Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım adet bitiminde çekilir bu film ahh adet olamadım ki önceden olsa çok sevinirdim umutlanırdım ama korunduk yani gebelik nasıl olur ki?

amin canım :))
kan testi istemedi doktor adet olacağımı düşünüyorki progestana devam dedi...
çatlamak üzereyim ve kasıklarım ağrıyor kistten endişe ediyorum :KK43:(
hayırlısı tabi...

rica ederim evet adet 10-12. günlerinden itibaren yumurta takibi yaptır mutlaka her şey yolunda gitsin... :KK8:

inşallah canım :))

kasık ağrısı bu aralar bende de çok canım ama regl de olmadım... bu süreçler yıpratıcı...
inşallah eve gittiğinde yumurtanı yakalarsınız ama düşünme hayırlısı de hep....
sağlık en önemlisi dikkat et kendine canım...

iyi olmanıza çok sevindim canım :))

yumurta takibini 10. günden itibaren yaptırabilirsin öncesi erken olur...

Canım geçmiş olsun:KK43:İnşallah kist değildir.Belki adet olucaksın belirtisidir yada belkide hamilesindir inşallah:KK16::KK19:

ne güzel canım ben bu ay çok tembellik yaptım ya bişey kullanmadım klomen filan kürüde yapmadım sanki metformin bir anda sonuç verecek yumurtlama olacakmış gibi davrandımm.20. günüm ve hala yumurtlama yokk.bende artık adetle başlayacam incir kürüne.

:nazar::nazar:tatlımmmmm.hayırlı olsunnn.bak rahim filminin hemen arkasından hamile kaldın ilaç kullanmadın diye üzülmüştün banada üzülme filan diyordunnnnn.rabbim ol dedikden sonra oluyormuş canımmm.bende çok üzgünüm bu ay ilaç almadım diyeee.çünkü rahim filminden sonra ben adet oldummm 2. adetim geliyorrr yumurtlamada olmadı yaniii.

tatlımmmmmmmm bizede dua et canım.rahimde problemi olmayanlar filmden sonra hamile kalıyormuş hemen bak sendede öyle oldu ne güzel.ama benim rahimde sorun var yaaa ben umutlu değilimm, yumurtlamada olmadı yaaa.offffff kısmet artıkk

sende bngl 33 gibi rahim filmi çektirmiştin ve normal çıkmıştı değilmi canımmm.

benimde rahim de bişeyler var canım sanırım tek tüpüm var sol görünmüyor çünküüü.yada sol tüple sağ tüp yapışıkk ayyy ne bileyim bişeyler var ne olduğunuda bilmiyorumm.benimde sen gibi moralimm bozuluyorrr ama yılmayacammm.sadece bu aralar biraz mutsuzummm inşallah tez zamanda geçerdeeee.

ayyyyyyyyy ne güzelll bir duaaaa tatlımmm.topikte hamile kalmayan kalmazzzz inşallahhh.hamilelerin duası tutarmışşş hadi inşallahh.

canm rahim filmi sebep sadece olacağı varmış bu ay ben hep ona inanıyorum.rahmimde sorun var diye üzülme sakın olacağına inan ama önce rahmindeki sorunun tam ne olduğunu bilsen bunun için laparoskopi şartmıymış?

canm benm ya benm mutsuz olduğum anlar hiç olmadımı oldu hemde çok.herzaman umutlu olmak morali yüksek tutmak çok zor.sabrımızın bazen bittiğini hissetsekte kendimizi bırakmamalıyız bizim hastalığımız sabr istiyor zaten her ay sabırla beklemek bu pko.canm biz bebek isteyeli 1sene oldu geçen ocak ayında korunmayı bıraktık tabi adetlerim düzenli deildi.mart ayında doktora gittim pko olduğumu ve pkonun ne olduğunu ozaman öğrendim.klomen kullanmaya başladım 2ayımda kist oldu sonra yine 2aya yakın adet olmadım tedaviye ara verdik tam yaz dönemiydi ve benm psikolojim çok bozuktu.birde yaz tatilindeydim sürekli bunu düşünüyodum kafayı yemiştim resmen.sabahtan akşama kadar int.başında bunu arştırıp kötü hikayeleri okuyup duruyodum düşün halimi.artk okul başlasada kafam dağılsa diyodum ki ben tatili seven biri olarak.eşimle bile doğru dürüst konuşmuyodum iyce içime kapanmıştım o yaz dönemi çok zordu benm için.neyse sonraki adetimle(ekim ayıydı heralde) tedavime yine başladım klomene devam ederek.sonra yine olmadı ve kasım 21de adet oldum sonrası rahim filmi ve işte gerisini biliyosun zaten.çok şükür Rabbim'e ama inan şimdi başka zorluklar ve korkular başlıyo şimdiki düşüncem kalp atışını duyabilecekmiyim diyorum.bugün gördüğüm keseydi sadece.
Allah herkese nasip etsin nasip ettiklerinede sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.

