Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

İyiakşamlar arkadaşlar nasılsınız?Umarı hafta sonu güzel geçmiştir.Bicim evine kavuşmuşsun gözün aydın aileylede kalmak hasret gidermen iyi olmuş annenle canım.Benimde annemler uzaktalar:KK50: uzak olması zor tabi ama kader kısmet, önemli olan sağlık huzur gönüller bir olsun diyoruz.Tuncss canım moralini bozma Allah hayırlısını versin stres etme kendine inşllh güzel haberler alırsın canım.Allah'tan ümit kesilmez:KK16:Yesil_87 sade metforminle kilo verebilmen çok iyi maşallah:nazar:Hayıtı bende kullanıyorum ve faydası olduğuna inanıyorum.Adını unuttugum diğer arkadaşlar inşllh sizlerdede bir sorun yoktur Allaha emanet olun iyigeceler hepinize:KK3:

evet canım ilk aylar iyi kilo verdim .. ne mutluyum anlatamam eski elbiselerim oluyor. sen nasılsın nasıl gidiyor çalışmalar :KK3:

canım verene yollaya yollaya bende kalmadı artık valla.. içimdeki yangını sıkıntıyı ancak bunu yaşayanlar bilir.. Allah'ım kimselere yaşatmasın bu durumu.. gerçekten çok zor çoook.. ama tabii ki pozitif olmak zorundayım.. hayatıma devam ediyorum.. geçen gece ufak bi kriz yaşadım.. resmen yatağın içinde bi anda anıra anıra ağlamaya başladım.. eşimde korktu yazık :KK9: ama çok rahatladım..

** günaydın canlarım... :KK16::KK16: sizleri artık meraktan kurtarmak adına az önce kalktığımda test yaptım hemde farklı iki marka.. ikisi de kocaman negatif..! koskoca kıpkırmızı tek çizgi..! yine gözüme gözüme girdiler.. yok ya ben artık bırakıyorum.. istemiyorum hiçbirşey.. ocak ayında ailemin yanına gitmek istiyorum.. biraz kafamı dağıtmaya çok ihtiyacım var.. böyle olmayacak.. ocak ayında doktora başlamamın 1. yılı doluyor.. ben koskoca 1 yıldır boşa kürek çekiyorum boşa..! dün akşam düşündüm ailemin yanına gidince doktora da gideceğim.. araştırma hastanesinde tüm tetkiklerimi tekrarlatayım ben en iyisi.. herşeye a'dan z'ye bakılsın.. geçen yılki sonuçlarımı da götüreyim.. eşimle daha konuşmadım bakalım o ne diyecek.. o sürekli hacettepe'de bir tanıdığı bir doktor olduğunu ona gitmemizi söylüyor.. ama adamın muayenesi 400tl idi geçen sene ocak ayında.. ben o kadar para veremem.. eşime de verdirtmem.. banker değiliz sonuçta.. ayy bilmiyorum ne olacak.. her kafadan bi ses çıkıyor etrafımda, birde benden sonra evlenen kuzenimde şimdi hamiş kalmış herkes beni arıyor hadi artık bak seni geçti kuzen diye diye bi hal oldular.. anlamıyorum insanları da artık.. kulaklarımı tıkadım duymuyorum.. duymuyorum diyorum ama sanırım farkında olmadan içime atıyorum.. iki gündür akşamları ağlıyorum hemde ne ağlamak.. sanırım içim dolmuş.. çok zormuş çok.. her ay umutla eşime sarılıyorum dualar ediyorum.. yok olmuyor yok..! umutlarımın tükenmesinden çok korkuyorum.. Allah'ım içimdeki gücü kuvveti öldürmesin.. en çok buna ihtiyacım var.. :KK14::KK14::KK14:

tuncss öncelikle üzüldüm gerçekten ümitlerini yüreğinden eksik etme. derler ya bir şey olmuyorsa bir nedeni vardır . Rabbim tüm bebek isteyenlere verir inşallah.. elinden geleni yapıyorsun sonuçta kendini yıpratmaya değmez devamı senin elinde olna bişey değil çünkü..
dediğin gibi biraz gez kafa dağıt iyi gelir.. çok öptüm canım seniii

niye kimse yok bugün yaaaaaaaa

ben okuldaydım canımm nasılsın ecrin?

