Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

aynen aynen inşallah canım oluruz bizde anne eşlerimizde baba üzülüyorum vala adetim gecikti die bacak bacak üstüne attırmıyo bana düşün sıkışırmış bebek:KK37::KK53::KK49: :KK14::KK14:o öle yapınca nasıl üzülüyorum hemen yaşlanıyo gözlerim ama ama dio üzülüncede oda üzülüyo:KK43::KK43::KK43::KK43: akşam zaten gerginim bi koptum bi küstüm sebebte yüzümde sivilce cıktı nasıl canım sıkkın hiç çıkmazdı bu hemşire iğne verdinden beri sivilce var ee ben zaten üzülüyorum kendimi kötü hissediyorum elim hep yüzümde film izliyoduk feriha yı sen tut ben bakmıyoken fotorafımı çek telefonla ay bi kızdım bi moraim bozuldu gülyo bide oynama dio ay bi küstüm koca gece ugraştı sabah uğraştı barışam die bi gücüme gittiki üzüldüm çok ama sabah barıştık işe giderken:KK16::KK16::KK16::KK16:

fakültede istedin doktora giremiyosunki kim denk gelirse birine muane olsan tahlilini baskasına gösteriyon nasıl olcak işler bilmem puff:44:

Valla bizim kadar kocalar da çekiyor.Benimki asabi karım diye seviyor beni artık.:KK53::KK53:Adam ne yapsa hır çıkarıyorum Allah razı olsun gık demiyor.Seninki gibi alttan alıyor, haklıyken bile özür diliyor. Allah hepimize sabır, dayanma gücü versin.
Bak arkadaş dr adı vermiş belki denk gelir sana.Tüm imkanlarını kullan canım.Tüp bebek bölümü de varmış.Belki bu vesile olur bilemezsin.

Merhaba canım.Evet canım içeriği metformin olduğu için bu ve benzeri ilaçlar var metformin deniliyor.Peki adetin düzene girdimi yani söktürücü olmadan kendiliğindenmi oluyorsun?Ben nerdeyse 2 yıl olucak glucophage(metformin)kullnıyorum günde 2 defa 850 mglık.Ama adetlerimi düzene koymadı.Bu ilacın 1000 mglığı varmış napmalıyım sence doktora söyleyim diyorum gidince bu durumu:KK31:

Hoşgeldin canım:KK16:

Adetlerini söktürücü kullanmdan kendiliğindenmi oluyorsun.Ben 2 yıl olucak nerdeyse 850 mglık kullnıyorum günde 2 defa ama adetlerim düzene görmedi tam olarak.1000 mglığı varmış.Doktora gidince sorayım diyorum baya uzun süre oldu çünkü:KK31:

Cnaım üzme kendini şart değil özele gitmek .Daha öncedende demiştim fakültede iyi bakıyor diye.Git canım fakülteye ihmal etme.İnşallh kısa sürede bebeğine kavuşursun.:KK16::KK34::KK54:

Hoş bulduk tatlım

Kızlar metforminle kilo verebildiniz mi? Ben kullanmaya başlayalı çok olmadı o yüzden adetimi düzene soktu mu bilemicem ama fena iştahımı kesiyor.Bugün hastanede koştururken ilacı birkaç saat geç aldım.O bile nasıl etkiledi sabahtan beri yemediğim kalmadı.
Başlarda midemi mahvediyordu benim.Çok halsiz oluyordum, elim kolum kalmıyordu, hep uyuyordum ama alıştım artık.Adetleri düzenlese de razıyım mide bulantısına.

Bir şey daha sorayım rahim filmlerinizi nasıl çektirdiniz.Dr'um bana illaki anestezili dedi.Herkeste farklı oluyor biri çok rahat geçirirken diğeri bayılıyor riske atma dedi.Ben de anestezili randevu aldım:KK17: az biraz tırsağım galiba:KK43:

Valla bizim kadar kocalar da çekiyor.Benimki asabi karım diye seviyor beni artık.:KK53::KK53:Adam ne yapsa hır çıkarıyorum Allah razı olsun gık demiyor.Seninki gibi alttan alıyor, haklıyken bile özür diliyor. Allah hepimize sabır, dayanma gücü versin.
Bak arkadaş dr adı vermiş belki denk gelir sana.Tüm imkanlarını kullan canım.Tüp bebek bölümü de varmış.Belki bu vesile olur bilemezsin.

Hoş bulduk tatlım

Kızlar metforminle kilo verebildiniz mi? Ben kullanmaya başlayalı çok olmadı o yüzden adetimi düzene soktu mu bilemicem ama fena iştahımı kesiyor.Bugün hastanede koştururken ilacı birkaç saat geç aldım.O bile nasıl etkiledi sabahtan beri yemediğim kalmadı.
Başlarda midemi mahvediyordu benim.Çok halsiz oluyordum, elim kolum kalmıyordu, hep uyuyordum ama alıştım artık.Adetleri düzenlese de razıyım mide bulantısına.

