Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım süper haberler.. hadi bakalım.. doktorun çarşamba günü de bakacak ve yumoşun 19 mm civarında olacak ve sonraki günlerde çatlaması muhtemel.. birkaç gün eşini dinlenmeye almanda fayda var.. bize doktorum öyle diyordu.. çalışma günleri 3 gün üst üste olacağı için 2-3 günlük bir perhiz iyi gelir diyor.. belki bu bilgi de işine yarar diye paylaşayım dedim.. güzel haberler gelsin inşallah.. Metformin kesinlikle mucize buna bende inanıyorum ve bizzat gözlerimle metformin içtiğim dönem ve içmediğim dönemdeki farkı gördün yumurtalıklarımda.. hayırlısı olsun..
ve kesinlikle haklısın ki en azından herşeyimiz normal.. çok şükür.. vakti saati geldiğinde gelecek bebeklerimiz..

ayy benimde pembe pembe geldi ilk kez oluyor bu.. hayatımda hiç böyle başlamamıştı adetim.. benim böyle sanki 8-10 kollu bir canavar içimde rahim duvarımı kazıyor gibi bir his olur adet döneminde.. şuanda da o hissi yaşıyorum.. ve deli gibi içimden akıp gidiyor onca emeğim

süper gidiyor ateşin.. inşallah iyi haberler getir sende canım

bu arada iğnelerin fiyatlarını araştırdım netten.. tamamen verilen doza göre fiyatları var, yani kişiden kişiye farklılık söz konusu olmalı diyorum ben.. eee klomene iyi cevap verenler olarak düşük dozlu iğneler de işimizi görebilir.. ve maliyet o kadar fazla olmaz.. beni esas aşılama korkutuyor.. bakalım doktor ne diyecek.. ben randevumu aldım yarın sabah 9'da.. bakalım ne haberler gelecek..

bicim yoksun canım? nerelerdesin? sen olmayınca, yazılarını görmeyince tadım tuzum olmuyo vallahi..

slm günaydın kızlarrr nasılsınızzz saat nerdeyse 12 olcak benım kırmızılardan ses seda yok progestanda işe yaramadı sanırım bende yine adet olamıcam galiba

slm günaydın kızlarrr nasılsınızzz saat nerdeyse 12 olcak benım kırmızılardan ses seda yok progestanda işe yaramadı sanırım bende yine adet olamıcam galiba

canım bak geldi mi gelmedi mi, ay galiba gelmeyecek gibi komutlarla beynini şartlama.. rahatlamaya çalış bak gör herşey daha iyi olacak, zaman da daha çabuk geçecek..
bi idrar testi yap.. bebek varsa belli olur zaten, yoksa adetini daha rahat beklersin.. ben idrar testi yapıp negatifi görünce çok rahatladım.. ve bak hemen ertesinde de geldi adetim.. bu iş tamamen psikoloji işi ve biz bu psikoloji olayını öncelikle düzenlemeliyiz..

akşama bi test alıcam yoksada dedıgın gıbı rahatlarım ve gelirr heralde walla iyce dengem bozulduu

sadece metformin kullanarakmı yumurta gelişti ayyy ne güzel klomen yok çatlatma iğnesi vücuda boşuna hormon verilmeden yumurtlamayı sağlıyor üstüne biraz iştahı kesip zayıflatıyor haaa süper ilaçmış.doktor nevra bu yeni kullanılan bi sistem ve gelişme gayet güzel oluyor yazmış bu ilaçla.tek kötü yani mide bulantısı ve kabızlık yapıyormuş 1 hafta sonra geçiyormuş doğrumu sende ne gibi yan etkileri oldu canım...

canım sen tam adet oldun yani tühhh üzüldüm yerleşme kanamasıdır inşallah demiştim kısmet canım.bu arada sen rahim filmini bu ay çektirmiştin demi canım temizdi sanırım.
bu arada sana kesinlikle katılıyorum olay tamamen psikolojik teste negatifi görünce beyin reglynin gelmesine izin veriyor yoksa hep acaba olunca regly gelmiyor ozaman..

metformin bende tam aksi yönde ishal yapıyor bende kullanıyorum metformin ve klomen tedavim sırasında ilkinde içiyordum 3 yumoşum vardı.. sonrakinde bir ay ara vermiştik ve ben metformini bırakmıştım.. bir sonraki ay tedaviye yine başladık ve ben metformini almıyordum.. doktor yumoş kontrolü esnasında baktı ve sen ilacını almıyor musun diye direk sordu.. şok oldum.. nerden anladın ki dedim.. sadece 1 yumoş var ilaca rağmen dedi.. o da minicikti ama sonradan atak yapıp gelişmişti ama tutmadı işte.. bu işler nasip kısmet işi anladım ben artık.. 3 klomen denemem 3ü de boş hayaller topluluğu hayatımda.. artık birşey yapmam lazım.. kafamı rahatlatacak ciddi bir uğraş bulmam lazım.. yoksa olmuyor böyle.. düşün düşün sonu yok..
rahim filmimi geçtiğimiz adet bitiminde çekilmiştim ve doktorum boş geçmesin önemli bu ay dedi ve klomende başlattı.. ama olmadı işte yine.. film sonucu temiz.. herşey normal.. yarın kontrolüm var doktorda.. inşallah kist filan yoktur da beklemek zorunda kalmayız bir ay.. yarın doktordan dönünce haber ederim..

