Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım benim ya gerçekten sen yazdın diye değil , bende seni çok sevdim biliyormusun çok sıcak geldin bana bilmiyorum neden ,ben Edirnedeyim canım ama bu sıcaklık hislerimizle ilgili herhalde ayy keşke gerçektede tanışma fırsatımız olsaydı vallahi kucaklardım hemen,okadar yakın hissediyorum bende.
canım gerçekten sen bu soğanı dene faydasını göreceğine eminim.

bitanem benim bende vallahi ilk defa bu sitede bi arkadaşla bu kadar samimi konuştum seni çooooook seviyorum tatlım kalbimde ayrı bi yerin oluştu keşke tanışabilsek keşke ama benim tekirdağlı arkadaşım var onla da görsen okadar can olmuşuz ki attımız adımdan birbirmizin haberi olur galiba beni oralar çekiyo :))) canım inşallh rabbim bi an önce tüm isteyenlerin ve senin kucanı doldurur inşallah

saraçoğlunun sitesine mutlaka girmişsindir orada sol tarafta hasta yorumları ve üst tarafta sıkça sorulan sorular var orayı oku mutlaka. ben üşenmeyip baştan sona okumuştum :KK1:

tatlım :) bende okudum :) bi taraftan da muhteşem yüzyılı izliyorum :) sende izliyomusun

bitanem benim bende vallahi ilk defa bu sitede bi arkadaşla bu kadar samimi konuştum seni çooooook seviyorum tatlım kalbimde ayrı bi yerin oluştu keşke tanışabilsek keşke ama benim tekirdağlı arkadaşım var onla da görsen okadar can olmuşuz ki attımız adımdan birbirmizin haberi olur galiba beni oralar çekiyo :))) canım inşallh rabbim bi an önce tüm isteyenlerin ve senin kucanı doldurur inşallah
bende seni seviyorum canım arkadaşım Allah kalbine göre versin inşallah. bak demek senin bizim oralara karşı ayrı bir sıcaklığın varmış.aynen bende izliyorum hiç kaçırmam yüzyılı. hamile kalsakta çocuklarımız bir değil bir kaçtanede olsa .ki OLACAK. inşallah hiç bırakmayız birbirimizi bellimi olur dünya küçük bir yerlerde karşılaşabiliriz belkide :KK16:

canım sen demi bundan önce bebek kaybettin kimyasal mıydı dış gebelikmi bilmiyodum senin ilk sandım
yok canım ilk değil hatta üçüncü gebeliğim bu.
ilkinde kalp atışını duymadı doktor .gelişmemiş öyle kalmış,boş gebelik diyorlar.kürtaj oldum
ikincisi 1,5 yıl sonra oldu.kimyasal gebelikti,hamile olduğumu kanda öğrendim,iki gün sonra değerim düştü ve kendiliğinden düşük oldu.
bundan 2 ay sonra da tekrar hamile kaldım metformine yeni başlamıştım. şimdi çok şükür sorun yok ben de rahatladım artık.
benim tahminim ,ilk 2 gebelikte de çok geç yumurtlamıştım.o yüzden sağlıksız yumurta olduğu için düştü diye düşünüyorum.
sonuncusunda metforminle kaliteli yumurta oldu sanırım. gecikmedi yumurtlamam.sadece 1 hafta gecikmiş. öncekilerde 3-4 hafta geç yumurtlamıştım
bir de 6 ay yumurtlama ilacı kullandım yumurtalar büyüdü ama hamile kalamadım. iğneye geçecekti. biraz beklemek istedim korktum .metformine başladım. o zaman oluverdi. tam umutlarım tükenince:KK1:

evet canım dediğin çok doğru. bak Allah sana tekrar bu sefer sağlıklı bir bebek mutluluğu daha yaşattı inşallah bebeğinide sağlıkla kucağına alacaksın sen burda beni etkileyenler arasındaydın zaten , sanırım aynı şeyleri yaşadığımız için kendime yakın hissettim seni ,hatta bebeğini öğrendiğin gün hiç sevinememiştin.inan canım bende şuan çift çizgiyi görüp hamile olduğumu öğrensem herhalde hiç sevinemem,hemen bir korku başlar biliyorum kendimi ama ne kadar bu duyguları yaşsakta inanıyorum Rabbim banada ,isteyen herkese de sağlılı bir evlat nasip edecek.öpüyorum seni ve miniğini...:KK16:
evet canım inşallah senin de olacak , bir de biz çocuklarımızı daha çok seveceğiz. hemen gelseydiler belki bu kadar anlamazdık kıymetlerini