Canım bebeğinin her halini görürsün inşallah.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin:nazar::emir_bebek:

aynen dediğin gibi.. sırtımda kambur öyle büyük ki.. ve bunu anlatabileceğim ya da beni anlayabilecek kimse yok,sizlerden başka.. çok zaman eşim bile anlamıyor.. ya da ben anlatamıyorum bilmiyorum ama kendimi çok sorumlu hissediyorum.. yıllar öncesinden beri doktorlar hep çocuğun çok zor olur dediler ve ben körü körüne evlenip kendimle birlikte eşimin de hayatını alt üst ettim gibi geliyor.. off biliyorum bu düşüncelerin hepsi hüsnü kuruntu.. ama ne bileyim işte son günlerde buna feci sardım.. neyse bana şimdilik müsade.. dizimi izlemem lazım.. öyle bir geçer zaman ki.. pek heyecanlı yerde kaldı :KK9:
görüşürüz yine gelirim.. :KK16:
canım sakın kendine böyle eziyet etme bir daha yok evlenmeseydim falan deme sakın....
olumsuz bakacak son kişi sensin....
kistin ne olmuş canım yazmamışsın geldim baktım yok???

iki saat sürdü ve geçti canım sanırım yumurtam o anda çatladı o yüzden ağrı yaptı bir gün önce yumurta akı olmuştu çünkü biliyorsun bu akıntıdan sonra bir kaç günde sürebiliyor yumurtanın çatlaması bakalım hayırlısı ben zaten bu ay rahatım çünkü biliyorsun ayın 9undan beri uzaktayım eşimden o yüzden takmıyorum sende dikkat et canım ve asla kendini yıpratma
3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com
canım yarın yükselirse ateş o zaman bu gün için çatladı deriz sen en iyisi bu ay buna hiç takılma :)) :KK9:
bu arada ben 58.6 kiloyum bu gün annemlerde tartıldım ve tüm gün yediklerime dikkat ettim sadece siyah ekmak ve sebze meyve o kadar :))

canm bende de kasıkta batmalar oluyodu ani hareketlerimde.birden ayağa kalktığımda mesela.dikkat et birlikte hamiş olabiliriz.ne zaman adet olman lazım progestan ne zaman bitiyo ve son adetin nezamandı çok soru sordum ama inşallah canmya bekliyorum güzel haberlerini.
11 Aralıktan beri adet görmedim canım test yaptım sabah negatif çıktı gelen giden de yok.... zaten korunduk rahim filmi çekilecek diye :KK43:(

bicim geldi mi kırmızlar? meraktayımmm
gelmedi canım.... nasılsın sen iyi misin?

canım meraba nasılsın?? rica etsem soğan kürü hakkında bilgi verebilir misin bana?? ne zaman başlamam gerekiyo kaç gün uygulamam lazım bide hamileliğe zarar verir mi
adete 15 gün kala 14 gün adet gelene kadar 14 gün boyunca sabah akşam yapılabilir.... ibrahim saraçoğlu hamileliğe zarar vermeyeceğini söylüyor...

slm kızlarr nasılsınız?? benim psikolojim berbat durumda :KK5::KK5: hep kafamda soru işaretleri,, acaba bidaha yaşarmıyım dış gebelik?? acaba bi daha hamile kalabilirmiyim?? yiyip bitiriyorum kendimi.. allahım kimseye yaşatmasın gerçekten çok zorrr.. bngl canım tebrik ederim allah tamamına erdirsin inş. çok sevindim inan... benim hala kanamam olmadı bekliyorum.. umarım ameliyatsız sonlandırılabilir herşey beklemekteyim, işin kötü tarafı hala hamileyim ve bunu bilmek beni çok yıpratıyo :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:
canım çok haklısın ne desen hem kanamanın başlamaması da üzücü bebek senle oldukça sana daha zor geliyordur biliyorum yani anlıyorum canım seni....
:KK43:
Allah sabır, güç, kolaylıklar versin...

Son düzenleme:
Canım geçmiş olsun:KK43:İnşallah kist değildir.Belki adet olucaksın belirtisidir yada belkide hamilesindir inşallah:KK16::KK19:

adet çoktan gelmeliydi 39.uncu günüm bitti ilaç la bile gelmedi hiç böyle olmazdı gebelik de yok test yaptım olsa çıkardı de mi?

sen nasılsın canım=?

Son düzenleme:
selam millet..
bende depresif hal iyice tavan yapmış durumda..
yarın sabah 8.45de doktor randevum var.. bakalım ne diyecek doktor.. ve cuma günü de ailemin yanına gidiyorum.. tabii doktor müsade ederse..
inşallah sıkıntı çıkmaz da giderim ve biraz kafam dağılır.. hiç iyi değilim..
kendinize iyi bakın.. yarın öğleden sonra gelir doktorun dediklerini yazarım..
öpüyorum hepinizi..

