Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

hayırlı olsun canım tedavin Rabbim yüzümüzü güldürsün tez zamanda:KK49:

aman unutup ağır fln kaldırma hee dikkat et kendine:) az daha büyüsün bebişimz unutturmaz annesi:emir_bebek:

ahh canım yaa ne desek boş kendimize bile söz geçiremiyorz işte çok zor bi süreç çok yıprandık sonunda güleriz inşaAllahh yeni tedavin güzel gider inşaAllah Rabbim yollayıverir bebikini.. bnde adet olunca başka bi doktora gtcem bakalım ne dicek napcak...

bizde çıkmasak tutarmı kii:KK52::KK52:

bnmde yumurtam geç çatlıyo sanırım iğneden bi hafta sonra fln çatlıyo ama ağrım sızım yoktu sen elinden geleni yap Allaha tevekkül et düşünme fazla en kısa zamanda gelr yine inşaAllah bebeğinn:KK49:

işallah allah isteyen hekese nasip etsin işallah....beklemekden umutlanmakdan çok sıkıldım ve yoruldum artık kaldıramıyorum.düşükden sonra iyice dağıldım.onca emek çaba bi anda gitti.... şimdi sar başa üstelik bu ay büyümediğini öğrenince dahada umutsuzlaştım.umarım en kısa zamanda hepimizin istediği olur ve bebişle dolar göbüşlerimiz.

arkadaşım vardı onunda olmadı bi sene hiçç ummadığı zamanda hamile kaldı tabi bn konuşamadım okadar kötü oldumki soğuk davrandm elimde olmadan kıskandımmı hayır bu tarif edilmez bi duygu.. bana dediği teyzesi sevinmedi heralde bebeğimin olduğuna... kaynar sular döküldü anlaması lazım değil miydi oda yaşamamışmıydı bu duyguları.. senden çokk sevindim emin ol sen hamile olduğun için üzülmedm ama bn de değilim die üzüldüm dedm... öle işte imtihan dünyası geçen ay kaynım evlendi her an eltimin hamileyim diyecek die bekliyorum alıştım artıkkk.... gerçekten aynı duyguları yaşayan birileriyle konuşmak rahatlatıyo insanı birazda olsa..

hemde cok rahatlatıyo aynı kaderı paylastıgın bırılerıyle dertlesmek.yerı gelıyo eslerımız bıle bızlerı anlayamıyo.ben esımle bır gun olsun karsıma alıp ıcımı dokemedım.cunku hep sonunda tartısıyoruz.uzuluyorum dıye bana kızıyo ama elımde degıl uzulmekten baska elımden gelen bısey yok.zamanında cok buyuk konusmustum ne olursa olsun 2 3 yıl cocuk ıstemıyorum asla dıye 10 ayda dogum kontrol hapları ıle korunmustum.ama sımdı cok pısmanım.kenske dılım tutulsaydıda o lafları soylemeseydım.sımdı hep yenı evlenenlere tavsıye edıyorum sakın korunmayın 1 tane bıle olsun benım yaptıgım hatayı yapmayın dıye.ama benım ıcın ıs ısten gectı.asla cocuk ıstemıyorum bı sure derken sımdı cocuk ıcın surunuyorum.derdın dunyanın obur ucunda deseler yıne razıyım yeterkı evladıma kavusayım ama yok caresı beklemekten baska:'((((

haksever profil resmine bayıldım nerden buldun ooohhh yorgan arası yaramazlık gelsin bebekler

A.s canım hadi hayırlı olsun inşallah olumlu yönde ilerler ve güzel haberi paylaşırsın:KK49::emir_bebek:

Çılgın hakseverin çılgın avatarı:KK1::KK52::KK34:

:) yalnız bunlar hiç yataktan çıkmıyo sürekli iş ana bunların bebesi kesin tutar :)))) hehehehehe

İnşallah tutarda hakseverde muradına erer kulakları çınlasın:KK1::KK49:

inş. herşey istediğin gibi olur RABBİMİN izniyle
güzel haberlerini bekliyoruz cnm takipçinim:KK66:

saolun arkadaşlar çalışmalar son sürat devam ediyo:KK52::KK55::KK55::KK55:

Selam Kızlar
Size bir soru sorucam ben geçen ay bebişimi kaybettim.pko luyum ve bu ay yumurtalarım büyümedi ama sol tarafımda son kontrolde 10mm bir yumurta büyüdü.ve sanırım büyümeye devam ediyor çünkü kasık ağrılarım çok fazla ve aşırı akıntım var.
28 günlük adete göre 09.ocakda
35 günlüğe göre 16 ocakda bat var
eğer büyümezse zaten 16 sına kadar,doktora gidicem.

