Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

İyi geceler kızlar evet çok az kaldı 34.haftanin içindeyim benim çizelge geride kalmış Rabbim hayirlisiyla tüm bebek bekleyenlere hayırlı doğumlar nasip eder ve tüm bebek isteyenlere bebek nasip eder dualarım sizlerle hep aklimdasiniz ama net olmayınca giremiyorum böyle arada esimin telinden giriyorum hepinizi çık öptüm kendinize iyi bakin

Allah hayırlı sağlıklı doğumlar göstersin inşllh.Biran önce sağlıkla bebğine kavuşman dileğiyle:nazar::emir_bebek:Darısıda bizlere ve isteyen herkeze olsun:KK16:

123m,
canm yarın deilde cumaya kadar olmazsam gidicem dr.a söktürücüden sonra 10gün olmuş oluyo ozaman zaten.
bubenimişte,
canm dr.a gittiğimde sorcam dr.ma dozunu arttırcam ona göre.4-5gündür içmiyodum biricik'in yazdıklarından sonra akşam içtim.haftasonu sabah akşam içmeye başlarım artk yan etkilerini evde yaşamış olurum.
bencede canım aksatma bir an önce git doktora

merhaba cnm
doktorum banada metformin vermedi pko yok dedi ama yumurtlama sorunum var regli düzensizliğim var kıllanma var hormon değerlerimde normal sayılır ayrıca rahim filmimde temiz kistte yok ama bende kendi kendime metformin içmeye başladım çok memnunum 35/40 günde olan reglim şimdi 30/33 güne düştü ve onu içtiğimden beri yumurtlama zamanlarımda akıntım oluyor eskiden pek olmazdı iyikide içiyorum regli zamanlarımda göğüslerim bile acımaya başladı biraz biraz kadın olduğumu hissettim resmen
bende kadın olduğumu hissettim bu ilaçla canım hayatta olmayan göğüs ağrım olmaya başladıı,sırtımdaki sivilceler gitti,hep kabız olurdum ilaç resmen ishal yapıyor benii.bide midem bulanmazsa süper olacakkk

Saol canım, ben birisine bu konuda yardımcı olabiliyorsam çok mutlu oluyorum...

Ohhooo kafaya takmazmıyım, hatta gün geldi burda isyan ettim..arkadaşlar bilir....Bi ara hormonlara takmıştım, LH nasıl düşer diye topic açmıştım :-)

Ben Metforminin adını bile duymadan önce şu Meşşhuurrr soğan kürünü yaptım ve 6. gün adet oldum. o an mucize gibi gelmişti ama bununda geçici bir çözüm olduğunu anladım...Bundan 2 ay sonra Metformine başladım zaten. Doktorum günde 1 bebe aspirini de vermişti ama adet çok yoğun oluyordu bende birkaç aydan sonra haftada 2 aspirin alıyordum. İnan Metforfin+bebe aspirinin den başka hiçbir ilaç kullanmadım.
Kilo vermem çok büyük etken oldu. Bunların üstünede büyük bir porsiyon azim ekledinmi, oldu bitti demektir :-)))

Doktoruma her gittiğimde onlarca soru soruyordum, bir ara gerçekten hayatım pko ya dönüşmüştü...

Ne zaman düzgün ve devamlı yumurtladığımı hissettim ve ultrasonda gördüm, o zaman acaip rahatladım ve ilaçlarıma devam edip süklus ortasında ilişkide olmasına dikkat ettim....

hepsi bu kadar, biraz bilim, biraz azim ve biraz da şans :-)))
:nazar::nazar: canım bizlerede dua et tatlımmmm

slm kızlar hayırlı geceler başlığı görünce yazmak istedim moral olur diye pko denilince akla gelen ilk isim olabilirim 13 yaşımdan beri mücadele ediyorum hiç regl göremeyen biriyim evlenince çocuğum olmaz diye hemen tedaviye başladım 11. ayımda tüp bebekle ikizlerim oldu sonrada hastalık devam bu sefer doğum kontrol hapı kullandım ve pko lu olarak hatta 4. seviyede bebeklerim 1 yaşındayken hamile kaldım kendiliğinden ve bir oğlum oldu çok şükür 3 senede 3 çocuk Rabbim çok büyük hiç umudunuzu kaybetmeyin doktor bana kesinlikle olmaz demişti düşünün yani :)
ne güzel ya iyiki yazmışsın canımmm moral oldun bizeee

