Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

evet canım haklısın sanırım şu anda da ateşin yükselmiş yani bu yumurtlama olmuş anlamına da geliyor olabilir.... ultrasona girmeni tavsiye ederim...
ama üstten baksın doktor...

iyiyiz canım sen nasılsın yeni kararın hayırlı olsun senin için inşallah.bebeğini getirsin tez vakitte.

çok teşekkür ederim :) inşallah

kızlar nasılsınız, yasmin16 ne güzel bi haber vermiş öyle, inşallah bize de nasip olur

geldim canlarım..
bugün doktor kontrolüm vardı.. maalesef iyi haber getiremedim..
kistim hala aynı şekilde duruyor.. benim ağrılarım yok olmuştu.. meğersem kistim idrar torbamın arkasına geçmiş.. o nedenle daha az hissediyormuşum..
ama doktor yine bi dolu ihtimalden bahsetti.. yumurtalığımı kaybetme ihtimali ise benim kopma noktam oldu.. dikkat etmem lazımmış.. eğilip kalkma.. mümkün oldukça yat uzan dinlen dedi.. acil durumlar olabilir saat kaç olursa olsun ara beni dedi.. bir de geçen iki hastane söylemişti bişi olursa diye ama bu sefer sakın gitme beni ara dedi.. yumurtalığını da kistle beraber alırlar o yumurtalık bize lazım dedi.. off offf çim karardı resmen öyle tedirginim ki.. eşim de annenlere git deyip duruyor. orda rahat edersin yatar dinlenirsin annecik sana bakar diyor.. allak bullak oldum.. bilmiyorum ne yapacağımı..
işte bende durumlar böyle..

bicim canım rahim filmi çektirecekmişsin.. çok sevindim senin adına.. emin ol rahatlaman kat kat artacak iyi sonuç alınca..

yasminin hamişliğine de çok sevindim..

bngl geçmiş olsun hasta olmuşsun..

123m, gyaman, ecrin, reyyan, busmai ve adını sayamadığım diğer arkadaşlarım lütfen kusuruma bakmayın.. geçmişi hızlıca atlaya atlaya okudum.. gelişmeler varsa birileri beni ara ara bilgilendirsin..

öpüyorum herkesleri..

tuncss nasılsın canım iyileştin mi?
çok merak ettim durumunu?????

yazmışsın canım şimdi okuyorum :))

Son düzenleme:
canım çok dikkat et, inşallah olumsuz şeyler olmaz ve bu sıkıntıyı da atlatırsın

:2: canım ne olacak şimdi bence de bekle o yumurtalık sana elbette lazım sakın operasyon olmasın ama risklide bir taraftan off ya çok zor durumun (
annenler uzak yolda bişey olmasından korkuyorum ben yoksa oraya gitmen elbette en doğrusu.... evde devamlı iş yapman gerekecek..... hem sana kim bakacak?
canım peki kistin küçülmesi için ilaç verdi mi doktorun?

ablama kisti için 1 ay ginera içmekyeterli gelmişti....
kistin içindeki sıvının boşaltılmasıyla ilgili görüştün mü doktorla?
yumurtalık alınmadan operasyon mümkün değil miymiş?

Son düzenleme:

ilaç verdi doktorum.. ginera verdi bana da.. çok detaylı konuştuk herşeyi.. muayenem 35 dakika filan sürdü.. düşün yani.. doktorum da çok tedirgin ama daha çok gençsin kesip biçmek istemiyorum seni deyip durdu.. içinin boşaltılmasını sordum, aspire etmek gibi bişi söyledi.. bu sadece içindeki suyu alır ama kesesi durur ve yeniden kist olma ihtimali çok olur kesin çözüm değildir dedi.. laparoskopi garantidir ama emin eller olmalı dedi.. eğer doktorun işine gelmezse kisti çıkartmak yumurtalıkla birlikte alabilir ya da iyi yapamazsa yumurtalık kaybedilebilir dedi.. bir de şu ihtimalden söz etti; eğer kist olduğu yerde hareket ederken yumurtalığı besleyen damarı baskılarsa yumurtalığa kan gitmez ve çürüme olabilir orda dedi.. önce tıp dilinde bişi dedi ben anlamayınca çürümek tabirini kullandı.. bundan çok korktum.. ondan dolayı hareketlerini kısıtla bol bol dinlen dedi..
annemlerin yolu çok uzun değil 3-3.5 saat filan sürüyor.. hem orda başıma bişey de gelse tanıdık hastane var.. özel bir hastane ve müdürü babamın yakın arkadaşı.. çok rahat ederiz orda ve hesap da çok kabarık olmaz.. burda benim dotkor 3 bin lira civarında laparoskopi dedi.. çok para yaaa.. bilmiyorum yani.. inşallah ilaçla küçülür bana sıkıntı çıkarmadan da hayırlısı ile kurtulurum.. ama dediğin gibi burda oldukça da evde boş duramıyor ki insan.. iş çıkıyor sürekli, çamaşır, bulaşık, temizlik.. kimse de gelip kapımı çalmaz bakmaz eşimin ailesi tarafından.. amaaaan işim zor yani.. doktora diyorum ki kist gidince aşılama yapcaz mı.. aklım hala bebekte.. doktor yok sana bebek filan ne hallere geldin.. bi süre elleşmem seni.. bekleyelim dedi.. kistin hele bi gitsin sonra seni sadece takip etcem ilaçsız dedi..
yumurtalık alınmadan operasyon tabii ki mümkün ama dediğim gibi emin ellerde olmalısın ameliyatı yoksa herkes uğraşmaz dedi.. daha çocuğun da yok o yumurtalık bize lazım deyip durdu..
kuzenim psikiyatr benim. onun eşi de kadın doğumcu.. ona söylemek istedim ama sonra da vazgeçtim.. sülaleye yayılırsa tedavi olduğum çok üzülürüm.. herkesin diline dolanırım.. gerek yok bunlara dedim ve vazgeçtim..
off arkadaşım offf cidden çok karmakarışık bi haldeyim

bu ay yeni bir tedavi sürecine kararsız bir şekilde -eşimin istemesi üzerine- girdim. Puregon tedavisi olmuştum en son ve çok sayıda yumurtanın gelişmesi üzerine ilişki bir süre yasaklanmıştı. Bu ay 5 gün serephone ve ardından puregonla devam etti doktor, bu da farklı bir yöntemmiş. Eski doktorumun önerdiği bir doktor olduğu için ve çaresiz oluşumdan kaynaklanan bir güvenle girdik bir yola... Ve bugün puregon bitti kontrole gittim yine aynı şey, çok sayıda gelişmiş yumurta, tam tüp bebeklik bir hasta olduğumu söyledi doktor. e2 (estradiol) hormonuna bakıldı ve 2968 çıktı sonuç, 3000 den küçük olursa çatlatma iğneni yaparım demişti ve yaptı da... Normalde 1500 den yukarı olduğunda yapılmamalı ama bazen sınırları zorlayabiliyoruz dedi. Ve ben istemiyorum diyemedim nedense. Bu gün ovitrelleyi yaptı, 15 gün sonra adet olmazsam gebeliğin oluşmuş olacağını söyledi fakat sıvı toplanması gibi bi tehlikeden bahsetti, böyle bişey duydunuz mu? Ovaryen hiperstimülasyın sendromu olabilirmiş araştırmalarım sonunda buldum bu ismi de, doktor sıvı toplanması dedi sadece. Gebelik oluşursa ve böyle bir sorunla karşılaşırsak gebeliği sonlandırırız dedi.
Kızlar umutla umutsuzluk arasında gidip geliyorum. Tevekkeltü alallah... demekten başka çıkar yolum yok. Allah büyüktür inşallah sorunsuz bir şekilde hamilelik oluşur ve benim sağlığımı olumsuz etkilemez. Yeni bir canı canıma katmak isterken kendi canımdan olmak istemiyorum.
Böyle bir şeyi duyan bilen varsa lütfen yazsın...

yeni sürecin hayırlı olsun.. inşallah sağlıkla bebeğine kavuşursun canım..
aynı şeyi bir haftadır bende düşünüyorum.. canıma can katmaya çabalarken bende 10 cm'lik bir kist ile uğraşıyorum.. bu da Allah'ın verdiği bir şey.. elden gelen yok..çaresiz doktor ne derse uyguluyoruz.. kötü düşünme.. iyi düşün herşey çok güzel olacak de.. buna inan..

İyiakşamlar hepinize nasılsınız görüşmeyeliAyy negüzel çifterli hamile haberleri gelmişYasmin 16 ve Angoleunal hayırlı olsun bebekleriniz.Allah sağ salim kavuştursun inşallah bebeklerinize darısıda bizlere olmayanlara.Yasmin çok dogru yazmışsın Allah tan herşey nasibimizde varsa oluyor herşey.Tuncs dikkat et canım kendine doktorunu ihmal etme, inşallah biran önce iyi olursun.Bicim seni sormalı sen nasılsın canımRabbim inşallah hepimize anne olmayı nasip etsin inşallah en kısa sürede hayırlısıyla

