öle içebiliyodum ama bi kere içmeme ragmen adetim saaati saatine geliodu çok güzel şifalı bi su hem kilo verdiriyo diolar benim kilo problemim yok ama gerçekten iştahıda kesiyodu

bide incir kürü yapıyolar ben yapmadım ama burda topiklerde var araştırabilirsin.
banada ilk gittiğim doktor ameliyat emişti 19 yaşımda ameliyat demişti sonra iyi bi doktor buldum ameliyat olcam die gitttim ne ameliyatı kistin parçalanmış adetle atarsın sen böle her kisttte ameliyat mı olcaksın daha yaşın 19 bida vücudun atmaz demişti ve gerçektende 3 gün sonra adet oldum adetle gittti kistim büyük kistler ameliyatla kırılıyo 8 den büyük felan olanlar sanırım amadiorum ameliyat mı olsaydım acaba olur muydu diyorum offffff offffffffffffffffffffff:KK43::KK43::KK43:

Canım geçmiş olsun.Kİlo sorunun var ise en iyi saglıklı olanı kilo verebilmek olmuyor deme.Zamanla oluyor kilo yerine gelir bir anda olmuyor hiçbirşey.Bendede biraz kilo var ama pkoluyum veremem demiyorum doktorlar kilo verirsen yumurtlama düzenin geri gelir diyo çok kilom yok ama yinede doktorlar daha sağlıklı olursun diyorlar bende diyete ve spora başladım sanada tavsiye ederim.Sogan kürü ben yapmıştım zorla içtim syunu tadı kötüydü bide faydasını göremedim.gluphonege kullanıyorum şuan için.

ayy allahımm bu sogan nasıl bısey yaa yasama zevkımı kaybettım yaa o nasıl bı tat nasıl bı kokuuu offfffffffff... ama bırakmıycam bakalım işe yarıycak mı ???
dıyetede basladımm sporada tabı lahana corbası ıcıyorumm yardımcı olsun dıye bakalım verebılcekmıyım kılo

aminn.. bende çok bıraktım öle sıkılıp ama yine koşturdum doktora. diyorum zamanı gelmemiş demekki ama dayanamıyorum zor çok zor..ameliyatı bencede yaptırma pkolu olup hamile kalan çok var. soğan kürünü yapmadım ben hiç incir kürünü yaptım o ay yumurtalarım çok çoğaldı ama olmadı bebiş. Allah herkese hayırlısını versin varsın geç olsun güzel olsun herşey inşallah. streste çok önemli bu konularda dua edelim bol bol..:emir_bebek:

zor olmaz olur muu hıc bı de etrafında anlayıssız ınsanlar olunca hepten zor oluyo malesef...
olmuycam amelıyat verdım kararımı :) sogan kurune basladım cok kotu tadıda kokusuda zorla ıcıyrum umarım faydasını gorurum. sogan kuruyle ıncır kuru bı arada yapılır mı acaba... sen ıncır kurunu havuclumu yaptın havucsuz mu ??? dıyetede basladım bu arada onun ıcınde lahana corbası ıcıyorumm soganı ıctıkten sonra lahana baklava gıbı gelıyo valla o kadar zor gelıo soganı ıcmek. rabbım cabalarımız bosa cıkarmaz ınsallahhh

ayy allahımm bu sogan nasıl bısey yaa yasama zevkımı kaybettım yaa o nasıl bı tat nasıl bı kokuuu offfffffffff... ama bırakmıycam bakalım işe yarıycak mı ???
dıyetede basladımm sporada tabı lahana corbası ıcıyorumm yardımcı olsun dıye bakalım verebılcekmıyım kılo

aynen sogan , hayıt suyu iğrenç seyler kadınalra hep acı seyler yumurtlasın diye.... ama erkeklerin spermi az olunca keçiboynuzu,bal,fındık ,fıstık bu ne ya onlar hep hayatın tatlı yanlarını alıyo biz acılarını:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:

Evet canım o soğanın suyunu içerken nasıl zorlanıyordum:KK43:Hadi hayırlısı inşllh veririz fazlalıklarıda daha iyi olur bizim için:KK16::KK19:

aynen sogan , hayıt suyu iğrenç seyler kadınalra hep acı seyler yumurtlasın diye.... ama erkeklerin spermi az olunca keçiboynuzu,bal,fındık ,fıstık bu ne ya onlar hep hayatın tatlı yanlarını alıyo biz acılarını:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:

ayy cok yasa sen haklıısn valla gercı onlar ıcınde ıgrenc seyler var nohut suyu felan onunda berbat bı tadı var

işte bende keske olsaydım demekten korkuyorum zaten 4 senelık evlıyım mıllet gozumu ıcıne bakıyo bebek dıye amelıyat olmasam pişman olurmuyumm offf kafam cok karısık...
1 hafta sonra kontrolum var kolmen ıcıyorum sımdı bı de sogan suyuna basladım dıyete de tabıkı :)) bu ayı bole gecırıyım dıyorum sogan ıcın 2 gunde farkedıyo hemen dıolar bakalım dr ne dıycek 2 gundur ıcıyorumm inşallah faydası olur. hayıt suyunuda sogandan sonra deneyım şifanın nerden gelecegı bellı olmaz demi :)
ben dusenlı adet oluyorum aslında tabı glucophage sayesınde sanırım sekerım var ben duzenlı ıcıyorum 2 senedır. adtım duzenlı ılacar ıse yarıyo yumurtalarım buyuyo catlıyo ama bebiş yok sorunumun daha buyuk olmasından korkmaya basladım sanırım benım ılk önce rahım fılmını cektırmem lazımm korkuyorummmm Allahım yardım ettt