Bebeğini görebildiniz mi canım ? sonuçlar nasıl?
:KK1:
kaç haftalıkmış? :emir_bebek: :nazar:
gördük canım kolları bacakları kıpır kıpırdı,çok sevimli koca kafalı birşey:KK1: teni çok ince, saydammış, o yüzden beynini bile gösterdi doktor. hep aklımdasınız hamiş olmayan arkadaşlar sizler de yaşayın inşallah.. ama hala insan korkuyor zor bulunca, tam rahata eremedim.doktor kaygılı durumumun farkında.keyfimi kaçıran birşey de oldu. doktora "pko lu olarak gebelikte diyabet riskim var mıdır, ne yapılabilir" dedim,"sen çok kötümsersin,bunları niye düşünüyorsun, sen bu kötümserlikle 40 yaşında depresyona girersin" falan abuk subuk konuştu. soru da soramayacağız yan.i. öyle bir doktor işte. pek sevimli bir kadın değil ama tecrübeliymiş diye gidiyorum. 2,5 hafta sonra baş burun mesafesi bişeyler varmış onlara bakmak için çağırdı.
sen nasılsın canım

Son düzenleme:
kızlar nasılsınız ne var ne yok görüşmeyelii :)
annem sizin bahsettiğiniz o şeker ilacından almış kilo verdirsin die ama hem yarım yarım başlamamış hemde hergün deilde arada aklıma gelince attım dedi.
agır geldi sanırım o şekilde,tam olarak nasıl içmesi lazım kızlar o dedigi gibi yapsa oluyomu?
bde buara saç derisi yüzü kızarıo çok hassaslastı ilaçtan olablrmi acaba?

canım bnm üzülme dediğin gibi git ailenin yanına kafanı dagıt biraz ama bu kadar karamsarlıga kapılma elbet olcak bebişin ama demekki daha vakti var vaktini zamanını beklio :KK43: senin miniciğin.lütfn karmsarlıg kapılma bolca dua et allaha sıgın canım inş en kısa zamanda hepinizin müjdeli haberlerini alırızz

canım teşekkür ederim.. üzülmüyorum ya artık bünyem bu sonuca alıştı :KK9:sadece şuan adet olmak istiyorum.. gerginliği yetti bana.. gelsin kırmızılar içim rahatlasın..

tunc canım bu kadar karamsar olma yaa donem donem hepimiz böyle oluyoruz tabıkı bazen bağırasım gliyorrr valla umutlu ol aglamak iyidir bende hep içime atarım eşime bişey diyemem hep aglarım sonra nolur olan yine bana olur düşünen ben aglayan ben agrıyı çekende been eşimin hiç bişey umrunda değil keşlke benim eşimde sizlerinki gibi isteklki olsa aşılaam diye ujut ederken noldu ben istemyorum diye kestirio attı en azından siz tedavı görüyorsunuz ben bir halt yiyeemedne kendiliğnden olsun diye bekliyorum 2mizde sounluyken benım delirmem lazım bu duruma ama artık takmamayı öğrnedim galıbaa ben zayıflıycam sende kafanı zayıflamaya tak başka şeylerle meşgul ol.düşündükçe olmuyor 2gündür miğde bulantım ve ekşi su geliyor ağzımaa düşünemktenbmi anlamadım psikolojık galıbaa hayırlı olsun ne dielim hepiiz için sıkma canını ailenin yanına git dinlen biraz kafayı boşalt fazlada takma kafana herşey olcana varır dee dua et canım

canım dur hele yaaw karamsar değilim.. sadece bir süre ara vermek istiyorum.. yoruldum sanırım.. şu yılbaşı bi geçsin hele de.. ayın 1inde halamın okuması olacak, herkes oraya gidecek belki bende giderim ordan da babamlarla adapazarına geçerim.. bakalım eşimle daha paylaşmadım bu durumu o ne diyecek.. sende takma kafana.. eşini hele hiç takma kafana..

Merhaba canım hayırlısı olsun içine atma lütfen seni çok iyi anlıyorum aslında.Allah'ın vardır bir bildiği sakın isyan etme Allah bizede böyle bir imtihan vermiş.Oluruna bırak bakalım neolucak.Kafana taktıkça streste etkiler.Araştırma hastaesine gitmen güzl olur.Bende fakülteye gidiyorum inanki iyi ilgileniyorlar bu zamandada doktor muayeneleri çok fazla.Ve Tuncs kusura bakmada ben senin çevrendeki yangına körükle gidenleri kınıyorum.Ya hadi Tuns sıra sende bebek yokmu gibi söylenen laflar çok saçmama geliyor.Ya sen masusmu yapmıyorsun çocuğu hayret birşey ya.Verende Allah alanda Allah insanlar bunu idrak edemiyormu?Sana böyle soru soranlara kafanı takma hiçbişey yokmuş gibi davran ve en önemliside Allahtan duanı eksik etme şuan bir sınavdasın ve Allahın izniyle aşacaksın bu sorununu inşllh.Önemli olan yılmadan bıkmadan sabretmek.Git ailenin yanına kafanı dağıt.hergün çocuk konusu oldğu içinde insan strese giriyor oluruna bırak bazı şeyleri bu arada hastaneni ihmal etme.Allah yardımcın olsun sakın kendini üzme ümitsizliğe kapılma Allahtan hayırlısı.Unutma her hayırda bir şer her şerde bir hayır vardır...:KK16::KK19:

canım elimde olmadan içime attığımı düşünüyorum.. yani sürekli güleryüzlü pozitif olmaya çalıştıkça bakıyorum ki birşeyler içimde birikiyor.. Allah'ım hayırlısını versin.. elbet bir zaman kararlamıştır bizim için de.. beklemek sabırlı olmak ve dua etmekten başka elimizden birşey gelmiyor.. hastane olayını zaten bırakmam.. tedaviye ara bile versem kontrollere giderim..