çok haklısın canım çok can sıkıcı bir şey bu... bir de gerçekten dikkat etmen gerekli o zaman kesinlikle annenlerin yanına git eşin de annesine gider gelir canım.....
öyle yap zaten senin içinden geçen de buydu kistini bilmezden önce....
ne diyeceğimi bilmiyorum tek yapmamız gereken ilacın işe yaramasını beklemek dua etmek canım.... ama bu ilaç çok kuvvetli gerginlik falan da yapabilir korkma....
ablamı çok sıkmıştı ve germişti bir ay içti kisti küçülüp atıldı senin de öyle olacak inşallah ben buna inanıyorum çok temiz kalplisin... iyi olacak her şey diye düşüneceğiz tamam mı aynı pozitiflikle canım benim sakın stres yapma gidecek bu kist de kendi kendine....ve de ailenin yanında olman en mantıklısı...

Canım hadi hayırlısı. Allah gönlüne verir inşallah, güzel haberlerle gelirsin umarım

nasıl olayım canım işte bilinmezlik bu ay yine ama moralim iyi :)
adet belirtilerim olması gerekli 23. günümdeyim ama yumurtlama yok belirti yok bişey yok... 6 ocakta doktora gideceğim rahim filmi için gün alacağım.... adet olmak için de yine progestana başvuracağım sanırım ....
inşallah canım inşallah bebeklerimize kavuşalım artık....

saol canım benim.. bekliyorum şimdi bakalım.. eşimi de çok yalnız bırakmak istemiyorum.. birde babamın doğum günü 5 şubat. 60 yaşına giriyor.. ona süpriz parti yapmayı planlıyoruz. şimdiden gidersem çok fazla kalmış olcam.. eşimi de tek bırakmaya gönlüm razı gelmiyor.. ayın 15i gibi filan gideyim diyorum.. o sürede de evde yatar dinlenirim sürekli.. eşim zaten sağolsun çok yardımcı oluyor bana... her iş geliyor elinden.. bende yavaş yavaş üzerime düşenleri yaparım yuvarlanır gideriz..
iyi olmak zorunda herşey.. başka yolu yok bunun.. Allah'ım engelleri çıkarıyor karşıma ama güçlüyüm ben.. bunların da üstesinden geleceğim inancımı sarsmadan, her zaman dua ederek.. inşallah bende ablacığın gibi kolayca atlatırım.. çoooook teşekkür ederim bu manevi desteğin için.. işte en çok buna ihtiyacımız var son günlerde..

yeni tedavi sürecin hayırlı olsun:))
15 gün sonra adet olmazsan hem kandan gebelik canım hem de mutlaka ultrasondan baktır bu tedavilerin kist yapma gibi yan etkileri oluyor....
ben sık sık kist var mı diye baktırıyorum.... inşallah bu ay gelsin bebeğin...

Canım nekadar üzülme desekte üzülürsün elbet haklı olarak ama üzülünce ele birşey geçmiyor.Bak inşllh kendilğinden geçerde ameliyata falan gerek kalmaz.Senin ailenin yanına gitmen şuan için en iyi şey.Hem kafanı dinlemiş olursun biraz.Burda tek olunca ister istemez işe sarılırsın.Doktor yorulma demiş kimseden kimseye fayda yok canım bu sadece sende değil gelip yardım etmemeleri hepimizin başında.Boşverrr Allah sağlık versinde kimseye muhtaç etmesin.Sen vakit geçirmeden ailaenin yanına git.Bence kafana takmayıp moralin iyi olursa iyileşme sürende okadar hızlı olur canım.Allah yardımcın olsun

slm kızlar bende de 2 ay önce pko teşhisi konuldu ve farlutal kullandım sonrasında adet gördüm çok kanamalı bir adet oldu ve normalinden 1 gün uzun sürdü bu ikinci ayımda ise 10 gün geçikmeyle adet oldum ama kan değilde çamur gibi bir sey geliyo sizce bu ne olabilir ? aynı durumda olan arkadaşlar oldu mu

anladım canım o zaman evde kalmak istiyorsan ve eşin de yardımcı oluyorsa öyle yap ama aniden bişey olursa Allah korusun yanında ambulans arayacak biri olsun diye düşündüm ben bu sebeple evde yalnız kalmaman bence daha doğru ama yine de sen bilirsin... hafife almamak gerekli bu tür durumlarda yanında sürekli birinin bulunmasında fayda var canım....
bence de kesinlikle bu ilaçla kist küçülecek büyümesini engelleyeceği gibi ben inanıyorum ki baskılayıp küçültecek o sırada ağrılar da olabilir...bence yalnız kalmamalısın....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…