Son düzenleme:
bende seni seviyorum canım arkadaşım Allah kalbine göre versin inşallah. bak demek senin bizim oralara karşı ayrı bir sıcaklığın varmış.aynen bende izliyorum hiç kaçırmam yüzyılı. hamile kalsakta çocuklarımız bir değil bir kaçtanede olsa .ki OLACAK. inşallah hiç bırakmayız birbirimizi bellimi olur dünya küçük bir yerlerde karşılaşabiliriz belkide :KK16:

evet canım bende hiç kaçırmam inşh karşılaşırız çok merak ettim seni :)

yok canım ilk değil hatta üçüncü gebeliğim bu.
ilkinde kalp atışını duymadı doktor .gelişmemiş öyle kalmış,boş gebelik diyorlar.kürtaj oldum
ikincisi 1,5 yıl sonra oldu.kimyasal gebelikti,hamile olduğumu kanda öğrendim,iki gün sonra değerim düştü ve kendiliğinden düşük oldu.
bundan 2 ay sonra da tekrar hamile kaldım metformine yeni başlamıştım. şimdi çok şükür sorun yok ben de rahatladım artık.
benim tahminim ,ilk 2 gebelikte de çok geç yumurtlamıştım.o yüzden sağlıksız yumurta olduğu için düştü diye düşünüyorum.
sonuncusunda metforminle kaliteli yumurta oldu sanırım. gecikmedi yumurtlamam.sadece 1 hafta gecikmiş. öncekilerde 3-4 hafta geç yumurtlamıştım
bir de 6 ay yumurtlama ilacı kullandım yumurtalar büyüdü ama hamile kalamadım. iğneye geçecekti. biraz beklemek istedim korktum .metformine başladım. o zaman oluverdi. tam umutlarım tükenince:KK1:

evet canım inşallah senin de olacak , bir de biz çocuklarımızı daha çok seveceğiz. hemen gelseydiler belki bu kadar anlamazdık kıymetlerini

allah gönlüne göre versin inşh sağ salim kavuşursun bebeğine canım uzun uzun yamışsın sağol :)

ben çıkıyorum kızlarrr eşim geldi yarın görüşürüz oldumuuu iyi gecelerrrrrrrrrrrrrrrrrrr......

mrb canım troid ler hakkında pek bilgim yok ama soğan pko ya birebir diyo ibrahim saraçoğlu ve pko olup soğan la hamile kalan çok ben de düzenli olarak ilk defa deniycem adetimin 1.günü bugün 7. günü başlanıyo 15 gün içiliyo 2. ay da adetine son10 gün kala ve 3. ayda yine 10 gün kala sabah akşam yemeklerden önce aç karna içiliyo burda bi arkadaş 1-2 sayfa önce galiba linkini vermiş ordan bak uygula istersen

canım çok sağol dikkate alıp cp yazdığın için burda hepimizin sorunlarını hemen hemen aynı oyuzden birbirimize yardımcı olmamız gerektiğini düşünüyorum bende bundan sonra aranızda olacağm inş...soğan kürü için bazıları 15.gün başlanıcak diyo oyuzden emin olmak istedim çok sağolasınnnn...bizim 1 yıl oldu çalışmalara başlayalı ama hala tık yok bakalım rabbim nezmana nasip edecek inş. sağlıklı evlatlar nasip eder..sen nezamandır uğraşıyosun canımm??????

Son düzenleme:
kızlar bi arkadaş soruma cavp vermiş ama kim olduğunu bulamaıdm ben:) teşekkür ederim cevp için,adetin 15. günü başlanabilir soğan kürüne demiş. inş başlıcam bugün

canım bendim o.ben 2 kürüde yaptım içimi temizledi resmenn.ama ilk yaptığımda adetim gecikti ama sonra bir geldi maşallahhh yani.burdaki bikaç arkadaşada önermiştim onlardada aynı durum olmuştu ilk reglylileri gecikti ama sonra baya gelmişş.ben soğan kürü sayfasını baştan sona okumuştum öyle şeyler vardıki hemen bende yapayım dedim.3 kürü yapmadım daha.ama rahimimi resmen temizledi.ama hala adet olamadım.i. saraçoğlunu oku canım 1. kürü adet bitiminden 1 hafta sonra yapılıyor yazmış ki bazı kişiler korkmuştu tam yumurtlama gününe denk geliyor ya bişey olursa diye korkanlar hamile kalmışş.