İyi geceler kızlar evet çok az kaldı 34.haftanin içindeyim benim çizelge geride kalmış Rabbim hayirlisiyla tüm bebek bekleyenlere hayırlı doğumlar nasip eder ve tüm bebek isteyenlere bebek nasip eder dualarım sizlerle hep aklimdasiniz ama net olmayınca giremiyorum böyle arada esimin telinden giriyorum hepinizi çık öptüm kendinize iyi bakin
hayırlı doğumlar canımmm
bende genel itibari oluyor. yediklerime de çok dikkat ediyorum. eskiden göbeğimin oluşunu kabızlığıma bile bağlardım. yoksa bu pko kabızlığa da mı neden oluyor merak ettim..

bencde pko kabızlık sorunu yapıyorr.ben metforminden sonra rahat rahat w.c ye gidiyom hatta ishal yapıyor resmennn

inşallah canm ters giden bişeyler var inşallah mühim deildir.dr.a gidince haberdar ederim canm.

olumsuz düşünme canım benim inşallah bir şey yoktur...
bendede hep kabızlık vardır canımmm bence pko sebebp olabilirrr.ama metformine başladım başlayalı resmen ishal oluyorummm
bencde pko kabızlık sorunu yapıyorr.ben metforminden sonra rahat rahat w.c ye gidiyom hatta ishal yapıyor resmennn

bende pkodan dolayı old düşünüyorum yani dolaylı olarak kabızlıkta ediyor. metformine başladığımın ilk ayları benmde düzene girmişti bu aralar yine bozuldu. iştahım yok az yemek yiyorum o yaptı muhtemelen :2:

tatlımmm kafam çok karıştı yaaaa.hani sana anlatmıştım burda nam yapmış bi doktor var sonuçları ona gösterecem diyeeee.sabahh 7.30 randevu aldıkk düşünn akşam 5.30 gittim hala sıra gelmemiş o kadar kalabalıkkk adam gece 12 ye kadar çalışıyorrr yanii.

neyse önce beni muayeneye odasına aldılar hemşirelerr, doktor baktı yumurtlama yokmuşş belkide geç yumurtluyorsunn dedii.ben anlattım rahim filmini filannn neyse baktı sonuçlarımmaaa bayağı bi baktı sonra dediki sol tüp görünmüyor dedii bencede laparoskopi ol dedi diğer doktorun dediği gibi sol taraf görünmüyorr bence tek boynuzlu yani tek tüplü olabilirsinn dedi:KK14::KK14::KK43::KK43:

ben laparoskopi yaptırmaktan korkuyorum dedim istersen 1 kere daha yumurta takibi yapalım dedii.peki dedim tek tüplü isem hamile kalamazmıyım eğer sağda yumurta gelişirse kalabilirsinn dediii. AMA LAPAROSKOPİ İLEE kesin anlaşılırmış tek tüplüyümm yoksa sol sağ tüp üst üste binmişşş anlaşılırmışşş.

bide şu var biçimmm dün ilişki olmuştu :26::26: doktor muayene ederken akıntı var iltihab var dedi ilaç verdiii.ama ben eminim o spermin dönüşü doktora diyemedim tabi bunuu.spermin dönüşünün bu kadar geç olmması normalmii yoksa gerçekten iltihabmı var ama ilişki öncesine kadar iççamaşırımda zerre akıntı yoktuuu.ben ne yapayım şimdi o ilaçları kullanayımmı

OFFFFFFFFFF, ya tek tüplü isemmmm, öffffffffffff ya bebeğim yıllarca olmazsaaaa yani çok gece kalırsaaaaaa.laparoskopi yaptırsammı sabır deyip beklesemmi.bu ay klomen almadım yumurtada oluşmamış belki geç oluşuyordur ondandır dediiii...ALLAHIMMMM SEN SABIR VER YARABBİİİİ.ama rahim filmi çekilirkennnben sol kasığımdada acıııı hissettimmm, tek tüplü isem neden ağrı olduuu kiii yaaa

387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com buda ateş tablomm ateşim çok düşükk diye yumurtladım sanmıştım halbukiii nerdeeee

Muhteşem yüzyılı izliyorum oradaki hatice sultanda hamile hemde ilk denemesinde :18: :KK17:

Muhteşem yüzyılı izliyorum oradaki hatice sultanda hamile hemde ilk denemesinde :18: :KK17:

ayyyyy evet yaaaa bu ne ya dizilerdede hemen hamile kalınıyorrr.şu beyazıdaaaaaaaaa selime baksanızaaaa ne şeker bebeklerrrrrrr yarabbbiiiiiiiiiiiii.

