Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım eğer şekeri başka bişeyden almıyorsan kayasıdan almanda hiçbir sorun yok bence... zaten bağarsaklarının çalışması daha önemli hem hareketlisin yakarsın şekeri....

sağolasın canım benim.. tedirgin alıyordum çünkü.. barsaklarım az çalışır genelde de umarım hızlandırabilirim bu yöntemlerle .. tıp dilinde bağırsak diye bildiğimiz barsakmış biliyormuydun bicim bunu da yeni öğrendim By X'den burda lafı geçmişken diyeyim dedim..

hormonların pko olduğunu gösteriyor.. azda olsa pko hastalarının bir kısmı düzenli adet görebiliyor.. sanırım sen bu gruptasın.. ultrasonda kistik görüntünün çıkması pkonun en önemli belirtisidir.. üstüne lh hormonun fsh dan yüksek çıkması pko old gösterir.. lh fsh dan yüksek old zaman kana androjen hormon salgılar bu da tüylenmenin nedenidir.. bende zayıfım canım ama pkoluyum malesef ... yıllardır çok tedavi değiştirdim.. şimdi metformin alıyorum ve faydasını görmeye başladım.. uzun yıllardan sonra ilk defa yumurtlamanın gerçekleştiğini gördüm. topikte çoğıu bayan metformin ile hamile kaldı. metformin nedir dersen bir şeker hastalığı ilacı ama artık jinekolg doktorlarının pko hastalarının tedavisnde de başvurduğu bir ilaç oldu. pko hastalığının nedeni gizli insülin direncidir.. normal glukoz değerlerin normal çıksa da bu vardır yani önlem alınmazsa ileri de şeker hastalığına yakalanma riskimiz yüksektir.. kilo almamaya çalış ... tiroidlerinde de bir sorun gözükmüyor .. zayıflıkla alakası yok bi yerden sonra canım ben 49 kilodayken bile pkoluydum şimdi 52 kilodayım boyum 1.67cm.. farklı bir doktora git derim tek doktora bağlı kalma..

bu arada geçmişde sana cevap vermiştim gözden kaçırmışsın belli ki.. geçmiş olsun

senın ıstegın uzerıne test yaptım,:) ve sonuc her zamankı gıbı negatıf. Cmtesı gunu ıcın randevu aldım.Doktora gıdıyorum.

senın ıstegın uzerıne test yaptım,:) ve sonuc her zamankı gıbı negatıf. Cmtesı gunu ıcın randevu aldım.Doktora gıdıyorum.
hadi ya üzüldüm şimdi.. ümitlenmiştim gerçekten... eee bugün kaçıncı günün oldu ilacı bırakalı bir keresinde benim de 8. günde gelmşti..

hadi ya üzüldüm şimdi.. ümitlenmiştim gerçekten... eee bugün kaçıncı günün oldu ilacı bırakalı bir keresinde benim de 8. günde gelmşti..

bugun ılac bıtelı 9.gün. pztesıden berı bej renklı bı akıntı, bugun bıraz kahverengıne doner gıbı oldu ama damla damla

Son düzenleme:

geçmişteki cevabınıda hatırlıyorum canım çok teşekkürler o zaman da metformini sormuştum.Dr um pko görüntüsü ayrı pko sendromu ayrı bişey sen
sendromu değilsin adetlerin düzenli diyo. Ben her ay yumurtluyorum kendiliğinden ama gebelik olmuyo diye sordum pkos muyum diye çünkü
dr um ısrarla diyo bunu.Ayrıca lh yüksek diye de sordum olsun dedi.Daha önce başka dr a da gittim o da yalnızca pko görüntüsü var dedi
bunu diyen ikinci dr bu.çok teşekkürler yeşil sorularıma yanıt verdiğin için. dr en önemli şey stres diyo

özel msj gönderemiyorum 100 cevaba ulaşamadığım için teşşükler yeşil herşey için .:)

Son düzenleme:
hakkımızda hayırlısı olsun canım maşallah senın ateşde iyi inş.kat kat artar :)

inşallah yaa cnm inşallah

düşüş yaşadığın yumurtlamanın olduğu ateşe bir bak ona göre çok bile yüksek sayılır onu baz alacaksın canım....

