Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

tesekkurler kızlar..bıkac gun daha bekleyeyım,her adet oncesı goguslerımde agrı olurdu ama bu sefer hıc yok,ınsallah olurum..pekı bu corekotunu öğütmeden yutsak olur mu,normal seklınde?
canım çörekotu nun tam fayda sağlayabilmesi için tam sindirilmesi gerekir.öğütülerek yenmezse tam sindirilmiyor, bu sebep ile öğütülmüş olarak yemen daha faydalı .

canım seni gördüğüme sevindim hamilelik nasıl gidiyor ,keyfini çıkar bu günleri az beklemdin sende.kaç haftalık oldu?ayy ne güzel bir duygu değilmi?
ben metformin ve incir kürü yaptım bu ay ,akıntım gayet iyiydi. adet olunca doktoruma gidicem bakalım hormonlar ne alemde.

canım çörekotu nun tam fayda sağlayabilmesi için tam sindirilmesi gerekir.öğütülerek yenmezse tam sindirilmiyor, bu sebep ile öğütülmüş olarak yemen daha faydalı .

o zaman oyle yapayım ben..hem hayıt hem ogutulmus corek otu alayım..baska turlu olmayacak cunku

İnşallah canım.Bence senin de 2 ay sonra düzelecek hormonların ve dolayısıyla da adetin.Ben de 850mg içiyorum sabah akşam.Bebek isterken düzensiz adet demek her ay umutlanıp sonra hüsrana uğramak demek,çok yaşadım,kötüdür.Burda gördüğüm örnekler dışında da kendiliğinden hamile kalan pko olan arkadaşlarım var,o yüzden hiç umutsuz olmayalım.Ben 13 ay ônce öğrendim önce çok üzüldüm ama artık alıştım,sabırlı olmamız lazım sadece.Dermansız değiliz en azından,herzaman daha kötüsü de olabilirdi diye düşünmeli insan..

evet canım söylediklerin çok doğru sadece zor olan beklemek sabır gerektiyor bu hastalık, 1 senem boşu boşuna beklemekle geçti ,aylarca adetlerim hep 40-50 günde oldu her ay kafayı yerdim.keşke daha önce tanışsaydım şu metforminle,belkide çoktan düzene girmişti.benimde 1,5 sene oldu hala bekliyorum ,bende çok umutluyum kesinlikle inanıyorum bir gün olacağına ama o her ay umut varya ,sonrada hayal kırıklığı işte en zor olanı bu ama artık onada alıştım,yani negatif tek çizgilere hepimiz hamile olacağız 2012 de

canım hamilelik çok güzel çok bulantımda yok..yarın tam 8 haftalık olacak miniğim
çok güzel bi duygu inşallah sizde yaşayacaksınız canım metformıne bende hala devam ediyorum
adetin kaçıncı günündesin inşallah büyümüştür yumurtan..

1-Rumuz.........:yasmin16
2-Yaş.............:26
3-Kilo(kg)........:56
4-Boy(cm).......:1,60
5-Medeni durum:evli
6-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):evlenmeden önceki adet düzensizliklerinde hiç doktora gitmemiştim.evlendikten sonra 18 ay doğum kontrol hapı kullandım
ve bıraktıktan sonra bütün dengem bozuldu.3 ay adet olmadığım zamanlar oldu. doktor pkolusun dedi 1 yıl tedavisiz çocuğun olmazsa tekrar gel dedi ve gönderdi. ama benim sorunum
öncelikli olarak adet olmaktı bi sürü doktora gittim.metformini okudum burdaki arkadaşlardan ve bi doktorda için rahat edecekse iç dedi:) şaka gibi ama öyle..bu arada 2 kere klomen kullandım ve bir kere çatlatma iğnesi oldum ama sonuç negatif...rahim ağzı yarası da var zaten düzenli adette göremiyorum dedim ve 3 ay tedaviye ara verdim sadecebu arada günde 1 kere metformin içiyordum ve bu ay hamile olduğumu öğrendim..Allah hepinize yaşatacak inşallah bu güzel duyguyu ben inanıyorum arkadaşlar biraz sabır gerekliymiş..tamamen aklımızdan cıkarmak imkansız ama çok yıpratmamak gerekiyor kendimizi...