Bir şey daha sorayım rahim filmlerinizi nasıl çektirdiniz.Dr'um bana illaki anestezili dedi.Herkeste farklı oluyor biri çok rahat geçirirken diğeri bayılıyor riske atma dedi.Ben de anestezili randevu aldım:KK17: az biraz tırsağım galiba:KK43:

Metformini ben 2 yıldır kullanıyorum nerdeyse tüylenme yönünde faydası olmuş olabilir ama kilo verdirme konusunda tek ilaçla mümkün değil zaten.Ben diyetisyene ve hergün spor yaparak kilo veriyorum metforminin yanında ve hala adetlerim tam düzene girmedi canım.850 mg lık içiyorum günde 2 sefer.Bakalım doktora danışacağım 1000 mg lık verirse onun etkisi olur belki.Sen faydasını gördünmü peki?Birde rahim filmi bende çektirmeyi düşünüyorumda hemen randevu alabildinmi?Yani ne bilgi verdiler sana röntgene gitmeden önce vs?Adet bitiminden 5 gün içinde çekilmesi gerekiyormuş sana nedediler?Özelemi gideceksin canım bilgilendirirsen sevinirim çünkü bende düşünüyorum rahim filmi çektirmeyi:KK34::KK16:

Metformini ben 2 yıldır kullanıyorum nerdeyse tüylenme yönünde faydası olmuş olabilir ama kilo verdirme konusunda tek ilaçla mümkün değil zaten.Ben diyetisyene ve hergün spor yaparak kilo veriyorum metforminin yanında ve hala adetlerim tam düzene girmedi canım.850 mg lık içiyorum günde 2 sefer.Bakalım doktora danışacağım 1000 mg lık verirse onun etkisi olur belki.Sen faydasını gördünmü peki?Birde rahim filmi bende çektirmeyi düşünüyorumda hemen randevu alabildinmi?Yani ne bilgi verdiler sana röntgene gitmeden önce vs?Adet bitiminden 5 gün içinde çekilmesi gerekiyormuş sana nedediler?Özelemi gideceksin canım bilgilendirirsen sevinirim çünkü bende düşünüyorum rahim filmi çektirmeyi:KK34::KK16:

Benim zaten çok kilom yok tatlım karın bölgesi fazlaca var 5 kilo versem yeter ama bu iştahla zor gibi:KK56:
Ben de 850 mglık içiyorum 2 tane ama saatleri maalesef pek düzenli olmuyor, düzene sokmam lazım.
Sen de çektirmedin mi rahim filmi? Tedavinin hangi aşamasındasın?
Randevu işini doktorum ayarladı canım bugün tahlillerimi yaptırdım sonuçları gösterirken aradı ayarladı hemen.
Adetin 8,9,10,11. günleri çekiliyor demişti. Ben 11. günü çektiricem ve maalesef anestezili olacak.
Özel hastaneye gidiyorum zaten, orada da çektireceğim bir daha başka doktorlarla uğraşmayayım dedim.
Ama çok pahalı ya anestezisiz 300 anestezili 500 dediler bana.
Anestezili olduğu için aç gel dedi başka da bir şey demedi doktorum.
Hangi şehirdesin sen?

Benim zaten çok kilom yok tatlım karın bölgesi fazlaca var 5 kilo versem yeter ama bu iştahla zor gibi:KK56:
Ben de 850 mglık içiyorum 2 tane ama saatleri maalesef pek düzenli olmuyor, düzene sokmam lazım.
Randevu işini doktorum ayarladı canım bugün tahlillerimi yaptırdım sonuçları gösterirken aradı ayarladı hemen.
Adetin 8,9,10,11. günleri çekiliyor demişti. Ben 11. günü çektiricem ve maalesef anestezili olacak.
Özel hastaneye gidiyorum zaten, orada da çektireceğim bir daha başka doktorlarla uğraşmayayım dedim.
Hangi şehirdesin sen?

Kilo sorununun olmaması güzel canım:nazar:Bende düzensiz kullandığım günler oldu metformini.Ben Bursadayım canım fakülteye gidiyorum normalde.Ama orda hemen sıra vermiyecekleri için sgkyla anlaşmalı olan özel hastanede çektirmeyi düşünüyorum.Yani benim özel doktorum yok ama özele röntgen için gittiğimde randevu almak için önce kadın doğumcuya yönlendiriyorlar sonra o istek yapıyor röntgen isteği.Gidersem belli olur nasıl olucağı bakalım canım hepimiz için hayırlısı olur inşallah:KK16::KK34:

Hangi şehirdesin sen?

