Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

aranizda yeniyim arkadaslar uzun sureden beri takio ediyorum sonunda bende uye olmaya karar verdim derdime ortak olmanizi istedim yarin bi senelik evli olucam insallah evleneli 2 ay olmustuki reglim gecikti ve dr yolunu tuttu adet olunca gel dedi gittik hormon testleri troid kontrolu falan yapildi pkosun dedi glokofen verdi tarlusal verdi bunu kullan dedi bi ay 2 ay kullandim sonra dinlenmeye karar verdim gecen aya kadar adetim duzenli oldu taki gecen aya kadar 15 gun gecikmeli geldi ve azalmisti dr a gittim genel muayne icin pko dedi hormon testlerini tekrarlayalim dedi ayni seyleri soyleyip yolladi bide ilac yazdi tabi ilaco eczaneden bile almadim 4 gun sonra kahverngi akintiyla beraber aksaminda adet oldum sabah seyrek aksamina yogun 5 gun surdu ve cik sasirdim acaba pko gitmismidir die de dusunmeye basladim varmi benim gibi olan arkadasla uzun oldu hakkinizi helal edin

mrb cnm bnm başıma gelmişti ama malesef gitmiyo bu pco cnm bazen ara ara olur öle

arkadlar merhaba allah hepimize acil sifa versin bende pcos hastasiyim sizlerdeki de pco mu yoksa pcosmu senndrom olani dha kotu sizLer tecrubelisiniz banada yardimci oln suan dogm kontrol hapi kullaniyormve bekarim cok doktora gittim 23yasinda ogrendim pcos oldugumu daha onceleri adetim normaldi 32-33 gnde bir gelirdi mutlaka adet olurdm hrr ay doktorlar cok siddetli olmadigini soyledi birde tststeron ve dhaesor4 bobrek ustu bezlernde hafif yukselmeler var

arkadlar merhaba allah hepimize acil sifa versin bende pcos hastasiyim sizlerdeki de pco mu yoksa pcosmu senndrom olani dha kotu sizLer tecrubelisiniz banada yardimci oln suan dogm kontrol hapi kullaniyormve bekarim cok doktora gittim 23yasinda ogrendim pcos oldugumu daha onceleri adetim normaldi 32-33 gnde bir gelirdi mutlaka adet olurdm hrr ay doktorlar cok siddetli olmadigini soyledi birde tststeron ve dhaesor4 bobrek ustu bezlernde hafif yukselmeler var

slm cnm bnde sedrom var bn evliyim 1.5 yıllık bnmde adetlerim düzensiz 50 günde oluyorum

slm cnm bnde sedrom var bn evliyim 1.5 yıllık bnmde adetlerim düzensiz 50 günde oluyorum

cok geçmiş olsn canm bende her ay olurdm bittiği günden gelirdi ve 3gn koyu kırmızı sonra kahverengiye dönerdi 1yıl cok üzüntü stres cektim yakınımı kaybedince cok zor günlerdi meger stres bu hastalık stresi cok seviyorms cok doktora gitim bazıları kistleri göremedi bnde ultrosanda kendmde baktım her iki over 1cm kücük ksitler gördm sayıca azdılar ama doktor cok şiddetli degğil normal yollarla hamilelik olur hiç korunma dedi evlennce böbrek üstü bezlernde yükselme var testronda hap kullnmdan önce 0.95-4 değer arasında 4.4 cıkmstı suan hap kullanıyorm gecen doktor 21 hidroplz ve 17oh progsterona baktır dedi kah teshisi konuluyorms o testlere bende cok üzüldm araştırdm ama kendmde öyle bulgular göremedim neden öyle dedi bende anlamadm ailemdede tasıyıcılık varmı bilmiyorm ama yine yaptırıcam testleri inşallah birey cıkmaz sen hayıt otu sogan suyu denedinmi canım ben ilac kullanmadan önce denemiştm gercekten cok ama cok faydası var hormonlara ve adete birde kilo cok onemli cok zor zayıflıyoruz ama mutlaka zayıflamak gerekli ben 3 kilo verdm gerckten adetlerm 6 gün sürmeye başladı vucutda yağ gidince kendiiliğinden hormonlarda düşme oluyor ben pcos olgumu öğrennceye kadar cok zayıftım birden 6kilo alınca üzüntüden hormonlarım düzenim alt üst olmuştu eger kilo problemn varsa zayıflamaya calış

