Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

selam kizlar nasilsinizzz bende pkoluyum...ve 2.5 senelik evliyimm..7e aylik bir kizim var...evlendikten 5 ay sonar bebegimiz olsun diye klomen adet sokturuculeri icmekten skilmistim..2012 yilinda annemi kaybettimmm bu durum beni daha da cok uzdu 2012 yilindan hicbir beklentim yoktu cunku benim melegim yoktu artik allah kimselere yasatmasinnnn ..arabustana geldimmmm klomen ve yumurta takibi yapildi 19 ve 21 mm iki yumurtanm olusmustu catlatma ignesinden sonraaa 29 aralik 2012 yilinda hamile oldugumu ogrendim cok agladimmm allah sesimi duydu ve bana dunyalar guzeli bir kiz nasip etti...allah isteyen herkese nasip etsin umudunuzu sakin yitirmeyinnn allah kimsenin kucagini bosbirakmasin allaha siginin sadece!!

Merhaba kader arkadaslarim. Bende pko luyum. 31 yasindayim 7,5 yillik evliyim. 6 yildir bebis istiyoruz. 2 asilama, 2 de tup bebek denememiz oldu.2012 aralikta ilk tup bebekte de ohss oldum doktorlar soylemedi,bunu bilmeden atlattim.sonuc negatifti. 2013 te kasimda tekrar basladik tedaviye, transfer gunu ohss oldugum icin iptal etti doktor.iyikide iptal etti.cok agir ve sancili gecti. 13 subatta transferim gerceklesti. 24 ve 26 subattaki kan sonuclarimda hamile oldugumu ogrendim.3 hafta sonra keseyi gormeye ve kalp atisini duymaya gidicem insallah .doktorum gercekten isinin ehli. Bizim problemimiz basite alinacak bir problem degil.asilamaya pek cevap vermiyo vucudumuz. Bende diyodum artik hamile kalamiyorum diye ama Allah tan umut kesilmez gercekten.insallah Rabbim sonuna kadar gitmeyi nasip eylesin. Herkese o pozitifi gormeyi nasip eylesin

semaname Allah sağlıklı doğurmanı nasip etsin..

darısı bizlere olur inşallah dualarını eksik etme

sevgiler.

alppin selamlar,

ne güzel seninki benim yumurtalıklar gibi inaçtı diilmiş şanslıymışsın maşallah :)

benim yumurtalıklar çooook dirençli süreç alacak hakkımızda hayırlısı olsun :)

selam hanımlar bende pko luyum 6 ay önce 3 ay klomen kullandım çatlatma iğnesi falan filan olmadı. şimdi dinlenmedeyim. kendi kendime izin verdim. ama içten içede çokkk üzülüyorum .... Allah isteyen herkese bebiş nasip etsin :)

Merhaba arkadaşlar;

Öncelikle forma yeni üye oldum. Uzuun süredir başka formdaydım ara ara sizin formada girip misafir olarak bakıyordum. Diğer site de hamişler artınca paylaşımlar azaldı haliyle. Belki burası iyi gelir uğurlu gelir :18:

İsmim Burcu 27 yaşındayım. 2 yıllık evliyim . Pkoluyum . 2 yıldır bebek istiyorum sahip olduğum tek şey hormon ilaçların bana kattıgı 15 kilo tedavilerim ise başlangıçta ;

3 Klomen + çatlatma iğnesi
1 Frame +Çatlatma iğnesi
3 Klomen+Aşılama+ Çatlatma iğnesi
1 Göbekten iğne+ aŞILAMA+ Çatlatma iğnesi....

İLginç olan ise kızlar. Klomenle 1 yada ıkı yumurtam 20 mm oldu çatladı bebeişim olmadı. İğne daha iyi die bır ton para verip iğne aldım değil çatlama yumurtam ilk defa olmadı. 75 mg başladı 150 çıktı yok iptal oldu. Tüp bebeğe geçmeden 5.i olmak zorundayım bu ay lakin ben bu ay doktara iğne kullanıyorum diyip kullanmamayı gerekırse bu ayda yumurtam gelişmesin 2 ay sora tüp bebeği geçmeyi planlıyorum. Kafam allak bullak aslında forumlara girmek istemıyorum kafamı takıyormuyumdur dıe ama paylaşmakta iyi geliyor.

Hakkımızda hayırlısı

Burcu ' cum hoşgeldin..

ben bu hastalığın sendrom durumunu yaşıyorum ağır olanından... sakın alternatif tıbba yönelme,herkeste aynı etkiyi göstermiyor.ben son çare olarak görüyorum,yani olmaz ise nadasa bıraktığın dönemde.

şimdi sorularım olacak sana;

-adetin 3.günü tahlillerin yapıldı mı?
-Hsg ne bakıldı mı?
-aldığın kiloya istinaden metamorfin ilacı verildi mi? insülin direnci için.
-adet olma düzenin nedir?
-gittiğin doktor inferilite uzmanı mı?
-nezamandır bu sıkıntıyı yaşıyorsun?(pkos)

yukarıdaki sorulara cevap alırsam sana daha detaylı yardımcı olabilirim.Çünkü benim tedavim çukurova üniversitesinde hoca olan bir prof. yani tüp bebek ve inferilite profesörü.

istersen özelden de yazabilirsin tatlım.

sevgiler.

