Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

öncelikle tebrik ederim hayırlı olsun bebeğin:)bende bu ay klomen kullanıyorum cnm günde dört doz alıyırum..sen klomen +iğne yi yumurtlama olması için berabermi kullandın.bu iğne yumurtlama içinmi? çatlatma iğnesi değil yani öylemi??aslında demek istediğim bu bildiğimiz klomen tedavisi değilmiydi?

Cok tesekkur ederim.

Evet canim bu igne yumurtalar icin, onlari gelistiriyor. Klomenle genelde 1 tane yumurta olusurdu ve hic hamile kalmamistim 1 taneyle. Doktorumdan bana 1'den fazla yumurta olusturacak birsey vermesini rica ettim, o da ignelere baslatti cok az dozda. Klomen'in bitimine 1 gun kala baslamistim. Klomen yumurtalarimi uyardi, igne de buyuyen yumurtalarin sayisini arttirdi. Adetimin 13. gunu 3 tane catlamaya nerdeyse hazir yumurtalarim vardi. o gece catlatma ignemi oldum ve 3 gun sonra da yumurtladim (ates olcuyordum, o yuzden tam gununu biliyorum).

Bir de Klomen tek basina bazi insanlarin rahim duvarini inceltir. Ince rahim duvari da malesef bebegin yerlesmesi icin buyuk bir engel.

Insallah senin de tedavin guzel sonuc verir.

bende bugün klomen + iğne + krem tedavisine başlıyorum umarım fayda eder ayrıca soğan kürü yapıyorum

Son düzenleme:
canım yazdıgına gore sende pkolusun bısey sormak ıstıyorum sana daha once ılac tedavısı asılama vs. ne kadar ugrastınız yok doktorun dırek tup bebekmı yaptı???

klomenle başladım canım . iğnelerle iki defa aşılama denedik olmadı dr. değiştirdim üçüncü aşılama vakit kaybı olur tutsaydı tutardı dedi tüpe yönlendirdi cnaım. ve hatta ben hayır üçüncüyü denemek istiyoruz dedim tamam o zaman dedi. hazırlandık iğneler falan sperm verdik sonuç kötü çıktı sperm çok azdı mecburen tüpe gittik bu sefer :)

Sveh evet biraz vakit kaybettik oyalandık ben tedavi gördüğümde ilişki verdiğinde eşim strese girdi tam anlamıyla değerlendiremedik taamam bu sefer tamam bu sefer diye diye buğüne geldik
ve tüp bebek hakkında hiç bir bilgim yoktu ve tüp bebek istemiyordum içimde bi his olacak normal yolla olacak dedi sürekli bu sefer olmazsa zaten tüp bebeğe yöneleceğiz

klomenle başladım canım . iğnelerle iki defa aşılama denedik olmadı dr. değiştirdim üçüncü aşılama vakit kaybı olur tutsaydı tutardı dedi tüpe yönlendirdi cnaım. ve hatta ben hayır üçüncüyü denemek istiyoruz dedim tamam o zaman dedi. hazırlandık iğneler falan sperm verdik sonuç kötü çıktı sperm çok azdı mecburen tüpe gittik bu sefer :)

hımm anladım canım demekkı varmıs doktorun bı bıldıgı :) ınsallah bebısını sag salım saglıkla sıhhatle kucagına alırsın bızler ıcınde bol bol dua et ınsallah bızde bebıslerı karnımızda hıssedelım:)

Cok tesekkur ederim.

Evet canim bu igne yumurtalar icin, onlari gelistiriyor. Klomenle genelde 1 tane yumurta olusurdu ve hic hamile kalmamistim 1 taneyle. Doktorumdan bana 1'den fazla yumurta olusturacak birsey vermesini rica ettim, o da ignelere baslatti cok az dozda. Klomen'in bitimine 1 gun kala baslamistim. Klomen yumurtalarimi uyardi, igne de buyuyen yumurtalarin sayisini arttirdi. Adetimin 13. gunu 3 tane catlamaya nerdeyse hazir yumurtalarim vardi. o gece catlatma ignemi oldum ve 3 gun sonra da yumurtladim (ates olcuyordum, o yuzden tam gununu biliyorum).

Bir de Klomen tek basina bazi insanlarin rahim duvarini inceltir. Ince rahim duvari da malesef bebegin yerlesmesi icin buyuk bir engel.

Insallah senin de tedavin guzel sonuc verir.

Benim klomenle hiç yumurtlamam olmadı senin sanırım oluşuyormuş ama yeterli olması içinmi iğne kullandın.kısaca ben hep yazıyorum bnm korkum bnmde yumurtlama olmuyo.klomen kullananlarda hep yazdıkları şey yumurtlama olduğu fakat yeterli büyüklüğü bulmadığ.çok korkuyorum ya Mart ayı gelse de başlasam şu iğnelere ozaman anlarım herhalde.

bende bugün klomen + iğne + krem tedavisine başlıyorum umarım fayda eder ayrıca soğan kürü yapıyorum
Hayırlısı olsun inşllh olumlu sonuçlar alırsınız:KK16:
Sveh evet biraz vakit kaybettik oyalandık ben tedavi gördüğümde ilişki verdiğinde eşim strese girdi tam anlamıyla değerlendiremedik taamam bu sefer tamam bu sefer diye diye buğüne geldik
ve tüp bebek hakkında hiç bir bilgim yoktu ve tüp bebek istemiyordum içimde bi his olacak normal yolla olacak dedi sürekli bu sefer olmazsa zaten tüp bebeğe yöneleceğiz