Canım üzülme kafana takma dicem ama senide anlıyorum haklısın ama Allah beterinden korusun inşllh güzel haberlerle gelirsin üzme kendini geçer bu zor günlerde:KK19::KK54:

slm kızlarr nasılsınız?? benim psikolojim berbat durumda :KK5::KK5: hep kafamda soru işaretleri,, acaba bidaha yaşarmıyım dış gebelik?? acaba bi daha hamile kalabilirmiyim?? yiyip bitiriyorum kendimi.. allahım kimseye yaşatmasın gerçekten çok zorrr.. bngl canım tebrik ederim allah tamamına erdirsin inş. çok sevindim inan... benim hala kanamam olmadı bekliyorum.. umarım ameliyatsız sonlandırılabilir herşey beklemekteyim, işin kötü tarafı hala hamileyim ve bunu bilmek beni çok yıpratıyo :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

Canım üzüldüm senin adına:KK43:Nasip kısmet herşey senin sağlığın daha önemli yine olur inşallah Allah beterinden korusun ve şifa versin üzme kendini:KK54::KK16:

canım benim ya seni çok iyi anlıyorum yaşadıklarını bende benzer durum yaşadım seninle .1,5 yıl sonunda hamile kalabilmiştim fakat bebeğimin karnımda kalp atışlarının artık atmadığını öğrendim ve en kötüsü bunu bile bile 4 gün bekledim o dört gün bana 14 yıl gibi geldi.hastaneye gittim çünkü bebeğimi alacaklardı ,odaların kapılarında doğum yapanların bebek süsleri asılıydı ,onları görünce dahada kötü oldum çünkü beni aldıkları odaya boş girdim , boş çıktım :KK19: :KK19: :KK19:ağlayarak bayılmışım ,uyandığımda yine ağlıyordum.
her gece geç saatlere kadar kötü kötü hikayeleri okuyup sabahlara kadar ağlıyordum,bu kadar zaman bekledim sevincimi bile yaşayamadan erken kaybettim diye.psikolojim iyice alt üst olmuştu:KK19:geride bana kalan sadece meleğimin ultrason resimleriydi,hala saklıyorum hatta arada bakıyorum.
zorda olsa kendimi toparladım şimdi iyiyim herşey yaşandı ve bitti öyle olması gerekiyormuş demekki diyorum.
çok zor biliyorum şimdi hep kafandan yinemi böyle olacak,ya sağlıklı bebeğim olmazsa diyosun belki

sana tavsiyem sakın isyan etme ve kesinlikle dış gebelik sitelerine girme hikayeleri okuma canım,çünkü öyle şeyler yazıyorki insanın psikolojisini alt üst ediyor.

herşeyin iyi olacağına inan herşeyde bir hayır vardır bunu unutma tatlım.her karanlık gecenin ardından güneş doğmazmı işte hayat da böyle güçlü olmak zorundayız,bu bir sınav canım Rabbim deniyor bizi sabrımızı ölçüyor ,bu günleri nasıl atlatıcam derken ,arkadaşım hep teselli ediyordu beni bak bu günler geçecek ve ileride anı olarak kalacak aman yaşadım geçti diyeceksin diyordu,ve gerçekten öylede oldu tatlım şuan çok iyiyim ,yaşamam gerekiyormuş yaşadım ve bitti kaldığım yerden devam ediyorum şimdi beklemeye mücadeleye devam :KK3: ,sende iyi olacaksın emin ol :KK16: bu günler geçecek,güçlü ol tatlım sakın umutsuz düşüncelere kapılma.sağlığına dair güzel haberlerini bekliyoruz

Öncelikle geçmiş olsun canım çok üzücü günler yaşamışsınız ama bunlar hepsi bir sınav inşallah yeniden anne olursunuz ve hepimiz hamile kalıp bu duyguyu yaşarız inşallah.İnsanlar bir garip işte kimisi doğum yapar evladını sokağa atar bizim gibilerde bir bebeğe sahip olmak için her türlü yolu dener.Herkezin imtihanı farklı farklı:KK31:Ama geç gelen bebekler daha bi tatlı kymetli oluyomuş:emir_bebek:Allah aratmasın en önemliside sağlıklı ve hayırlısını versin:KK16:

adet çoktan gelmeliydi 39.uncu günüm bitti ilaç la bile gelmedi hiç böyle olmazdı gebelik de yok test yaptım olsa çıkardı de mi?

sen nasılsın canım=?