yaşasın ronyacım tablomu düzeltti artık benide tablom varrrr ama nasıl kullanılır bilmiyorum ara ara eklerim sizde yumurtlama varmı yokmu onu söylersiniz demi arkadaşlar böylece bende öğrenmiş olurum inşallahh.

bu arada sabah uyanır uyanmaz test yaptım ama ani hareketle (tıpta okuyan bi kuzenim vardı çok hareket etmeden yap ateş farklı çıkar demişti) neyse 36.7 çıktı sonra dedimki çok ani harket yaptım uzandım biraz dinlendim sonra tekrar ölçtüm 36.6 çıktı bende 36.6 olarak giriş yaptım doğrumu yapmış oldum yani.yoksa çok mu abartıyorum hareket etme filan o şeyler önemli değil mi yani.

ayyyy ne çok soru soruyorum kusura bakmayın cahillik işteee...

http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php
görmemişin tablosu olmuş ilk günden eklemiş misaliii

sıkma tatlım canını benim 4 klomenim ve olmadı sen yine rahim filmini çektirmişsin en büyük korku benim o film ama çekecem bu ay.canım hazır rahim filmi çektirmişsin bence bu ay incir kürü yap bal tarçın çörek otu filan yapta hazır açıkken kanallar bol bol yumurtan gelişsin.sen bilirsin ama bence hemen iğneye geçme ben geçmeyecem dinlecem. bu arada rahim filmi çekildiğin ay ilişki olmaması lazımmış senin doktor ilişki demiş şaşırdım.ama gerçi superisine doktor dikkat edin demiş ama bebiş olmuş tam anlamadım bu işi

bu arada endokronolojiye gittim hormonlarıma,kan şekerime ve kan testlerimi yaptırdım öğlen sonuç alacam bakalım 4 ay lık klomen vücutta ne gibi hasarlar bırakmış görecez.

cevabınız için teşekkürederim.benim ilk adetimden beri hep 20-22 gündür döngüm.18 yaşımda filan bu durumu anormal zannedip doktora gittim.yapılan testlerde anormallik yoktu ama düzenlesin diye diane 35 verdi doktor.bir yıl kullandım. bıraktıktan sonra 3 ay adet olmadım sonra adet oldum 3 ay hiç bitmedi,doktor ilaçla durdurdu.ve o zamandan beri yaklaşık 8 yıldır eski düzenine asla dönmedi.çok fazla doktora gittim.ne istedilerse test anlamında yaptırdım,hormonlar normal,rahim normal dediler.en son pco teşhisi kondu. dediğiniz testlerin hepsini yapmadılar.bu konuda o kadar düşündüm,çare aradım,üzüldüm ki artık düşünmek istemiyorum belki de bu yüzden geçiştirmek istiyorum.

her girdiğim sayfada önce onu kapatmak zorunda kalıyorum kk girmekten vazgeçirecek vallahi reklamı nasıl kapatabilirim sizde de çıkıyormu o reklam sayfası

hem ilaçlar hem bitkisel kürler olmuyor ikisi birlikte.. ben doktorumla bir görüşeyim bakalım ne diyecek.. onun söyleyecekleri beni çok rahatlatıyor ve çok güven veriyor.. ona kalsa o geçen ay aşılama yapacaktı ben istemedim.. rahim filmi çekilen ay gebe kalma ihtimali kat kat artarmış ve asla bu ayı boş geçemeyiz dedi.. filmden sonra sadece 3-4 günlük bir ilişki yasağı koydu o kadar.. o da enfeksiyon riskini göz önünde bulundurduğundan.. sonra kontrole gittim.. hiçbir sıkıntı yoktu.. ve çalışmalara başladık.. film hiç korkulcak birşey değil.. sakın kafanda büyütme olayı.. hiç acımıyo dersem yalan söylemiş olurum ama asla dayanılmayacak bir acı değil.. gerçi doktorum tamamen filmi çekecek kişinin elinden kaynaklandığını da söyledi.. kimisi çok haşin davranıp can yakabiliyormuş.. ama benim doktorum pek narin
inşallah sonuçların normal çıkar da aklını kurcalamaz..

her girdiğim sayfada önce onu kapatmak zorunda kalıyorum kk girmekten vazgeçirecek vallahi reklamı nasıl kapatabilirim sizde de çıkıyormu o reklam sayfası

bende de çıkıyor ama her sayfada değil yahu.. ee reklam canım, sonuçta para alıyorlar her tıktan

ayyy benim her yeni sayfa açtığımda yada yada cevap yazdığım geri sayfayı döndüğümde zırt pırt çıkıyor delirtti beni...neyse ben de kaçıyorum akşama girerim sonuçlarımıda yazarım bakalım neler çıkacak neler...