bu son zaten tatlım ateşime bakışım daha çok stres yapıyorum sanırım ben ateş yükseldimi düştümü derken of sıkıldım valla

git tatlım en güzeli kafanı dağıtırsın biraz iyi geleceektir sana eminim rahmin düzelince gör bak meleğin hemen geleck sana inşallahh

evet cnm hele ilk gittiğim arkadaşıma akşam dokuzdan sabah dokuza kadar belini ovmuştum duvara dayanırdı ben belini ovup dururdum ne güzel bir duygu yardımcı olmak o zaman doğan bebek şimdi kocaman ilkokula gidiyor çok güzel bir kız oldu Rabbbim bizede nasip eder inşallah en kısa zamandaa

CNM YENERIZ İNŞ LAH KENDİMİ EKSİK HİSSEDİYORUM öncelikle ilk adetimden bu yana cok gec adet oluyodum kilo alınca onlarda kesildi söktürücü içmesem olamaıyorum ve göbek sürekli büyüyo nişanlandım 70 den 62 ye düstüm ve kendiliğimden adet oluydum yine 3 ay da geçse ama evlendim kilo almaya basladım 75 i buldum :26: nasıl oldu bende anlamadım bir ara 3 ay şeker hapı kullandm gluphage kiloda değisiklik olmadı ama kilo almamı durdurmustu bıraktım etkısız dıye hem baska doktora gıtmıstım ve bana o tedavı yontemını bırak eskıdı artık ddı haliyle bıraktım klomen de yumurta olusmadı bende kızdım kilo verecem ddim bıraktım ve o ilaç 4 kg yaptı resmen hormonlarım 10 ayrı doktorda cok ıyı normalmıs tek cözüm kilo ver ideal ol dıyolar ama bu hastalık zayıflamayada engel 2 yıl oldu evlenelı hala melegım yok arkadasım esim bile bılmıyo bu hastalıgı ne yapcam ben d kontrol h hiç kullanmadım 3 ay kullansam kılo aldırırmı ne onerırsınız tşk şimdiden allah hepimize bebişler versin ELLERİM BOMBOŞŞŞŞ....

Son düzenleme:

CNM YENERIZ İNŞ LAH KENDİMİ EKSİK HİSSEDİYORUM öncelikle ilk adetimden bu yana cok gec adet oluyodum kilo alınca onlarda kesildi söktürücü içmesem olamaıyorum ve göbek sürekli büyüyo nişanlandım 70 den 62 ye düstüm ve kendiliğimden adet oluydum yine 3 ay da geçse ama evlendim kilo almaya basladım 75 i buldum :26: nasıl oldu bende anlamadım bir ara 3 ay şeker hapı kullandm gluphage kiloda değisiklik olmadı ama kilo almamı durdurmustu bıraktım etkısız dıye hem baska doktora gıtmıstım ve bana o tedavı yontemını bırak eskıdı artık ddı haliyle bıraktım klomen de yumurta olusmadı bende kızdım kilo verecem ddim bıraktım ve o ilaç 4 kg yaptı resmen hormonlarım 10 ayrı doktorda cok ıyı normalmıs tek cözüm kilo ver ideal ol dıyolar ama bu hastalık zayıflamayada engel 2 yıl oldu evlenelı hala melegım yok arkadasım esim bile bılmıyo bu hastalıgı ne yapcam ben d kontrol h hiç kullanmadım 3 ay kullansam kılo aldırırmı ne onerırsınız tşk şimdiden allah hepimize bebişler versin ELLERİM BOMBOŞŞŞŞ.... [/QUOTE]

merhaba cnaım kılo bu hastalıkda çok önemli bende senın gibi söktrücüsüz adet olamıyorum geçen ay doktora gittim 63,3kılodayım 61kıloyu gördüm kontrolde klomene cevap vermedım yumurtlama olmadı doktorum zayıfla dedı suan 60kıloyum hedefim 55 olmak sende zayıfla canım belkı o zaman düzenli adet olursun ve oluruz