moral bozukluğunu anlıyorum canım ama tedavine başka yerde devam etmeni anlayamadım doktorun iyi eşinde sorun yok senin yumurtlaman oluyor e niye o zaman fikir değiştirdin bence senin yaptığın olacak olmayacak endişesi bebeğini getiremedi gibi geliyor bana 2 ay versen kendine zaten bu kadar tedavinin ardından kendiliğinden düzenli yumurtlaman olur kafanı dağıt ve eşinden de uzak olma 2 ay tedavisiz geçir bence.... ağlaman rahatlaman iyi olmuş negatif çıkmış testin ama sen pozitif birisin canım benim tek yapman gereken bir süre benim gibi yap ne düşün ne de tedavi ol tamam mı inanki iyi gelecek demişti diyeceksin canım....sen güçlü bir kızsın başkaları seni yıldırmasın bana da bebek varmı diye soramayanlar kilo almışsın deyip karnıma bakıyorlar içimden boğazlarını sıkmak geliyor canım ben de ses etmiyorum... çoğu arkadaşıma da olmuyor bebeğim diyorum artık bir daha sormasınlar diye.... en iyi cevap bu o zaman utanıyorlar sorularından çünkü.... senin özelin senindir canım kimsenin didiklemesine gerek yok....
sen beni dinle 2-3 ay ara ver sadece benim gibi metformin folic plus ve belki ateş ölçerek devam et gör bak o zaman sonuç değişecek moralin de farklı olacak...

canım ocak ayında eşimi bile istemiyorum yanımda.. yalnız kalmaya çok ihtiyacım var.. çocuk ile alakalı hiçbirşey düşünmek istemiyorum. ben biliyorum eşim yanımda olsa her an bunun konuşması geçecek.. ben yalnız kalmak istiyorum.. doktorumu değiştirmiyorum bu arada.. sadece eşim başka doktora da mı gitsek demeye başladı.. ayrıca da ocak ayında hormon tahlillerimi yaptırmam lazım.. çünki 1 yıl oldu hormonlara baktırmayalı.. araştırma hastanesine gidersem tam takım herşeye bakılır dedim.. sadece bir fikir benimki.. tabii ki adetli olmam lazım ocak ayında onu nasıl denk getiricem bilmiyorum.. çünki akşam sabah adet olurum.. ocak sonuna doğru giderim artık bende ne yapayım.. offff düşünmek istemiyorum.. böyle nötr bir ortama atsınlar beni.. aklımı fikirlerimi herşeyimi orda boşaltayım.. bende artık söylüyorum arkadaş çevreme ama akrabalarıma söylemek istemiyorum.. çünki çok laf söz ediyorlar.. hiç gerek yok bilmesinler.. ateşe son gaz devam zaten.. hadi hakkımızda hayırlısı olsun..

123m test yaptın mı canım yoksa adet mi geldi?

359aa8 Ovulation charts on FertilityFriend.com

ateşime bakın da gülün biraz kızlar....o ne ya dedirttiriyor insana yani doktorum bile bu ateşten birşey anlayamaz....
bu arada bu tablodaki ölçümler sabahkiler gece de bazen ölçüyorum 36.3 falan oluyor düşük yani...

ateşin bomba yaaa :KK9: acaba enfeksiyon filan mı var bicim? neden bu kadar yüksek ki?

tuncss öncelikle üzüldüm gerçekten ümitlerini yüreğinden eksik etme. derler ya bir şey olmuyorsa bir nedeni vardır . Rabbim tüm bebek isteyenlere verir inşallah.. elinden geleni yapıyorsun sonuçta kendini yıpratmaya değmez devamı senin elinde olna bişey değil çünkü..
dediğin gibi biraz gez kafa dağıt iyi gelir.. çok öptüm canım seniii

teşekkür ederim canım.. bende seni öpüyorum.. artık düşünmeden zaman geçirmek istiyorum.. bakalım bunu nasıl başaracağım..

kızlar nasılsınız ne var ne yok görüşmeyelii :)
annem sizin bahsettiğiniz o şeker ilacından almış kilo verdirsin die ama hem yarım yarım başlamamış hemde hergün deilde arada aklıma gelince attım dedi.
agır geldi sanırım o şekilde,tam olarak nasıl içmesi lazım kızlar o dedigi gibi yapsa oluyomu?
bde buara saç derisi yüzü kızarıo çok hassaslastı ilaçtan olablrmi acaba?

