Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

biz ki yıllarca bekledik haksever bir ay daha bekleyemiycekmiyiz.lütfen toparlan ve yeni bir sayfa aç yeni ayın sayfasının sonuna kuzularının resimlerini ekleriz canım benim. hepiniz ayrı ayrı duamdasınız. gerçi allah'a " Allahım haksevere, sveh ,falan bir an önce bebek nasip et "diye sayıyorum isim ama anlaşılıyordur herhalde sizden bahsettiğim:26:

allah biliyo kalbimizi canım ama adım özge :) :KK19: kızlarında hayırlı olsun canım prensesler geliyo demek ne güzle maşallah:nazar: allah eşine sabır versin 3 cadı olcak evde onun iktidarlığı gidicek:KK1:

cnm çok üzüldüm psikolojini az çok anlıyorum ama demekki o zaman bu zaman değilmiş
her şerde vardır bi hayır o kadar zaman bekledik 1 ay neki bence hiç tutmamasından iyidir ümidin hep var olsun
ALLAH yardımcımız olsun hepimizin :KK16:

geçti sanırım canım atlatırım ben bi an yıkıldımda ohss ne kadar kötü bişi oldunu hatta ölüme bile götürdügünü duyunca erken farkedilmesine sevindim vardır bir hayır rabbim bilir:KK31:

oyy teyzesi yer onu yer onca bekledk kız bu zamana kadar çok uyudunz birazda uyuma annesi:KK70:

canm üzülme lütfen vardr zamanı emin ol. bnm 12 tane toplandı ve ohss olmuşum hafif derecede ama ağrılarımı mide bulantımı hçç sorma ayağa kalmadım 3 gündür o halde bebişlerimi aldım göbüşüme bn isterdmki sağlıklı olayım iyi bakayım onlara ama nasip.. snn 15+... yumurtanla ohss olma ihtimalin çok bölesi daha hayırlıdır inşaAllah bi ar daha sabretttt sabreden haksever muradına kavuşmuşşş deriz inşaAllah:KK70:

oyy canm bnm yaa diyorum nerde bu kız. haa ne güzel iki kızz baba yandı nasıl başedecek 3 kadınla bakalım:KK70: canm iyilermiş kızların çok şükür kız ya naz yapıyodr anneye babaya. yat dinlen bol bol cnm

ne diyon kız sen Allah herşeyi bizden daha iyi bilirr Rabbim dualarımıza icabet etsnn:KK16:

geldmde sen kaçmışsın sbh sbh nasıl geeleyim buraya uyuyodum heralde:KK70:

baştan anlatayım herkese dün bizi 10.30da çağırdılar sıkışık halde gelin dediler ağrım olduğunu söleyince daha erkn geln muayne edelim dediler. neyse biz çıktık yola mide bulantısından su içemedm az içtim. yolda bi trafik ama nasıl akşama varırız herlde dedik... neyse Allah yardm etti 10.35te hastaneye vardık. muayne etti doktor karnıma baktı şişmişsin dedi. ultrasonla baktu su toplamış ama az dedi transfer olacak snrada serum takarız dedi. idrara sıkışık olman lazım dedi değilmişimde:) dedim midem bulanıyo içemiyorm sondaj takarım ozamn dedi.. bnde yoookkk tamm bn su içerim dedim:KK70: ama içiyom içiyom çişim gelmiyo normalde bi bardak içsem 5 dk snra wcye koşarım. geldi çişim diyom gidiyorum hemşireye elın beni diyorum çok mu sıkışıksın diyo yok diyorum yolluyo.. 2 saat snra tmm artık dedim çok geldi. inanmadı bana gel bakalım dedi:KK1: baktık ultrasonla tmm güzel gelmiş alabiliriz dedi. girdim ameliyathaneye ameliyat önlüğü giydim. yattım masaya açtım bacakları:KK17: çookk kötü bi duyguya hala alışamadım benn... neyse geldi doktor emriyologla konuştu. 2 tane 5.gün kaliteli embriyo var dedi dondurulmuş yok dedi. üzüldüm biraz 9 taneden 2 tane kalmış. tamam dedi 2 tane transfer edelim istiyomusun dedi evet dedm. katater taktı rahmi temzledi sanırım rahimi canm yandı bağırdım hatta:KK70: biraz bişiler yaptı anlamadım snra çağırdı bebişleri hooopp çıkıvermiş yukarı bnm kuzular.. doktor hemşireye gördünmü nasıl çıktı hemn dedi. güldü. hemşirede ewt ilk defa görüyorm dedi bnmde neşem geldi braz. tabi bn hep dua ediyorm okuyorm... snraa bitti işlem 5 dk fln orda yattım sedyeyle odama çıkardılar 2 saat dinlenp gdebilirsn dedi. 10 gün snra test günn dedi. ama cuma gel sen kontrole dedi. ohss için. öle işte 3 saat yaatm çıktım bn:KK70: şuan hç bişi hissetmiyorm normalde nasılsam öle gibiyim dün gecede başım çatladı ağrı kesici almak zorunda kaldm eşim kızdı ama dayanamadım. şimdi iyiyim karın ağrımda azaldı çok şükür. ayy çok uzun oldu hakkınızı helal edin kızlar. bn hep mera ettiğim için işlmleri sizn için uzun yazdm.

