Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

saol canım inşallah komple gittiği gün de yakındır.. çoook telekkür ederim.. içtiğim ilaç beni manyak etti :KK9: düzelecek herşey.. sende kendine dikkat et..

*** hepinizi öpüyorum çok çok..
iyi geceler, mutlu rüyalar..
yarın görüşürüz canlarım..

İyigeceler canım:KK54: bende çıkıyorum hepinize iyigeceler görüşürüz:KK3::KK54:

hiç belli olmaz canm benmde yumurtam gelişmemişti ona bakacak olursan.hakkında hayırlısı olsun canm progestan bitti mi?
ben yazmıştım sana canım ama görmedin galiba 5 gün sabah öğlen akşam adet tarihine kadar progestan içtim... bıraktım 5 gün bekledim adet gelmedi oysaki günümü geçmiştim zaten... sonra test yaptım 2 tane negatifti ve progestana devam ediyorum şimdi bazen içerken de söktürüyor önceki aylarda öyle olmuştu adet olana kadar içeceğim....
:KK1:
Canım çıkmadım geldimmm:KK3:Sen çıkmışsın sanırım:KK43:Haklısın şaşırmakla canım belkide dediğim gibi inşallahhhhhh hamilesindir:KK49:Gerçekten bunu duymayı isteyenlerden biride benim.Hepimize moral veriyorsun bilgilerini aktarıyorsun Allah razı olsun böyle hayır dua kazanmak kadar güzel birşey varmı:KK16:Rabbim bunun mükafatını verecektir sana :KK19:İnşallh canım veririz ama senin çok kilon yok takacak kadar.Canım mesela nasıl besleniyorsun ben kepek yada çavdar yiyorum beyaz ekmek kullanmıyorum.Yani biz pkolulara neler yaramaz zararlı?Ben havuç patates şeker yaramaz diye biliyorum.:44:
hepimiz iyi sonuçlar alacağız canım güzel düşüncelerin için çok sağol :KK9:
ben ekmeğimi siyah ekmek yiyorum siyah ekmek olduktan sonra hangisi olduğu önemli değil tahıllı vs olabilir...
beyaz pirinç, makarna, beyaz şehriye ve kızartma yasak.... tatlı yok.... şekeri günde 3 tatlı kaşığından fazla alamayız bir de canım öğün atlamayacaksın ara öğünde yoğurt veya meyve ya da ceviz vs yiyebilirsin ama badem, ceviz ,fındık bunlar sayılı olacak... kahvaltını ekmeğinle çok sıkı yap haşlanmış yumurtayla zeytin peynirle hatta alman gereken 3 tatlı kaşığı şekeri kahvaltıda al gün içinde yakman kolay olur.... sonra da ara öğünleri ihmal etme... ana öğünlerde öğle ve akşam yemeklerini her zaman yediğinden daha az ölçüde tut ki hem miğden küçülür hem de alacağın kalori miktarı düşer... zamanla tartıya da yansıyacaktır bu hemen kilo veremezsin vücut önce bu yeni duruma adapte olur sonra yakmaya başlarsın...bu arada da spor yapabilirsen süper olur canım....:KK9:

geldim canlar.. tek tek alıntılamadım.. hepiniz görüp okursunuz nasılsa :KK34:
çok şükür doktordan iyi haberlerle geldim.. ameliyat riskim artık yok olmuş.. kistim 5*4cm'e küçülmüş.. daha önce 9*7 cm idi.. nerdeyse yarı yarıya olmuş yani.. doktorcuğum istediğin her yere gidebilirsin artık sıkıntılı dönemi atlattın dedi.. adetle komple gidebilir ya da 2-3 cmlik bir boyutta da kalabilir dedi.. 5. günü doktora görün beni ara durumuna göre ilaç devam ederiz ya da bırakırız biraz kendi haline dedi.. şimdi adeti bekleyeceğim.. çoooook ama çok rahatladım doktordan çıkınca..
eve ancak gelebildim o nedenle geç kaldım.. merakta bırakmışım çoğunuzu.. iyiyim iyiyim çok şükür Allah'ıma.. kendimi bakıma soktum bugün.. kuaföre gidip ağda, manikür, kaş bıyık olayları filan derken öğleden sonra oldu.. sonra komşum çağırdı.. onda çay kahve faslı.. eşim geldi o da alışverişe götürdü beni.. bugün nişanımızın 3. yıldönümü.. evliliğimizin de tam 2.5 senesini geride bıraktık.. bana çok güzel menekşeler ve bir de saksıda gül aldı.. seviyorum kocişimi yaaa.. bu hayat o olmasa çekilmezdi sanırım.. :KK16:

Allah ım sanki hamile haberi vermişsin gibi sevindim canım daha erken yazsaydın da geceden okuyabilseydim dün gece meraklanmıştım neyse....
tam düşündüğüm gibi küçülmüş canım demekki bu senin dengeni bozan ilaç işe yaramış şimdi son haplarını içerken de 3cm e düşsün ve adetle tamamı gitsin inşallah :KK9:
sonra da o ayı boş geçir kimseyi dinleme kendini de dinleme kafanı boşalt ohhh şöyle bir rahatla.....
sonrasında Allah verecek sana eminim tedavi olmasan da verecek....demişti dersin.....:KK52: çok sevindim canım....
ilaç dediğim kadar varmış demi.... ablam içerken herkesten kaçtı durdu yaklaşmayın kavga çıkar diye o kadar gerilmişti kız... 5 cm kist için içmişti o adetle gitti senin de gidecek korkma canım benim...

Son düzenleme:
Kızlarr merabalar bende bu başlığı görünce hemen yazayım dedim yani bundan sonra adımı sık sık görebilirsinizz:)çünkü tahmin ettiğiniz gibi bende pcoluymuşum yeni öğrendim ve hipotroidim var yani troidlerim az çalışıyormuşş hap kullanıyorum.bunlar bildiğim kadarıyla gebeliğe engelmişş özellikle bu troidler bebek için öçok önemliymişşş..inş.en kısa zamanda hayırlsıyla inş.sağlıklı bi şekilde bebeklerimize kavuştururrrrr......birde kızlar bişi sorucam bu soğan kürüne bende başlamak istiyorum adetin 7.günü başlasak olurmu???

olur canım hatta en ideal günüymüş...

4 ayrı ilac kullandım dogum kontrol hapı degildiler ama en son içtiğim cok degişik bi ilactı ve elimin üstünde yaslılık lekelerine benzer lekeler cıktı en son gittiğim doktor bu ilac yanlıs dedi bu 20 yasında bi insana verilmez yaslılara veriyoruz menopoz ilacıymıs sonra onu bıraktım bi ay sonrada lekeler kayboldu dogum kontrol hapına basladım 10 ay ustune adet oldum ama sadece 1 gun suruyo yada surmuyo :KK43: yaptıkları biişe yaramıyo hiçbirinin

hadiya canım senin adına çok üzüldümm :2: peki doğum kontrol hapları da adetlerini düzenli getirmiyor mu ? kilolu muusn canım bu soruyu daha önce sormuşmydum hatrlamadım ?

Merhaba canım nasılsın? hayırdır yolculuk nereye:KK55::KK55:

İzmit 'e canımmm.. üniversiteyi ailemin yanında okumuştumm. atanınca ilk ayrı kalmam olmuştu.. çok özledimm koca kız oldum ama çocuk gibi özlemlerim... :KK69:

gelmedi canım.... nasılsın sen iyi misin?

çokk iyiyyim biçimcimmm yarın giidiyorummmm... Yupppi hattaaa .. :KK3: sen nasılsın ? senin durumuna da şaşırdım bu kadar gecikiyormuydu normalde .. bende olurdu 2 aya çıkıyordu adetimin gelmediği zamanlar..

