Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım çok sağol deneyeceğim soğan kürünü ,nasıl yapılıyor? ne zaman kullanacağım önemlimi? çok doktora gittim ben ve kist de yok hormonlarım da normal.ama adetim çok anormal oluyor.

canım adet bitiminden en erken 7 gün sonra başlanıyor ama en doğrusu regli zamanını biliyorsan 15 gün önce başlıyorsun adet gününde bitiyor ama seninki biraz karışık olduğu için bence sen reglin biter bitmez 7 gün sonra başla derim ben

İki bardak klorsuz suyu (yaklaşık 250-300 ml) kaynatınız.
Orta boy yemeklik kuru soğanın en dış açık kahverengi ince kabuğunu soyduktan sonra dörde veya altıya bölüp kaynamakta olan suyun içerisine atınız. Ağzı kapalı olarak beş dakika kaynattıktan sonra ocaktan indirip ılımaya bırakınız. Ilıyınca, süzülür ve ılık olarak bir su bardağı öğle yemeğinden on dakika önce içilir. Aynı şekilde akşam yemeğinden önce tekrar taze olarak hazırlanıp on dakika önce içilir.

Bu küre onbeş gün devam edilir ve kür sonlandırılır.

Dikkat: Kırmızı veya mor soğan amaca uygun değildir. Uygulanacak olan soğan kürünün taze hazırlanması ve ılık olarak içilmesi şarttır. Soğuk olarak veya beklemiş haşlama suyu içilmemelidir.

teşekkürederim.deneyeceğim.

kızlar, çok aktif bir yazıcı değilim ama aşırııı aktif bir okuyucuyum.bundan yaklaşık 20 gün önce yaklaşık 6 aydır korunmadığımızı, ama bebeğimizin olmadığını, son adetimde çok değişik olunca doktora gittiğimi, doktorun hem PKO teşhisi koyduğunu, hem de prolaktinimin yüksek çıktğını ve tedirgin olduğumu anlatan bir mesaj yazmıştım ve sağolsun aranızdan bazıları beni birazcık olsun sakinleştirmişti ama yine de içimde hep bi korku vardı.
bundan sonra olayla şu şekilde gelişti, doktorum bana prolaktin için "agnucaston" diye bir ilaç verdi ve düzenli kullanmamı, bunu kullanırken de korunmak gibi bir zorunluluğun olmadığını söyledi. ben 3 ekimden beri bu hapı kullanıyorum. dün beklenen adet tarihimdi. ekstra bir belirti olmamasına rağmen içimden bişey beni dürttü ve test yaptım, çift çizgiyi görünce direk ağlamaya başladım. ama yine de güvenemedim, kan testi ile tescilleyim istedim. pazar günü olması sebebiyle bayağı bi zorlandık hem test yapıp hemde aynı gün sonuç verecek hastane bulmakta ama sonunda başardım ve testi verdikten 2 saat sonra sonucu aldım: 854.28 :)
şimdi size belirtileri söylemek istiyorum belki faydası olur birilerine: göğüs dolgunlaşması ve ağrısı, bazen kasıklarda batma, bir miktar kokulu akıntı bu kadar :) bunlarda her adet döneminde yaşadığım şeyler olduğundan hiç belirti yerine koymamıştım.çok sevinçliyim, henüz doktor muayenesine gidemedim, dktorum çok yoğun olduğundan ancak cuma gününe alabildim ama dokuz doğuruyorum o günü beklerken, umarım herşey yolundadır ve Rabbim isteyen herkese tattırır bu duyguyu.aklınıza takılan şeyler olursa sorun lütfen.

