Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

Merhaba arkadaşlar bende pkolu olarak size hikayemi anlatayım
6 yıllık evliyim uzun zamandır bebek istiyoruz olmuyordu ama fazla üstüne de düşmedik erken diye.baktık olmuyor dr. gittik bende sorun yok eşim varikosel.neyse eşim ameliyat oldu.spermler kendini toparladı 90milyona yükseldi.ama hala hamile kalamıyordum.tekrar dr. gittik.eşiminde sorun yok ben pko çıktım.fakat reglim 1 gün bile şaşmaz buna rağmen pkoydum.duphaston kullandım regl oldum.5 gün klomen kullandım.dr gittim 2 yumurtam gelişmiş.21. gün gel dedi.şimdi bakalım belki hamile kalırım.lütfen dua edin

Canım geçmiş olsun Allah hepimize şifa versin inşallah.Allah'a sığın yer gök dua Allah nasip etmişse hiçbir engel tanımıyor.İnşallah düzelirsin hepbirlikte hamile kalırız:KK16::KK49:

ya kızlarr çoğunuz dostinex kullanmıştır sizdede mide bulantısı ağız kuruluğu yapıyomu.. adet günüm yakın olsa hamileyim derdim ama diyemiyorum.......... ama kötüyüm yaa hçç agzımın tadı yok hep hafiften bulantı var

Canım bende dostinex kullandım mide bulantısı yapıyordu ben haftada 2, çeyrek+ çeyrek içiyordum.Yani 1 tane içmiş oluyordum ozman okadar dokunmuyordu.Doktoruna söyle gidince dozunu düşürür belki geçmiş olsun:KK16::KK54:

Canım bende dostinex kullandım mide bulantısı yapıyordu ben haftada 2, çeyrek+ çeyrek içiyordum.Yani 1 tane içmiş oluyordum ozman okadar dokunmuyordu.Doktoruna söyle gidince dozunu düşürür belki geçmiş olsun:KK16::KK54:

aradm doktoru olabilir dedi. mide koruyucu alayımmı dedi dedi bi gelsin adet günün bebek yoksa ben veririm dedi çekicem yanii 15 gün daha...

Arkadaşlar çatlatma iğnemi dün oldum ne olur dua edin !!!!
Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün inşaallah!!!

senin.yaş.kaç.canım.çünkü.2.yumurta.diyorsun.benim.11.yumurt.oluşmuştu.7.si.olgundu.ama.olmadı.işte.kalitesiz.dedile.eşimdede.hareket.sorunu.var.artık.usandım.valla.adet.olamıyorsan.hayıt.suyu.iç.canım

kızlar.perşembe.günü.gimsada.ersin.dr.var.onu.aarayın.aklınızda.soru.varsa.sorun.ben.aramıştım.bana.erken.menepoz.demişler.di.ersin.hoca.kesinlikle.yok.demişti.çok.güzel.anlatıyor.bu.hafta.düşürebilirsem.arıyacagım
hatta.geçen.hafta.pco.yu.anlatmıştı.bununla.yaşamqasını.bileceksiniz.kesin.teşhiş.pco.ise.bu.geçmez.kalıtsaldır.dedi.ama.çocuk.olmayacak.diye.birsöz.konusu.degil.demişti

28 yaşındayım canım.nee 11 yumurtamı o zaman benim durumum çok vahim:KK43: benim adet görememe sorunum yok günü gününe adet oluyorum.inşallaah biran önce olur herkesin kucakları dolsun.

kız ne güzel işte gelişmiş yumurtan çatlatma iğnesi yapcaktr belki o günde bizimde olcak çocuğumuz ben inanıyorum buna ama birz sabır.. Rabbime bol bol dua ve tevekküll...
inşallah dediğin gibidir canım ya.ya olgunlaşmaz da kiste dönerse diye korkuyorum.