canım metformin ve diğer hormon ilaçalrı düzenli kullnaılması gerekir yoksa vücudun dengesi iyice bozulurr.. bazılarında tam başlasa da yan etki olmaz ama yüz kızarıklığı sararma falan yan etkisidir gçiyor zamanla . bol su tüketmesi gerekiyor.

tam içmesi lazım diyorsun ya canım alışma evresinde yani 10 gün falan yarım yarım almayı tavsiye ederim. bende ilk bütün başlamıştım. öldüm öldüm dirildim kısaca bunu diyebilirimm

gördük canım kolları bacakları kıpır kıpırdı,çok sevimli koca kafalı birşey:KK1: teni çok ince, saydammış, o yüzden beynini bile gösterdi doktor. hep aklımdasınız hamiş olmayan arkadaşlar sizler de yaşayın inşallah.. ama hala insan korkuyor zor bulunca, tam rahata eremedim.doktor kaygılı durumumun farkında.keyfimi kaçıran birşey de oldu. doktora "pko lu olarak gebelikte diyabet riskim var mıdır, ne yapılabilir" dedim,"sen çok kötümsersin,bunları niye düşünüyorsun, sen bu kötümserlikle 40 yaşında depresyona girersin" falan abuk subuk konuştu. soru da soramayacağız yan.i. öyle bir doktor işte. pek sevimli bir kadın değil ama tecrübeliymiş diye gidiyorum. 2,5 hafta sonra baş burun mesafesi bişeyler varmış onlara bakmak için çağırdı.
sen nasılsın canım

maşallah minnoşuna.. doktora da bakma sen.. boşver ne derse desin..

Allah yardımcın olur inşallah canım benim...

amin canımcım :)

tunc canım bu kadar karamsar olma yaa donem donem hepimiz böyle oluyoruz tabıkı bazen bağırasım gliyorrr valla umutlu ol aglamak iyidir bende hep içime atarım eşime bişey diyemem hep aglarım sonra nolur olan yine bana olur düşünen ben aglayan ben agrıyı çekende been eşimin hiç bişey umrunda değil keşlke benim eşimde sizlerinki gibi isteklki olsa aşılaam diye ujut ederken noldu ben istemyorum diye kestirio attı en azından siz tedavı görüyorsunuz ben bir halt yiyeemedne kendiliğnden olsun diye bekliyorum 2mizde sounluyken benım delirmem lazım bu duruma ama artık takmamayı öğrnedim galıbaa ben zayıflıycam sende kafanı zayıflamaya tak başka şeylerle meşgul ol.düşündükçe olmuyor 2gündür miğde bulantım ve ekşi su geliyor ağzımaa düşünemktenbmi anlamadım psikolojık galıbaa hayırlı olsun ne dielim hepiiz için sıkma canını ailenin yanına git dinlen biraz kafayı boşalt fazlada takma kafana herşey olcana varır dee dua et canım

canım sende biraz iyi yanından bak eğer çok isteseydi eşin ve senin çocuğun olmasaydı insan daha çok üzülüyor eksik hissediyorsun kendini çok kötü bir duygu

canım ben bu ay senden umutluyum ateşe göre davranma... ben mesela canım regl bittiğinden beri ateşim 37.5 larda hep yüksek yani ateşe göre yumurtlamışım dersin ama yok yumurtlama olsa adet olurdum bu gün.... canım demem o ki ateşe göre canını sıkma bebeğin içindeyse kendini yakında belli edecek inşallah böyledir baban nasıl durumu nasıl?

bir ben kendimden umutlu değilim sanırım :)) yok be canım regli olucağımı biliyorum iki gündür akıntı bile yok belim çok ağrıyor göğüslerim yürürken bile hissediyorum :) ateşim bir çıkıyor bir iniyor bende anlamadım gitti ama senin ateşin çok ilgniç ya nasıl birşey öyle inşallah yumurta yoktur diye çalışmaları aksatmıyorsundur biliyorsunki doktorun bile yumurtan yok dediği bir kadının hamile olduğunu bile okudum burdan ben :KK34:
babacım nasıl olsun cnm psikoloğa gidiyor yarın doktoruyla konuşmaya gidiyor annem kemoterapi için gün alıncak bende onu bekliyorum istanbula gidicem o gün yanında olmak istiyorum babamın

bence de canım bir doktora daha göstermende fayda var sonuçlarını ultrasona da girersin... gebelik testi hiç yaptın mı bu aralar? 28. gün yaptığını sayma erken yapmıştın... şimdilerde yaptın mı?
gösterecem canım başka doktor bakalım ne diyecek