geçen ayda benım klomen+ovitel çatlatma iğnesi ile çok geç döllenme oldu.
yumurtaası geç büyüyen ve çok akıntısı kasık ağrısı olan varmı??

geç olabilir tabiki pkoluyuz herşey karışık bizde hayırlısı olsun bitkisel şeylerle destekle tedavini belki yararı olur :44:

kızlar pkoda çogul gebelik çok oluyoröuş tüp bebekle pkolu olup çoğul gebelik tutan varmı aranızda:KK49::KK49:

kızlar pkoda çogul gebelik çok oluyoröuş tüp bebekle pkolu olup çoğul gebelik tutan varmı aranızda:KK49::KK49:

en cici ikiz annemiz burcumuzz:nazar::nazar:maşşallah subannnah evet ikiz tutan cok oluyo ama pko oldumuz için değil 2 embriyo koyuldugu için yasakta olsa koyuyolar işte:KK1:

geç olabilir tabiki pkoluyuz herşey karışık bizde hayırlısı olsun bitkisel şeylerle destekle tedavini belki yararı olur :44:

Allah kolaylık versin canım inşallah azminle kazanırsın bu savaşıda zafer sizin olur:KK1::KK34::KK19::KK49:

canım nedense benım bıtkısel destege guvenesım gelmıyo ne kadar dogru dusunuyorum bılmıyorum ama gercek bu

bitkisel destek bence gerekli ben civan perçeminin çok faydasını gördüm içtiğimde hamilelik oluşmaya başlamıştı ama sonra ağır yük taşımaktan gitti
bu seferde karışık çay yaptı civan perçemi ve bir kaç otun karışımı bi karışım yaptı şuan içiyorum yumurtalıkların gelişi iyi dedi dr yeni dr geldim iğneye 4 gün daha devam 75 iki gün 50 iki gün dedi

kızlar ben forumu tam okuyamadım size şöyle bir soru sorsam
.....pko gerçekten anlatıldıgı gibi kolay çözülen bir problemmi
.....pkoda olup tüp bebek yaptıranlar genelde ilk denemede tutturabiliyomu
.....p"koda benim gibi kilolu olupta hamile kalan varmı

çok rica bunlar hakkında bilğisi olan varmı lütfen beni aydınlatırmısınız:):KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

kızlar bugün dr gittim yine klomen verdi bana.kağıtta yazılandan anladığım günde dört defa kloman alcam. şubatta rahim filmim çekilcek martta da iğneli tedaviye geçicez dedi çünkü ilaç yine yumurtlatamıycak beni ama bu süreçleri atlamıyo doktorum sırayla gidiyo.günde 4 doz klomen kullandınızmı??

kızlar bugün dr gittim yine klomen verdi bana.kağıtta yazılandan anladığım günde dört defa kloman alcam. şubatta rahim filmim çekilcek martta da iğneli tedaviye geçicez dedi çünkü ilaç yine yumurtlatamıycak beni ama bu süreçleri atlamıyo doktorum sırayla gidiyo.günde 4 doz klomen kullandınızmı??

ben hiç o doza çıkmadım canım. günde iki verdi baktı olmuyo zorlamaya gerek yok dedi. bence sende bir an önce atla bu adımları.biz de bu aşamalarda çok oyalanmıştık

çok rica bunlar hakkında bilğisi olan varmı lütfen beni aydınlatırmısınız:):KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

merhaba canım. ben de bir pkolu olarak sorularına cevap vermeye çalışayım.
kolay mı çözüldü sorunum aslına bakarsan evet çok yıl bekledik ama tam anlamıyla tedavi hiç görmemiştik. son 1 yada 1,5 yıl uğraştık şükür hamileyim.
tüp bebek yaptırdık ve ilk denememizde tuttu.kilolu değilim canım o yüzden o konuda bir bilgim yok . kafana takma öpüyorum seni.

pko genetik olan bir hastalık tam bir tedavisi yok.fakat gerek ilaç gerek spor düzenli beslenmeyle bu hastalığın belirtileri azaltılabilir.kilon varsa diyet ve spor yapman lazım.bendede kilo sorunu var hamile değilim ve tedavimin başındayım ne olacağını bilemeyiz.Allah nasip etmişse hepsi bahane nasip herşey.tüp bebektede şans kiminde tutuyor kiminde tutmuyor.Sen Allah'a sığın dualarını eksik etme inşllah yakın zamanda anne olursun:KK34::KK16:

nasılsınız arkadaşlar dünden bu yana kar fena bastırdı.Allah sokakta kalan çaresiz insanlara yardım etsin.Bu arada dün hormon tahlili oldum ve pazarteside hsg çektireceğim nasip olursa:KK16::KK55:

X