Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

sabah akşam aç karnına içiyodum 1 su bardağı kaynamış suya 1 tutam civanperçemi atıyorum 8-10 dk demlendikten sonra süzüp içiyodum canım benim

bende öyle kullnmıştım.. çok keskin bi tadı var zor oluyordu ... bende baya bi dirençli pko anlaşılan :2:

hadi ya biçim duphaston alımışmıydı ki bu ay sadece progestan aldığını biliyorum... bi mesaj atayım bakayım zaten yok ortalıkta biçim...

ne habersin nasılsın bakayım

bu arada kadınlar kulubünün sayfa renkleri mi değişiyor bana mı öyle geliyor

ne habersin nasılsın bakayım

bu arada kadınlar kulubünün sayfa renkleri mi değişiyor bana mı öyle geliyor

iyiyim canım sen nasılsın?evet banada öyle girdi nick ve şifremi girdiğim yer kırmızıydı.forumu takip ettimde aslında bana doktorum vermedi ama ben açayip derecede tatlıya düştüm acaba metformin kullansam mı iştahımı keser mi?kendi kendime kullanmaya korkuyorum sonuçta klomen kullanıyorum karar veremedim ne zamandır burda kızlarada soruyorum ama cesaret edemiyorum sen nasılsın okullar tatildi sadece pazartesi okul vardı bize sende evdemiydin canım

kilo durumun nasıl saadet hoş bende kilo olmadan kullanıyorum metformin.. klomenle kullnımında biryan etkisi yok beraber kullnılabilir. ilk bana da öneren bir arkadaşımdı o zmaan bende tereddütte kalmıştım sonra doktor danışarak kullanmaya başladım. o zamn sana sorularım var ona göre kullan derim canım... şimdi bel ve kalça bölgeni ölçer misin?- sık aralıkta karnın aç oluyor mu ? bir de boyun ve kilon kaç ?

canım senin pko mu var yoksa prolaktin yüksekliği mi?

pko prolaktin yüksekliğinin bir nedeni canım... özellikle aşırı bir prolaktin yüksekliği varsa tiroid beziyle ilgili olabiliyor yani insülin direnci aramak yanlış yönelim olur.

Son düzenleme:

canım mezro yok ölcemiyorum ama önceden tatlı yemezdim şimdi karnım tokken bile tatlı krizine giriyorum aynı adete yakın hanımlar tatlı krizine girer ya aynen öyle bel ve karın bölgem oldukça var boyum 1.60 kilom 68 canım klomenle bişey olmaz demiişsin ya hamile kalırsam bebege birşey yapar mı malum pko ların ne zaman yumurtlayacagı belli olmuyor ben doktoruma sorsam ne der bilmiyorum ama kullanma der çünkü klomen tedavime başlamadan rahim filmi çektiriyim mi dedim hayır önermiyorum dedi çatlama iğnesini önermiyor neyi sorsam önermiyor

pko prolaktin yüksekliğinin bir nedeni canım... özellikle aşırı bir prolaktin yüksekliği varsa tiroid beziyle ilgili olabiliyor yani insülin direnci aramak yanlış yönelim olur.

yok canım benim sadece pco var ben seni merak ettim o yüzden sordum yorumlarını okuyorum da baya bilgi edinmişsin acaba hangisi var diye merak ettim gerçi ikiside birbiriyle baglantlıymış

slm kızlar nabersiniz
ben 8 şubatta kızımı dünyaya getirdim.size daha sonra ayrıntıları anlatırım şuan evdeyiz sizlere haber veriyim dedim.kendinize iyi bakın.tekrardan gelirim topiğe

slm kızlar nabersiniz
ben 8 şubatta kızımı dünyaya getirdim.size daha sonra ayrıntıları anlatırım şuan evdeyiz sizlere haber veriyim dedim.kendinize iyi bakın.tekrardan gelirim topiğe

Rabbim yavrunu analı babalı büyütsün güle güle büyüt kızını canım sağlıkla sıhatle inşallah darısı başımıza

doktorunu değiştir canım sorularının cevabını alacağın ve seni tedaviye inandıracak bir doktorun olsun için de rahat olur..sterse girmezsin.. metformin bebeğine bir zarar vermez hatta bazı hastalar bazı aylara kadar metformin kullnıyor çocuğun sağlığı için..yokse bebek düşebiliyor. tabi ozamanı doktor kontrolunde yaparsın..
bel bölgen ve kalça bölgene yaklaşık olarak değerlendir ozaman bel / kalça oranı 0.8 den büyükse insülin direnci olabilir.. fazlalıkların var ben metformine başla derimm çünkü zararı olmaz sağlıklı bir insanda böbreklerini fazla çalıştıryormuş o kadar onu da bol su ile atlatabilirsin.

slm kızlar nabersiniz

ayyy canım tebrik ederimmm çok güzel bir haber maşallah Allah analı babalı büyütmeyi nasip eder inşallah.. hayırlı bir evlat olur inşallah canım

adını ne koydunuz canım ...

yok canım benim sadece pco var ben seni merak ettim o yüzden sordum yorumlarını okuyorum da baya bilgi edinmişsin acaba hangisi var diye merak ettim gerçi ikiside birbiriyle baglantlıymış

bende de şimdilk pko var :2: Allah beterinden korusun hepimizi.. inşallah bacağını kıracağız bu sendromun

hadiya olsun bak bir engeli atlatmışsın bunu da başarırısın... 850mglık metformin dersen yazarlar canım.. markaları adı falan farklı olabilir ama üzerine metformin hcl yazar hepsinde hepsi aynıdır yani.. pko hastalarına tavsiye edilen doz bu az yada çok gelirse değiştirirsin ileride.. yalnız ilk bir hafta çoğunlıkla yan etkisini yaşanır.. onun ilk hafta tavsiyem düşük dozla başlaman sonra normal alırsın. yani 850mglık günde sabah akşam tok karına alınması gerekiyor. ama başlangıçta bir tableti ikiye böl sabah bir yarısını akşam da bir yarısını al hissedeceğin yan etki çok az olur.. ben çok felaket yaşadım yan etkilerini çünkü tam dozda başlamıştım sonra doktorum bu tarifeyi uygula dedi o zmana sorun olmadı. şimdi hayatımda var mı yok mu belli değil. günde 8 su bardağından az su içmemeye çalış böbrekler için

Son düzenleme:

saol canım inan çok faydan oldu bana yarım başlarım bende bakalım iştahım kapanacak mı inşallah banada yarar bu ilaç sen kilo verdin mi?su içmek çok önemli zaten kilo vermede ve selilüt için çok teşekkür ederim beni aydınlattığın için canım benim

ooo vermem mi doğum kontrollerle 11 kilo almıştım 60 olmuştum metforminle ilk 2 ayda 5e yakın kilo verdim sonraki aylar da 1 kilo toplam 6 kilo verdim şuan 54 kiloyuım.. amacım 52 olmak ..tatilde ailemin yanında yediklerime dikkat edemedim ondan şimdi devamm ediyorum.. dikkat edersen ilk 3 ay içinde çok kilo veririsin.. iştahın baya kapanıyor .. bu sürede şekerden uzak dur yeter ..

maşallah 2 kilon kalmış ay ne güzel baya vermişsin inşallah almazsın bir daha bende başlıyorum belki kilo verince hamiş kalmam daha kolay olur kilo vucut dengesini bozuyor tekrar çok saol canım ben de gelişmeleri sana yazarım hadi bakalım yarın başlayacagım yarın okul var ütü yapmam lazım çooook öptüm görüşürüz yeşilcim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…