Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

rıca ederım kızlar,bılgılerımızı paylasmamız lazım..arastır canım bencede,yayın tarıhını ve program adını hatırlamıyorum ama,program bloomberg ht adlı kanaldaydı,ordan aratabılırsın ınternette..

tamam canım bi araştırayım...:119:

slm kızlar sürekli aynı soruları soruyorum ksr bakmayında bu pko yu araştırıyorum araştırdıkça kafam karışıyo ve korunmaktan vazgeçcem adetimin 3.günü dr gittiğimde düşüncelerimin değiştiğini ve çocuk istiyorum buna yönelik bi tedavi istiorum dicem tarlusal flaygl nin çocuk ile alakası yok galiba diane 35 i kullanmaktan vazgeçtim kafam çok karışıyo gittikçe galiba zor bi sürece girdim....

canım ben az çok ne düşüncede olduğunu anladım.. doktora direkt bebek tedavisi istiyorum dersen o da sana klomen türü ilaçlar verecektir. şuan bebek düşünmediğini biliyorum . şöyle yap istersen ilk önce yumurtlamanı geri getirmeye çalışalım .. direkt diane35 kullanma diyemem en azından sürekli kullanma derim şuan kist sayısı oldukça fazladır sende çünkü yeni farketmişsin pko olduğunun her geciken adette kist sayıları çoğalmıştır.. 2-3 ay diane 35 kullan istersen ya da yerine duphaston al.. ben duphastonu tavsiye ederim çünkü hem kullanma zamanı olarak 28lik periyodda 9-10 gün kullanıyorsun ve bu da adetlerini düzene getiriyor.. duphaston rahimimizin üretemdiği progesteron hormonunu takviye ediyor. bu esnada da metformine başla.. duphaston dediğim ilaç tarlusalla aynı içerikte.. bir zararı yoktur bize.. dediğim gibi şuan ilkin sağlığına kavuşmak için çalışmaların olsun bebek zaten kendiliğinden gelir merak etme..

vee moralini bozma aynı durumları bende yaşadım ilk öğrendiğimde depresyona girmiştim .. sakın korkma tedibirimizi alınca üstesinden geleceğiz inşallahh.. bak topiğimizde her ay yeni bebiş haberleri geliyor korkulacak bir şey yok ...

Son düzenleme:

benim adetlerim pko yu biraz araştırdım da 2 ya 3 ayda bir olamama gibi değil bi kaç ay düzenli oluyo bikaç ayda 35 gün falan çok nadir 40 gün de bir yani bu çok ilerlememiş olduğunu mu gösteriyo yoksa kendimi mi avutuyorum şuan ben sol kasığımda ki şiddetli ağrı şikayetiyle gittim dayanamıyodum ağrıya sürekli sıcak su torbasıyla dolaşıyorum

kesinlikle katılıyorummm sana canım

bende aynen senin durumundayken doktordan pko lu olduğumu öğrendim. hatta benim bir ay düzenli bir ay 40lı günlerden sonra oluyordu .. doktorum bana ginere verdi diane35 türünde bi ilaç hayatımın hatalarından biri oldu doğum kontrol hapını kullanmakla.. neden mi: öncelkli kilo alıyorsun zaten pko kilo ile daha beter hale geliyor.. ben böyle 49 kilodan 60 kiloya çııktım 8 ayda..:2: ayrı bir zararı da doğum kontroller yumurtalıkları baskılıyor yumurtlama gerçkeleşmiyor yani.. bu hapı kullanıp bıraktıktan sonra 28lik adet olabildiğim günleri daha göremez oldum.. yani diyeceğim hiç başlama canım ... adam akıllı bir doktor bulmak çok zor.. fatura gibi aynen sana verilenleri şu an birçoğumuza hala yazıyorlar.. çünkü kolay yol bu risk yok onlara göre.. üstüne basa basa diyorum canım hastalığımızın asıl nedeni insülin direnci.... ve buna yönelik tedavi uygulamdıktan sonra gerisi hep geçici..