çok şükür doktordan iyi haberlerle geldim.. ameliyat riskim artık yok olmuş.. kistim 5*4cm'e küçülmüş.. daha önce 9*7 cm idi.. nerdeyse yarı yarıya olmuş yani.. doktorcuğum istediğin her yere gidebilirsin artık sıkıntılı dönemi atlattın dedi.. adetle komple gidebilir ya da 2-3 cmlik bir boyutta da kalabilir dedi.. 5. günü doktora görün beni ara durumuna göre ilaç devam ederiz ya da bırakırız biraz kendi haline dedi.. şimdi adeti bekleyeceğim.. çoooook ama çok rahatladım doktordan çıkınca..
eve ancak gelebildim o nedenle geç kaldım.. merakta bırakmışım çoğunuzu.. iyiyim iyiyim çok şükür Allah'ıma.. kendimi bakıma soktum bugün.. kuaföre gidip ağda, manikür, kaş bıyık olayları filan derken öğleden sonra oldu.. sonra komşum çağırdı.. onda çay kahve faslı.. eşim geldi o da alışverişe götürdü beni.. bugün nişanımızın 3. yıldönümü.. evliliğimizin de tam 2.5 senesini geride bıraktık.. bana çok güzel menekşeler ve bir de saksıda gül aldı.. seviyorum kocişimi yaaa.. bu hayat o olmasa çekilmezdi sanırım.. :KK16:

Tuncss iyi haberlerle gelmişsin nazar değmesin arkadaşıma :nazar: inşallah adetle gider kistin canım :KK3: daha önce sormuştum sorumu görmedin sanırım ginera kullnıyordun dimi ? bu arada pek ince bir eşin var Allah mutluluğunuzu daim eder inşallah :nazar:

Son düzenleme:
evet canım bende başlıcam inş birazdan:) inş şifa olsun hepimize. Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin. bu arada ben 1 haftadır diyetteyim 1.5 kilo vermişim çok sevindim yaa:) daha da vermem lazım bi 4-5 kilo daha.

kilo vermen çok güzel canım bende diyet yapıyorum ama yavaş veriyorum soğan kürüde inş şifa olur ben akşam yaptım 2.sini gece yapıcaktım ama acaip uyku çöktü üstüme yattım yapamadım bu akşam ikisinide yapıcam inş...

bende aranıza yeni katıldım 16 yaşmda tanıştım pko yla adetliyim bugün 5. günü serophene verdi sabah akşam 2 tane. kullanan varmı aranızda kızlar insan hap içince çok ümitleniyor bu sefer olacak diye

allah hepimizin gönlüne göre verssin

kilo vermen çok güzel canım bende diyet yapıyorum ama yavaş veriyorum soğan kürüde inş şifa olur ben akşam yaptım 2.sini gece yapıcaktım ama acaip uyku çöktü üstüme yattım yapamadım bu akşam ikisinide yapıcam inş...

bende diyete başladım ama tık yok 1,5 sene içinde 10kilo aldım ve almaya devam ediyorum ama pko zayıflatmıyor nasıl bir hastalıktır ya

canım çok sağol dikkate alıp cp yazdığın için burda hepimizin sorunlarını hemen hemen aynı oyuzden birbirimize yardımcı olmamız gerektiğini düşünüyorum bende bundan sonra aranızda olacağm inş...soğan kürü için bazıları 15.gün başlanıcak diyo oyuzden emin olmak istedim çok sağolasınnnn...bizim 1 yıl oldu çalışmalara başlayalı ama hala tık yok bakalım rabbim nezmana nasip edecek inş. sağlıklı evlatlar nasip eder..sen nezamandır uğraşıyosun canımm??????

teşekkürler canm amin inşallah.darısıda sizlere olsun inşallah...
rica ederim canım benim 1.5 yıl oluyo istiyeli hayırlısı inşh 3 klomen 2 çatlatmam oldu ama rabbim den herşey işte bi kaç ay soğan uygulamak istiyorum bende

saol canm benm ama bişey olucak korkusundan sevinemiyorum inan.canm durumun eminim çok zordur öyle beklemek sabret canm hakkında hayırlısı olsun.üzülmemek elde deil ama geçecek bunlar diye düşün.Allah en yakın zamanda bebeğine kavuşturur inşallah.hep dualarımdasın canm.