Canım biraz daha bekle bakalım inşllh hayırlısı olur hakkında belki stres yaptın strestende gecikiyor biliyorsun kafanı dağıt çok takma inşllh sevindirici haberler olur senin için:KK16:.Bende iyi olmaya çalışıyorum canım neolsun spor ve diyete devam cuma günü diyetisyene gideceğim.Bende adet olucammı bakalım bu ay olamamak sıkıntı yapıyor tabiki.:KK31:

Canım biraz daha bekle bakalım inşllh hayırlısı olur hakkında belki stres yaptın strestende gecikiyor biliyorsun kafanı dağıt çok takma inşllh sevindirici haberler olur senin için:KK16:.Bende iyi olmaya çalışıyorum canım neolsun spor ve diyete devam cuma günü diyetisyene gideceğim.Bende adet olucammı bakalım bu ay olamamak sıkıntı yapıyor tabiki.:KK31:

aynen canım ya nasıl gerildim anlatamam ben progestanı içerken adetim başlar normalde yani çok kuvvetli bir söktürücü aynı zamanda ama bilemiyorum bu defa ne oluyor içimde 18mm lik yumurtam ne oldu kist olmamıştır umarım her şey soru işareti kaldı kafamda doktora gidiyorum adetliyken gel diyor ama adet olamıyorum stres yapmadım aksine çok rahatım neden oldu anlamadım
canım inşallah kilo verebilirsin ben de kilo vermeye çalışıyorum....
insan kafaya koydu mu hepsi olur diye düşünüyorum.... adetin de gecikmeyecektir yediklerimizle çok ilgili aslında....
ben karbonhidratı kestim sadece siyah ekmek yiyorum bunun dışında hiç almıyorum...:KK9:

aaa çıktın sanırım :)
öptüm canım...

Son düzenleme:
karabocuq canım sana sorum var
progestanı kestikten sonra kaçıncı gününde gebelik testin pozitif çıkmıştı hatırlıyor musun?
ben hala adet olamadım gerçi hamilelik de mümkün değil bu ay için ama yine de merak ediyor insan?
bebeğin nasıl iyi mi? cinsiyeti ne zaman belli olacak canım?

sağ tarafımda ciddi kasık sancısı çekiyorum :KK43:( çok korkuyorum progestandandır umarım....

TuncSS canım neden gelmiyorsun yoksa kötü şeyler mi dedi doktor :KK43:
merak ettim çoooook!!!!!

boynum ağrıdığından nette çok kalamıyorum hepinizi öptüm görüşürüz :))

Son düzenleme:
canım tebrik ediyorum, Allah hayırlı etsin. Biricik35 ve ardından sen güzel haberler verdiniz, umut oldunuz hepimize...

canım öncelikle hoşgeldin şu an topikte kimse yok ben yeni geldim.... topiğimiz için biraz hoşgürüden uzak gibi yazmışsın ama buradaki herkes çok samimi ve içtendirdler.. hemizin ortak derdi pko adına burdayız.. senin de sorunların varsa paylaşabilirsin benzer durumları hepimiz yaşıyoruz... ilk defa reglin gecikmişse korkacak bir ddurum yok çünkü bizim sürekli gecikiyor. 2-3 gün sürdü diyorsun ya az mı geldi bu kanama çok mu? bebek beklentin varsa yerleşme kanaması da olabilir... normal bi kadının arada bir gecikme yaşaması normaldir... korkma bence bir daha ki ayda normal olmazsan doktor kontrolünde hormon değerlerine baktırısın canım daha belli olur[/QUOTE]

sağol canım hoşbuldum da "hoşgörüden uzak" olma olayını nerden çıkardın anlamadım=)idrar testi yaptım negatif çıktı,hiçbir hamilelik belirtim de yok onun için kan testi yaptırmadım.sanırım en iyisi bir sonraki ayı bekleyip ona göre hareket etmek olacak.

bngl33 tbr ederim canım rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inş...:nazar::nazar::nazar:

teşekkürler canm amin inşallah.darısıda sizlere olsun inşallah...

saol canm benm ama bişey olucak korkusundan sevinemiyorum inan.canm durumun eminim çok zordur öyle beklemek sabret canm hakkında hayırlısı olsun.üzülmemek elde deil ama geçecek bunlar diye düşün.Allah en yakın zamanda bebeğine kavuşturur inşallah.hep dualarımdasın canm.

sık azıcık daha dişini... n ekaldı şunun şurasında :KK3: ohhhh cumaya bir şey kalmadı. bngl ya kısır istedi benim de canım şimdi.. du bir bakayım malzemem varsa bende yapayımmm :KK9:

anladım canım.

var tabi ecrincim.. bende merak ettim seni mesaj yazmıştım topiğe eskilerde kaldı nerelerdesin diye bngl33 hamileeee :KK9:

canım pko teşhisi konulduğunda adet düzensizliğin var mıydı? düzensizlik varken düzene girmişse muhtemlen pko yoktur şimdi sende. bazı kişiler normal adet görmelerine rağmen pko olabiliyormuş. tüylenme, sivilcelenme, kilo verememe ne bileyim pkonun diğer belirtileri varmı ... 12.gününden sonra yumurtlama belirtilerin oluyor mu ? sorulacak çok sorun var .. en güzeli bir ultrason çektir kist olup olmadığı hemen anlaşılır için de rahat etmiş olur

canım öncelikle hoşgeldin şu an topikte kimse yok ben yeni geldim.... topiğimiz için biraz hoşgürüden uzak gibi yazmışsın ama buradaki herkes çok samimi ve içtendirdler.. hemizin ortak derdi pko adına burdayız.. senin de sorunların varsa paylaşabilirsin benzer durumları hepimiz yaşıyoruz... ilk defa reglin gecikmişse korkacak bir ddurum yok çünkü bizim sürekli gecikiyor. 2-3 gün sürdü diyorsun ya az mı geldi bu kanama çok mu? bebek beklentin varsa yerleşme kanaması da olabilir... normal bi kadının arada bir gecikme yaşaması normaldir... korkma bence bir daha ki ayda normal olmazsan doktor kontrolünde hormon değerlerine baktırısın canım daha belli olur

ay canını istettim sennde.cuma olsun bian önce tatilde çok kısa ya şöyle 1ay olsa keşke.