Son düzenleme:
cok geçmiş olsn canm bende her ay olurdm bittiği günden gelirdi ve 3gn koyu kırmızı sonra kahverengiye dönerdi 1yıl cok üzüntü stres cektim yakınımı kaybedince cok zor günlerdi meger stres bu hastalık stresi cok seviyorms cok doktora gitim bazıları kistleri göremedi bnde ultrosanda kendmde baktım her iki over 1cm kücük ksitler gördm sayıca azdılar ama doktor cok şiddetli degğil normal yollarla hamilelik olur hiç korunma dedi evlennce böbrek üstü bezlernde yükselme var testronda hap kullnmdan önce 0.95-4 değer arasında 4.4 cıkmstı suan hap kullanıyorm gecen doktor 21 hidroplz ve 17oh progsterona baktır dedi kah teshisi konuluyorms o testlere bende cok üzüldm araştırdm ama kendmde öyle bulgular göremedim neden öyle dedi bende anlamadm ailemdede tasıyıcılık varmı bilmiyorm ama yine yaptırıcam testleri inşallah birey cıkmaz sen hayıt otu sogan suyu denedinmi canım ben ilac kullanmadan önce denemiştm gercekten cok ama cok faydası var hormonlara ve adete birde kilo cok onemli cok zor zayıflıyoruz ama mutlaka zayıflamak gerekli ben 3 kilo verdm gerckten adetlerm 6 gün sürmeye başladı vucutda yağ gidince kendiiliğinden hormonlarda düşme oluyor ben pcos olgumu öğrennceye kadar cok zayıftım birden 6kilo alınca üzüntüden hormonlarım düzenim alt üst olmuştu eger kilo problemn varsa zayıflamaya calış

evet cnm kilo problemm var adetlerim kısa sürüyo ama düzensiz hayıt tohumu kullnıyorum otunu kullnmadım daha önce inş bebişlerimiz gelir

mrb ben marigona bir yildir evliyim son son iki aydir gecikiyorum gecen ay 12 gun bu ay 8 gun geciktik bu ay ki bu gun adet oldum adet olmadan bir kac gun once kocamla iliski sirasinda bir kere kahverengi akinti bir kac damla ikinci sinde bir kac damla kan akintisi oldu adet oldum sanmistim ama tik yok taki bu gune kadar bu gun adet oldum gecen ay tahlillerimi yaziyorum
sonuc folukuler faz ovulasyon faz lituel faz menapoz erkek
FSH 4.75 2.9-12.0 6.3-24 1.5-7.0 17-95 1.7-12 mlu/ml
LH 4.89 1.5-8.0 9.6-80 0.2-6.5 8-33.0 1.1-7.0 mlu/ml
progesteron 0.56 0.1-0.54 0.12-6.22 1.5-20 0.1-0.41 0.1-56 ng/ml
estradiol 45.41 18-147 93-573 43-214 0-58 0-62 pg/ml
prolactin 27.71 erkek : 3 - 25 kadin : 5 - 35 ng/ml
tsh 1.95 0rtalama deger 0.25 - 5.0 ulU/ml
bu degerlere gore ne yapmaliyim bana bir fikir verirmisiniz