bende günde 2 kere 850 mg metformin alıyorum canım. metformine başladığım ilk iki ayda 6 kilo vermiştim bu ay 3 aydan gidiyorum bu ay 1 kilo verebildim. 53 kiloyum şimdi canım . kiloları dkh ile almıştım :2: 2 aydır bende normal adet göremedim bende duphaston ile adet olmuştum. doktorum metforminin faydasını 3. aydan sonra görmeye başlarsın demişti. bu ay 3 ayım ama normal adet olmayı beklemeyeceğim prosteron alacağım yine önceki ay normal değildi kist olmuştur yine onlar temizlensin. 4 . ay normal adetimi bekleyeceğim inşallah normal düzende normal olarak adet görürüz canım benm. bu arada adetim düzene girmedi hala ama metforminin çok faydasını gördüm sırtımda falan çok svilce olurdu onlar gitti canım
ya benimde sivilcelerim yok oldu sanki,sırtım dolu idi kayboldular resmenn.yüzüm bile tertemiz bir ik tane kaldı.ayy şu metformin ne güzel şey öyle.

canım benimde geçen ay yüksekken geldi kanamam ama söyle bir durum var bu kadar düşüp sonra çıkmadı birden sanırım seninde öyle olmuştur şunuda öğrendim yerleşme olduğu zaman düşermiş ateş sonra yükselirmiş insan acaba demeden geçemiyor

canım 123m arkadaşımıza da söyledim çok garipti bu ay baksana sürekli düştü dedim regli olucam ve birden ateşim yükseldi yerleşme olunca ateş düşermiş bir kaç gün sonra yükselirmiş birden bu kadar yükselmesi garibime gitti yine belki fos çıkacak bilemem ama ben yinede biraz olsun umutluyum

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com
canım benim birden düşüp yükselme olmadı.hadi hayırlısı canımm

geldim geldim.. anneciğim gitti bugün.. biraz üzgünüm.. alışmıştım onun burda olmasına.. neyse artık bakalım..
test yapmadım.. yapmama gerek yok.. yarın ya da salı adetim kesin gelecek.. durumum vahim.. göğüslerimdeki ağrının tarifi yok, ve içi de pütür pütür oldu.. eskiden yani bu tedavilere başlamadan önce de hep adet öncesi böyle olurdu.. şimdi yine bunu yaşıyorum.. ve gerginliğim tavan yapmış durumda.. eşim bile direk sen adet olacaksın akşam sabah dedi :KK9: ha bi de tatlı isteği denen illet var.. metformine rağmen bu ay kendimi durduramıyorum..
salıya kadar adet olmazsam çarşamba sabahı test yaparım yeniden ve doktora giderim.. kasık ağrım hala devam ediyor.. orda sürekli birşey rahatsız ediyor beni.. sonum hayır olsun inşallah.. eğer bebek yine yoksa ocak ayında adapazarına gideceğim.. kafamı dağıtmaya çok ihtiyacım var.. dün akşam ağlama krizine girdim.. yine bebek yok hissediyorum.. test kurbanı oldum bi an heveslendim.. Allah'ım hayırlısını versin..

geçmişi hızlıca okudum.. ama çok detaylı inceleyemedim.. gözümden kaçanlar kusuruma bakmasınlar..

123m; canım bence bi test yapsan diyorum.. eğer kanaman hala yoğunlaşmadı ise..

gyaman; ateşin süper gözüküyor.. inşallah bu düşüş ve yükseliş yerleşmenin belirtisidir..
yok canım kanama hala yoğunlaşmadı ama ben geçen ay bugün hafif regly olmuştum 28 de tam regly olmuştum.28 inde gelir mutlaka.sorma tatlım ocak ayı bendede tam 1 yıl olacak.sen benden daha şanslısın canım rahim filmin temiz çıkmış,daha bende ne sorun var onu bile bilmiyorlar.bence de ara ver.hatta sen yapmamıştın canım soğan kürü yapsana tatlımmmm.bende soğan yada brokoli yapacammm.

123m test yaptın mı canım yoksa adet mi geldi?

359aa8 Ovulation charts on FertilityFriend.com

ateşime bakın da gülün biraz kızlar....o ne ya dedirttiriyor insana yani doktorum bile bu ateşten birşey anlayamaz....
bu arada bu tablodaki ölçümler sabahkiler gece de bazen ölçüyorum 36.3 falan oluyor düşük yani...

bilmiyorumki canım tuncs gibi sol kasığım ağrıyor hepp.az kanama var ama geliyor yaniii.sinirliyim ve metformine rağmen canım tatlı istiyorr tek ilginç olan şeyyy hiç sivilce çıkmadı metformin sağolsunnn.canım çok değişik ateş tablon var yaaaa