canım tebrik ederim çok sevindim valla darısı bizim başımıza inş. :)

saol canm amin inşallah darısı sana ve tüm isteyen arkadaşlarımıza.

kızlar ben bugün klrmızı kartı yedim 18 gün sonra nihayet neyse bu 3 ay soğan ve metmorfin den başka bişi yapmak istemiyorum dr 3. günü gel dedi ama ben beklicem biraz ...

canm aksatma tedavini devam et yılmadan usanmadan bebişin gelecek inşallah.

yap ya canım canın ne istiyorsa ye kendinide fazla yorma tabi bebeğine iyi bak.umut oldun bize yeniden.

selam canım iyiyiz bizde durumlar aynen devam bnglin hamileliği sevindirdi renk kattı bize, darısı başımıza.

hoşgeldin canım merhaba,PKO bir ksıırlık hastalığı değil bu yüzden öncelikle kesinlikle bunu kafana takma derim sadece gebe kalma sürecini biraz uzatıyor,kullandığın bir ilaç yokmu,kendiliğinden adet gelmiyorsa düzenli adet görebilmeye çalışman lazım.düzenli adet görebilmen için metformini tavsiye ederim,doktoruna danış istersen.

hadi gözünaydın canım stresten kurtuldun.yap sen soğan suyunu sanki yarayacak sana bu soğan suyu bak öyle hissediyorum.

saol canm daha bebeğim oluşmadı sadece kese var 31nde yine gitcez ama ozamana kadar hiç içim rahat deil.bol bol dua ediyorum elimden başka bişey gelmez.

canım benim ya seni çok iyi anlıyorum yaşadıklarını bende benzer durum yaşadım seninle .1,5 yıl sonunda hamile kalabilmiştim fakat bebeğimin karnımda kalp atışlarının artık atmadığını öğrendim ve en kötüsü bunu bile bile 4 gün bekledim o dört gün bana 14 yıl gibi geldi.hastaneye gittim çünkü bebeğimi alacaklardı ,odaların kapılarında doğum yapanların bebek süsleri asılıydı ,onları görünce dahada kötü oldum çünkü beni aldıkları odaya boş girdim , boş çıktım :KK19: :KK19: :KK19:ağlayarak bayılmışım ,uyandığımda yine ağlıyordum.
her gece geç saatlere kadar kötü kötü hikayeleri okuyup sabahlara kadar ağlıyordum,bu kadar zaman bekledim sevincimi bile yaşayamadan erken kaybettim diye.psikolojim iyice alt üst olmuştu:KK19:geride bana kalan sadece meleğimin ultrason resimleriydi,hala saklıyorum hatta arada bakıyorum.
zorda olsa kendimi toparladım şimdi iyiyim herşey yaşandı ve bitti öyle olması gerekiyormuş demekki diyorum.
çok zor biliyorum şimdi hep kafandan yinemi böyle olacak,ya sağlıklı bebeğim olmazsa diyosun belki

sana tavsiyem sakın isyan etme ve kesinlikle dış gebelik sitelerine girme hikayeleri okuma canım,çünkü öyle şeyler yazıyorki insanın psikolojisini alt üst ediyor.

herşeyin iyi olacağına inan herşeyde bir hayır vardır bunu unutma tatlım.her karanlık gecenin ardından güneş doğmazmı işte hayat da böyle güçlü olmak zorundayız,bu bir sınav canım Rabbim deniyor bizi sabrımızı ölçüyor ,bu günleri nasıl atlatıcam derken ,arkadaşım hep teselli ediyordu beni bak bu günler geçecek ve ileride anı olarak kalacak aman yaşadım geçti diyeceksin diyordu,ve gerçekten öylede oldu tatlım şuan çok iyiyim ,yaşamam gerekiyormuş yaşadım ve bitti kaldığım yerden devam ediyorum şimdi beklemeye mücadeleye devam :KK3: ,sende iyi olacaksın emin ol :KK16: bu günler geçecek,güçlü ol tatlım sakın umutsuz düşüncelere kapılma.sağlığına dair güzel haberlerini bekliyoruz

canm çok zor şeyler yaşamışsın bilmiyodum üzüldüm.Allah tekrar yaşatmasın bunları unuttursun inşallah.bende sevinemiyorum biliyomusun sevinsem Allah korusun bişey olur diye korkuyorum.hiç içim rahat deil bu daha stresli bi süreçmiş ödüm kopuyo hevesim kursağımda kalcak diye.

