Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

merhaba. Yazını okudum, ve kendimi gördüm. Cevre baskısı. Canını sıkma, hepimiz aynı durumdayız. Belki çevre etkilemese bizim de kafamız rahat edecek ve stres yapmayacağız. Ama ne mümkün. Stres dahada tetikliyor. Tedavini ol ve rabbime dua et. Asla umudunu yitirme, dua et yeter rabbim "ol" der ve olur. Iltihabın akması iyi bir sey bence demekki vücudunda tutmuyorsun. Arkadaşımın ablasının 8 yıl çocuğu olmamış. Meğer tüpleri tıkalıymış iltihaptan dolayı. Doktorun biri çocuğun olmaz demiş kesinlikle. Ama o pes etmedi başka dra tedavi oldu. Ve şimdi 2 kızı var.

sagol canım
benimde tüpün biri tıkalı idi ocak ayında bende oldum ameliyat ama hala bitmedi bi iltihap ölüyorum kaşıntısından yanmasından ama

mrb kızlar nasılsınz görüşmeyeli:KK16: takip ediyorum sizi sürekli hala güzel hbr yokk kimseden...hayırlısı olsun ne diyeyimm.. beni sorarsanız iyi olmaya çalışıyorm işte Allaha hamd olsun.. bi aralar çok kötüydüm şu arkadaşımın hamileliğinden sonra koptu herşey.. durmadan ağlıyodm kimseyle konuşmuyodm 10 gün fln sürdü... eşim saolsun çok destek oldu iyiyim biraz daha.. işten çıktıydı eşim bgn işe başladı çok şükür bebeğimde gelse hayırlısıyla çok iyi olcak ama daha zamanı gelmedi demekki... geçen zeynep kamildeki doktora gittim özel muaynanesine 190 tl verdim içim hala acıyo zaten paramız yok bide bi sürü para aldı bişide yapmadı hee pcolusun dedi aşılama yapcaz dedi.. sanki bilmiyodukk:KK47: 1000 tl istedi iğneli aşılamaya.. çok moralim bozuldu çıktık ordan eşim üzülme ayarlarız dedi.... neyse arkadaşımın bi doktoru varmış kadın doğumcu üniversitede ders veriyomuşş.. yaşlı bi kadın. aradım arkadaşımı kullandığım ilaçları yazdırdm sor bakalım o ne dicek dedim. sormuş oda aşılama yaptrmasın parasını çöpe atar aşılama gereksiz bi işlem demiş:KK53: acelle etmesin adetin 3. günü bana gelsin demiş.. gel dedi de oda özel hastanede 120 tl muayne ücreti bide bana uzak nasıl gidip gelcem btn günn... ayyyy öle karıştıki kafam kızlar sormayınn.. hee o doktor dedi iğnelere para vermiyim diyosan rapor çıkartalım oda 2 3 ay sürer dedi benm uğraşcak dermanın kalmadı artık. yoruldum git gel yapamam... bilmiyorm napıcamm.. bnm yumurtalarım klomene cvp veriyo nie iğne dedi ki bu doktor. bi diğeride aşılamaya gereksiz dio.. eşim de dio bi kerede iğneyle aşılama yaptıralım dio..

hee bide bu ay incir havuş kürü yapıyorum eşimede keçiboynuzu kürü.. inşallah bu ay gelir bebişim aşılama yaptrmaya gerek kalmmaz..

baharcım tedavin hayırlı olsun canm bebeğin tez zamanda gelsin uğraştrmasın seni..
haksever Allah sana dayanma gücü sabır versin seni kendime çok benzetiyorum. sen başladın tüp bebeğe ben cesaret edemiyorum..RAbbim yardımcımz olsun..
burcucum aşılaman tutar canm inşallah hayırlısıyla moral olursun bize güzel haberlerini bekliyorumm:KK49:
giz ablam sen nasılsın neler yapıyosun bende senn gibi olabilsem keşke.. Allah daha iyi etsin seni:KK16:
neyaz sende yoksun hçç sen nasılsın tedavin ne aşamada sen ne yapmayı düşünüyosun
yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz inşallah en kısa zamanda gelir bebeğinz bizim gibi çok uğraşmayın..