Evet canım o soğanın suyunu içerken nasıl zorlanıyordum:KK43:Hadi hayırlısı inşllh veririz fazlalıklarıda daha iyi olur bizim için:KK16::KK19:

bı elımde sogan suyu bı elımde mandalına baska turlu mumkun deıl nefesımı tutup bı dıkıste ıcıyorum pesıne hemen mandalına hakkımızda hayırlısııı

bı elımde sogan suyu bı elımde mandalına baska turlu mumkun deıl nefesımı tutup bı dıkıste ıcıyorum pesıne hemen mandalına hakkımızda hayırlısııı

bende çukalatayla içiyodum valla her zorlun bi çözümünü buluyoruz biz kadınlarEn Büyük KK:nazar::KK4::KK4::KK4::KK4::KK15::KK15::KK15::KK15::KK15::KK15:

arkadaşlar bnde polikistik overli olduğumu 2011 haziranda öğrendim ve kilom fazlaydı tedaviye başladım en büyük tedavi olarak doktorum kilo vermemi söyledi bnde 89 kg şuan 79 kg düştüm ve diyete halen devam etmekteyim ve bu verdiğim kg sayesinde geçen kasımın ayının 8 inde regl oldum reglmin 5.ni günü günde 3 kere olmak üzere kolmen kullandım sonrasında yumurtam gelişmişti ve yne kasım ayının 21 inde çatlatma iğnesi vuruldum ve şuan beklemedeyim. geçen gün test yaptım sonuç negatik çıktı ama kasıklarımda ve belimde ağrı çok oldu haladaha ara ara ağrılarımda oluyorr göğüs uçlarımda da çok az hassasiyet var sizce ben hamilemiyim birde kesin sonuç almak için ne zman test yapmalıyımm çok kararsız durumda kaldım....
Allah herkesin yardımcısı olsun...

bende çukalatayla içiyodum valla her zorlun bi çözümünü buluyoruz biz kadınlarEn Büyük KK:nazar::KK4::KK4::KK4::KK4::KK15::KK15::KK15::KK15::KK15::KK15:

canım tatlı bize zarar! onun yerine kalorisiz şeyler tercih edin. Ben de aynen burnumu tıkayıp bir dikişte içiyorum ve nefesimi verip ağzıma bir şey atıncaya kdr burnumu açmıyorum.. Yoksa çekilir gibi değil berbat :S ama bu şekilde içilebiliyor.. Sakız da önerebilirim onlar şekersiz ya..
Bende işe yaramadı ama inşallah sizde yarar :)

arkadaşlar bnde polikistik overli olduğumu 2011 haziranda öğrendim ve kilom fazlaydı tedaviye başladım en büyük tedavi olarak doktorum kilo vermemi söyledi bnde 89 kg şuan 79 kg düştüm ve diyete halen devam etmekteyim ve bu verdiğim kg sayesinde geçen kasımın ayının 8 inde regl oldum reglmin 5.ni günü günde 3 kere olmak üzere kolmen kullandım sonrasında yumurtam gelişmişti ve yne kasım ayının 21 inde çatlatma iğnesi vuruldum ve şuan beklemedeyim. geçen gün test yaptım sonuç negatik çıktı ama kasıklarımda ve belimde ağrı çok oldu haladaha ara ara ağrılarımda oluyorr göğüs uçlarımda da çok az hassasiyet var sizce ben hamilemiyim birde kesin sonuç almak için ne zman test yapmalıyımm çok kararsız durumda kaldım....

hoşgeldin araızda:KK16::KK16::KK16:

inşllah hamilesindir:KK49::nazar::nazar::nazar::nazar:

adet gnünde test yapabilirsin idrardada çıkar ama sabredemem diosan kenda daha erkende çıkıyo ama o meme hasssasiyeti ve hamileymiş gb belirtiler çatlatma iğnesinin etkisiyle oluyo o çatlatma iğnelerinde hamilelik hormonu gb bişi var hatta kanda çok erken bakılırsa yanlış sonuçlar çıkabiliyo yani hamile çıkıyosun çatlatma iğnesininin etkisiyle ama aslında değilsin öle yani bekle adetin geçsin öle ya test garanti olsun inşallah hamilesindir rabbim bu yolda çok çektirmesin:KK43::KK43::KK43:

canım tatlı bize zarar! onun yerine kalorisiz şeyler tercih edin. Ben de aynen burnumu tıkayıp bir dikişte içiyorum ve nefesimi verip ağzıma bir şey atıncaya kdr burnumu açmıyorum.. Yoksa çekilir gibi değil berbat :S ama bu şekilde içilebiliyor.. Sakız da önerebilirim onlar şekersiz ya..
Bende işe yaramadı ama inşallah sizde yarar :)

ben hiç şekerden kısmıyorum doktorumda bi diyet veredi bana sadece o şeker ilacını içiyorum hatta 2 iç dedi bi yatarken bi tane içiyorum çünkü içemiyorum 2 tane ağır gelio midem çok hassas benim 2 içersem koca gün kalkamıyorum yerimden midem çok kötü oluyo ilk zaamanlarda klomenler çatlatma iğneleri şeker ilacı prolktin ilacı midemde intihap oluştu ve doktor yasakladı mide koruyucular bile fayda etmiyo çok kötü oluyorum şimdi bi tane yatarken içiyorum kilo problemim yok benim bi taneyle bile düzenli adetoluyorum çok şükr:KK16:

ben hiç şekerden kısmıyorum doktorumda bi diyet veredi bana sadece o şeker ilacını içiyorum hatta 2 iç dedi bi yatarken bi tane içiyorum çünkü içemiyorum 2 tane ağır gelio midem çok hassas benim 2 içersem koca gün kalkamıyorum yerimden midem çok kötü oluyo ilk zaamanlarda klomenler çatlatma iğneleri şeker ilacı prolktin ilacı midemde intihap oluştu ve doktor yasakladı mide koruyucular bile fayda etmiyo çok kötü oluyorum şimdi bi tane yatarken içiyorum kilo problemim yok benim bi taneyle bile düzenli adetoluyorum çok şükr:KK16:

bı tarafı duzeltıyım derken baska yerler problem cıkarıyo ınsana yaa dıkkat et tatlım kendıne
benım 1 aylık ekmek grevım ıse yaradı sanırım 1 ay sonra ılk kez tartıldım 5 kılo vermısımm sastım kldım hıcbıyerımden bellı olmuyoo 3 gundur lahana corbası ıcıyorum acaba onun faydası olmusmudur bu 5 kılo da erisin yağlarrrrr :))) gitsin pkolar gelsın bebişlerrrr :)))
bu arada sogan kurumle ılgılı hıc bı belırtım yok ıse yarasın nolur yaaaa

inşallah hamilesindir tatlım güsel haberlerını beklıyoruz
kılo vermek gercekten cok onemlı ben bu zamana kadar pek dıkkate almamıstım bu durumu ama ekmegı kesmıstım 1 ayda 5 kılo vermısımm haberım yok YAŞASINNN

bı tarafı duzeltıyım derken baska yerler problem cıkarıyo ınsana yaa dıkkat et tatlım kendıne
benım 1 aylık ekmek grevım ıse yaradı sanırım 1 ay sonra ılk kez tartıldım 5 kılo vermısımm sastım kldım hıcbıyerımden bellı olmuyoo 3 gundur lahana corbası ıcıyorum acaba onun faydası olmusmudur bu 5 kılo da erisin yağlarrrrr :))) gitsin pkolar gelsın bebişlerrrr :)))
bu arada sogan kurumle ılgılı hıc bı belırtım yok ıse yarasın nolur yaaaa

inşallah yarar canım:18::18::18: herkeze faydalı sogan kürü ben içememiştim malum midem hassas ve intihap oluşuyo gastiritede en başta sogan salça felan yasak o yüzden içememiştim ben sana yarar inşalllah ben hayıtın çok faydasını gördüm zaten allah hayıt bitkisini kadınlar için yaratmış öle okumuştum sütü olmayan kadına süt bile yapıomuş , hormonlardan yüksekse indirip ,düşükse çıkartıyomuş,yumurtalıkları çalıştırıp,intihap varsa temizliyomuş ,,,yumuta robotu gb yani:nazar::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

inşallah hamilesindir tatlım güsel haberlerını beklıyoruz
kılo vermek gercekten cok onemlı ben bu zamana kadar pek dıkkate almamıstım bu durumu ama ekmegı kesmıstım 1 ayda 5 kılo vermısımm haberım yok YAŞASINNN

maşallah 5 kilo iyimiş:nazar::nazar::nazar: kaç oldun şimdi:KK23::KK23:

ya bende evlendimde 47 kiloydum :2::2:tabi daha 17 yaşındaydım :KK55:bildim bileli çöpümdür :KK37:evlilik yaradı valla:KK33: hersene 2-3 kilo yapışıyo:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56: ama büyüyorumda :KK15:belkim ondan:KK9::KK9::KK9: takmıyorum artık 52-54 arası gelip gidiyorum :KK20::KK20::KK20:aslında 50 olsan çok güzel olur:KK19:

X