evet canım dediğin çok doğru. bak Allah sana tekrar bu sefer sağlıklı bir bebek mutluluğu daha yaşattı inşallah bebeğinide sağlıkla kucağına alacaksın sen burda beni etkileyenler arasındaydın zaten , sanırım aynı şeyleri yaşadığımız için kendime yakın hissettim seni ,hatta bebeğini öğrendiğin gün hiç sevinememiştin.inan canım bende şuan çift çizgiyi görüp hamile olduğumu öğrensem herhalde hiç sevinemem,hemen bir korku başlar biliyorum kendimi ama ne kadar bu duyguları yaşsakta inanıyorum Rabbim banada ,isteyen herkese de sağlılı bir evlat nasip edecek.öpüyorum seni ve miniğini...:KK16:

canm aynen dediğin duyguları yaşıyorum.çift çizgiyi görünce sevinemedim üzülemedim çok garip duygular içindeyim.

yok canım ilk değil hatta üçüncü gebeliğim bu.
ilkinde kalp atışını duymadı doktor .gelişmemiş öyle kalmış,boş gebelik diyorlar.kürtaj oldum
ikincisi 1,5 yıl sonra oldu.kimyasal gebelikti,hamile olduğumu kanda öğrendim,iki gün sonra değerim düştü ve kendiliğinden düşük oldu.
bundan 2 ay sonra da tekrar hamile kaldım metformine yeni başlamıştım. şimdi çok şükür sorun yok ben de rahatladım artık.
benim tahminim ,ilk 2 gebelikte de çok geç yumurtlamıştım.o yüzden sağlıksız yumurta olduğu için düştü diye düşünüyorum.
sonuncusunda metforminle kaliteli yumurta oldu sanırım. gecikmedi yumurtlamam.sadece 1 hafta gecikmiş. öncekilerde 3-4 hafta geç yumurtlamıştım
bir de 6 ay yumurtlama ilacı kullandım yumurtalar büyüdü ama hamile kalamadım. iğneye geçecekti. biraz beklemek istedim korktum .metformine başladım. o zaman oluverdi. tam umutlarım tükenince:KK1:

evet canım inşallah senin de olacak , bir de biz çocuklarımızı daha çok seveceğiz. hemen gelseydiler belki bu kadar anlamazdık kıymetlerini

canm bende öyle korkuyorumki önceki 2gebeliğinde kaçıncı haftada yaşadın kürtaj ve düşüğü.şimdi kaçıncı haftadasın?tüm hamilleler içinde bizde sağlıkla kucağımıza alırız inşallah.ama çok zor canmya korkudan ölüyorum bişey olcak diye.hiç sevinemedim bunları düşünmekten.idrar testinden beri eşimle sevinmeyelim şimdilik deyip duruyoruz gerçektende sevinmekten korkuyoruz.içimiz kıpır kıpır ama sevinemiyoruz.

canımmm bu günler gerçekten çok zor geçiyo zaman durmuş gibi.. dua etmekten başka çarem yok artık:KK43:

canımm benim inş. bizimde meleklerimiz gelir bir an önce.. bu arada sana cvp yazmam kısmet olmadı bi türlü.. dostinexe bağlama bu yaşadıklarımızı bence çünkü dostinexle hamile kalıp sağlıklı doğum yapan çoookkk var.. mecburuz bu hapı kullanmaya kullanmadığımız anda yükseliyo tekrar prolaktin çünkü.. :KK43:( umarım bi daha yaşamayız böyle talihsizlikler canım.. mart ayında bi rahim filmi çekilicem sonra yine başlarız denemelere artık.. tabi şu bi kaç zaman nasıl geçecek hiç bilmiyorum :KK43::KK43::KK43:

canm Allah tekrar yaşatmasın.rahim filmini ihmal etme canm umudunuda kaybetme ne olur ve bolca dua edelim birlikte.

Canım bebeğinin her halini görürsün inşallah.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin:nazar::emir_bebek:

inşallah canm ne güzel bi dilek bu çok hoşuma gitti yürekten amin diyorum.inşallah bu dilekleri en yakın zamnda sanada yapalım canm.

canım sakın kendine böyle eziyet etme bir daha yok evlenmeseydim falan deme sakın....
olumsuz bakacak son kişi sensin....
kistin ne olmuş canım yazmamışsın geldim baktım yok???

canım yarın yükselirse ateş o zaman bu gün için çatladı deriz sen en iyisi bu ay buna hiç takılma :)) :KK9:
bu arada ben 58.6 kiloyum bu gün annemlerde tartıldım ve tüm gün yediklerime dikkat ettim sadece siyah ekmak ve sebze meyve o kadar :))