hepinizi öpüyorum kızlar Allah yar ve yardımcımz olsun.. bize dayanma gücü versin.ALLAH İbrahim a.s'ın zekeriyya a.s'ın eşlerinin vücudunu nasıl çocuk doğurmaya elverişli kıldıysa bizlerin vücudunuda çocuk doğurmaya el verişli kılar inşallahh AMİN
uuzun oldu hakkınızı helal edin kendinize iyi bakınn:KK16::KK16::KK16::KK16::KK54::KK54:

Canım özlettin kendini:KK16:Eşin işe girmiş hayırlı olsun gözün aydın:nazar:İçin neye siniyorsa ona göre hareket et canım doktor seçimide çok önemli biliyorsun .Bende tedaviye başladım evet eşimdede sperm sayısında az çıktı oda doktora göründü ona göre tedavi başlatıcak doktor.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Sende kendini üzme inşallh çok uğraştırmadan gelsin bebeğin canım kendine iyi bak bayramında şimdiden mübarek olsun :KK54::KK16::KK3:

kızlar selam hepinize bende pko dan muzdaribim malesef daha 1 senelik evliyim ve şimdiden yoruldum umarım herşey gönlümüze göre olur. buarada hsg çektireniniz varmı ? ben çok korkuyorum doktor verdide.

kızlar selam hepinize bende pko dan muzdaribim malesef daha 1 senelik evliyim ve şimdiden yoruldum umarım herşey gönlümüze göre olur. buarada hsg çektireniniz varmı ? ben çok korkuyorum doktor verdide.

daha yolun başındasın yorulma ben 3 senem gitti hsg çektirdim korkma korkulacak bişey yok rahat ol ben laporoskopi bile oldum

slm fıstıklar biri kulagımı çınlattı koştum geldim

baharım haksever sveh slm adını unuttuklarım kusura bakmasın

sveh seni karamsar gördüm kuzum
öncelikler igneli aşılama klomene göre dha uyarıcı ama sana tavsiyem şimdi yaptırma kafan karışık önce eşine ve kendine çeşitli kürler uygula eşinin sperm sayısı burda önemli canım

birde raporla ugraşamam demişsin ne ugracaksın kuzum hepsi gelir geçer sokaga atılacak paran mı var deli kız 2 ay demelerine bkma ben bir haftada çıkardım kuzum hadi iki ay olsun ne güzel işte bu arada sende eşinde kürlere devam edin bomba gibi girin aşılamaya gelsin bebişller anlaştık degilmiiiiiiiiiii:KK19:

öncelikler igneli aşılama klomene göre dha uyarıcı ama sana tavsiyem şimdi yaptırma kafan karışık önce eşine ve kendine çeşitli kürler uygula eşinin sperm sayısı burda önemli canım

birde raporla ugraşamam demişsin ne ugracaksın kuzum hepsi gelir geçer sokaga atılacak paran mı var deli kız 2 ay demelerine bkma ben bir haftada çıkardım kuzum hadi iki ay olsun ne güzel işte bu arada sende eşinde kürlere devam edin bomba gibi girin aşılamaya gelsin bebişller anlaştık degilmiiiiiiiiiii:KK19:

hoşgeldin gizcimm:KK16: ya kürlere başlıyorum bi hafta yapıyorum sonra bırakıyorum zor mu geliyo ne çok kızıyorum kendime eşimde kızıyo bana:KK43:( rapor konusuda hastaneler uzak bana eşim çalışıyo nasıl gitcem gelcem bilmiyorum. bide canım bnm benm eşimde sorun yok sence iğnelerle yumurtamı geliştirip aşılama yapmayıp normal yoldan mı denesek:44: ya gerçekten çok kafam karışık...... :KK14:

ee sen neler yapıyosn hçç uğramıyon buraya

A.s canım eskisi gibi gelmiyorsun topiğe artık:KK19:Nasılsın neler yapıyorsun?Bu arada geçmiş bayramın mübarek olsun.Benim eşimdede sperm sayısında eksik çıktı canım sıkılıyor ya adet olmam lazımdı geçen ay 21 inde oldum inşallh söktürücüye gerek kalmaz şimdi eşimin sonucuna göre tekrardan kontrole gideceğim adetliyken gitmiştim.yine adet olunca gel dedi doktor.Nasıl olucak bilmiyorum.Sperm sayısı içinde keçi boynuzu pekmezi dışında evicap aldık vitamin onu kullanıyor başka ne yapabilirim eşim için?
hoşgeldin gizcimm:KK16: ya kürlere başlıyorum bi hafta yapıyorum sonra bırakıyorum zor mu geliyo ne çok kızıyorum kendime eşimde kızıyo bana:KK43:( rapor konusuda hastaneler uzak bana eşim çalışıyo nasıl gitcem gelcem bilmiyorum. bide canım bnm benm eşimde sorun yok sence iğnelerle yumurtamı geliştirip aşılama yapmayıp normal yoldan mı denesek:44: ya gerçekten çok kafam karışık...... :KK14:

ee sen neler yapıyosn hçç uğramıyon buraya

Sveh nasılsın canım iyisindir umarım:KK34::KK54:

selamlarr bende pkoluyum klomen kullanıyorum bugün bitiyior yarın doktora gidiyorum kontrole. 5 gün içtim. biter bitmez gel dedi doktor daha önce başka doktora gidiyordum serophene vermişti hamile kalmıştım ama hüranla bitti.. biraz erken çağırdı doktor ama sanırım gelişimi kontrol etmek içinçatlatma iğnesini adetin 15. günü oluyordum ben bakalım bu kez nasıl olcakkk çok merak ediyorumm

selamlarr bende pkoluyum klomen kullanıyorum bugün bitiyior yarın doktora gidiyorum kontrole. 5 gün içtim. biter bitmez gel dedi doktor daha önce başka doktora gidiyordum serophene vermişti hamile kalmıştım ama hüranla bitti.. biraz erken çağırdı doktor ama sanırım gelişimi kontrol etmek içinçatlatma iğnesini adetin 15. günü oluyordum ben bakalım bu kez nasıl olcakkk çok merak ediyorumm
A.s hoşgeldin aramıza:KK16:Hayırlı olsun tedavin.inşallah olumlu sonuçlar alırsın.Bende tedavideyim eşimde sperm sayısında sorun çıktı onun sonucunu bekliyoruz ona göre doktor tedaviye geçicek:KK31:

A.s hoşgeldin aramıza:KK16:Hayırlı olsun tedavin.inşallah olumlu sonuçlar alırsın.Bende tedavideyim eşimde sperm sayısında sorun çıktı onun sonucunu bekliyoruz ona göre doktor tedaviye geçicek:KK31:

hoşbuldukk teşekkür ederim :) inşallah hepimiz olumlu sonuçlar alırızz rabbim daha fazla bekletmez inşalllah bizlerii. yarın çok erken daha ama ilaç biter bitmez oluşması mı gerekiyor yumurtaların

arkadşlar hani kilo verdim dedim ya.medine biberiyeli poşet bitki çayı kullanmıştım önceden.çocuk olmuyor zaten.yine kullanmayı düşünüyorum ama bir zararı olur mu?bir bilginiz var mı?ne yapsam?

