Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

arkadaşlar bana cevap vermicekmisiniz:KK43:(

cnm hoşgeldn öncelikle. bu pco kişiden kişiye değişiyo yani Rabbimin imtihanı işte kimi hemn hamile kalıyo kimi kalamıyo. düşük olayı yok ama normal kadının düşük yüzdesi neyse pcoda öle. mesela bi örn vereyim. topikte bi arkadaşımz var bahar die:KK16:. eşinde sprm azlığı var kendi pcolu. doktorlar tedavi bile önermedi direk tüp dediler. oda yaza tüp yaptrcaktı amaa 6.5 aylık hamile olduğunu öğrendiii:KK49: 2 hafta sonrada bi kızımz oldu. maşallahh. bnmde eşimin sprm sayısı çok iyi kaç ay hap iğne kullandım ama olmadı şimdi tüp yaptrdm bekliyorm Rabbim ol derse olacak işte. bilmem yardmcı olabildimmi:KK42:

günaydın arkadaşlar. öncelikle kendimden bahsedeyim. 9 senelik evliyim ve Allah bağışlarsa 7 yaşında oğlum var. 5 senedir tekrar çocuk sahibi olmak için uğraşıyoruz. eşim 9 ay önce varikosel ameliyatı oldu. bende kontrol amaçlı doktora gittim. daha önce gittiğim doktorlar herşeyin normal olduğunu söylüyordu ama bu sene yumurtalarımla ilgili sıkıntı olduğu ortaya çıktı. devamlı olarak eşime kürler yaptım, ilaçlar kullandı şimdi onun değerleri iyi gibi ama benim değerler kötü. geçen ay aşılama yaptık tutmadı. dün tekrar doktora gittim aşılama tutmadı adet gördüm dedim. doktorum yumurtalarımın çok az ve zayıf olduğunu söyledi. sana yumurtalarını uyarmak için yüksek dozda ilaçlar veriyorum (klomen günde 3 kere 5 gün)bu da vücudunu yorar o yüzden seni tüp bebek merkezine yönlendirecem dedi. ama ben biraz daha denemek istiyorum yumurtaları geliştirici bitki var mı ya da kullanıpta fayda gören oldu mu arkadaşlar. doktorumu değiştirecem başka bir doktora daha görünüp onunda fikrini alıp o doğrultuda hareket edecem.
yumurta geliştirici neler var. yardımlarınızı bekliyorum. arkadaşlar değerlerimi yazayım bilginiz varsa yorumlarınızı bekliyorum.
TSH:1,48
FSH:11,49
LH:1,61
PROLAKTİN:22,1
bu sonuçlar ne demek ne anlama geliyor. doktor tüpe yönlendirince bişey soramadım.

hayıt tohumu diye bitki varmış. yumurtalara iyi gelir mi acaba. benim adetim düzenli(gerçi kullandığım ilaçlardan olsa gerek bu ay nerdeyse görmedim gibi) ama yumurtalara faydası varsa kulanmak isterim.

cnm Allah oğluna uzun ömür versn darısı başımızaa.. tsh ve prl norml. ama bilddiğim kadarıyla lh fshtan yüksek olması gerekiyo. ve snn fsh yüksek bu demk oluyoki yumurtn tembek yani pcolusunn:) ama bi kere olmuş sonuçta bidaha olur Allah nasip ederse. hayıt hormonları düzenliyo diyolar bi dene istersen ama vakit kaybetmeyeym diyosan tüpe başla hmn. tüpte yaş çok önmli zamn geçtkçe yumurta kalitesi sayısı azalıyo.