haksever bidahaki ay senden dinlicez bu öyküleri ama snn ağrın olmaz inşaAllah en güzel biçimde alırsn bebişlerini göbüşünee:KK49:

oy cnaım çok güzle analtmışsın yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:KK19: hadi hayırlısı inşalllahhhhhhhhhhhh:nazar: sımsıkı tutunur hiç kıpırdama yat bol bol hadi bakalım güzle haberlerini bekşiyorum bana gelince cok bel agrım ve ateşim var zor durdum bugün okulda:KK50:geçicek inaşşah bidahakia ya kaldı umutlar:26:

haksevercim öncelikle geçmiş olsun. pkolularda ohss riski çok yüksek ve tedavim öncesi inan ben burda okudukça ödüm kopuyordu. ohss olmadansa tedavinin bir ay daha ertelenmesi daha iyi, senin sağlığın en önce gelir.
hangi iğneyi hangi dozda kullandın canım? doktorun acaba dozları yüksek mi verdi sana?

Rabbim en kısa ve hayırlı zamanda evladını kucağına nasip etsin inşallah..

amin canım cok saolasın 100lük kullan dedi bana hatta başta 4 gün yanlış vurundum 75 ligi 4 ebölüp kullandım yani 25 felan vurdum 4 gün sonra dogrusunu göserdiler 100 vurdum 5 gün acayip büyüdüler 15mm felan 15 tane biraz küçüklerde 15 tane felan dedi hormonda yüksek cıkınca durdurdu ohss riski oluyomuş işte nabalım hayırlısı böyleymiş dün çok yıkıldımda geçer nabim neler geçmediki:KK31:

allah biliyo kalbimizi canım ama adım özge :) :KK19: kızlarında hayırlı olsun canım prensesler geliyo demek ne güzle maşallah:nazar: allah eşine sabır versin 3 cadı olcak evde onun iktidarlığı gidicek:KK1:

geçti sanırım canım atlatırım ben bi an yıkıldımda ohss ne kadar kötü bişi oldunu hatta ölüme bile götürdügünü duyunca erken farkedilmesine sevindim vardır bir hayır rabbim bilir:KK31:

oy cnaım çok güzle analtmışsın yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:KK19: hadi hayırlısı inşalllahhhhhhhhhhhh:nazar: sımsıkı tutunur hiç kıpırdama yat bol bol hadi bakalım güzle haberlerini bekşiyorum bana gelince cok bel agrım ve ateşim var zor durdum bugün okulda:KK50:geçicek inaşşah bidahakia ya kaldı umutlar:26:

amin canım cok saolasın 100lük kullan dedi bana hatta başta 4 gün yanlış vurundum 75 ligi 4 ebölüp kullandım yani 25 felan vurdum 4 gün sonra dogrusunu göserdiler 100 vurdum 5 gün acayip büyüdüler 15mm felan 15 tane biraz küçüklerde 15 tane felan dedi hormonda yüksek cıkınca durdurdu ohss riski oluyomuş işte nabalım hayırlısı böyleymiş dün çok yıkıldımda geçer nabim neler geçmediki:KK31:

geçer tabi canım Allah'ın izniyle, neler geçmiyor ki..

dozların o kadar yüksek de değilmiş ama senin vücudun tepki göstermiş sanırım. hangi merkeze gidiyorsun bilmiyorum ama kesinlikle memorialı öneririm. özellikle ohss konusunda çok başarılılar gerçekten.

geçer tabi canım Allah'ın izniyle, neler geçmiyor ki..

dozların o kadar yüksek de değilmiş ama senin vücudun tepki göstermiş sanırım. hangi merkeze gidiyorsun bilmiyorum ama kesinlikle memorialı öneririm. özellikle ohss konusunda çok başarılılar gerçekten.