slm kızlarr nasılsınız?? benim psikolojim berbat durumda :KK5::KK5: hep kafamda soru işaretleri,, acaba bidaha yaşarmıyım dış gebelik?? acaba bi daha hamile kalabilirmiyim?? yiyip bitiriyorum kendimi.. allahım kimseye yaşatmasın gerçekten çok zorrr.. bngl canım tebrik ederim allah tamamına erdirsin inş. çok sevindim inan... benim hala kanamam olmadı bekliyorum.. umarım ameliyatsız sonlandırılabilir herşey beklemekteyim, işin kötü tarafı hala hamileyim ve bunu bilmek beni çok yıpratıyo :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

canım dün daha seni sordum nasıl oldun diye.canım benimm inşallah hemen adet olursan ve hemen tekrar hamile kalırsın tatlımm.dualarım seninleee.

adet yaklaşınca da akıntı oluyor

ne istiyorsan onu yap canım hazır olmadan başlama doktora.inşallah 3 ay dolmadan gelir bebiş

iyiyim ben canım sağol biz de seni merak ediyorduk hoşgeldin

canım seni çok iyi anlıyorum ben de boş gebelik yaşadım, 2 hafta heyecanla bekledim kalp atışını duymaya gidince kalbi atmadığı için kürtaj oldum.inşallah seninki ameliyata gerek kalmadan geçer. çok korkum vardı bu hamileliğimde de aynı şey olacak diye. ama olmadı Allaha şükür.sen de inan ki tekrar olmayacak. doktorum beni çok azarladı şimdi sorduklarımdan, korkularımdan dolayı. ama bizi kimse anlayamaz.
en azından gebelik çok ilerlemeden bitti diye avutuyordum kendimi.senin de dış gebelikte tüpün de gidebilirdi Allah korudu.

canımmm bu günler gerçekten çok zor geçiyo zaman durmuş gibi.. dua etmekten başka çarem yok artık:KK43:

canım benim ya seni çok iyi anlıyorum yaşadıklarını bende benzer durum yaşadım seninle .1,5 yıl sonunda hamile kalabilmiştim fakat bebeğimin karnımda kalp atışlarının artık atmadığını öğrendim ve en kötüsü bunu bile bile 4 gün bekledim o dört gün bana 14 yıl gibi geldi.hastaneye gittim çünkü bebeğimi alacaklardı ,odaların kapılarında doğum yapanların bebek süsleri asılıydı ,onları görünce dahada kötü oldum çünkü beni aldıkları odaya boş girdim , boş çıktım :KK19: :KK19: :KK19:ağlayarak bayılmışım ,uyandığımda yine ağlıyordum.
her gece geç saatlere kadar kötü kötü hikayeleri okuyup sabahlara kadar ağlıyordum,bu kadar zaman bekledim sevincimi bile yaşayamadan erken kaybettim diye.psikolojim iyice alt üst olmuştu:KK19:geride bana kalan sadece meleğimin ultrason resimleriydi,hala saklıyorum hatta arada bakıyorum.
zorda olsa kendimi toparladım şimdi iyiyim herşey yaşandı ve bitti öyle olması gerekiyormuş demekki diyorum.
çok zor biliyorum şimdi hep kafandan yinemi böyle olacak,ya sağlıklı bebeğim olmazsa diyosun belki

sana tavsiyem sakın isyan etme ve kesinlikle dış gebelik sitelerine girme hikayeleri okuma canım,çünkü öyle şeyler yazıyorki insanın psikolojisini alt üst ediyor.