Çok sevindim adına canım ne mutlu sana Rabbim kucağına almayı nasip etsin
peki prolaktinin kaçtı yüksek demiştin

Çok sevindim adına canım ne mutlu sana Rabbim kucağına almayı nasip etsin
peki prolaktinin kaçtı yüksek demiştin

canım 36 gibi bir rakamdı, ama bana şöyle söylenmişti; prolaktini düşürmek için 2 tür hap var, biri hemen düşürüyo ama korunmak gerekiyo çünkü farkında olmadan hamile kalırsan eğer düşüğe neden olabiliyo, biri de yavaş yavaş düşüyo ama korunmaya gerek yok çünkü düşük gibi bir yan etkisi yok. benimki 2. seçenekten olan, hatta doktorum 3 ay sonra tekrar bakalım düşmüşş mü dedi ama ben 20 gün sonra hamile olduğumu öğrendim

anladım cnm ne güzel uzun bir tedavi görmemişsin şükür ki meleğin çabucak gelmiş

inşallah kucağım alabilirim hayırlısıyla.hep dua ediyorum Rabbim herkese nasip etsin diye

amin canım inşallah sağlıkla kucağına alırsın.bişey soracam benim prolaktinde 24 tü doktor dostinex verdi yarım hap şeklinde acaba bu hapta senin kullandığın gibi düşük dozlu olandanmı 2 ay kullandım gerçi yarında gidip hormonlarıma baktıracam bakalım hormonlar ne alemde..

biçim hoşgeldin canım benim tabloyu yapabildin mi ben yapıyom delete yapıp siliyom tekrar giriyorum ama tablom oluşmuyor

canım en güzeli yarın sabah tekrar yapman....olmadı kan vermen.... inşallah sen de ablanla en kısa zamanda görüşürsün.... kardeşlik başka şey vallahi....
bak herkes senden umutlu bir tek ben değilim yani ben dahil herkes.....
ne güzel olur hep beraber hamileyiz desek :))
ahahaha yine bilemnedim ay ben en iyisi hiçbir tahmınde bulunmamayayım barı bicimede buay senden umudum yok demıstım inş.tersi çıkaarrr yaa
canım inşallah bu ay olur hamileyimdir inşallah ama değilsem de üzülmemeyi öğrendim artık.... sağol güzel düşüncen için...
az önce eşim geldi yemek yiyorduk birikte birden bi midem bulandı yemegıde yiyemedim kalktım uzandm şimdide midemle karnımın arası cok agrıo üşüttüm sanırım ya
sen yarın test yap canım benim....
canım tekrar yumurtlama eğer ki yumurta beyazı akıntısıysa ve sulu mümkün ama kremsi akıntıysa gebelik işareti de olabilir....

arka arkaya hamile haberleri alalım artıkkkk yaaaa şöle çifter çifter sevinçler yşayalımmm
canım ne güzel olurr yaaa....
ben doğum kontrol hapı kullandım. haptan sonra doğru düzgün adet olamadım bi süre.kahverengi oluyodu.o süreçte takip yaptırdım iki ay yumurtlamadım. ona dayanarak böyle düşünüyorum.
ben de doğum kontrol haplarını bıraktıktan sonra 5 ay yumurtlama olamadı.... yani iyice berbat ediyor...

canım tebrik ederim daha önce okumuştum biliyorum seni.... doktor sonucunu da yazarsın....

Son düzenleme:

biçim hoşgeldin canım benim tabloyu yapabildin mi ben yapıyom delete yapıp siliyom tekrar giriyorum ama tablom oluşmuyor

canım senin hesap ayarlarında bir değişiklik yapman gerekli ben öyle anladım ama nasıl düzeltiliyordu hatırlamıyorumki.... denedim tekrar giriş yapılmıyor....yani ateş girişi görünmüyor
ecrine de bir sor istersen o yeni yaptı girişini...
ben çok oldu yapalı arkadaş yardım etmişti şimdi baktım hatırlamıyorum....

Son düzenleme:
selam kızlar..
umutlarınızı emeklerinizi boşa çıkardım yine.. kırmızı kart yedim az önce.. yani öyle kanama olmadı daha ama peçeteye pembemsi akıntı geldi.. ee bu da kırmızıların geldiğinin göstergesi..
artık önümüzdeki aya nasip..
şimdi bir soru sormam gerek; bugün leke şeklinde gelmeye devam etse de ilk gün olarak bu günü sayacağım değil mi?
hepinize binlerce teşekkürler.. iyi ki varsınız.. siz olmasanız bu süreç asla geçmezdi..

canım üzülme yeni ay yeni umutlar ama bildiğim azda olsa kan gelirse ilk gün sayılıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…