Son düzenleme:
canım ben bu ay çektirdim rahim filmini ama hiç sorma sen aklını karıştırma benim rahim sağa dönük ya solu göremediler sol tüpü o yüzden film kötü geçti.hiçbir sorunu olmayanda bir ağrı olmuyor zatennn.sağ tüpüm açık diye umutluydum kısmet değilmiş artıkkk

canım geçmiş olsun..ben artık korkmuyorum öyle şeylerden..vajinusmusu atlattıktan sonra..ama boşa da çektirmek istemiyorum ne bileyim..keşke sorunun ne olduğunu hemen öğrenebilsek:KK5:

canım ben sana daha evvel de yazacaktım eşin çok doğru söylüyor bu ilaçlar çok ciddi ilaçlar kaş yapim derken göz çıkarırsın, ben bir ilaçzedeyeim ki doktorum yanlış ilaç vermiş şuan ömür boyu iyeleşemeyen kalıcı bir rahatsızlığım var ve ölene kadar ilaç kullanmam gerekli herkesin bünyesi farklı, burda zaten ilaç tavsiye ediliyor ama sen bunu doktorunla konuş... en basitinden bu ilacı vermek için ALT yani karaciğer değerlerine bakılması lazım ağır bir ilaç bence bir endokrin uzmanına görün o seni yönlendirsin belki insülin direncin yoktur test yaptılarmı yoksa neden kullanacaksın ki...
yine de sen bilirsin

ya ben daha önce çok çok önce bu haptan kullanmıştım ama şimdi bilmiyorum dr bana zayıflaman gerekio dedi ama böle bi ilaç varmedi oyüzden bende olur die düşündüm ama neyse dr görüşüp söylücem bakalım sanadfa çok çok geçmişler olsun allah şifa versin

sen nasılsın canım
ohh ya şükür canım maşallah bu arada doktorunun genişliğine de hastayım yani o ne öyle senin her ihtimali düşünmen normal elbette... ama belki de çok rahat olması sana huzur veriyordur böyle de düşünmek gerekli... maşallah küçüğüne...
canım ben iyiyim... bu gün doktor randövum var gece nete gelirim yazarım sonuçlarımı....aklım karışık biraz haliyle endişeliyim hamile kalabilecek miyim diye ama inşallah olacak umutsuz değilim... :KK9: kaç haftalık olmuşsun canım? :emir_bebek: bu arada öyle kolları bacakları görünüyorsa gelişimi iyi gidiyor demektir maşallah miniğine...

canım ocak ayında eşimi bile istemiyorum yanımda.. yalnız kalmaya çok ihtiyacım var.. çocuk ile alakalı hiçbirşey düşünmek istemiyorum. ben biliyorum eşim yanımda olsa her an bunun konuşması geçecek.. ben yalnız kalmak istiyorum.. doktorumu değiştirmiyorum bu arada.. sadece eşim başka doktora da mı gitsek demeye başladı.. ayrıca da ocak ayında hormon tahlillerimi yaptırmam lazım.. çünki 1 yıl oldu hormonlara baktırmayalı.. araştırma hastanesine gidersem tam takım herşeye bakılır dedim.. sadece bir fikir benimki.. tabii ki adetli olmam lazım ocak ayında onu nasıl denk getiricem bilmiyorum.. çünki akşam sabah adet olurum.. ocak sonuna doğru giderim artık bende ne yapayım.. offff düşünmek istemiyorum.. böyle nötr bir ortama atsınlar beni.. aklımı fikirlerimi herşeyimi orda boşaltayım.. bende artık söylüyorum arkadaş çevreme ama akrabalarıma söylemek istemiyorum.. çünki çok laf söz ediyorlar.. hiç gerek yok bilmesinler.. ateşe son gaz devam zaten.. hadi hakkımızda hayırlısı olsun..
ateşin bomba yaaa :KK9: acaba enfeksiyon filan mı var bicim? neden bu kadar yüksek ki?
anladım haklısın demek yalnız kalmak istiyorsun haklısın eşin benimki gibi yapsa bu konuda sana üstelemese daha farklı olacaktı her şey ama o da çocuk istediğinden daha da bunalıyorsun çok haklısın canım... bence de git o zaman canım kafanı dinle... ama başka doktor falan bunları düşünme Allah verecek ve olacak miniğin bunun doktorla ilgisi yok zamanlama ile ilgili, eşinin bu konudaki sözlerine bir süre kulak asma diyorum ben...
hormonlarına baktır elbette ama bence hepsi iyi çıkacak canım kaç aydır aynı tedaviler düzeltti bence hepsini... diyorum ya senin kafa dinginliğine ihtiyacın var bunu uzaklaşma ile yapabileceksen arkandayım canım benim... :KK9: :KK54: herşey güzel olacak diye düşün ve yeni yıla eşinle gireceksin de mi?
Ateşime gelince ben de anlayamadım gitti bu sabah daha normaldi şükür 37.0 ye inmiş... yakında anlaşılır ne olduğu zaten daha 16. günüm aceleye gerek yok yumurtlama bile olmamıştır daha...

