Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

çarşamba doktora gittim ilk defa fakültenin tüp bebek bölümüne 3teydi randövüm 4bucuk gb girdim 1buçuk saat bekledimmm ama olsun o kadar tatlı o kadar ilgiliydiki neşe hanım allah razı olsun özelden bin kat iyiydi harikaydı anlattım içimi döktüm dinledi espiler yaptı anladını söledi beni cok iyiyidi ulrasyonla baktı simır tessti dedi onun için alttan salgı aldı sanırım o ne bilmiyorum anlamadım ama:44: sonra kızamık testi yuapalımdedi ben onu yapmıştım dedim 1 sene önce burda hemen pcden buldu testi evet yapmışın gerek yok dedi rahim filmi dedi oda var dedim onuda getir bakayım dedi sonra eşinin testleride iyi dedi hormanalrda da bişi yok tek sorun pco biliyosun kendiliğindende olabilir ama olmamış demekki biz denixcez dedi 4 aşılama yaptım ama devlet tüp bebek için 2 kere iğneli aşı şartı varmış o zman burda önce iğnelşi aşılama yapalım dedi tamam dedim seni hiç koşturmucam herşeyin var zaten 5 senedir yorulmuşşsun koşturmuşşsun dedi hemen aşılama ya geçelim dedi ve adet olunca arıcam aşılama yapıcaz çok mutlu oldummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

canım çok sevindim,nerede bu hastane,ben de ankara tıpa gittim,pko varmış,fakat hiç dr görmedim,hemşireler ilgilendi,uzayacak gibi benim süreç,bişey de sorulmuyor,sırada hasta var hadi acele et deyip çıkıyorlar işin içinden,habire kan vermekten kollarım morardı,morfinman gibi geziyorum,yeni derdimiz de laparoskopi,tek tüpüm tamamen açık diğeri hsgde görüntülenememiş,tek tüp aşılama için yeterli oluyor ama illa öbür tüpe de bakacaklar,muhakkak iyi birşey ama benim sabrım kalmadı ki

bursada uludağ üniversitesi tıp fakültesi hastanesi canım çok güzel ilgilendiler sağ olsun tabi devlet hastanesi işler uzun sürüyo ama insan gb davrandı neşe hanım allah razı olsun genceik 30 yaşında güleryüzlü eşin büyükmüş senden benle yaşıt diyip güldü espiler yaptı çok rahatladım neden özele gidipte para verceksinki burda bile tür bebek 1bucugu buluyo burda yapalım dedi bakalım aşılama yapıcaz iğneli şartmış 2 kere iğneyle aşılama sonra tüp bebek oluyomuş bakalım kısmet rabbim bu ay yollasın meleğimide kimselere muhtaç etmesin inşallah.... laporoskopi arkadaşım oldu göbek deliğinden kamerayla bakıyolar o çok şişmandı etide havalıydı baya bi morarmıştı karnı sezeryan gb yattı biraz nazlıydıda bilmem yalan bilmem dogru cok zor didu tabi herkezde bir olmaz hsg rahim filminde bile herkez cok kötü dedi ödüm kopmuştu aglayarak giridim sonrada utandım agladım die sabır arkadaşım kabır alah bunaltmadan versin inşallahhhhhhhhhh

CANLARIM SLM MALESEF NEGATİF AMA İNANIN fazla aglayıp yıpratmadım kendimi demekki kuzumun zamanı gelmemiş tekrar deniyecegim 11. ayda bakalım

hayırlısı olsun canım,valla otobüsten şimdi indim gelir gelmez baktım seni merak ettim açtım hemen...hiç canını sıkma Rabbim çok büyük...

gizciğim hayırlısı olsun.geçmiş olsun.inşallah allah hepimizin dileklerini dualarını kabul eder bir gün.
hakseverciğim senin adına da sevindim böyle ilgili doktorlar falan çok zor bu zamanda inan özel hastaneler bile bitmiş bu konuda.ama neresi bilelim de belki biz de oraya gideriz.

slm arkadaşlar.Bende tedavi sürecindeyim Allah olmayan herkese çocuk nasip eyler inşallah bende dahil.Ne garip değilmi insanların çoğu çocuk istemezken biz mumla arıyoruz Yarın ikinci tedavim başlıyo bu sefer tutar inşallah(

slm kızlar,ben de pko olduğumu öğrendikten sonra endokrine gittim ve insülin direncim olduğunu öğrendim.bu ikisi birbirini tetiklermiş,ve kilo veremez ve yumurtlayamazmışım.yumurtlasam da çatlayamazmış ve en kolay tedavisi kilo vermekmiş.ağırlığımın %10unu vermeden tedaviye başlamayalım dedi doktorum.tabi ben bunu doktoru değiştirince öğrendim,e mübarek dr.3 yıldır bana nede hormon testleri yapmadan bana 2 tüp bebek yaptırttın?arkadaşlar,önce endokrine gidin,herşeyiniz normalse tüp bebeğe başlayın..benim ilk denemem 5 haftalıkken şeker düzensizliğ ve kan pıhtılaşmasından düştü,çünkü hiçbirine bakılmadan yapıldı..Rabbim,hepimizin yüzünü güldürsün,kucağını doldursun inşallah bu mğbarek aylar yüzü hürmetine...