Son düzenleme:
canım progesteran seni kötü ediyormuş ya ben hiç içmedim bilmiyorum gerçide.doktor bana duphaston veriyordu duphaston daha hafifff bir ilaççç ve progestoron gibiii aynı içerikli yaniii

iyiyim canım bu gün sağ göğsümde bir ağrı hissettim prolaktin yinemi yükseldi diye hemen yarım dostinex içtim adetimde yeni bitti..anamadım canım vallahi nefret ettim bu prolaktinden yine yükseldimi acaba başıma dert oldu yaa :KK14:

anladım canım ama belki onunda etkileri belki metformin gibi kullanınca geçer ne bileyim sanki farlutalden daha iyi gibi geliyor bana progestan.

Allah iyilik versin canım.Dikkat et kendine.Öyle kafana göre dostinex içme.İçinde şüphe varsa doktora git hormon tahlili ol doktor ona göre söyler.İnşallah yüksek değildir.Bendede prolaktin yüksekti ilaçla düşürüldü ve takibe aldılar yani kontrol altında tutmak gerekiyor.Baya bir düştüğü için doktor ilacı kesti şuan için.Martta gideceğim ozaman bakıcaklar yeniden hormonlarıma.Haklısın yükselebiliyor tekrardan inşalllah yüksek çıkmaz.Geçmiş olsun canım:KK16:

Allah iyilik versin canım.Dikkat et kendine.Öyle kafana göre dostinex içme.İçinde şüphe varsa doktora git hormon tahlili ol doktor ona göre söyler.İnşallah yüksek değildir.Bendede prolaktin yüksekti ilaçla düşürüldü ve takibe aldılar yani kontrol altında tutmak gerekiyor.Baya bir düştüğü için doktor ilacı kesti şuan için.Martta gideceğim ozaman bakıcaklar yeniden hormonlarıma.Haklısın yükselebiliyor tekrardan inşalllah yüksek çıkmaz.Geçmiş olsun canım:KK16:
gitmiştim canım bayağa yüksek çıkmıştı. doktorum verdi dostinexi bana bu ay herhafta 2 tane vermişti. ama ben yarım yarım alıyorum gebelik olursa tehlike yaratmasın diye doktorun dediği gibi içmek istemedim.

gitmiştim canım bayağa yüksek çıkmıştı. doktorum verdi dostinexi bana bu ay herhafta 2 tane vermişti. ama ben yarım yarım alıyorum gebelik olursa tehlike yaratmasın diye doktorun dediği gibi içmek istemedim.

Bende haftada 2 defa içiyordum yarım yarım sen şuan içiyormusun kullanıyorsan prolaktinin yüksek değildir o zaman.Kontrole çağırmadımı prolaktin için? kontrol altında tutmak gerekiyor çünkü demediyse sen kendin git tekrardan tahlil ol ona göre ilaç kullanırsın

Bende haftada 2 defa içiyordum yarım yarım sen şuan içiyormusun kullanıyorsan prolaktinin yüksek değildir o zaman.Kontrole çağırmadımı prolaktin için? kontrol altında tutmak gerekiyor çünkü demediyse sen kendin git tekrardan tahlil ol ona göre ilaç kullanırsın
evet canım yarım yarım aldım toplam da 2 tam içtim yani.bana doktor 1 ay boyunca 8 lik kutu yu haftada 2 tane alıp bitir dedi. 1 ay sonra gel dedi. ama korunmamı sölemişti.bundan önce ki doktorum dostinex ile korun dememişti.bazısı korun diyor bazısı korunma diyor sende okuduysan prespektüsünde gebe kalınmaması yazıyor ama doktorlar değişik konuşuyor işte .bende korunmak istemediğim için yarım yarım aldım canım. bakalım ay sonunda regli olunca gidicem doktora.
bu arada sen yarım yarım 8 lik kutuyumu kullandım canım.