ay canını istettim sennde.cuma olsun bian önce tatilde çok kısa ya şöyle 1ay olsa keşke.

saol canm amin inşallah darısı sana ve tüm isteyen arkadaşlarımıza.

canm aksatma tedavini devam et yılmadan usanmadan bebişin gelecek inşallah.

saol canm daha bebeğim oluşmadı sadece kese var 31nde yine gitcez ama ozamana kadar hiç içim rahat deil.bol bol dua ediyorum elimden başka bişey gelmez.

canm çok zor şeyler yaşamışsın bilmiyodum üzüldüm.Allah tekrar yaşatmasın bunları unuttursun inşallah.bende sevinemiyorum biliyomusun sevinsem Allah korusun bişey olur diye korkuyorum.hiç içim rahat deil bu daha stresli bi süreçmiş ödüm kopuyo hevesim kursağımda kalcak diye.

canm aynen dediğin duyguları yaşıyorum.çift çizgiyi görünce sevinemedim üzülemedim çok garip duygular içindeyim.

canm bende öyle korkuyorumki önceki 2gebeliğinde kaçıncı haftada yaşadın kürtaj ve düşüğü.şimdi kaçıncı haftadasın?tüm hamilleler içinde bizde sağlıkla kucağımıza alırız inşallah.ama çok zor canmya korkudan ölüyorum bişey olcak diye.hiç sevinemedim bunları düşünmekten.idrar testinden beri eşimle sevinmeyelim şimdilik deyip duruyoruz gerçektende sevinmekten korkuyoruz.içimiz kıpır kıpır ama sevinemiyoruz.

canm Allah tekrar yaşatmasın.rahim filmini ihmal etme canm umudunuda kaybetme ne olur ve bolca dua edelim birlikte.

inşallah canm ne güzel bi dilek bu çok hoşuma gitti yürekten amin diyorum.inşallah bu dilekleri en yakın zamnda sanada yapalım canm.

hiç belli olmaz canm benmde yumurtam gelişmemişti ona bakacak olursan.hakkında hayırlısı olsun canm progestan bitti mi?

tatlım bilmiyorum yani yarın 3. günü gitmem lazım ama benim pek niyetim yok soğana kafayı taktım klomen le uğraşmak istemiyorum metmorfinde kullanıyom zaten bilmiyorum yani :KK43:

canım çok sağol dikkate alıp cp yazdığın için burda hepimizin sorunlarını hemen hemen aynı oyuzden birbirimize yardımcı olmamız gerektiğini düşünüyorum bende bundan sonra aranızda olacağm inş...soğan kürü için bazıları 15.gün başlanıcak diyo oyuzden emin olmak istedim çok sağolasınnnn...bizim 1 yıl oldu çalışmalara başlayalı ama hala tık yok bakalım rabbim nezmana nasip edecek inş. sağlıklı evlatlar nasip eder..sen nezamandır uğraşıyosun canımm??????
rica ederim canım benim 1.5 yıl oluyo istiyeli hayırlısı inşh 3 klomen 2 çatlatmam oldu ama rabbim den herşey işte bi kaç ay soğan uygulamak istiyorum bende

bende diyete başladım ama tık yok 1,5 sene içinde 10kilo aldım ve almaya devam ediyorum ama pko zayıflatmıyor nasıl bir hastalıktır ya

