Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

benim doktorum da sanki ölcekmişim gibi konuşuyo.ama anırım ümitlendirmemk için böyle yapıyo.inşallah canım biran önce bebeklerimiz gelir.anneler gününü kutlayamadık ama. belki babalar gününde sürpriz yaparız eşlerimize

selam kızlar nasılsınz giremiyorum uzun zamandr kocam yasakladı girmemi hala yasakta kaçamak yaptım:)

giz cnm herşey çoookk güzel olacak inşallahhh çok dua et

burcu bahar neyaz haksever ve diğerleri:) sizler nasılsınzz nasıl gidiyo tedavilerrr

bende aşılamamı yaptrdm hatta bgn 10. gün ama pek ümit yok içimde ne ağrım var ne sızım progestan kullanıyorum düşük önleyici o baş dönmesi yapıyo o kadar ptesi test yapcam kanda baktrcam.. ama pek cesaretim yok adetimide bekleyebilirim...

gizcimm bn 8 mayısta aşılamamı oldum yrn kanda baktrsan çıkar mı doktor 10 gün sonra yaptırabilirsin dedi ama bana çok erken geldi... ptesi yaptrmayı düşünüyodm ama duramayabilirimde:)

gizcimm bn 8 mayısta aşılamamı oldum yrn kanda baktrsan çıkar mı doktor 10 gün sonra yaptırabilirsin dedi ama bana çok erken geldi... ptesi yaptrmayı düşünüyodm ama duramayabilirimde:)

canım 10 gün erken sen pazartesi yaptır birde aklında olsun proges. vurundugun sürede adet olmazsın geç olursun sakın ona kanma adet olmadım deyipde sevinme

sen pazartesi yaptır bakalım hayırlısı yürüyüş yap güzelce yavaşça canım

nie yürüyüş yapayım bnde yorulmayayım die ne yürüyom ne iş yapıyom bi naz bi naz görmen lazm beni

aa canım hadi hayırlısı inşallah tutar ben bişey yapmıyom şuan aşılama nasıl oluyor zormu detaylı anlatabilirmisin bende yaptırmak istiyorum
dualarımız seninle hadi bakalım hamişler arasına seni gizi sokalım ne güzel

kasık agrısı bazen oluyor ara sıra yumurtlamadan kistten üşütmeden

aşılama bölümü var orayı oku uzunca anlatıyor tatlım

sağol canım benim
üşütmemeye dikkat ediyom geçen hasta oldum ya bu aralar yumurtlama dönemi olabilirmi diye sordum tam adet sonra 12 gün buğün ama buğüne kadar düzenli olmayınca acaba olurmu genede yumurtlama diye
haaa bu arada ben bu siteyi kullanmak aciizim bi türlü ne nerede nasıl giriliyo beceremiyom
zaten yeni yeni alıştım daha

iyi günler arkadaslar ben adet düzensizliği ile doktora gitim ve bana pko hastası oldugumu söledi ve ben bu ay ilacla regl oldum hesaplarıma göre yumurtlama gunumde eşimle korunmadık acaba regl oldgum için bu ay bebiş tutmuşmudur yumurtalıklarım çalısmısmısır cok kararsızım bu konu hakkında bilginiz varsa cvp yazarmısınız

canım regl olduysan gebelik nasıl olsun anlamadım
yumurtalıkların çalışdıgını bu şekilde anlıyamazsın hormon testleriyle anlaşılır tatlım adetin 2 veya 3 günü olan testtle

Merhaba bayanlar ben 28 yaşında 2 senelik evli 12 senedirde pko hastasıyım hep diane 35 ve yasmin kullndım evlendikten sonra bıraktım 17 kilo aldım sonra kendime iyi bi doktor buldum beni endokrinoloji uzmanına yönlendirdi. Daha önce hiç bi doktor endokrinolojiye gitmemi söyleyip pko nun nedenini araştırtmamışlardı. Neyse bende insülin direnci ve tiroid tembelliği çıktı bunlar için 7 ay tedavi gördüm ve korundum tabi. Hormonlar düzelince doktoruma gittim yine bana klomen-pregnyl iğne ve cyclo proginova verdi 2 ay kullan 2 ay ara ver hamile kalırsın dedi. bende bıraktığım 2 ay hamile kaldım.
hiç beklemiyordum yine kist oluşmuştur diyordum ama oluyormuş hiç moralinizi bozmayın ama pko nun sebebini öğrenip ona göre tedavi görün derim genelde kadın doğum doktorları bunu atlıyor sizi seviyoruuuuuuuuuuuuum

canım regl olduysan gebelik nasıl olsun anlamadım
yumurtalıkların çalışdıgını bu şekilde anlıyamazsın hormon testleriyle anlaşılır tatlım adetin 2 veya 3 günü olan testtle

canım ben sana tam anlşatamadım galiba :) bu ay regl oldum reglden 10 gun sonra yani 15inde ilşkiye girdik ondan bahsediyorum yani

Ben de pko yum 42 yaşındayım daha önce 5-9 haftalık birkaç düşük ve boş gebeliğim oldu. Normal yollardan gebe kalbiliyorum, adetin 3. günü hormon sayımlarımda TSH 1,92; FSH 5,46; LH 2,46; Estradiol 27,52; Prolaktin 9,53; Testesteron 55 çıktı. Endokrinoloji doktoru hormon ilacı kullanmana gerek yok dedi 3 yıldır glukofaj kullanıyorum sizce hala gebe kalabilme şansım var mı? Bir de değişik ilaçlardan kullanan arkadaşlar var hormonlar az olduğu için mi kullanıyorsunuz bu ilaçları.

herkese merhaba, uzun süredir sizi takip ediyodum ama kısmet bugüneymiş.ben de pko luyum. geçen ay ilk kez ovitrelle iğne oldum. bu ay klomen ve ovitrelle. iğneden 24 saat sonraki ilişkiden sonra ağrım oldu. komik gelicek belki size ama ilişkiden 2 saat sonra eşimi yataktan kalksın diye elinden çektim ve sancı başladı. iğneden 36 saat sonraki ilişkide de ağrı oldu.umut fakirin ekmeği ya belki hamile kaldım da tutunamadı diye düşündüm.benzer bir durumla karşılaşan ya da bilgisi olanlardan yorum bekliyorum.sizleri tanımasam da aynı kaderi paylaştığımz için şimdiden seviyorum:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…