herşeyin iyi olacağına inan herşeyde bir hayır vardır bunu unutma tatlım.her karanlık gecenin ardından güneş doğmazmı işte hayat da böyle güçlü olmak zorundayız,bu bir sınav canım Rabbim deniyor bizi sabrımızı ölçüyor ,bu günleri nasıl atlatıcam derken ,arkadaşım hep teselli ediyordu beni bak bu günler geçecek ve ileride anı olarak kalacak aman yaşadım geçti diyeceksin diyordu,ve gerçekten öylede oldu tatlım şuan çok iyiyim ,yaşamam gerekiyormuş yaşadım ve bitti kaldığım yerden devam ediyorum şimdi beklemeye mücadeleye devam :KK3: ,sende iyi olacaksın emin ol :KK16: bu günler geçecek,güçlü ol tatlım sakın umutsuz düşüncelere kapılma.sağlığına dair güzel haberlerini bekliyoruz

canımm benim inş. bizimde meleklerimiz gelir bir an önce.. bu arada sana cvp yazmam kısmet olmadı bi türlü.. dostinexe bağlama bu yaşadıklarımızı bence çünkü dostinexle hamile kalıp sağlıklı doğum yapan çoookkk var.. mecburuz bu hapı kullanmaya kullanmadığımız anda yükseliyo tekrar prolaktin çünkü.. :KK43:( umarım bi daha yaşamayız böyle talihsizlikler canım.. mart ayında bi rahim filmi çekilicem sonra yine başlarız denemelere artık.. tabi şu bi kaç zaman nasıl geçecek hiç bilmiyorum :KK43::KK43::KK43:

canım bendim o.ben 2 kürüde yaptım içimi temizledi resmenn.ama ilk yaptığımda adetim gecikti ama sonra bir geldi maşallahhh yani.burdaki bikaç arkadaşada önermiştim onlardada aynı durum olmuştu ilk reglylileri gecikti ama sonra baya gelmişş.ben soğan kürü sayfasını baştan sona okumuştum öyle şeyler vardıki hemen bende yapayım dedim.3 kürü yapmadım daha.ama rahimimi resmen temizledi.ama hala adet olamadım.i. saraçoğlunu oku canım 1. kürü adet bitiminden 1 hafta sonra yapılıyor yazmış ki bazı kişiler korkmuştu tam yumurtlama gününe denk geliyor ya bişey olursa diye korkanlar hamile kalmışş.

canım dün daha seni sordum nasıl oldun diye.canım benimm inşallah hemen adet olursan ve hemen tekrar hamile kalırsın tatlımm.dualarım seninleee.

çok sağol tatlım bütün umudumu yitirdim sanırım ben :KK43:( bilmiyorum inş. atlatırım bu günleri bir an önce.. şimdi bi kaç ay korunma sürecim var buda beni yıpratıyo nasıl bekleyeceğim diye.. inş. sende hamile kalırsın hemen canım!! sorunsuz bi şekilde alalım artık bebeklerimizi kucağımıza

şu ateş tablomm garip şeyler yaptı 17 ve 18 günü yeşille işaretlemiş aradaki günler boş olmasına rağmen 30 31 32 33 34 35 günlere pembe bişeyler yapmış.henüz yumurtlama olmadı demiş, ingilizce. sendede böyle şeyler olmuşmuydu

çok güzel anlatmışsın tebrik ederim ben de yılda en fazla 4-5 kere yumurtlayanlardanım tedavi görüyorum hakkımızda hayırlısı :KK8:

canım benim sakkın üzülme böylesi hayırlıymış de ve umutlanmaya da devam tamam mı? gelecek hepimizin bebeği....

izmirde çok soğuk var dağlarda kar var ama şehre yağmadı daha keşke yağsa da ben de kar görsem en son 2003-2004 te kar gördük izmirde......

kullanmıyorum çünkü kaşıntılar yapıyor bende yan etki yaptı canım ürtiker başlattı....kızarmalı kaşıntılar...

amin canım hepimize inşallah.... okuyorum bildiğim duaları onu da elbette türkçe de okurum önemli olan anlamını da kavramak zaten bence de.... :KK9:

hayıt işe yarıyor bu kesin canım yumurtlama akıntılarının hepsini değerlendir yumurtanın içinden çıkan hücre kalitesi çok önemli gebelik için belki geçen aylarda ondan olmadı senin...bu ay o hücre kaliteli ise tutmaması için hiç bir neden yok bence...iyi haberlerini bekliyorum...

canım sen hep iyi ol tamam mı seninle güzel güzel yazışıyorduk o günleri özledim valla bir an önce bomba gibi aramıza dön kist de gidecek :))

bence de metformin uzun vadede etkili biricik35 arkadaşımız 1yılı aşkın süre bıkmadan içti ve sonucunu aldı bizlerde de böyle olacak umutlar asla birmez canım.....
progestana adet olana kadar devam edeceğim... zaten daha önce de gecikmelerde hapı bu şekilde alıyordum içerken adet gelirdi bakalım şimdi ne olacak.... sen 10 günü geçme içerken....