Canım hoşgeldin aramıza pko malesef kilo vermeyi zorlaştıran bir hastalık.Diyet demişsin.Sadece diyet bir işe yaramıyor illaki spor yapmak şart ben diyet ve spor yaptığım halde 2 ay olucak 1 kilo verebilmişim anca:KK43:Eğer imkanın varsa özel diyetisyene gitmeni tavsiye ederim illaki bişeylerde yanlış yapıyoruzdur.Ben ilk defa özel diyetisyene gideceğim cuma gününe randevu aldım çoğu kişi tavsiye ediyor bakalım hayırlısı olur inşallah.Birde kalorisi düşük gıdalrdan yemeye çalış sporda yaktığın kaloride çok önemli mesela günde 40 50 dk arası tempolu yürüyüş yapıp mekik vs hareketler yapabilirsin.Sade diyetle gitmiyor kilolar canım.Sen metformin kullanıyormusun?Pkolular için genelde bunu veriyorlar hem adet düzenini sağlıyormuş birde kilo vermeyi sağlıyormuş düzenli kullanıldığında doktoruna sor istersen bu ilacıda.Bide elma sirkesi kürünü tavsiye ederim ben yapıyorum.İnşllh kurtuluruz bu kilolardan:KK8:

ben yazmıştım sana canım ama görmedin galiba 5 gün sabah öğlen akşam adet tarihine kadar progestan içtim... bıraktım 5 gün bekledim adet gelmedi oysaki günümü geçmiştim zaten... sonra test yaptım 2 tane negatifti ve progestana devam ediyorum şimdi bazen içerken de söktürüyor önceki aylarda öyle olmuştu adet olana kadar içeceğim....

hepimiz iyi sonuçlar alacağız canım güzel düşüncelerin için çok sağol :KK9:
ben ekmeğimi siyah ekmek yiyorum siyah ekmek olduktan sonra hangisi olduğu önemli değil tahıllı vs olabilir...
beyaz pirinç, makarna, beyaz şehriye ve kızartma yasak.... tatlı yok.... şekeri günde 3 tatlı kaşığından fazla alamayız bir de canım öğün atlamayacaksın ara öğünde yoğurt veya meyve ya da ceviz vs yiyebilirsin ama badem, ceviz ,fındık bunlar sayılı olacak... kahvaltını ekmeğinle çok sıkı yap haşlanmış yumurtayla zeytin peynirle hatta alman gereken 3 tatlı kaşığı şekeri kahvaltıda al gün içinde yakman kolay olur.... sonra da ara öğünleri ihmal etme... ana öğünlerde öğle ve akşam yemeklerini her zaman yediğinden daha az ölçüde tut ki hem miğden küçülür hem de alacağın kalori miktarı düşer... zamanla tartıya da yansıyacaktır bu hemen kilo veremezsin vücut önce bu yeni duruma adapte olur sonra yakmaya başlarsın...bu arada da spor yapabilirsen süper olur canım....:KK9:

Allah ım sanki hamile haberi vermişsin gibi sevindim canım daha erken yazsaydın da geceden okuyabilseydim dün gece meraklanmıştım neyse....
tam düşündüğüm gibi küçülmüş canım demekki bu senin dengeni bozan ilaç işe yaramış şimdi son haplarını içerken de 3cm e düşsün ve adetle tamamı gitsin inşallah :KK9:
sonra da o ayı boş geçir kimseyi dinleme kendini de dinleme kafanı boşalt ohhh şöyle bir rahatla.....
sonrasında Allah verecek sana eminim tedavi olmasan da verecek....demişti dersin.....:KK52: çok sevindim canım....
ilaç dediğim kadar varmış demi.... ablam içerken herkesten kaçtı durdu yaklaşmayın kavga çıkar diye o kadar gerilmişti kız... 5 cm kist için içmişti o adetle gitti senin de gidecek korkma canım benim...

Günaydın canım:KK16:Rica ederim nedemek:KK1:Bende beyaz ekmek yemiyorum bazen kepek bazen çavdar ve 1 2dilim çok değil:KK20:Hamur işlerinden kızartmadan uzak duruyorum sporumu yapıyorum canım söylemiştim ben spora başlar başlamaz koştum yürümedim acaba burdamı hata yaptım yani kasa çevirdide ondanmı kiloyu çok yavaş verdim bilemiyorum:44:Şimdi tempolu yürüyorum artık mekik çekip twisterle sırtımı yanları çalıştırıyorum daha ne yapim ama değilmi?:KK50:Belkide dediğin gibi zamanla vermeye başlıcam.Bicim canım bu arada bende kolestrol çok yüksek çıkmıştı ve geçenlerde kontrole gittim baya bi düşmüş ilkine göre bu habere çok sevindim.Gerçekten sağlıklı beslenmenin ve sporun çok önemi var.Doktor neyaptınızda düştü dedi bende diyet ve spor dedim hep böyle devam edin dedi.:KK1:Yani bu sağlıklı beslenme sırf kilo vermek için olmamalı yaşam boyu gerekli canım:21:

Canım hoşgeldin aramıza pko malesef kilo vermeyi zorlaştıran bir hastalık.Diyet demişsin.Sadece diyet bir işe yaramıyor illaki spor yapmak şart ben diyet ve spor yaptığım halde 2 ay olucak 1 kilo verebilmişim anca:KK43:Eğer imkanın varsa özel diyetisyene gitmeni tavsiye ederim illaki bişeylerde yanlış yapıyoruzdur.Ben ilk defa özel diyetisyene gideceğim cuma gününe randevu aldım çoğu kişi tavsiye ediyor bakalım hayırlısı olur inşallah.Birde kalorisi düşük gıdalrdan yemeye çalış sporda yaktığın kaloride çok önemli mesela günde 40 50 dk arası tempolu yürüyüş yapıp mekik vs hareketler yapabilirsin.Sade diyetle gitmiyor kilolar canım.Sen metformin kullanıyormusun?Pkolular için genelde bunu veriyorlar hem adet düzenini sağlıyormuş birde kilo vermeyi sağlıyormuş düzenli kullanıldığında doktoruna sor istersen bu ilacıda.Bide elma sirkesi kürünü tavsiye ederim ben yapıyorum.İnşllh kurtuluruz bu kilolardan:KK8:

tirioid lerimin az çalıştığını öğrandim ilaç kullanıyorum oda kilo almamı sağlıyormuş şuan 2 haftadır çalışıyorum ve birazda olsa tempolu geçiyor evdeyken gözümü uykudan açamıyordum çok uyyordum ve hareketsizlik bana kiloaldırıyor .evde sıkıldıkça birşeyler yeme gereksinimi duyyordum . ama artık çok şükür bir işe girmem sabah 7,30 kalkmamı sağladı iş yerindede devamlı oturuyorum ama yemiyorum artık elma sirkesini bir ara uyguldım bende ödeme iyi geliyordu daha sonra haberlerde sakıncalı olduğu çıkınca eşim kızdı ve bıraktım mide unserine yol açıyormuş diye biliyorum.şimdi sadece yoğurt 1 dilim ekmek 2 öğün akşamda sebze yemeğik küçük bir tabak da.metformin hiç duymadım ve hiç bir doktor söylemedi ya normalde aşırı denecek kadar yok kilom belki yok o yüzden vermemişlerdir ama 10 aldığım için bu benim için fazla peki metformin gebelik tedavisinde de kullanılabiliyor mu ilgin için çok teşekkür ederim canım benim

canımsın.. gelemedim erkenden.. merakta bıraktım kusura bakma..
ilaç anamı ağlattı resmen.. ama geçecek inşallah.. yarın sabah gidiyorum ailemin yanına.. oradayken arada gelir sizi haberdar ederim..
ablan beni en iyi anlar herhalde :KK9::KK9: bende aynı ablan gibiyim kaçıyorum herkesten.. her an patlayacak bomba gibiyim..
bebek olayına gelince bir süre ara vericem kesin kararlıyım.. istemiyorum ya bebek filan.. bebek aşkına sağlığımdan olacaktım nerdeyse.. :KK9:

İzmit 'e canımmm.. üniversiteyi ailemin yanında okumuştumm. atanınca ilk ayrı kalmam olmuştu.. çok özledimm koca kız oldum ama çocuk gibi özlemlerim... :KK69:

çokk iyiyyim biçimcimmm yarın giidiyorummmm... Yupppi hattaaa .. :KK3: sen nasılsın ? senin durumuna da şaşırdım bu kadar gecikiyormuydu normalde .. bende olurdu 2 aya çıkıyordu adetimin gelmediği zamanlar..