bursa uludağ fakülte hastenesine gidiyorum şuan doktorumdan menunum şuan başka şansımda yok devletten rapor çıkarıp yaptırdım hakkımda hayırlısı olsun hepimiz içinde inşallah:KK31:

sveh canım hayırlı olsun. bence ilaç içme bir daha. ben transferden sonra çok iyi dinlendim hiç ayağa kalkmadım. su ve kayısı ye. kabız olmaman lazım. inşallah seninledir bebeklerin.:KK55:
cnm ne yalan söliyim fazla yatmadım ama iştee yapmadım oturdm dolandm yattım ne bileyim geçiyo işte günlr. kabız olmamaya çalışıyorum bakalım hakkımızda hayırlısı. bu gecede rüya gördüm pek sevmedm Rabbim hayırlara çıkarsın.. sen nasılsın cnm kızlarımz nasıl. baharınkide kızdı topiğimize damat lazım evde kalcak yoksa kızlar:KK53:
sveh canım hayırlı olsun, Rabbimin izniyle pozitif haberlerini alırız inşallah.. bol bol ya Mübdi çek, dua et.. can veren Allah..
saol cnm snn gibi güzel hbrler alırım inşaallah. ya bnm transferim 8 mart ne zamn test yapcm 28 martta mı 29 martta mı

Allah şifa versn cnm Rabbim yüzümüzü güldrsün inşaAllah. ya sana nie uzun protokol uygulamadı acaba yumurtalarını baskısalardı ya önceden lucrinle.. neyse bildiği bşi vardr prof.un çok bilmişlik yapmayayım:KK1:

kızlarım iyi svehcim inşallah bir daha sorun yaşamayız. artık 17. haftaya girdik. damat gerek senden bir çift erkek bekliyorum dünür olalım :KK34::KK34::KK34: yabancıya vermeyeyim kızlarımı bi siz biliyosunuz ne zorluklarla yaptık onları.:KK49:

kızlarım iyi svehcim inşallah bir daha sorun yaşamayız. artık 17. haftaya girdik. damat gerek senden bir çift erkek bekliyorum dünür olalım :KK34::KK34::KK34: yabancıya vermeyeyim kızlarımı bi siz biliyosunuz ne zorluklarla yaptık onları.:KK49:

aman hayırlısı olsun kız iki erkekle başetmesi daha zor olur sanırım:) bi kız bi erkek olur inşaAllahh:):emir_bebek::emir_bebek:

bende pko hastasıyım.pko hastaları zor hamile kalır,kalsada düşük yaparlar diyolar.bu kadar kötümü çok moralim bozuldu. bana yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. acil cevap lütfen :KK43:(

cnm ne yalan söliyim fazla yatmadım ama iştee yapmadım oturdm dolandm yattım ne bileyim geçiyo işte günlr. kabız olmamaya çalışıyorum bakalım hakkımızda hayırlısı. bu gecede rüya gördüm pek sevmedm Rabbim hayırlara çıkarsın.. sen nasılsın cnm kızlarımz nasıl. baharınkide kızdı topiğimize damat lazım evde kalcak yoksa kızlar:KK53:

saol cnm snn gibi güzel hbrler alırım inşaallah. ya bnm transferim 8 mart ne zamn test yapcm 28 martta mı 29 martta mı

Allah şifa versn cnm Rabbim yüzümüzü güldrsün inşaAllah. ya sana nie uzun protokol uygulamadı acaba yumurtalarını baskısalardı ya önceden lucrinle.. neyse bildiği bşi vardr prof.un çok bilmişlik yapmayayım:KK1:

canım opu tarihin ne zaman ve kaçıncı gün embriyosu koydular?

anladım canım. transfer gününü saymadan 9. gün testi yapmıştım ben. yani transfer günü içinde 10 gün sonra. yani senin 27 mart oluyor.

bnm kocada tutturdu 29 martta gdelim izim günüm dio ben çatlarım amaa:KK43: evde kendim yapsam çıkar mı acaba. sen evdede yaptn mı yaptysan ne zaman yaptın cnm.

bnm kocada tutturdu 29 martta gdelim izim günüm dio ben çatlarım amaa:KK43: evde kendim yapsam çıkar mı acaba. sen evdede yaptn mı yaptysan ne zaman yaptın cnm.

canım o kadar bekleyeceksin, bir gün daha beklersin :)
ben idrar testi yapmıştım. ama idrar testine güvenme derim. herkesin çıkmayabiliyor. o yüzden tavsiye etmiyorum canım. bazılarında testte hiç çıkmıyor kanda çıktığı halde.
ben 5 tane farklı test yapmıştım. ilkinde çoook hafif çıkmıştı, gözlerim şaşı olmuştu bakmaktan :) üç tanesinde hiç çıkmadı, bir tanesinde ise yarım saate kadar ikinci çizgi koyulaşmıştı.