Tşk cnm hep beraber aşacaz insallah 1 aydır dıyet ve sabah 1 saat yuruyus yapıyrm kılo vermeye basladım seker hapımıda hıc bırakmıcam içmeye basladım sız ne kadarlık evlısınız

Tşk cnm hep beraber aşacaz insallah 1 aydır dıyet ve sabah 1 saat yuruyus yapıyrm kılo vermeye basladım seker hapımıda hıc bırakmıcam içmeye basladım sız ne kadarlık evlısınız

spor çok önemli canım ben 4yıllık evliyim 2yıldır istiyoruz bende pko eşimd evarıkosel vardı uzun süre eşimin çocuck istemesi bekledim geçen ay başlayalım tedavıye dedım benım yumurlama olmad olsaydı yumurta aşılama olcaktım yine kaldı tedavım zayıflayınca gitcem doktora canım hakkımızda hayırlısı olsun

hosbuldumm canım 2 senelık evlıyım 1.68 boyum kılom 60 prolaktınde var bende sogan kurunu uygulamaktanda korkuyorum hap ıcıyorum ıgne oluyorum yok olmuyor 3 aydır tabıykı streste etkılıyor ama herkezın sorması benı delı edıyorrr kızlar ne zaman bebek gelıyor dıye ınsanların sorması daha dusunmuyoruz erken dıyorum bıde gel ıcımı görünn offfffffff ALLAHIM HEPIMIZE SAGLIKLI BEBEKLER NASIP ETSIN INSALLAHH HERGUN DUA EDIYORUM BEBEGI OLMAYAN INSANLARADA

Kızlar merhaba. Ben bekar 23 yaşında bir bayanım. 1 ay önce doktora gittiğimde bana PKO şüphesi taşıdığımı söyledi adet ol el test yapıcaz dedi ama ben hala adet olamadım 2 aydır tık yok korkmaya başladım. İlk defa başıma böyle birşey geliyor. Sizce PKO da adet görememe normalmi yani 2 aydır olmuyorum bilgilendirirmisiniz beni:26::26:

yok cektırmedım daha fılm sadece alttan ultrasyonda baktı klomen verdı ıgne verdı 3 aydır ama hala bırsey yok ust uste ıctım bende.tüpler tıkalıysa ne oluyor pekı tedavısı varmı off ınsallah ole bısey yoktur bakalım nisanda gıdıcem cektırıyım fılm

benım prolaktın hormonum yuksek sadece bıde pkos var ıste klomen kullanıyorum ıgne oluyorum hıc bır ıse yaramıyor ıdrar yollarımda ıltıhapta var tabi 3 aydr ıgne klomen ıycene sınırlerımı bozdu metforminden hıc haberım yok ne ıse yarıyor boyum 1.68 kılom 60

iyiyim canımm şimdiki sonuçlar iyi bakalım diğerleri ne olucak.valla yaklaştıkça stres artıyo havalar güzelleştikçe ders çalışma isteğim azalıyo ama mecburum.
evet canım inciri de dene kesin bi zararı olmaz nasıl olsa hepsi doğal herzaman yedimiz şeyler :)

hımmm teşekkürler canım bende ihtiyaçtan konu anlatımı çalışıyorum sonra soroyu her yayından çözüyorum.yalnız kitapçı bana anayasada bu yıl data süper yok satıyo tavsiye ederim dedi onu aldım gerçekten çok ayrıntılı ve güzel anlatmışş okuoku anam ağlıyo hep unutuyorum baştakini baştan almak ta zor geliyo valla coğrafyaçok iyi gidiyo canım ben mühendisim ve sadece 1. oturuma katılıcam.ahhhh 94 alsam havada atanırım :) 85 le atanan da var bizden bide 2 yılda biroluyo bizim sınav tani aldığım puan 2 yıl geçerli olucak offffffffffff offfffff allahım yardımcım olsun matematik türkçe iyi de bakalım tarih nasıl olucak haaa bide ben daha denemeye girmedim hiç son 1 ay girayim hep diyorum.senin netlerin nasılsı 94 aldın ? benim eşimde 96 ile atandı o matematik öğrt. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…