maşallah canım Allah korusun senide onuda .kalp atışını duyunca bir çok doktor kesiyor metformini seninki neden kesmedi ki acaba.daha ne kadar kullanacaksın ,bebe aspirinide verdimi canım genelde pko lulara gebelikte veriyorlar.ben adetimin 24. günündeyim kasık ağrılarım başladı şimdiden

bende özellikle sordum çünkü içerken çok midemi bulandırıyor ama en az 3 ay bitene kadar kullanacaksın dedi. aspirin vermedi sadece folik asit içiyorum canım.
özellikle akıntı olduğu zamanı değerlendir canım çünkü ben gecen ay düzenli ilişki olmuştu ben birazda ona bağlıyorum sen ateş ölçüyor musun?

kusura bakma canım özel soruyorum ama düzenli dediğin gün aşırımı canım bu ay akıntım başladığı zaman 2 günde bir ilişki oldu ama akıntı bitti bıraktık seyrine , bilmiyorum artık tutmuş mudur,ateş ölçmeyi hiç denemedim.sanırım sen bursadaydın hangi doktora gidiyorsun canım bursadaki doktorları az çok tanırım kayınvalidemler bursada

gün aşırı canım ama ben akıntıya göre ayarlamadım ilişkiyi diğer adetimden sonra hep gün aşırı oldu( belki etkisi vardır bu arada eşimde sigarayı bırakmıştı) yani hiç bırakma ilişkiyi bence.
ben hamile kaldığım ay ateşimi ölçüyordum ama sonradan sıkıldım bıraktım:) hayat hastanesine gidiyorum canım demet haytoğlu doktorum tatlı güleryüzlü ben seviyorum doktorumu ama çok doktor değiştirdim sen nerde oturuyorsun?

anladım canım ,ben Edirnede yim ama kayınvalidemler bursada olduğu için sürekli gidip geliyoruz .hiç gitmedim ama duymuştum doktorunu.sohbet çok güzel ama eşim geldi, çıkmam lazım tatlım bizede çok dua et olurmu .Allaha emanet olun ikinizde .

Son düzenleme:

sürekli ediyorum canım hepimiz icin sende kendine iyi bak iyi geceler

selamm tatlımmm.bende annemlerdeyimm ama o kadar iyiyimki bana çok yaradı.gördüğüm kadarıyla sende çok pozitifsinnn.hadi inşallah bu pozitiflik bize bebişlerimizie getirirrr.

tatlım bu pozitifliğin benide olumlu yönde okadar etkiliyorki canım çok sağol tatlımmm.iyiki varsınnn tatlımmm...

Günaydın canım hayıt tohumunu denedinmi?Ben hayıtı kullanmaya başladım geçen ay kullanırken adet olmuştum sonra diyet ve spor yaptığım için bıraktım ama bu ay adetim yine gecikti şimdi tekrar başladım hayıta sabah akşam içiyorum faydası olduğunu düşünüyorum Allah şifa versin canım

Merhaba canım ismimizi unutmuşsun kusura baktıkSende hamilesin sanırım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.Darısıda bizlere inşallahBu arada bende Bursadayım canım

Günaydın canım farlutal ve progestan adet söktürücü ikisininde kullanımı aynı.Bende farlutal kullanıyordum.Ama bu ay adet olmassam progestan kullanıcam.Sen kullanıyormusun ilaç vs?

Günaydın şekerler :)
Ben bugün adet oldum tam tamına 28.gün,metforminin gözünü seviyim :) Herkese güzel bir gün diliyorum..Güzel haberler alanlar olması dileğiyle..

Günaydın canım farlutal ve progestan adet söktürücü ikisininde kullanımı aynı.Bende farlutal kullanıyordum.Ama bu ay adet olmassam progestan kullanıcam.Sen kullanıyormusun ilaç vs?

Günaydın cnm,ben glucopage(metformin) 850 mg kullanıyorum sabah akşam.Çok şükür söktürücüleri kullanmıyorum uzun zamandır ama farlutal kullanmışlığım çoktur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…