ben evde hiç yapmadım. 11. gündü sanırım gidip kan vermiştim başka bir hastanede. ordaki dr da bana gebesiniz hemde ikiz demişti :)

işte bu günler geçmek bilmiyo canım benim hep bir şeylerle oyalan kafanı dağıt. ben hiç kfamdan atamamıştım o ayrı tabi. hemen google yazıyodum "Transferin... günü " diye belirtiler arıyordum kendimde

canımmm sen transfer yaptırdın ve test günü mü sayıyorsuuun:KK16::KK16:
İnşallah olur canım bebişin seninledir
sabırsızlığını ve heyecanını çok iyi anlıyorum
inşallah sonu bebiş olur:emir_bebek:

ben evde hiç yapmadım. 11. gündü sanırım gidip kan vermiştim başka bir hastanede. ordaki dr da bana gebesiniz hemde ikiz demişti :)
burcu canımmm
sen bana çok yardımcı olmuştu bu pko konusunda hatırlarsın belki beni
nasılsın canım sağlığın sıhhatın yerindedir inşallah
ikizlerin nasıl, cinsiyetler belli mi :KK1::emir_bebek::emir_bebek:

canım o kadar bekleyeceksin, bir gün daha beklersin :)
ben idrar testi yapmıştım. ama idrar testine güvenme derim. herkesin çıkmayabiliyor. o yüzden tavsiye etmiyorum canım. bazılarında testte hiç çıkmıyor kanda çıktığı halde.
ben 5 tane farklı test yapmıştım. ilkinde çoook hafif çıkmıştı, gözlerim şaşı olmuştu bakmaktan :) üç tanesinde hiç çıkmadı, bir tanesinde ise yarım saate kadar ikinci çizgi koyulaşmıştı.
yaa bananeee bende yapcam ozamn çatlarım yoksa ikiye:KK70: peki kaçıncı günler yapmıştında çıkmadı
ayy bnde duyarım inşaAllah o sözlerii:18: bebişlerin nsl gelmiyon fazla topiğe. bide sen çalışıyomusun burcuu
işte bu günler geçmek bilmiyo canım benim hep bir şeylerle oyalan kafanı dağıt. ben hiç kfamdan atamamıştım o ayrı tabi. hemen google yazıyodum "Transferin... günü " diye belirtiler arıyordum kendimde
aynı benn:KK52:
canımmm sen transfer yaptırdın ve test günü mü sayıyorsuuun:KK16::KK16:
İnşallah olur canım bebişin seninledir
sabırsızlığını ve heyecanını çok iyi anlıyorum
inşallah sonu bebiş olur:emir_bebek:
ewt cnm hayırlısıyla yaptrdım gün sayıyorumm:18: snn bebişinde hayırlı olsun nasıl gebe kaldın normal yolla mı

günaydın arkadaşlar. öncelikle kendimden bahsedeyim. 9 senelik evliyim ve Allah bağışlarsa 7 yaşında oğlum var. 5 senedir tekrar çocuk sahibi olmak için uğraşıyoruz. eşim 9 ay önce varikosel ameliyatı oldu. bende kontrol amaçlı doktora gittim. daha önce gittiğim doktorlar herşeyin normal olduğunu söylüyordu ama bu sene yumurtalarımla ilgili sıkıntı olduğu ortaya çıktı. devamlı olarak eşime kürler yaptım, ilaçlar kullandı şimdi onun değerleri iyi gibi ama benim değerler kötü. geçen ay aşılama yaptık tutmadı. dün tekrar doktora gittim aşılama tutmadı adet gördüm dedim. doktorum yumurtalarımın çok az ve zayıf olduğunu söyledi. sana yumurtalarını uyarmak için yüksek dozda ilaçlar veriyorum (klomen günde 3 kere 5 gün)bu da vücudunu yorar o yüzden seni tüp bebek merkezine yönlendirecem dedi. ama ben biraz daha denemek istiyorum yumurtaları geliştirici bitki var mı ya da kullanıpta fayda gören oldu mu arkadaşlar. doktorumu değiştirecem başka bir doktora daha görünüp onunda fikrini alıp o doğrultuda hareket edecem.
yumurta geliştirici neler var. yardımlarınızı bekliyorum. arkadaşlar değerlerimi yazayım bilginiz varsa yorumlarınızı bekliyorum.
TSH:1,48
FSH:11,49
LH:1,61
PROLAKTİN:22,1
bu sonuçlar ne demek ne anlama geliyor. doktor tüpe yönlendirince bişey soramadım.

hayıt tohumu diye bitki varmış. yumurtalara iyi gelir mi acaba. benim adetim düzenli(gerçi kullandığım ilaçlardan olsa gerek bu ay nerdeyse görmedim gibi) ama yumurtalara faydası varsa kulanmak isterim.

X