biricik hayırlı olsun ne güzel yumurtan kendi kendine gelişmiş inşaAllah rabbim gönlüne göre verir.

ecrincim seninde adetin gelmiş yeni ayın sanada hayırlı olsun bakalım.

kızlar nabersinizz?

bugün maalesefki eşimle tartıştık ((ve moralim bozuk nese fazla birşeyde demek istemiyorum ((
sizler neler yapıyorsunuz

güzel dileklerin için sagol canım hayırdır niye tartrıstın eşinlee.bende dün akşam tartıscaktım ama sustum çayımı içtim yattım ahh bu erkeler yokmu bu erkekler

haklısın canım atalarımız çokda güzel demişler valla :))

kızlar kırmızı kartı yedim karnımda şuan çok kötü bir arı var tam sökülemedim diyee herhalde.dün akşam eşimle konustum fikrini almak istedim.ben dedım bugun yarın adet olacam adet olduktan sonraa 3,günü bi kontrole gideyim tahlıl falan yaptırayım uzun zmaandır gitmiyorum bi tedavıye başlıyalım dedım ve senın sonuclarınıda alıpmı gitsem acaba önüğmüzdeki ay kara veremedim yumurta takıbı için ne yapayım hangısı iiyi olur dedim bana sinirli bi şekilde ben seni analamdım ne ypmaya çalısıyorsun falan dedı bende dedımkı hanı benım yumurtalıklarımda sorun varmı büyümüyo takıp gerektiriyoryaa unuttun falan dedım bakı yüzümee ee esi sen benim hastalıgımı hiç merak edıp sormadın bile anlatmamada izin vermiyorsun falan dedim çok kızdım bir kaşık suda boğasım geldi valla o an onu ben o kadar laf söyledim merak edıyorum anlat neymiş hastalıgın bile demedi bana sen biliyorsun sen gidersin gitmek istiyorsan doktora dedi sankı ben tek başıma yapcam çocugusinir oldum ama fazla konusmadım çayımı içtim yattım bugun gidip saçlarımı kestirim evde boyayacaktım ama adet oldum bişey yapamayacam.öyle oldu işte kızlar bıktım kocamın bu duyarsız hallerınde ne bi destek oluyor bana ne bişey ama bende artık eskisi gibi takmıyorumm kendıme deger verecem hiçde umrumda degıl perşembe günü doktora gidecem adetımın 3,günü degerlerime baktırcam bi konrtrol olacam kendımı düzelmeye çalısıcam ilerde o isterse çocuk yapalkım yapalım derse o zaman olmayınca ben ona sorcam artık takmıyorum yanı sizlerle konusmak süper geliyorr bana

güzel dileklerin için sagol canım hayırdır niye tartrıstın eşinlee.bende dün akşam tartıscaktım ama sustum çayımı içtim yattım ahh bu erkeler yokmu bu erkekler

bencilin teki ben şundan yada senin şu hareketinden rahatsız oluyorum diyorum hemen kendine yontuyor hep kendi haklı herşeyde ben haklıysamda mutlkaka birşekilde üste çıkıyor ve dünde haklıymış gibi bana tavır yapıyor ve zaten hamilelikten beri karşısında konuşamıyorum direk titreyerek ağlamaya başlıyorum ve bu huyumada sinir oluyorum akşam yine evde bir gerginlik olucak her zamanki gibi bunalttı beni iyice ben haklıyım diye avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum hatta dışarda dolaşmak istiyorum çok bunaldım yaa ((( ama imkansız ona söylemden çıkarsam bir ton tartışma daha birbirimize gireriz yakınlarda bir yerler olsa kesin çıkardım ama burda hiçbiryer yok maalesef
sıkıyor bazen bu hareketleri olaylar aklıma geldikçe dayanamıyorum offffffffffffffffffffffffffff burdada anlatmasam daha çok sıkılacağım biraralar baya kötüydü aramız ama ben hiç size yansıtmadım ama gerçekten çok kötü zamanlar geçirdim ve şuandada ağzımdan kötü birşey çıkmasından korkuyorum dün birbirimize hakaretler ettik ve benim asla kolay kolay demediğim şeyler asla eşime hakaret etmem ve o bana söyleyince bnde patladım ve söyledim eğer tartışma bu boyutlara gelmesi hiç istemediğim ve hep karşı çıktığım şeyler ama olaylar bu raddeye gelmemeli nese kızlar böyle işte daraldım bunaldım offf şuan küslüğü sürdürmezse bile hamile olduğumdan kaynaklıdır.

çok umursamaz bu erkekler bende tedavi olurken sen tedavi olmasanda olur hamile kalırsın sırf kırılma diye götürüyorum seni falan demişti eşim halbuki herşey allahtan ama bizlerde araştırmalıyız durumuzu
bütün erkekler aynı canım umursamaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…