canım bebeğin iyiymiş çok seviniyorum senin için.... :nazar:
maşallah canım benim hep böyle güzel haberler ver sonuna kadar bizlere....
ben çok sıkıntılıyım adet olmadım diye... hamile olsam keşke ama mümkün değildir sanmıyorum zaten geç geliştiğinden yumurta değersiz demişti doktor ve o günden beri de korunduk rahim filmi çekilecek diye...

çok kötü değil ama adet 3. günü değerleri ise Fsh ın daha düşük ve Lh ın da ondan düşük olması gerekliydi bir de ultrasona gir canım belli olsun durumun...

kız ağlattın beni nasıl sevindim maşallah güzel arkadaşım :nazar: :KK5: :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: :KK9::KK9::KK9::KK9: :emir_bebek:
değerin de süper tüm kuruntuların yersizmiş endişelerim Rabbim sana meleğini verdi canım çok çok çok sevindim
TEBRİKLER!!!!!
:KK76::KK76::KK76::KK76: :KK9::KK9::KK9::KK9:

İyiakşamlar canım nasılsın?Allah kabul etsin dualarını Rabbim bizleride sevindirsin inşallah:KK16::KK54:

4 ayrı ilac kullandım dogum kontrol hapı degildiler ama en son içtiğim cok degişik bi ilactı ve elimin üstünde yaslılık lekelerine benzer lekeler cıktı en son gittiğim doktor bu ilac yanlıs dedi bu 20 yasında bi insana verilmez yaslılara veriyoruz menopoz ilacıymıs sonra onu bıraktım bi ay sonrada lekeler kayboldu dogum kontrol hapına basladım 10 ay ustune adet oldum ama sadece 1 gun suruyo yada surmuyo :KK43: yaptıkları biişe yaramıyo hiçbirinin

canm benm çok saol darısı en kısa zamanda sana ve tüm arkadaşlara inşallah.
canm benm son adet tarihim 21 kasım.30kasımda rahim filmim çekildi yani adetimin 10.günü sonra 13.günü gittim dr.a yumurtalarıma baktı gelişmemiş dedi yani bu ay boş geçecek ve diğer adeti bekleyecektik.tabi ben üzüldüm ozaman niye klomen kullan demedi önceden yumurtam gelişirdi bu ay boş geçmezdi diye üzülerek döndüm dr.dan.sonra nasıl olsa yumurtam gelişmedi bu ay olmıcak düşücesiyle hiçbişey yapmadım düzenli ilişkiyede önem vermedik çok bi ilşkide olmadı yani zaten.canm kafadan atmak diyolarya tabi kafamdan atmadım ama nasıl olsa bu ay olmıcak düşüncesi vardı.ilişki az oldu ama asla zorunlu olmadı canmız istediğinde sonrasında da aman yataktan kalmayım felan diye dikkatte etmedim.çok rahattım bu ay bi an önce adetim gelsede tedavime devam etsem diye düşünüyodum.Allah ol dedi oldu yoksa ben bişey yapmadım.yani yumurtam gelişmemişti nasıl geliştide oldu sonradan Rabbimin mucizesi işte başka bişey deil.

canm çok saol amin inşallah.darısı sizlere can

ay canm onu daha hiç düşünmedim hesaplamadım sağlıkla alayım kucağımada inşallah.başkalarınn yannda çok duygularını belli etmez eşim gerçi bende öyleyim hastanede pek sessizdik eve gelince ağladık birlikte.eşim dünden beri içim kıpır kıpır meraktan ölüyorum deyip duruyodu bende dur acele etmeyelim diyodum.

canm benm ağlama hep gül sen kıyamam ya.inşallah seninde en yakın zamanda meleğin gelecek canm arkadaşım.evet canm yersizmiş ama zor elde edince inanamıyor insan.Allahım herkese tüp bebek ve aşılamaya gerek kalmadan versin bebişlerini inşallah.canm adet olmadın dimi sen dr. kan testi istemedimi?ben kendi heycanmdan sana dr.ne dedi sormayı unuttum.

Amin canım inşallah:KK16::KK49:

X