merhabalar kızlarb bende az once geldım ewe doktordan pco ıle alakalı doktor yumurtalıklrndn bırı cok buyuk nyumurtalıkların cok buyuk dedı pco olabılır bnde adet dzenszlgm yok tuylenmm yok hıcbıseyım dedım goruntusu olabılır dedı kan tahlılı yaptrdı adetıme 8 gun wardı 1 20 cıktı we kanamam basladı 8 gun one geldı yanı baska bı doktor baktı aynı yerde tıpık bır polkstk goruntussuuuu degıl dedı adetlıykn baktı alttan adetn 4 gunu gel dedı nıye erken geldı dedım kıstmı war ole bısey yok normal dedı

ınsanın adetı sıkıntıdan 8 gun one gelıomus demek ılk defa yasadım bunuda uzun oldu ama paylasmak rahatlatıor ınsanı

bıktım artık.aileme ne zaman gitsem iş yapma kendine dikkat et doktora gittin mi...sürekli aynı şeyler.öyle kendimi yorduğum da yok aslında .ama çok sıkılıyorum.zor durumda kaldığımı , ezik kaldığımı hissediyorum.
33. günüm ama adetim 34-37 gün arasında oluyor.bir hafta önce test yaptım negatifti.
adet olacak mıyım
ne olacak sabırsızlanıyorum.
sürekli aklımda bu konu.
belkide yıllarca çocuk olmayacak yıllarca bu ifadeleri,tutumları mı göreceğim.
bu çekilecek şey mi.
haksızlık değil mi bu.
6 ay boyunca çatlatma iğnesi ilaç buna rağmen olmadı şimdi nasıl olsun ki diyorum kendi kendime.hsg den sonra şans artar dediler diye biraz heyecanlandım bu ay ama gerçekten çok zor.
ha bir de bir şey duydum pozitif düşünme ile ilgili.
secret kitabında yazıyormuş.
hayal ettiğiniz istediğiniz şeyle ilgili bir şey almak veya evde yer açmak önemliymiş.
mesela çocuk istiyoruz ama evde çocuk odası yok veya evlenmek istiyorsak bir gelin ayakkabısı almak...vb.
offfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

merhaba yazdıklarınızı okudum da bence hiç ümitsizliğe kapılmayın bende zamanında çok üzüldüm çok uğraştım 2defa çatlatma iğnesi 2defa aşılama oldum tam yaz sonu tekrardan aşılama yaptırırım diyordum ki mayıs ayında hamile olduğumu öğrendim tam 3sene uğraştım pko vardı bende sizi çok iyi anlıyorum çok zor bi süreç allah sabır versin en kısa sürede de bi evlat nasip etsin inşallah sormak istediğiniz bişeyler olursa yazın her zaman cvp veririm...

ay ne güzel sizde hamileymişsiniz allah tamamına erdirsin inşallah bende 3yıldır uğraştım pko vardı çok şükür hamileyim allah isteyen herkese nasip etsin inşllah..

merhaba ben gliforu tam 1sene kullandım 1000mg günde 2tane çok şükür 1yıl sonunda hamileyim hiç bırakma glifor gerçekten mucize bi ilaç yumurtlamayı sağlıyor tabi yediklerine de çok dikkat et şekerli yiyeceklerden hamur işinden pilavdan uzak dur canım...

canım bende aynı senin gibiydim hatta geçen sonbaharda evlenen daha 1 yıl olmadı evleneli kuzenim hamile olduğunu duydum ben 3 senedir ne mücadeler veriyom hatta geçen ay hamilelik değeri çıktı ama bir hafta sonra düştü nasıl üzüldüm kafaları yedim ağlamalar sızlamalar isyanlar çekilecek hayat olarak görmüyordum gizin sabrına hayran kalıyordum
ama bu hafta daha farklı düşünüyorum ve gize hak veriyorum sabır sadece sabır allah herkesi türlü türlü şeylerle sınıyor sınav dünyası değilmi bizide çocukla sınıyor ikincisi rabbimin verdiği herşey emanet bize demekki bize daha emanet vermedi vermeyecek anlamınada gelmez ki rabbim saatini vaktini bilir
bu dünyada hiç birşey bizim değil biz sadece rabbimin emaneetçileriyiz. ikincisi neden olmuyo niye olmuyo diyerek günaha giriyoruz bırak rabbim kendi bilir verdiği ve vermediği her şeye razıyız biz sadece dua edelim hayırlısı ile nasip etmesini rabbim kullarının dua etmesini severmiş dua edelim herşeyin hayırlısını versin
hz hatice anamız hz fatma anamıza 60 yaşında hamileymiş hz zekeriyaya vermiş evlat inşallah bizede nasip eder

selam kuzucuklar naber bakalım eskilerden kim varmış dedim boşalmış

ebirhim elif burcu neyaz ve adını umuttuklarım özür

ben hayıt suyu ısmarladım boş durmayım birde bunu deneyim dedim şans belli mi olur

inanın içim çok rahat o kadar rahat ki bebek konusunda

selam canım nasılsın evet eskilerden kimse yok artık
benimde içim rahat inanki artık düşünmüyorum rabbim bilir diyorum bu hafta düşüncelerim iyice değişti rahatladım

bursa üniversite hastanesi

inşallahhhhhhhhhhhhhhh

aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

bebişin hemen gelir inşallah

anlıyorum ama tesellisi yokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

bursa üniversite hastanesi

inşallahhhhhhhhhhhhhhh

aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

bebişin hemen gelir inşallah

anlıyorum ama tesellisi yokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…