Gerçekten pahalıymış canım ya ben daha uyguna bulabilirsem iyi olur.Fakültede çok geçe vermezlerse ordada çektirebilirm bakalım artık gidip konuşmam lazım.Canım ben çıkıyorum iyigeceler kib görüşürüz:KK16::KK3:

Gerçekten pahalıymış canım ya ben daha uyguna bulabilirsem iyi olur.Fakültede çok geçe vermezlerse ordada çektirebilirm bakalım artık gidip konuşmam lazım.Canım ben çıkıyorum iyigeceler kib görüşürüz:KK16::KK3:

Canım sen bi ara sor adet dönemine denk gelmesi lazım zaten.
İyi geceler tatlım görüşürüz

Hoş bulduk tatlım

mrb ben 2 sefer çektirdim anetesi yaptırmaadım çokda zor bir olay deil tabi herkesin bünyesi deişik ama ilacı verince biraz karın ağrısı oluyor kendini masada sıkmassan hiçde zor deil sakın endişe etme şimdiden geçmiş olsun kolay gelsin..

mrb ben 2 sefer çektirdim anetesi yaptırmaadım çokda zor bir olay deil tabi herkesin bünyesi deişik ama ilacı verince biraz karın ağrısı oluyor kendini masada sıkmassan hiçde zor deil sakın endişe etme şimdiden geçmiş olsun kolay gelsin..

İşte doktorum baştan anestezili deyince şartladım kendimi şimdi ister istemez korkuyorum

günaydın kızlar korkmayın şu rahim filminden 5 dk iş anesteziye bile gerek yok gerçekten uzman bi dr ise

günaydın kızlar korkmayın şu rahim filminden 5 dk iş anesteziye bile gerek yok gerçekten uzman bi dr ise

kesinlikle katılıyorum canım
ben de anestesiz çektirdim üstelik doktorum yalnız çekti
evet acı oldu ama 10 sürdü bitti gitti
o kadar kısa bir zman için anestezi alamayın vücudunuza
benım doktorum anesteziyi anmadı bile
Allah yardımcınız olsun

merhaba kızlar bugün çok bi sakin bura hafta sonu kocişler evde dimi:KK1::KK1::KK1:

slm canım valla ben işteyim iki haftada bir pazar kullanıyorum hafta içi de işim olursa gitmiyorum kendi işimiz oldugu için çalışmak zorundayım

sabah 8.30 da kalktım evde yaptık kahvaltıyı sonra iş yeri işte

sen neler yapıyorsun bakem

slm canım valla ben işteyim iki haftada bir pazar kullanıyorum hafta içi de işim olursa gitmiyorum kendi işimiz oldugu için çalışmak zorundayım

slm iiyim canım ne olsun evde piinekleyip oturuyom yemek yapacam bi türlü kalkamadım başından.nerde çalışıosun sen canım?

kendi işimiz demişsin atlamışım oraya pardon:KK17:

slm iiyim canım ne olsun evde piinekleyip oturuyom yemek yapacam bi türlü kalkamadım başından.nerde çalışıosun sen canım?

kız karıştırdın ben degilim adet gününü bekleyen

ne yemegi çık gez dolaş güneşli hava o kdar güzelki bizimki su bayisi canım eşimle ben eleman işte günüm burda geçiyor

kız karıştırdın ben degilim adet gününü bekleyen

ne yemegi çık gez dolaş güneşli hava o kdar güzelki bizimki su bayisi canım eşimle ben eleman işte günüm burda geçiyor

ay kimdiki ya karıştırdım evt..:KK17:heralde mart ayı aşılamacıları topiğinden biriydi..canım istemiyo ye gezmek hem kücük biyer bura neresini geziyim gez gez aynı yer sıkılıyor insan.kolay gelsin hayırlı işler olsn canım:KK76:

ay kimdiki ya karıştırdım evt..:KK17:heralde mart ayı aşılamacıları topiğinden biriydi..canım istemiyo ye gezmek hem kücük biyer bura neresini geziyim gez gez aynı yer sıkılıyor insan.kolay gelsin hayırlı işler olsn canım:KK76:

saol canım teş . küçük yerde olsa gezecek yerler vardış eşin evdeyse tabi

türbeler var yakn mı oraya

merhaba kızlar ben bu ay perogon göbekten yapılan iğne kullandım 6 tane yumurtalarım yeterli miktarda büyüdü ayın 8 inde catlatma iğnemi vuruldum 9 undan beride deniyoruz yani bugün daha 9 gün oldu ama benim bugün çok az kanamam oldu hastalanmama daha neredeyse 15 gün var ve bugüne kadar hiçbir zaman erken hastalanmadım hep gecikirdi hastalanmam.kızlar sizce neden kanamam oldu bilenler lütfen cevap yazsın çok tedirginim acaba hastalanıyormuyum yoksa hamilekaldım da onunla ilgili birşey mi bu kadar erken kan gelmesi normal mi?yarın doktorumu arayıp soracagım ama içim içimi yiyor hastalanmış olma ihtimaline karsı.lütfen bilen biri varsa bana yardım etsin :KK43:(((

X