kızlar bu sbh başım döndü sevinsemmi üzülsemmi:KK52:

nie kimse gelmiyo topiğe nerelerdesinz heyyy:KK15:

bahar kızın nsıl cnm:emir_bebek:

arkadşlar ismm ebru bende sizin gibi pco hastasıyımm yazıları okuordm ama yazmıodm hiç kafanıza takmayın dün dktora gttm artık ilaç tedavisine başlayalm bebek için die fakat dktr eşin de doktora görnsn ona göre dedi adetim kislerden her ay gectiği için bu ayda geçmesini ben hiç önemsemedm yinede dr tahlil aldı ve hamile olduğumu öğrendm kislerle bebek olmaz die bişi yok yaradan rabbim ne zaman isterse o zaman oluo rabbim isteyen herkese bu heyecanı bu güzelliği tatdrsn...:KK49:

burcu canımmm
sen bana çok yardımcı olmuştu bu pko konusunda hatırlarsın belki beni
nasılsın canım sağlığın sıhhatın yerindedir inşallah
ikizlerin nasıl, cinsiyetler belli mi :KK1::emir_bebek::emir_bebek:

aaah canım iyiyim sen nasılsın. sen de mi hamilesin süper ya. yavaş yavaş herkes hamile kalıcak inşallaah yeni bir gebeler sayfası açarız.İyiyiz canım Kızlarım da iyi. ikiiside kız olacak allah nasip ederse.sen nasılsın nasıl gidiyor hamillelik.

bu arada isim arıyorum kızlarıma teyzeleri yardımcı olun bana.Ben transferden sonra bir rüya görmüştüm. bir kız ip atlıyodu at kuyruklu saçları vardı. adın ne demiştim sahranur demişti. ilk defa rüyamda duymuştum bu ismi.ben de diyorum acaba ikizlerin birirnin adını sahra diğerini nil mi koysak sizce nasıl . eleştirilere ve önerilere açığım

arkadşlar ismm ebru bende sizin gibi pco hastasıyımm yazıları okuordm ama yazmıodm hiç kafanıza takmayın dün dktora gttm artık ilaç tedavisine başlayalm bebek için die fakat dktr eşin de doktora görnsn ona göre dedi adetim kislerden her ay gectiği için bu ayda geçmesini ben hiç önemsemedm yinede dr tahlil aldı ve hamile olduğumu öğrendm kislerle bebek olmaz die bişi yok yaradan rabbim ne zaman isterse o zaman oluo rabbim isteyen herkese bu heyecanı bu güzelliği tatdrsn...:KK49:
maşallah cnm biz alıştık pcoda süprizlere darısı başımızaa Allah kucağınada almayı nasip etssnn:KK16:
svehcim evet çalışıyorum canım. 2 hafta raporluydum bu hafta iş başı yaptım.
ayakta değilsn heralde çalışman iyi yaa insann kafası dağılıyo bnm ewdeym btn gün..
Başladın dimi kendini dinlemeye :KK4:
hee yaa başladm sanırım ama döndüü yaa gerçektenn:KK53:
bu arada isim arıyorum kızlarıma teyzeleri yardımcı olun bana.Ben transferden sonra bir rüya görmüştüm. bir kız ip atlıyodu at kuyruklu saçları vardı. adın ne demiştim sahranur demişti. ilk defa rüyamda duymuştum bu ismi.ben de diyorum acaba ikizlerin birirnin adını sahra diğerini nil mi koysak sizce nasıl . eleştirilere ve önerilere açığım
gayet güzel cnm isimler kulağa hoş geliyo hayırlısı olsn:KK16:

Yok canım ayak değil işim o konuda şanslıyım. O bebekler tutunacak arkadaş hiç takma kafana sen.
Bu arada isimlerin anlamları :

sahra:dünyanın en büyük sıcak çölü
nil:dünyanın en büyük havzaya sahip nehri

en güzelide mısırda nilin sahradan geçmesi. Kavuşması .o sıcak toprakları serinletmesi

Yok canım ayak değil işim o konuda şanslıyım. O bebekler tutunacak arkadaş hiç takma kafana sen.
Bu arada isimlerin anlamları :

sahra:dünyanın en büyük sıcak çölü
nil:dünyanın en büyük havzaya sahip nehri

en güzelide mısırda nilin sahradan geçmesi. Kavuşması .o sıcak toprakları serinletmesi

hmm güzelmiş hee gerçkten ben ne isim koysam:KK1:

X