11 Aralıktan beri adet görmedim canım test yaptım sabah negatif çıktı gelen giden de yok.... zaten korunduk rahim filmi çekilecek diye :KK43:(

gelmedi canım.... nasılsın sen iyi misin?

adete 15 gün kala 14 gün adet gelene kadar 14 gün boyunca sabah akşam yapılabilir.... ibrahim saraçoğlu hamileliğe zarar vermeyeceğini söylüyor...

canım çok haklısın ne desen hem kanamanın başlamaması da üzücü bebek senle oldukça sana daha zor geliyordur biliyorum yani anlıyorum canım seni....
:KK43:
Allah sabır, güç, kolaylıklar versin...

hiç belli olmaz canm benmde yumurtam gelişmemişti ona bakacak olursan.hakkında hayırlısı olsun canm progestan bitti mi?

aynen canım ya nasıl gerildim anlatamam ben progestanı içerken adetim başlar normalde yani çok kuvvetli bir söktürücü aynı zamanda ama bilemiyorum bu defa ne oluyor içimde 18mm lik yumurtam ne oldu kist olmamıştır umarım her şey soru işareti kaldı kafamda doktora gidiyorum adetliyken gel diyor ama adet olamıyorum stres yapmadım aksine çok rahatım neden oldu anlamadım
canım inşallah kilo verebilirsin ben de kilo vermeye çalışıyorum....
insan kafaya koydu mu hepsi olur diye düşünüyorum.... adetin de gecikmeyecektir yediklerimizle çok ilgili aslında....
ben karbonhidratı kestim sadece siyah ekmek yiyorum bunun dışında hiç almıyorum...:KK9:

aaa çıktın sanırım :)
öptüm canım...

Canım çıkmadım geldimmm:KK3:Sen çıkmışsın sanırım:KK43:Haklısın şaşırmakla canım belkide dediğim gibi inşallahhhhhh hamilesindir:KK49:Gerçekten bunu duymayı isteyenlerden biride benim.Hepimize moral veriyorsun bilgilerini aktarıyorsun Allah razı olsun böyle hayır dua kazanmak kadar güzel birşey varmı:KK16:Rabbim bunun mükafatını verecektir sana :KK19:İnşallh canım veririz ama senin çok kilon yok takacak kadar.Canım mesela nasıl besleniyorsun ben kepek yada çavdar yiyorum beyaz ekmek kullanmıyorum.Yani biz pkolulara neler yaramaz zararlı?Ben havuç patates şeker yaramaz diye biliyorum.:44:

geldim canlar.. tek tek alıntılamadım.. hepiniz görüp okursunuz nasılsa :KK34:
çok şükür doktordan iyi haberlerle geldim.. ameliyat riskim artık yok olmuş.. kistim 5*4cm'e küçülmüş.. daha önce 9*7 cm idi.. nerdeyse yarı yarıya olmuş yani.. doktorcuğum istediğin her yere gidebilirsin artık sıkıntılı dönemi atlattın dedi.. adetle komple gidebilir ya da 2-3 cmlik bir boyutta da kalabilir dedi.. 5. günü doktora görün beni ara durumuna göre ilaç devam ederiz ya da bırakırız biraz kendi haline dedi.. şimdi adeti bekleyeceğim.. çoooook ama çok rahatladım doktordan çıkınca..
eve ancak gelebildim o nedenle geç kaldım.. merakta bırakmışım çoğunuzu.. iyiyim iyiyim çok şükür Allah'ıma.. kendimi bakıma soktum bugün.. kuaföre gidip ağda, manikür, kaş bıyık olayları filan derken öğleden sonra oldu.. sonra komşum çağırdı.. onda çay kahve faslı.. eşim geldi o da alışverişe götürdü beni.. bugün nişanımızın 3. yıldönümü.. evliliğimizin de tam 2.5 senesini geride bıraktık.. bana çok güzel menekşeler ve bir de saksıda gül aldı.. seviyorum kocişimi yaaa.. bu hayat o olmasa çekilmezdi sanırım.. :KK16:

canım dinlenmek kesinlikle iyi geliyor ,sen hiç ara vermeden devam ettin bugüne kadar..herşeyde bir hayır var ,demek dinlenmen gerekiyordu ,inşallah kistin ufalmıştır doktordan güzel haberler getir canım. herşey yoluna girecek. kendimi suçlu hissediyorum demişsin doktorlar çocuğun zor olur demişler yok ya nerden biliyorlar?Asla çocuğun olmaz dediklerinin bile çocukları oluyor. sonuçta asla olmaz dememişler ki,zor olur demişler. zorluk kısmını yaşadın işte şimdi sıra meyvesine geldi. eşinle mecburen uzaklaşıyorsun kiste zarar gelmesin diye,bunlar seni üzdü biliyorum siz birbirinizi çok seviyorsunuz.:nazar: Allah gerçek ayrılık vermesin. kocişine sarıl,"seni seviyorum" de. :KK48:

canımmmmmmmmmmmmmmm :KK16:
öyle güzel yazmışsın ki.. ben içtiğim ilacın ve kistin düşüncesi ile son günlerde kendimden geçtim.. çok şükür ki bugün kistin küçüldüğünü gördüm.. mutlu oldum.. içimdeki buhranlara az da olsa veda ettim.. en azından kocişimi bugün bir kez daha iyi ki seçmişim, iyi ki onunla evlenmişim diye bir kez daha şükrettim Allah'ıma.. yazdıkların da ayroca mutlu etti.. teşekkür ederim canımmmm arkadaşım..