Merhaba bayanlar, araniza yeni katiliyorum. 2.5 yildir ewliyim.1 bucuk yildir korunmuyoruz ama 5 aydir bebek istiyoruz. Polikistik overliyim,bununla birlikte tiroit hastasiyim. Buna bagli olarak da sekerim var hafiften. Ha bu arada adetlerim cok duzensiz 5 ayda bir goruyorum desem? Ilacla geliyor sadece. Neyse dr a gittim 2 ay once ve hikayem basladi.
Gecen yillarda birsuru tahlil yaptirmistim. Drvum yumurtalik rezervimin cok cok cok iyi oldugunu soyledi. Tiroit icin 150 mg levtrn kullaniyrm. Neyse tarlusalla adet oldum. 3.gun klomene basladim ilkdefa.gunde 1 defa olarak 5 gun kullandim,yumurta takibim yapildi 10.gunde 20 mm lik iki yumurtam oldu dr cok olumlu konustu ama tutmadi. Hatta bir daha yaptirdi,olmadi. O ay Bir daha yaptirdi. Yine olmadi :KK66: Dr belki sorun esindedir die esime test onerdi.
Esimede sperm testi yaptirdik. Adamdaki sperm sayisi 117 mio, hareketlilik 72. Morfolojisi 1 di ama. Gittigi urolog esimde bir sorun olmadigini soyleyince ihale yine bana kaldi anlayacaginiz :))
Neyse 2.denemede, bu sefer adetin 5.gunu basladim gunde 1 defa kullandim 5 gun boyunca.neyse kontrole gittim 10.gun. dr hic bi gelisme olmadigini soyledi.ertesi gun klomeni gunde 2 kez 5 gun boyunca kullanmami soyledi. 10.Gun yine gittim 13 mm lik tek yumurtam olmus. onu catlatmak icin aksaminda baslayarak 3gun boyunca gonal f 450/75 lik dozluk gobekten igne vuruldum. Ertesi gun dr a gittim niyahet yumurtam 19.70 e cikti. Aksaminda da ovitrelle caglatma ignesini vurdur gobekten dedi. 36 saat sonrada iliski dedi. Iki hafta sonrada test yaptir dedi inaniyorum ki olacak.. 1 hafta gecti uzerinden 10 gun sonra ne cikacak bakalim. Merakla bekliyorum :)
Allah isteyen herkesi cocuk sahibi yapsin insallah.

meraba cnm benim kilo proplemim var ama bitürlü veremiyorum stres vermeme engel ğibi cnm hep şekerli şeyler istio kopamıyorum şekerden un dan tuz nasıl zayıflıycam bilmiyorum

Benim buayki sonucum negatif, hsg cektirdim tupler acik hersey saglam ve temiz, yumurtalara bakti dr um catlamis, kist de yok dedi. Esime test yaptirmistik morfoloji 1 di iste. Dr um esinden kaynakli sorun var yoksa simdiye coktan hamile kalman gerekirdi dedi. Uzulsemmi sevinsemmi bilemedim. Tup bebek yaptircam 2 ay sonra, size tup bebek yapilir bu durumda dedi

GÜNAYDIN ARKADAŞLAR 4 YAŞINDA 1 OĞLUM VAR İKİNCİ ÇOCUK İÇİN 3 AYDIR KORUNMUYORUM ANCAK HAMİŞ KALAMIYORUM. BU AY İBRAHİM SARAÇOĞLUNUN ÖNERDİĞİ SOĞAN KÜRÜNÜ 15 GÜN UYGULADIM İNCİR KÜRÜ DE SOĞAN KÜRÜNDEN HEMEN BİTİMİNDE UYGULANACAKMIŞ BEN UYGULAMADIM SIKINTI OLUR MU EN SON ADETİM 28 KASIM 2014'TÜ. ALLAH'IM HERKESE EVLAT SEVGİSİNİ YAŞATSIN İNŞAALAH..