Son düzenleme:
aaaaa bendede aynı etkilerr göğüslerim ağrımaya başladı sırtımdaki sivilceler gittii azıcıkta olsa yumurtlama akını görüyorumm.bu metformin bendede kadın olduğumu hissettirdi vallahiii.ben hep kabız olurdum şükür bu ilaç resmen ishal yapıyor beniii

bende kadın olduğumu hissettim bu ilaçla canım hayatta olmayan göğüs ağrım olmaya başladıı,sırtımdaki sivilceler gitti,hep kabız olurdum ilaç resmen ishal yapıyor benii.bide midem bulanmazsa süper olacakkk

ya benimde tam tersine sivilcelerim arttı sırtımda bile çıkmaya başladı ve metformine başladım daha çok kilo aldım millet çatır çatır kilo veriyo :KK1::KK1: hiç mide bulantısı yapmadı bende ama bugün bir arkadaşımı gördüm çok güzel vücudu var sporda yapıyor beni gördü ne oldun sen böyle çok kilo almışsın dedi sinir oldum sana tavsiyem sabah kalk erkenden iki bardak su iç 40 dk tempolu yürü ve dönünce kahvaltını yap istediğin gibi yapabilirsin kahvaltını sonra öğlen hafif şeyler ye makarna pilavı çıkar hayatından ve şekeri akşam yemeğinde de hafif olsun bol salata sebze ye bir ayda verirsin 5 kiloyu dedi ama yürüyüş aç karnına şart evime döner dönmez tavsiyesine uyucam yaza kadar bu kiloları vermem şart eşim bu durumdan çok şikayetçi biraz olsun şeker hapına güvenmiştim ama oda fos çıktı :18: bana bir artısı çok wc ye çıkmazdım ben bunun sayesinde rahatça çıkıyorum :KK1:

evet canım yarım yarım aldım toplam da 2 tam içtim yani.bana doktor 1 ay boyunca 8 lik kutu yu haftada 2 tane alıp bitir dedi. 1 ay sonra gel dedi. ama korunmamı sölemişti.bundan önce ki doktorum dostinex ile korun dememişti.bazısı korun diyor bazısı korunma diyor sende okuduysan prespektüsünde gebe kalınmaması yazıyor ama doktorlar değişik konuşuyor işte .bende korunmak istemediğim için yarım yarım aldım canım. bakalım ay sonunda regli olunca gidicem doktora.
bu arada sen yarım yarım 8 lik kutuyumu kullandım canım.

Evet canım her doktor aynı şeyi demiyor ben özele gitmiyorum daha öncede belirtmiştim fakültede iyi ilgileniyorlar diye özeli düşünmedim.Evet bende 8 lik içtim.Bana prof.söylemişti yarım yarım içmen daha iyi demişti bende ona güvenerek yarım yarım içtim.Hem tüm içince mide bulantısı baş dönmesi yapıyomuş yarım çok etkilemiyor.Hadi hayırlısı canım çagırdıysa iyi inşllh sonucun olumlu çıkar:KK54:

ya benimde tam tersine sivilcelerim arttı sırtımda bile çıkmaya başladı ve metformine başladım daha çok kilo aldım millet çatır çatır kilo veriyo :KK1::KK1: hiç mide bulantısı yapmadı bende ama bugün bir arkadaşımı gördüm çok güzel vücudu var sporda yapıyor beni gördü ne oldun sen böyle çok kilo almışsın dedi sinir oldum sana tavsiyem sabah kalk erkenden iki bardak su iç 40 dk tempolu yürü ve dönünce kahvaltını yap istediğin gibi yapabilirsin kahvaltını sonra öğlen hafif şeyler ye makarna pilavı çıkar hayatından ve şekeri akşam yemeğinde de hafif olsun bol salata sebze ye bir ayda verirsin 5 kiloyu dedi ama yürüyüş aç karnına şart evime döner dönmez tavsiyesine uyucam yaza kadar bu kiloları vermem şart eşim bu durumdan çok şikayetçi biraz olsun şeker hapına güvenmiştim ama oda fos çıktı :18: bana bir artısı çok wc ye çıkmazdım ben bunun sayesinde rahatça çıkıyorum :KK1:

Canım pkoda spor çok etkili bende hergün tempolu yürüme yada koşu yapıyorum yediginin kalorisini bilmek gerekiyor çok kalori aldıran yiyecek ve içeckelrden uzak durmak inşllh veririz bu kiloları banada çok etki etmedi metformin zayıflamada.Şuan için diyetle beraber spor yapıyorum ve belli aralıklarla vücut ölçülerimi not ediyorum incelme hissediyorum ama yavaş oluyor inşllh ideal kilomuza kavuşuruz pkonun baş düşmanı fazla kilo:KK50:Sende inşllh istediğin kiloya gelirsin:21:

Canım pkoda spor çok etkili bende hergün tempolu yürüme yada koşu yapıyorum yediginin kalorisini bilmek gerekiyor çok kalori aldıran yiyecek ve içeckelrden uzak durmak inşllh veririz bu kiloları banada çok etki etmedi metformin zayıflamada.Şuan için diyetle beraber spor yapıyorum ve belli aralıklarla vücut ölçülerimi not ediyorum incelme hissediyorum ama yavaş oluyor inşllh ideal kilomuza kavuşuruz pkonun baş düşmanı fazla kilo:KK50:Sende inşllh istediğin kiloya gelirsin:21:

ben stres yüzünden çok kilo aldım evlenmeden önce çalışan biriydim evlendim ve gititğim yer çok sakin bir yer ve çalışmıyorum evde otur sıkıntıdan sürekli ye birde kayınvalideyle oturuyorum şimdilik oda çok stres yaratıyor ama baktım durum vahimleşiyor evlendiğimde 55 kilodaydım şimdi 60 nefret ediyorum şu göbekten ama artık başlıycam yürümeye ve dikkat etmeye yaş geçincede daha zorlaşıyor kilo vermek eskiden biraz dikkat ettimmi kilo veriyordum şimdi daha zor yaş oldu 35 bakalım verebilcekmiyim 5 kiloyu

kızlar dün benim adet günümdü ne agrı ne bi göğüslerde his bugun akşama dogru benden kahverengi bi akıntı geldi peçeteye orkid koydum iki üç damala gelmiş daha sökülemedi ben cuma günü randevu alcam tüp bebeğe test yapımmı şimdi yarın sökülmesse anlamadım böle birden bire nası oldu hiç beklemiyoduum çünki akıntı falan hiç olmadı yumurtlamadım die düşünüyordum göğüslerim hiç acımada sabah çok hafif bi agrı oldyu azcık uzandım sonra akşama gelmiş

kızlar dün benim adet günümdü ne agrı ne bi göğüslerde his bugun akşama dogru benden kahverengi bi akıntı geldi peçeteye orkid koydum iki üç damala gelmiş daha sökülemedi ben cuma günü randevu alcam tüp bebeğe test yapımmı şimdi yarın sökülmesse anlamadım böle birden bire nası oldu hiç beklemiyoduum çünki akıntı falan hiç olmadı yumurtlamadım die düşünüyordum göğüslerim hiç acımada sabah çok hafif bi agrı oldyu azcık uzandım sonra akşama gelmiş

canım biliyorsun ki adet zamanında olan böyle akıntı yerleşme kanaması olabiliyor ama sonra reglide görebilirsin test falan yaptın mı benim bi keresinde öyle oldu dört gün hiçbirşey gelmedi ve sonra regli oldum inşallah senin yerleşme kanamasıdır inşallah

TÜPLERİ TIKALI OLANLARA MÜJDE isterseniz bi bakın

Aynı sorundanım cnm bende benimde biri tıkalı biri yapışık bakalım bende denicem
ayrıcada adetin ilk günü başlayıp adet olana kadar içilen bitki var bildiğim yaparmısın bilmem ama yapacaklar olursa yazıyım sabah öğle akşam olmak üzere:
sabah bodur mahmut otu çay gibi demlencek bir çay kaşığı kaynar suya konulup 5 dakika sonra içilcek(çok acı):gitme:
öğlen şahdere otu aynı şekilde içilcek (o fena deil)
gece yatmadan öncede limon kokulu melisa otu içilcek (bu en güzeli)
işte bunlar cnm biraz zor oluyo ama lıştım ben 15 gündür devamlı içiyorum ve afedesiniz ama kontrol amaçlı idrarımı plastik kaba yapıp bakıyorum resmen idrarın içi beyaz beyaz parçacıklarla dolu yanii bu kadar etkili inşalah şifasını verir rabbim 5 seneden sonra kavuşurum bebişime)

canım biliyorsun ki adet zamanında olan böyle akıntı yerleşme kanaması olabiliyor ama sonra reglide görebilirsin test falan yaptın mı benim bi keresinde öyle oldu dört gün hiçbirşey gelmedi ve sonra regli oldum inşallah senin yerleşme kanamasıdır inşallah

yok canım ya şşkınlıktan hiç bişey yapmadım bakalım yarına kadar sökülmessa bir test alıp yapıcam ama dediğim gibi çom şaşkınım sogan suyu içmiştim hatırlarsan sadece 10gün falan oda adetliyken di yani geçen aydan neyse vardır bir hayır diyorum adetimin 3.günü yapılan hormon testleri daha iyi olur die ben hemen gidicem istanbula allah yardımcımız olsun gircez bir yola bakalım..sen nasılsın bu arada kandi derdimden soramadım

X