selam kkızlar. ben 15 aylık evliyim hiç korunmadık henüz gebelik oluşmadı. 4 ay önce doktora gittim. hafif düzeyde pko var dedi. adetlerim genelde düzenli ve hormonlarımda da bi sorun yok çok şükür. serophene diye bi ilaç kullandım 2 tane yumurtam gelişmişti. çatlatma iğnesi vermedi biraz daha böyle devam edelim dedi. ben geçen ay başka bir doktora gittim. yeni açılmış cihazları güzeldi. klomene başlatmak istedi. sonradan tedaviyi biraz ertelemeye karar verdim. şu 1-2 ay iş yerinde yoğun olacam öyle görünüyor. belki bu yüzden şu süreçte tedaviyi de bebeği de biraz unutmam lazım. hazır şu süreçte diyorum 2 ya da 3 ay soğan kürü yapsam. inşş. fayda görürüm. pko lu olup soğan kürüyle vesilesiyle fayda gören çokmuş. mart ayında yapmıştım ama sadece 15 gün yapmıştım.sanırım tek kür yeterli olmuyor bir pko luya. bi de yürüyüşü mutlaka hatta şiddetle tavsiye ediyorum tüm pko lu arkadaşlara :KK19:

selam kkızlar. ben 15 aylık evliyim hiç korunmadık henüz gebelik oluşmadı. 4 ay önce doktora gittim. hafif düzeyde pko var dedi. adetlerim genelde düzenli ve hormonlarımda da bi sorun yok çok şükür. serophene diye bi ilaç kullandım 2 tane yumurtam gelişmişti. çatlatma iğnesi vermedi biraz daha böyle devam edelim dedi. ben geçen ay başka bir doktora gittim. yeni açılmış cihazları güzeldi. klomene başlatmak istedi. sonradan tedaviyi biraz ertelemeye karar verdim. şu 1-2 ay iş yerinde yoğun olacam öyle görünüyor. belki bu yüzden şu süreçte tedaviyi de bebeği de biraz unutmam lazım. hazır şu süreçte diyorum 2 ya da 3 ay soğan kürü yapsam. inşş. fayda görürüm. pko lu olup soğan kürüyle vesilesiyle fayda gören çokmuş. mart ayında yapmıştım ama sadece 15 gün yapmıştım.sanırım tek kür yeterli olmuyor bir pko luya. bi de yürüyüşü mutlaka hatta şiddetle tavsiye ediyorum tüm pko lu arkadaşlara :KK19:

ben d esoğan kürü yapmak isityorum ama ne zaman nasıl başlanır bilmiyorum,eşimle işi gereği 4 ayda 1 görüşüyoruz eylül 15ten sonra gelcek inşallah..gelişine hazırlayım yumoşlarımı diyorum..ben de pkoluyum..kürü nasıl yaptığını yazarmısın bana?

ben d esoğan kürü yapmak isityorum ama ne zaman nasıl başlanır bilmiyorum,eşimle işi gereği 4 ayda 1 görüşüyoruz eylül 15ten sonra gelcek inşallah..gelişine hazırlayım yumoşlarımı diyorum..ben de pkoluyum..kürü nasıl yaptığını yazarmısın bana?

canım şu an çıkmam lazım 1 saate kadar yazarım

1.5 ya da 2 su bardağı klorsuz suyu (hazır su) bi kaba koy kaynat. orta boy yemeklik soğanı soyup 4 e böl. hani içi beyaz kabuğu sarımsı olan soğandan bahsediliyor. başka soğan olmuyor mor kırmızı vs. kaynayan suya 4 e bölünmüş soğanı at ve tam 5 dakika kaynat ağzı kapalı olarak. kronometre tut 5 dakikadan ne eksik ne fazla olacak. sonra altını kapat öylece kalsın ılımasını bekle ama çok ılık olmayacak sıcağa yakın ılık olacak. sıcağa yakın ılıklığı elde edince soğanları süz suyunu iç. sabah akşam ya da öğle akşam olmak üzere günde iki defa yemeklerden 10 dakika önce içiyorsun. her öğünde taze hazırlanmış olacak. bu küre başladığın ilk ay 15 gün yapıyorsun adet bittikten 7 gün sonra başlayıp 15 gün yapıyorsun. diğer aylarda ise adete 10 gün kala başlayıp 10 gün yapıyorsun. bu küre toplamda 3-4 ay devam etmen lazım. 1 aylık bir kür pko lular için pek etki etmeyebiliyor. şifa olsun inşaAllah

X