Mrb bende ağır pkosluyum.merak ettiğimden soruyorum.benim gibi olmandan ve prof.tedavi olmadan dolayı.senin sorularını cevaplıyım.bütün tahlillerim zamanında ve diğer zamanlarda yapıldı.sonuç hiç bir sorun yok.hsg normal.hiç adet olmuyorum.metformin kullanıyorum.kendimi bildim bileli de aynıyım.yorumlarını merakla bekliyorum.tşk.

bu soruların aynısını doktora sordum :) Eğer herşey normal ise yumurtalıklarındaki ölü ve kaliteiz yumurtaları sökmek için 3 ay doğum kontrol hapı kullanacaksın.3 ay sonunda normal yolla deneyecek olmadıysa aşılama yaparız dedi.O da olmaz ise tüp bebek dedi.

burdan çıkaracağımız bence para delisi olmayan bir doktor ve senin vucudunun tepkilerine bakmak istiyor.

ama diğer doktorlar bana 2 kür klomenden sonra aynen şunu dediler(uzman olanlar normal kadın doğum uzmanları) malesef yumurtaıkların dirençli ve cevap vermiyor o yüzden iğneleme ile beraber aşılama dediler...Yani ancapara ve süreç uzatma..

zor bir süreç,sabır gerektiren..

sen teadvinin hangi sürecindesin doktorun ne dedi peki?

Hiç açıklayıcı olmamışsın maalesef.bi kere bitkisel tedaviye karşı olduğunu ve nadasa çekildiği zaman kullanılabileceğini söylemişsin.bu söylediğine katılmıyorum.3 kez gonal f iğne kullanmış birisi olarak şifanın nerden geliceği belli olmaz bilinçsizce değil tabi bu söylediğimde.insanlar buradan yazılanları okuyorlar ve son ümit belki de ne yapabilirim diye bi çare düşünüyolar.pkos denilen hastalığın kişiden kişiye değiştiğini bilmeniz gerek bi kere.ben hiç adet olmayan ve iğne aşılama tedavisiyle bir çocuğu olan ağır pkos luyum.prof dahil bir çoookk Dr a gittim ve hiç birisi doğum kontrol hapı önermedi öneremez bebek isteği olan birisine.zaman kaybından başka bişey değil bence.süreç uzatmaca yazmışsınız aslında öyle süreç uzatmaca oluyor bence.ayrıca diğer doktorlarda farklı bişey söylememişki.pkos direnç demek insülin direnci demek metformin kullanman şart.klomenin en yüksek dozunda dahi gunde 4 kez içtim hiç kullanmamışım gibi.insanların buradan yazarken bi kez daha düşünerek yazmasını rica ediyorum.size kızdığımdan falan değil yanlış anlamayın.bu arada soğan kürü kullanıyorum 2.bebeğim için ve bebek olmasa bile iyi yönde etkili olduğunu düşünüyorum.Allah herkese aratmadan evlat nasip etsin inşallah.

arkadaşlar yarın yumurta takibine gidecem inş.günde 3 kez klomen kullandım ve iki gün önce bitti.daha önce de günlük iki kez kullanmştım ama tepki vermemişti yumrtalklarmdoktorum bu ay üçe çıkardı.doz artırıldıktan sonra yumurtası tepki veren oldu mu aranızda????yarın için çok korkuyorum yumurtalrm yne tepki vermedyse dye:18::18::18:

slm cnm bnmde tepkı vermedı 3 doza cıkardıgımda bı tane guzel yumurtamm oldu ama cok buyudugu ıcın doktor ıgne yapmadı ve o ay catlamadı bu ay kıste donustu erıtmek ıcın dogum kontrol hapı dedı ama ıstemedımm beklemedeymm anlayacagın dıkkat et

neeeeeeeay bi de yumurta çok buyuduğunde çatlamıyo ve kist mi oluyoniye çatlatılmıyo ki

neeeeeeeay bi de yumurta çok buyuduğunde çatlamıyo ve kist mi oluyoniye çatlatılmıyo ki

anlamadım kı cnm bı ay yumurtam gelıstı fakat kucuk dıye vurulmadım ıgne otekı ayda buyuk dıye yapmadı bana daha nasıp olmadı su catlatma ıgnesıı anlayacagınn bı gttm kıst dedıler o kadar da sevınmıstım guzel yumurtam olustu dıye aman dıkkat et ben yandıms en yanma canımm bu endısenı doktrla paylas :44:

Selam kızlar,bende pkoluyum...Geçen ay tedaviye başladık..Klomen,dekort ve glucophage kullandım,sonrasında çatlatma iğnesi...Yumurtlamam olmuş ama gebelik oluşmadı...Bu ay yine gittim,farklı olarak 3 günde merional kullandım...Salı günü gittiğimde;doktorum 3 tane yumurtamın oluştuğunu söyledi,19-20 mm...Ve dün çatlatma iğnemi oldum..Hayırlısı Rabbimden...İnşaallah bu ay olur hayırlısı ile...

Rabbim tüm bekleyenleri en hayırlı şekilde umduklarına nail eylesin..

allahın zoruna gitmesin ama ben bıktım artık2 kez çatlatma iğnesi yaptım ama olmadı işte.evlendiğimden beri tedavi görüyorum.yumurtayı hapla iğneyle zar zor buyutup sonra da çatlatyo doktrm ama ay sonu geldiği zaman sonuş hüsranher ay her ay bu umut ve hüsran kahredyo

uzulme cnm yalnız deılsınn bak bızde varız bızde beklıozz umud edıpp yıkılıozz bu kadar karamsar olma bol bol dua et onun da bı zamanı var ıncır havuc kurunu yaptınmı hıc bak ben bu ay onu yapıorumm cok kısıde ıse yaramıs sende bı denesen yaa

bi kez soğan kürüyle hamile kaldım ama düşük oldu((( sonradan da ne kadar kullandıysam da fayda görmedm((incir kürü ablam onunla hamile kalmıştı bebği şu an 5 aylık.ben de denedim ama ben de prolaktinimi baya bi yükseltti ve yumurtam hiç gelşmdi.her insanda aynı etki etmyo demek:/yarın için dua bekliyorum.yazaraım buraya.TŞK.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…