benim adetlerim pko yu biraz araştırdım da 2 ya 3 ayda bir olamama gibi değil bi kaç ay düzenli oluyo bikaç ayda 35 gün falan çok nadir 40 gün de bir yani bu çok ilerlememiş olduğunu mu gösteriyo yoksa kendimi mi avutuyorum şuan ben sol kasığımda ki şiddetli ağrı şikayetiyle gittim dayanamıyodum ağrıya sürekli sıcak su torbasıyla dolaşıyorum[/QUOTE]

canım ciddi miisn bu durumda yumurta takibi yaptırmalıydın.. Allah korusun gelişen yumurtalar çatlamazsa kist oluşuyor bunu en iyi tuncssdan biliyoruz.. bak şimdi kızdım ecrimcim sana...

süpermiş kızzzz nerden buldun bunu

öyle nette dolaşırken hareketli giflere bakınıyordum bizim toipk geldi aklıma..

çok haklısın dr lar önemsemiyo bile çocuk sahibi olabilirmisin riski nedir nasıl olcak bilgi alamıyosun bile iyi bi dr bulmak çok zor işe burdan başlamalıyım dr seçimiyle ben devlet hastanesine gittim dr bana sonuçları koridorun ortasında o kadar hastanın ve kalabalığın içinde anlattı ve tek bi soru bile soramadım o yüzden sizlerden ve araştırdıklarımdan biraz bişey öğrendim hepinize teşekkür edrim

canım sana üstte cevap verdim gözden kaçırdın sanıırım..

bu pko nun tam tedavisi yok mu ya yada ilacı sizin ağrılarını var mıydı benim çok ağrım var çok haklısınız ya geç kalırsam

bana sorarsan oluruna bırak herşeyi doktoruna da çocuk istiyorum yerine metformini sor çünkü çok acele etmiyorsan çocuk için metformine başla adetin geçikincede söktürücü içersin ama metformini hiç bırakma zaten bu ilaç yumurtlamaya yardımcı kendiliğinden de hamile kalabilirsin baktın 1 seneye kadar olmuyor o zaman klomen tarzı ilaçlarla başlarsın madem acelen yok kendini de sıkıntıya sokma her pkolu aynı değil her okuduğun sanada olacak diye birşey yok pko kısırlık değil cnm bunu unutma hiç sorunu olmadan hamile kalamayan çok var sen en azından sorununu biliyorsun ona göre tedavini olursun bebeğin nazlanırsa gelmek için ama sakın olmayacak diye şartlama kendini Allah büyüktür...

keşke benimki çağırıp durmasa inan patlıycak gibi oluyorum şimdi geldik günden bir sürü yaşlı kadın saçma sapan şeylerden konuşup duruyor o yaşlarda olsam tamam tabiki katılabilirim ama şimdi hiç çekilmiyor ya :=)))

sagol canım ama dün akşamdan beri kasıkalrımda agrı var olcak galıba :)

inşallah cnm olacak diye düşünüp yumurtalarına sinyal gönder olur Allahın izniyle :)

canım ben sipariş ettim çakşır yaprağı suyunu erkeğe ve kadına çok iyi geliyormuş bir araştır istersen aktarada sorabilirsin salı günü gelecekmiş başlıycam hem eşime hem kendime

http://www.kadinlarkulubu.com/tup-bebek-ozel-bolum/82977-azosperm-icin-caksir-otu.html

canım demek hepimiz aynı dertten muzdaribiz.. inşallah sağlığına kavuşursun.. dediklerimi unutma..ben 6. doktorumda tedavimi buldum yani güveniyorum iyi sonuçlar alacağıma.. bu topikte metformin dediğin an kimse sana olumsuz bir şey demez.. çünkü çoğumuz metforminle hem sağlığına kavuştu hem de hamile kaldı...

canım hormon tahlilerin var mı elinde değerleri .. tsh lh fsh prolaktin değerlerini merak ettim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…