Tuncss iyi haberlerle gelmişsin nazar değmesin arkadaşıma :nazar: inşallah adetle gider kistin canım :KK3: daha önce sormuştum sorumu görmedin sanırım ginera kullnıyordun dimi ? bu arada pek ince bir eşin var Allah mutluluğunuzu daim eder inşallah :nazar:

canım saolasın :KK16:
ginera içiyorum evet.. ben tek tek geçmişe zaman ayıramıyorum son günlerde bende bir telaş.. :KK9:
senin aile kocaelinde mi? benimkilerde adapazarında.. 41<54 gibi kötü bi espri yapasım geldi bi an :KK51:
bende yarın gidiyorum canım.. sabah 9 otobüsüne yerimi bile aldım.. sende eğer bilet almadı isen acele et.. yer bulmak sıkıntılı hal almaya başlamış..

tirioid lerimin az çalıştığını öğrandim ilaç kullanıyorum oda kilo almamı sağlıyormuş şuan 2 haftadır çalışıyorum ve birazda olsa tempolu geçiyor evdeyken gözümü uykudan açamıyordum çok uyyordum ve hareketsizlik bana kiloaldırıyor .evde sıkıldıkça birşeyler yeme gereksinimi duyyordum . ama artık çok şükür bir işe girmem sabah 7,30 kalkmamı sağladı iş yerindede devamlı oturuyorum ama yemiyorum artık elma sirkesini bir ara uyguldım bende ödeme iyi geliyordu daha sonra haberlerde sakıncalı olduğu çıkınca eşim kızdı ve bıraktım mide unserine yol açıyormuş diye biliyorum.şimdi sadece yoğurt 1 dilim ekmek 2 öğün akşamda sebze yemeğik küçük bir tabak da.metformin hiç duymadım ve hiç bir doktor söylemedi ya normalde aşırı denecek kadar yok kilom belki yok o yüzden vermemişlerdir ama 10 aldığım için bu benim için fazla peki metformin gebelik tedavisinde de kullanılabiliyor mu ilgin için çok teşekkür ederim canım benim

Canım elma sirkesini yanlış ölçüde kullanırsak tabiki zararlı onun ölçüsü var mesela ben koca bardağa 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı balı suyla karıştırıp içiyorum.Yani haberdeki gördüğünüz bilinçsizce kullananlar.Çok uyumak yada uykusuz kalmakta kilo aldırıyor.8 saat uyku normal.Canım her gün yoğurt yemek zorunda değilsin yiyeceklerinin kalorisinin düşük olmasına dikkat ettikten sonra sorun olmaz.Yani yerine göre sebze kuru baklagil tavuk balık bol yeşillik bunlardanda tüketmen gerekiyor.Birde beyaz ekmek yemeni tavsiye etmem.Metformin(glucophonege)ben günde 2 defa kullanıyorum.Hamileliğin belli bir dönemine kadar kullanılıyor sanırım doktoruna sorarsın yinede.Rica ederim canım herzman bekleriz:KK1::KK16:

olur canım hatta en ideal günüymüş...

hadiya canım senin adına çok üzüldümm :2: peki doğum kontrol hapları da adetlerini düzenli getirmiyor mu ? kilolu muusn canım bu soruyu daha önce sormuşmydum hatrlamadım ?

Güle güle git canım hayırlı yolculuklar:KK55: insan hangi yaşta olursa olsun özlem olması gayet normal:KK16:

canımmmmmmmmmmmmmmm :KK16:
öyle güzel yazmışsın ki.. ben içtiğim ilacın ve kistin düşüncesi ile son günlerde kendimden geçtim.. çok şükür ki bugün kistin küçüldüğünü gördüm.. mutlu oldum.. içimdeki buhranlara az da olsa veda ettim.. en azından kocişimi bugün bir kez daha iyi ki seçmişim, iyi ki onunla evlenmişim diye bir kez daha şükrettim Allah'ıma.. yazdıkların da ayroca mutlu etti.. teşekkür ederim canımmmm arkadaşım..

huuuuu kistim küçüldü.. sen nerelerdesin? günlerdir sana bakınıyorum yoksun.. iyisin dimi?

sevindim canım kistinin küçülmesineee :) geçen hafta hastaydım işe pek gidmeedim sonra işler yoğunlştı gelemedım nasılsın ne var ne yok

slmm kızlarr nasılsınızzzzz.....