merhaba arkadaşalr
ben de 27 yaşımdayım 1.5 yıllık evliyim
genç kızlığımdan beri düzensiz adet olurum
dokrotum pko görüntüsü var dedi(bildiğin pko :)
3 ay klomen kullandım günde bir tane yumrtalarm yeterince büyüymedi
doktorum çok hafif bir tedavıydı bu dozunu arttıracağız dedi
doktorum niyeyse ısrarla durumum kolay atlatılabileceğimi savunuyordu ve o nedenle ilaca çok yüklenmedi
ama sonra ben tedavıye ara verdim
bu arada 2. kez hormon tahliili yaptıdım kasım ayında
LH: 6.24
fsh:5.3
prolaktın:10.06
tsh:1.6

doktorum hormonlarımın ilk teswte göre daha iyi olduğunu söyledi
bu arada eşimin de testleri güzel çıktı
ben de aralıkta rahım filmi çektirdim
çok şükür o da temiz çıktı
şimdi size danışmam gereken şu
bana hemen iğne ile mi yumurta tedaviisne geçilmeli
doktorum bunu savunmuyor
klomenın dozunu arttırmadık daha diyor

Son düzenleme:
28 yaşındayım canım.nee 11 yumurtamı o zaman benim durumum çok vahim:KK43: benim adet görememe sorunum yok günü gününe adet oluyorum.inşallaah biran önce olur herkesin kucakları dolsun.

canım benım doktorum hep şunu söyler
önemli olan çok yumurta değil,1 tane ama kaliteli

merhaba arkadaşalr
doktorum niyeyse ısrarla durumum kolay atlatılabileceğimi savunuyordu ve o nedenle ilaca çok yüklenmedi

doktorum bunu savunmuyor

hormonların.o.kdar.kötü.görünmüyor.canım.eşindede.sorun.yok.dr.dinle.eger.ondan..sonuç.alınmazsa.igneye.geçersiniz.

hormonların.o.kdar.kötü.görünmüyor.canım.eşindede.sorun.yok.dr.dinle.eger.ondan..sonuç.alınmazsa.igneye.geçersiniz.

evet canım doktorum da öyle diyor
9 ay önceki testim de Lh:10.29 FSH:8.86 yan, daha köütydü
ve ben bunu hayıtla yendiğime inanıyorum
ama ufak bir sıkıntı daha var

:KK23::KK23:
kızlarrrrrrrrr bugün gittim ebeye anam bi sosyetik bi sosyetikk kocaman lüks bi ev hizmetçisi bilem vardıı:KK52::KK52:

bizde kayın valdemle bi süzüldük i süzüldük görmeyin:KK12::KK12::KK9::KK9::KK9:

anlatıyorum:)))
tabi beni başbaşa odaya aldı yokladı oramı buramı:18::KK57: sonra giyindim konuştu uzun uzun kadın resmen profösör gbydi... küçük evlendiğim için rahmim küçük kalmış gelişmemiş,kistlerin var dedi:)) hadi canım dicektim:)) sonra çok intihabın var dedi akıntın var dedi dedim altı aydır mantarım ,nie doktora gitmedin dedi:)) fitil verdi merhem verdi yazdı yani aldım bugün kullanıcam:))) sonra şimdi şöle yapıcaz dedi önce mantaırın bi aksın sonra 12 tane iğne yazdı bu iğneler yumurtalarımı geliştircekmiş, sonra antibiyotik yazdı bu dedi kistlerini eritecek:)))sonra krem verdi:)) bide bi tane doğar ilaç verdi onu sadece bi eczane yapıyomuş ona gidicez yaptırıcaz bakalım ay çok umutlandırdı beni 4-5 aya olur dedi hiç bişiyin yok sadece rahmin küçük kalmış erken evlenmişsin ondan dedi bide mantar için papatya suyuyla yıkayın hep dedi misafirlikte bile lavabolara elleme toplu yerlerde bişeye elleme dedi bünyen hassas dikkat et dedi üşütme dedi hamur işi kızartma yeme kilo alma dedi baya bi konuştu bide 40 lira aldı:)):KK51::KK51::KK51::KK51:

işte böle ama eve geldim çok mutluydum sanki hamilesin dedi:KK49::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

olucak olucak benimde bebeişim olucakkkkkkkkkkkk:KK49::KK16::KK16::KK16::KK16:

Canım benim, hadi hayırlısı.Tabiki olucak hayırlısıyla seninde bebeğin umudunu kaybetme asla.Allah yardımcın olsun öpüyorum seni...:KK23::KK23:

İnşallah canım sağol:KK16:İnşallah sende verirsin canım.Bu arada cumaya randevu aldım diyetisyene gitmek için özele.Bakalım hayırlsı olur inşallah:KK16:Maşallah kayınvaldenede:nazar:Allah mutluluğunuzu daim etsin canım:KK54:
amin cnm inş kurtulursun çabucak kilolarından ...........

merhaba arkadaşalr

doktorum bunu savunmuyor

canım benım doktorum hep şunu söyler
önemli olan çok yumurta değil,1 tane ama kaliteli

merhaba canım hoşgeldin aramıza hormonarın iyi görünüyor umarım böyle devam eder....

bende bu ay takip yaptırdım ve pko var dedi 21. günüme kadar yumurtam hiç büyümedi ama 21. günümde bi anda 17mm olduğunu

öğrendim (bu arada adetimin 5.gününden itibaren bir tane klomen hap kullandım 5 gün boyunca) şimdi çatladı çok şükür bu arda

23. günümde bi tane çatlatma iğnesi vuruldum dr um bana eğer bu ay yumurtan olmazsa önce klomeni arttırırız sonra iğneye başlarız demişti

ama çok şükür ki bi tane klomen içerek ve bu arda adetimin ikinci gününden 12. gününe kadar her sabah aç karına baltarçınçörekotu

karışımı yedim bi tatlı kaşığı ve 14. günümden 18. günüme kadar her sabah aç karına 5-6 inciri kaynar suya atarak 5-6 dk kaynattım

ve bi su bardağı bu sudan içtim

ve Rabbime şükürler olsun ki seninde dediğin gibi bir tane ama sağlıklı ve kaliteli bir yumurtam oldu çünkü pko da kaliteli yumurtlama

sorunu da oluyoo yani demek istediğim dr un ne diyorsa onu yap bunun yanında alternatif tıptan da yararlan Rabbim ŞAFİ ismi ile şifa versin

kızlar.durumu.müzait.olmayan.varsa.elimde.dolapta.saklanmış.pregnyl.çatlatma.ignesi.var.isteyene.kargoyla.göndereyim.

kızlar.durumu.müzait.olmayan.varsa.elimde.dolapta.saklanmış.pregnyl.çatlatma.ignesi.var.isteyene.kargoyla.göndereyim.

amin cnm inş kurtulursun çabucak kilolarından ...........

merhaba canım hoşgeldin aramıza hormonarın iyi görünüyor umarım böyle devam eder....

bende bu ay takip yaptırdım ve pko var dedi 21. günüme kadar yumurtam hiç büyümedi ama 21. günümde bi anda 17mm olduğunu

öğrendim (bu arada adetimin 5.gününden itibaren bir tane klomen hap kullandım 5 gün boyunca) şimdi çatladı çok şükür bu arda

23. günümde bi tane çatlatma iğnesi vuruldum dr um bana eğer bu ay yumurtan olmazsa önce klomeni arttırırız sonra iğneye başlarız demişti

ama çok şükür ki bi tane klomen içerek ve bu arda adetimin ikinci gününden 12. gününe kadar her sabah aç karına baltarçınçörekotu

karışımı yedim bi tatlı kaşığı ve 14. günümden 18. günüme kadar her sabah aç karına 5-6 inciri kaynar suya atarak 5-6 dk kaynattım

ve bi su bardağı bu sudan içtim

ve Rabbime şükürler olsun ki seninde dediğin gibi bir tane ama sağlıklı ve kaliteli bir yumurtam oldu çünkü pko da kaliteli yumurtlama

sorunu da oluyoo yani demek istediğim dr un ne diyorsa onu yap bunun yanında alternatif tıptan da yararlan Rabbim ŞAFİ ismi ile şifa versin

canım evet hormonlarım kötü değil çok
ama lh değerinin fsh den yüksek olmaması gerekirmiş
zaten öyle olunca pko diyormuş doktorlar.
ben de ymurtlama bu değerde bile olmuyor
kafayı yıyeceğim
ben de baltarçın çrek yaptım ama bende işe yaramadı
Allahım tez zamnda versin şifamızı

Son düzenleme:
X