Merhaba kızlar bendede pcos var :KK43:
1.5 yıldır evliyiz ve 1 senedir korunmuyoruz . Her ay bir umut akabinde bir hayal kırıklığı...
Gittiğim bir iki doktor herkezin çoçuğu olmayabilir dediler. İkinci gittiğim direk aşılaama dedi bana. Ve 21 yaşındayım.
En son gitttiğim doktor ise her şey yolunda giderse bu ay hamile kalabilirsin 22 mm yumurtan dedi.. O kadar mutlu oldum ki anlatamam sanki yeniden doğdum o an mutluluktan.
Glifor ve ovitrelle iğne werdi. Ama eşim şehir dışında değince koca yoksa bebekde yok dedi bana.
Denemek istiyorum iğneyi olmak için diye ısrar edince dayanamadı yazdı iğneyi bak bakalım dene şansını dedi.
iğneyi vuruldum 4 gün geçikmeli. İlk ilişki 16. saatte ikincisi 28. saatte gerçekleşti.
Üzerinden 8 gün geçti iğnenin ve adet olmadım sürekli aklımda bu konu var acaba mı acaba mı ?
Doktorum adet olmazsan 10 gün sağlık ocağına gidip kan testi yaptır dedi.
Şu an göğüs uçlarımda hassasiyet var özellikle sol tarafımda ve ara ara kasık ağrım oluyor.
Bilmiyorum ne çıkacak adet olacakmıyım gebe miyim ?
Çok üzülüyorum bu duruma ne olacak çok meraktayım..

Var mı benim gibi aranzda bu tarz tedavidn geçip gebe kalabilen. ? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar sadece biraz morale ihtiyacım var.

Evet arkadaşlar en son 17 Eylül'de Yasmin tabletimi bıraktım ve 25 Nisan'dan bu yana tam 68 kilodan 59 kiloya düştüm. 12 Ekim'de adet olmam gerekiyordu ve zamanında adet oldum. Kilo vermenin etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum ve iyileştiğimi hissediyorum ilacı bırakma kısmını tamamen kendi kafamda planlayarak yaptım. 25 Nisan'da dupashton ardından yasmin tablet tedavisine başlamıştım. 17 Eylül'de bırakıp ilk normal adetimi gördüm bu süre zarfında yasmin yumurtlamayı zaten baskıladığı için doktora gitmeyi düşünmedim. Ama şimdi yumurtlama olduğunu biliyorum o yüzden adetim bitince doktora gidip kistlerime bi usg'de göz atmak istiyorum. Ne durumda oldukları hakkında yine geniş bir yazımı sizlerle paylaşayacağım.
Kilo vermek çok önemli 9 kg verdim, yasmini bıraktım ve ilk normal adetimi gördüm darısı sizlerin başına Allahım hepimize sağlık sıhhat versin... görüşmek üzere...
Pko hastası olaraktan toplamda 9 kilo verdim yasmini bıraktım ilk normal adetimi gördüm ondan sonra hamileymişim bu kadar da hızlı beklemiyordum darısı sizlere kilo vermek çok önemli :KK66:

Merhaba kızlar bendede pcos var :KK43:
1.5 yıldır evliyiz ve 1 senedir korunmuyoruz . Her ay bir umut akabinde bir hayal kırıklığı...
Gittiğim bir iki doktor herkezin çoçuğu olmayabilir dediler. İkinci gittiğim direk aşılaama dedi bana. Ve 21 yaşındayım.
En son gitttiğim doktor ise her şey yolunda giderse bu ay hamile kalabilirsin 22 mm yumurtan dedi.. O kadar mutlu oldum ki anlatamam sanki yeniden doğdum o an mutluluktan.
Glifor ve ovitrelle iğne werdi. Ama eşim şehir dışında değince koca yoksa bebekde yok dedi bana.
Denemek istiyorum iğneyi olmak için diye ısrar edince dayanamadı yazdı iğneyi bak bakalım dene şansını dedi.
iğneyi vuruldum 4 gün geçikmeli. İlk ilişki 16. saatte ikincisi 28. saatte gerçekleşti.
Üzerinden 8 gün geçti iğnenin ve adet olmadım sürekli aklımda bu konu var acaba mı acaba mı ?
Doktorum adet olmazsan 10 gün sağlık ocağına gidip kan testi yaptır dedi.
Şu an göğüs uçlarımda hassasiyet var özellikle sol tarafımda ve ara ara kasık ağrım oluyor.
Bilmiyorum ne çıkacak adet olacakmıyım gebe miyim ?
Çok üzülüyorum bu duruma ne olacak çok meraktayım..