TUNCC çok sevindimm yaaaa inşallahhh minicik kalıp sökülüp gidecekkkkk.....

adetim bitti ve ben her ayki kısa sürelik bunalımımdann çıktım:) ama 3 gündür çok hastayım ateşim düşmüyorr..şimdide pc yi yataga getirdim öyle yazıyorumm...kızkardeşim yanımdaydı gittii:KK43::KK43: yine kaldım yalnızz...sabah evde yalnız kalınca başladım ağlamaya yine bi başıma kaldım diye evladım gelip şenlendirseydi evi diyee...ben ateşliyken ya salak salak gülerimm..yada herşeye ağlarımmm...buda sebebim olduu..geçmişte neler oldu bilmiyorumm bi arkadaş vardıı test çubugunu koyan o hamilemiymişş onu merak etiim bi ona bakıyımm...tuncs seni duydummm çook sevindimm....bundan sonra hep güsel haberlerle gel inşallahhh...

kızlar doktordan geldim şimdi hamileyim diyebilirm.değerim 12300 lerde çıktı heycandan test sonucumuda orda unutmuşum.ultrasondan baktık nokta şeklinde görünüyo.2hafta sonra gidicem kalp atışını duyabilirmişiz tabi inşallah Allah ın izniyle.çok karmaşık duygular içindeyiz eşimde bende inanamıyoruz hala.hiç olmıcak gibi hissediyodum artk bi mucize kesinlikle.şimdi başka korkular başlıyo dr.sadece folik asit verdi bana hamile olan arkadaşlar size ne vermişti ilk başta.Allah herkese nasip etsin hepinize bol bol dua ediyorum kızlar.

bugününnn ne güselll şeylerr okuyorum ben yaaa..çoook ama çook sevindimmm.....rabbim 9 ayı biçırpıda atlatıp evladını kucagına almayı nasip etsin inşallahhhhhh......

bicimmmmm normalmiii pekii bu durummmm...dr bişi demedimii?? ben en başından beri progestanı sabah 1 akşam 1 içtim...bu ay senin gibi yaptımmm...ama hiç olmadım gibi bişiiiiydii...2 gün diyelimmm....şimdi yazdıklarını okuyunca şaşırdımm..kan testi yaptırsaydın keskee..inşallahhh hamilesindir ondan adet olamıyorsundurrrrr İNŞALLAAHHHHHHHHHHHHHH....

karabocuq canım sana sorum var
progestanı kestikten sonra kaçıncı gününde gebelik testin pozitif çıkmıştı hatırlıyor musun?
ben hala adet olamadım gerçi hamilelik de mümkün değil bu ay için ama yine de merak ediyor insan?
bebeğin nasıl iyi mi? cinsiyeti ne zaman belli olacak canım?

sağ tarafımda ciddi kasık sancısı çekiyorum :KK43:( çok korkuyorum progestandandır umarım....

TuncSS canım neden gelmiyorsun yoksa kötü şeyler mi dedi doktor :KK43:
merak ettim çoooook!!!!!

boynum ağrıdığından nette çok kalamıyorum hepinizi öptüm görüşürüz :))

canım benim tam hatrlamıorum ama 3 gun sonra 4 yada 5 gunde yapmş olablrm cokcok innılmaz derecede silikti zaten cizgi mümkün degil deme ttlm allahım ol derse olmayacak hiçbişey yok inş da bebişin wardır kac gn oldu senın biteli bir keremi test yaptn tekarar yapmadnmı ?? bebişim iyi teyzesi büyüyoo nabsın yok daha cinsiyetimis bellideil haftaya gdicem doktora bakalm göstercekmi kendini :KK9:

X