İnşallah gönlünüzce olur canım.Bende 1 defa aşılamadan sonra tutmazsa vakit kaybetmeden tüp bebek taraftarıyım:KK34::KK31:

Benim klomenle hiç yumurtlamam olmadı senin sanırım oluşuyormuş ama yeterli olması içinmi iğne kullandın.kısaca ben hep yazıyorum bnm korkum bnmde yumurtlama olmuyo.klomen kullananlarda hep yazdıkları şey yumurtlama olduğu fakat yeterli büyüklüğü bulmadığ.çok korkuyorum ya Mart ayı gelse de başlasam şu iğnelere ozaman anlarım herhalde.

Ilk basladigimda 50 mg klomenle baslamistim (gunde 1 hap), yumurta olgunlasmamisti ama ondan sonraki dozlarda hep oldu yumurtam ama hic hamile kalamadim. Her ay sadece 1 yumurtam olusurdu, ates olcmeyle yumurtladigim gunu de takip ederdim. Igne olgunlasan yumurtalarin sayisini arttirdi. Bu da hamile kalma sansini yukseltiyor. Bir riski de cogul gebelik ignenin. Birden fazla yumurta olustugu icin ikiz, ucuz olma sansi yukseliyor.

kızlar bişi sorcam.ben klomen kllanıyorum bugün göbeğimde çok tuhaf bi ağrı oldu birazda adet sancısı gibi ağrım oluyo bazen bide böyle krem kıvamında akıntım oldu.acaba bu ilaçtanmı
oldu biliyomusunuz??

kızlar bişi sorcam.ben klomen kllanıyorum bugün göbeğimde çok tuhaf bi ağrı oldu birazda adet sancısı gibi ağrım oluyo bazen bide böyle krem kıvamında akıntım oldu.acaba bu ilaçtanmı
oldu biliyomusunuz??

Kızlar ben araştırdım biraz,yumurtlama akıntısı çektikçe uzayan bi kıvamda olurmuş.benim akıntım yumurtlama ile ilgisi yok sanırım.

Kızlar ben araştırdım biraz,yumurtlama akıntısı çektikçe uzayan bi kıvamda olurmuş.benim akıntım yumurtlama ile ilgisi yok sanırım.

Şimdide başka bir bilgi öğrendim. adet gördükten sonraki krem kıvamındaki akıntı yumurtlama nın yakın olduğuna işaret miş,yumurta akı gibi olan çekince uzayan akıntı ise yumurtlama olduğuna işaretmiş...

Şimdide başka bir bilgi öğrendim. adet gördükten sonraki krem kıvamındaki akıntı yumurtlama nın yakın olduğuna işaret miş,yumurta akı gibi olan çekince uzayan akıntı ise yumurtlama olduğuna işaretmiş...

hadi inşllahh :KK70: benm krem kıvamında şuanda ve son 1 hftadır epey fazlalaştı... ama adetim düzensz olduğu için hiç bişey umamıorum. ne yumurtluyorum diyebiliorum ne de hamileyim :KK14:

Son düzenleme:
kızlar ben forumu tam okuyamadım size şöyle bir soru sorsam
.....pko gerçekten anlatıldıgı gibi kolay çözülen bir problemmi
.....pkoda olup tüp bebek yaptıranlar genelde ilk denemede tutturabiliyomu
.....p"koda benim gibi kilolu olupta hamile kalan varmı

çok rica bunlar hakkında bilğisi olan varmı lütfen beni aydınlatırmısınız:):KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Evet cnm gerçekden anlatıldığı gibi kolay çözümlenebiliyor.Sadece sabırlı ve istekli olmamız gerek.
tüp bebek yaptırmadım ama şöyle söyleyebilirm,benim ilk çatlatma iğnemde gebelik oluşu üstelik bende kiloluyum.
yani doktorumun bana anlattığı'' pkolu olduğundan kendı çabanla olmaz ama desteklersek ve tüplerin açıksa hemen hamile kalırsın''dı.öylede oldu.beni sürekli ağır kaldırma hareketlerine dikkat et hamile olmasanda hamileymiş gibi davran kendine diye uyarmıştı ama ben dikkat etmediğimden düşük yaptım.bu ay yumurtalar büyümedi sanırım düşük sonrası olduğundan kısmet öteki aya artık....

oldu biliyomusunuz??

Canım o bende yumurtlama günü olmuştu...değerlendir derim

Canım o bende yumurtlama günü olmuştu...değerlendir derim

inşallah canım yaa.bende dün oldu ama bugün yok akıntı ve ağrı. klomen kullanıyorum bugün 3.gün belki devamı gelir bu belirtilerin.sende nasıl bi ağrı olmuştu.?benim dün böbek deliğinin olduğu yere ağrı girdi sanki içine çekiyorlar gibi.ama ben yumurtma olacağına nedense hiç inanamıyom çünkü iki aydır bitane bile yumurtlama olmadı klomenle..

Son düzenleme:
bende pko hastasıyım 2 geelik yaşadım ama ikiside kan pıhtılaşmasından dolayı kaybettim

Son düzenleme:
X