Var mı benim gibi aranzda bu tarz tedavidn geçip gebe kalabilen. ? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar sadece biraz morale ihtiyacım var.
canım nasıl oldun bebiş falan var mı

Mrb arkadaslr bende 7 senedir pcoluyum 1 bucuk senelik evliyim evlendgmden beride bebis istyruz 2013 eylulde tedavye.basldm catlatma.igneleri klomenler gonolf herseyi.denedm ama.olmadi sonra dedim olmaycak esimle.karar aldik son kez catlatma ignesini olup olmazsa birakacaktik artik gecen sene ramazanda mide kanamasi gecrdm.tamda catlatma.ignemi olcagm gundu igneyi gecikmlde.olsa kullandm ama o ayda olmadi adt oldm dr cagrdi.bni gitmedm snra 8 ayda oyle.rutn kontrle gittim dr bu ay ara verelm sadece tedavyi birakma.dedi ben karar vermstm bu tedvi sondu sonra 9 ayda icimden bi geblik testi almak geldi.aldim ve iknci cizgi silik nete baktm silikte olsa hamlsnz deger tam olarak yukselmdigi icin silik dyo ertesi gun kostrrak dr gittim hamileydm dunylar bnm olmstu snra kontroller faln.derken keseyi gorduk bebis yok bos gebelik oldu ekim 11 de.de kurtaj oldum snrasida dr degstrdm 4 ay.bekldm ve bu ay klomen kullandm pazrtsi catlatma ignemi oldum simdi sabirszlikla beklyrum rabbim ne derse o olur ama cok dusunrsek olmaz ben bunu anldm nasipten ote koy yoktur rabbim hepmze hayrlisyla hayrli evlatlr nasip etsin cok uzun oldu k.bakmyn☺

Evet canım benim bu ay gebe kaldım. Rabbime hamd olsun. Darısı tüm isteyenlerin başına
:KK73::KK73::KK73:çoook mutlu oldum ya allah kucağına almayıda nasip etsin canım sen neler yaptın neler denedin anlatır mısın

:KK73::KK73::KK73:çoook mutlu oldum ya allah kucağına almayıda nasip etsin canım sen neler yaptın neler denedin anlatır mısın
Allah razı olsun. Amin inşallah. Ben hiç bir şey yapmadım desem yalan olur.. Ama benim doktorum çok iyi çıktı şansıma :) Adetten sonra soğan kürü yaptım aynı zamanda doktorum gliforda verdi. Yumurta takibi yaptık. Yumurtamın boyu geçen ay istenilen boyuta gelmiş. Doktor çatlatma iğnesi verecek oldu. Eşim gidecek ti o yüzden yapamadık. ama o günleri boş geçmedik. Bu kadar ya güzel Rabbiimin ol demesi yeterli ama doktorum çok öenmli bir faktör burada çok kaliteli bir doktor buldum şansıma. o yüzden sadece doktoru iyi seçmek önemli yoksa benim gittiiğim bi doktor senin çoçuğun olmayabilirde dedi. Şimdi ahtım var biraz büyün bebeiş ona kontrole gidicem. Bak gebeyim demek içibn :KK70::KK70::KK70:

Allah razı olsun. Amin inşallah. Ben hiç bir şey yapmadım desem yalan olur.. Ama benim doktorum çok iyi çıktı şansıma :) Adetten sonra soğan kürü yaptım aynı zamanda doktorum gliforda verdi. Yumurta takibi yaptık. Yumurtamın boyu geçen ay istenilen boyuta gelmiş. Doktor çatlatma iğnesi verecek oldu. Eşim gidecek ti o yüzden yapamadık. ama o günleri boş geçmedik. Bu kadar ya güzel Rabbiimin ol demesi yeterli ama doktorum çok öenmli bir faktör burada çok kaliteli bir doktor buldum şansıma. o yüzden sadece doktoru iyi seçmek önemli yoksa benim gittiiğim bi doktor senin çoçuğun olmayabilirde dedi. Şimdi ahtım var biraz büyün bebeiş ona kontrole gidicem. Bak gebeyim demek içibn :KK70::KK70::KK70:
burda iyi bir dr yok ki canım ya gittiğim dr baştan saldı bende artık gitmiyorum drlara

X