diğer kızlar nasılar acaba bicim tuncs karabocuk gyaman busmaidaha ismini hatırlayamadıklarım

tuncs kistini attımı acaba

huuuuu kistim küçüldü.. sen nerelerdesin? günlerdir sana bakınıyorum yoksun.. iyisin dimi?

çok şükür doktordan iyi haberlerle geldim.. ameliyat riskim artık yok olmuş.. kistim 5*4cm'e küçülmüş.. daha önce 9*7 cm idi.. nerdeyse yarı yarıya olmuş yani.. doktorcuğum istediğin her yere gidebilirsin artık sıkıntılı dönemi atlattın dedi.. adetle komple gidebilir ya da 2-3 cmlik bir boyutta da kalabilir dedi.. 5. günü doktora görün beni ara durumuna göre ilaç devam ederiz ya da bırakırız biraz kendi haline dedi.. şimdi adeti bekleyeceğim.. çoooook ama çok rahatladım doktordan çıkınca..
eve ancak gelebildim o nedenle geç kaldım.. merakta bırakmışım çoğunuzu.. iyiyim iyiyim çok şükür Allah'ıma.. kendimi bakıma soktum bugün.. kuaföre gidip ağda, manikür, kaş bıyık olayları filan derken öğleden sonra oldu.. sonra komşum çağırdı.. onda çay kahve faslı.. eşim geldi o da alışverişe götürdü beni.. bugün nişanımızın 3. yıldönümü.. evliliğimizin de tam 2.5 senesini geride bıraktık.. bana çok güzel menekşeler ve bir de saksıda gül aldı.. seviyorum kocişimi yaaa.. bu hayat o olmasa çekilmezdi sanırım.. :KK16:

öyle güzel yazmışsın ki.. ben içtiğim ilacın ve kistin düşüncesi ile son günlerde kendimden geçtim.. çok şükür ki bugün kistin küçüldüğünü gördüm.. mutlu oldum.. içimdeki buhranlara az da olsa veda ettim.. en azından kocişimi bugün bir kez daha iyi ki seçmişim, iyi ki onunla evlenmişim diye bir kez daha şükrettim Allah'ıma.. yazdıkların da ayroca mutlu etti.. teşekkür ederim canımmmm arkadaşım..

huuuuu kistim küçüldü.. sen nerelerdesin? günlerdir sana bakınıyorum yoksun.. iyisin dimi?

çok sevindim canm zorluğu atlattın çok şükür.yatıcaktım senn yazmanı bekledim ama iyi haber getireceğini biliyodum.şimdi gönül rahatlığıyla ailenn yanına gidebilirsin biraz düşünme canm hapında bitti heralde.kendine dikkat et canm diğer adetinle hiç kist mist kalmıcak bak.öpüldn iyi geceler...

Canım hoşgeldin gözün aydın darısıda tamamen bitmesine inşallah.Eşinlede bir ömür boyu mutluluklar nice seneler:KK19:Herşeyin başı moarlmiş değilmi canım biz kendi kendimizi motive edelimki güzel gelişmeler olsun kendine iyi bak görüşürüz canım:KK16::KK54:

çok sevindim canm zorluğu atlattın çok şükür.yatıcaktım senn yazmanı bekledim ama iyi haber getireceğini biliyodum.şimdi gönül rahatlığıyla ailenn yanına gidebilirsin biraz düşünme canm hapında bitti heralde.kendine dikkat et canm diğer adetinle hiç kist mist kalmıcak bak.öpüldn iyi geceler...

canım benim.. teşekkür ederim.. hapım daha bitmedi.. pazar günü biticek.. sonrasında adet olucam.. min. 10 günüm var yani.. inşallah bu kistten kurtulacağım ben.. öpüyorum canım iyi geceler sana da minnoşuna da.. :KK16:

Canım hoşgeldin gözün aydın darısıda tamamen bitmesine inşallah.Eşinlede bir ömür boyu mutluluklar nice seneler:KK19:Herşeyin başı moarlmiş değilmi canım biz kendi kendimizi motive edelimki güzel gelişmeler olsun kendine iyi bak görüşürüz canım:KK16::KK54:

saol canım inşallah komple gittiği gün de yakındır.. çoook telekkür ederim.. içtiğim ilaç beni manyak etti :KK9: düzelecek herşey.. sende kendine dikkat et..

*** hepinizi öpüyorum çok çok..
iyi geceler, mutlu rüyalar..
yarın görüşürüz canlarım..

X