bir ben kendimden umutlu değilim sanırım :)) yok be canım regli olucağımı biliyorum iki gündür akıntı bile yok belim çok ağrıyor göğüslerim yürürken bile hissediyorum :) ateşim bir çıkıyor bir iniyor bende anlamadım gitti ama senin ateşin çok ilgniç ya nasıl birşey öyle inşallah yumurta yoktur diye çalışmaları aksatmıyorsundur biliyorsunki doktorun bile yumurtan yok dediği bir kadının hamile olduğunu bile okudum burdan ben :KK34:
babacım nasıl olsun cnm psikoloğa gidiyor yarın doktoruyla konuşmaya gidiyor annem kemoterapi için gün alıncak bende onu bekliyorum istanbula gidicem o gün yanında olmak istiyorum babamın
kendinden bu ay için umutlu olmaman iyi aslında çünkü hiç umut edilmeyen zamanda pat geliyor bu minikler....
belirtilere takılma gerçekten....inan hiç belirtisiz ağrısız sızısız hamile kalan çok kişi var... hatta üstüne adet gören öyle çok kadın varki... yani canım Allah verdiğinde bebeğinin nasıl geldiğini anlamayacaksın bile bu sebepten aklını yorma belirtilerle.... biliyorum ki tez zamanda gelecek miniklerimiz.... ay sanki hepimiz birbirimizi bekler gibiyiz... oysaki birimizden gelseydi şu bebek haberi de çok sevinseydik :KK9:
inşallah babanın morali de iyi olacak canım sizler yanında olacaksınız yeni yıl güzel umutlarla,başarılı bir tedaviyle sağlığına kavuşsun inşallah :))
çalışmalara devam ediyorum... tabi ateşe göre hareket etmem ben... ilişki günlerini de ona göre çok ayarlamıyorum psikolojim etkilenmesin diye akışına bırakıyorum....
:KK9:

gösterecem canım başka doktor bakalım ne diyecek
bilmiyorumki canım tuncs gibi sol kasığım ağrıyor hepp.az kanama var ama geliyor yaniii.sinirliyim ve metformine rağmen canım tatlı istiyorr tek ilginç olan şeyyy hiç sivilce çıkmadı metformin sağolsunnn.canım çok değişik ateş tablon var yaaaa

canım en kısa zamanda git doktora bence her şeyi en başından anlat o da laporoskopi derse o zaman yaptırırsın hiç soru işaretin de kalmaz canım....

Son düzenleme:
yok canım kanama hala yoğunlaşmadı ama ben geçen ay bugün hafif regly olmuştum 28 de tam regly olmuştum.28 inde gelir mutlaka.sorma tatlım ocak ayı bendede tam 1 yıl olacak.sen benden daha şanslısın canım rahim filmin temiz çıkmış,daha bende ne sorun var onu bile bilmiyorlar.bence de ara ver.hatta sen yapmamıştın canım soğan kürü yapsana tatlımmmm.bende soğan yada brokoli yapacammm.

şans yönünden hiçbirimiz birbirimizden farklı değiliz canımcım.. sakın kötü düşünme benim rahmim şöyle böyle diye.. olumsuzluğa yer yok bizde.. bak benim ilk kez adetim gecikti tedavi sürecinde.. normal şartlarda hep yumurtlamadan sonraki 16. günümde gelmişti kırmızılarım. ama bugün 17. günüm ne gelen var ne giden.. deli gibi bir akıntı mevcut her an koşuyorum wc. ama yok hiçbirşey yok.. sanırım bu gergin bekleyiş iyice gecikmesine sebep oluyor.. bir an önce gelse de doktora gitsem kist mist ne var ki diye bi baksa.. ara veriyorum ya ilaçsız bir süreç beni bekleyecek sadece adete yakın duphaston ya da progestanla adet getireceğim ve adet gelmeden de adapazarına gideceğim.. hayırlısı artık.. soğanı çok düşünüyorum ama mideme hiç güvenemiyorum. midemde ileri derecede reflü var.. hatta doktoruma göre gastrit ülser bile olabilir endoskopi yapalım diyor ama ben kaçıyorum :KK9: sindirim sistemim alt üst durumda benim. bağırsaklarda aynı durumda, kolit diyor kolonoskopi de yapalım muhakkak diyor ama ben kaçıyorum.. birde benim dedem hemoroid ameliyatı sonrası kendini toparlayamamış ve rahmetli olmuş. anneciğim daha 11 yaşındaymış o zamanlar.. küçücük yaşta babasız kalmışlar. bunu da duyunca iyice korkuyorum.. hemoroid ailede yok yok denecek kadar herkeste var.. baba tarafımda aynı durumda :KK9: ahhh ahh bi pkom yok yani.. bi de bunlarla uğraşıyorum. ama bebek düşünmeye başladığımdan beri midemi çok ihmal ettim. hiç kontrole de gitmedim. sadece rennie şurup ya da hapını kullanıyorum sürekli.. o gebelikte de kullanılabiliyor diye.. onun haricinde hiçbir ilacımı almıyorum. ehh bu durumda soğan yediğimde bile alt üst olan midem sanırım suyunu içsem beni ne hallere sokar diye düşünmekten kendimi alamıyorum.. ayy çok uzun yazdım kusura bakma valla.. öpüyorum :KK54:

anladım haklısın demek yalnız kalmak istiyorsun haklısın eşin benimki gibi yapsa bu konuda sana üstelemese daha farklı olacaktı her şey ama o da çocuk istediğinden daha da bunalıyorsun çok haklısın canım... bence de git o zaman canım kafanı dinle... ama başka doktor falan bunları düşünme Allah verecek ve olacak miniğin bunun doktorla ilgisi yok zamanlama ile ilgili, eşinin bu konudaki sözlerine bir süre kulak asma diyorum ben...
hormonlarına baktır elbette ama bence hepsi iyi çıkacak canım kaç aydır aynı tedaviler düzeltti bence hepsini... diyorum ya senin kafa dinginliğine ihtiyacın var bunu uzaklaşma ile yapabileceksen arkandayım canım benim... :KK9: :KK54: herşey güzel olacak diye düşün ve yeni yıla eşinle gireceksin de mi?
Ateşime gelince ben de anlayamadım gitti bu sabah daha normaldi şükür 37.0 ye inmiş... yakında anlaşılır ne olduğu zaten daha 16. günüm aceleye gerek yok yumurtlama bile olmamıştır daha...

evet işte bak yalnızlık.. buna çok ihtiyacım var.. böyle sessiz sakin bir ormanda yürüyüş yapmak, deli gibi fotoğraf çekmek istiyorum eski günlerimdeki gibi.. Ankaraya geldim geleli fotoğraftan uzak kaldım.. hoş herşeyden uzak kaldım o ayrı.. alışkanlıklarımı özledim sanırım birazda bunun bunalımı var üstümde.. neyse işte.. sonuç itibari ile eşimle konuştum. bugün yarın kırmızılar gelir, doktora gideceğim.. baksın kist mist bişi var mı diye.. sonrasında diyeceğim ara vermek istiyorum. ocak ayında ilaçsız geçirmek istiyorum. tabi ilaçsız adet olmayacağım için 20. günümden itibaren duphaston ya da progestan alırım dedim ve adetin gelmesine yakın da ailemin yanına giderim.. orda araştırma hastanesinde tüm tetkiklerimi yaptırırım.. hemide ekonomik olarak ucuza getirmiş olurum :KK9::KK9: şimdi burda en kötü hormonlara 200 gidecek çünki hepsini isteteceğim bu sefer ben.. ne gerek o kadar masrafa.. bebek olmazsa sonuçta aşılama için paraya ihtiyacımız olacak.. yani eşim başka doktor deyip dursa da ben doktorumu kolay kolay değiştirmem.. çok seviyorum ben doktorumu.. sadece ekonomiye katkı maksatlı araştırma hastanesine gideceğim.. eşime gelince her an bebek bebek ağzından hiç düşmüyor.. bazen çok bunaltıyor beni ama ses edemiyorum. sabah akşam karnımı sever burda mıymış minnoş diye :KK9: ee bu da ister istemez eksiklik hissettiriyor insanda.. hayırlısı olsun bakalım.. inşallah hormon değerlerim iyi çıkar. ama bende çok ciddi tüylenme olmaya başladı son 2 aydır.. yüzümde hiç kıl tüy yoktu feci belirginleşti ve çenemde bir iki tane vardı şimdilerde 7-8 oldu.. ilaçlara bağlıyorum ben bunu ama işte doktora gidince bunu da söyleyeceğim bakalım ne diyecek.. ben böyle kafamda kurup kurup doktora gidiyorum ama doktorcuğum beni her seferinde kandırıyor, tatlı dili ile tüm fikirlerimi alt üst ediyor.. bakalım bu ay ne yaşayacağım. ben biliyorum böyle anlatıp duruyorum ama aşılamaya tamam diyeceğim.. ocakta bi bakmışsınız ben aşılama masasında yatıyorum :KK9:
yeni yılda bir arkadaşta toplanıyoruz. 1 yaşında bebeği var ben dışarı çıkamam çocuğumu bırakcak kimsem yok dedi. düzenimiz de bozulmasın herkes bize gelsin dedi. şimdi 2 aile gidiyoruz.. 3. de belki gelecek. yani toplamda 4 aile olacağız.. hepsinin kuzusu var.. bizimde inşallah yeni yılda bebeğimiz gelir.. sen bugün kadın doğuma gidiyorsun anladığım kadarı ile.. hadi inşallah güzel haberlerle gel.. şöyle 15-16mmlik yumoşların olsun :KK9::KK9: öpüyorum canımcım :KK16::KK16:

**ben bugün kuzenimle hastanede olacağım, akşamüstünden önce gelemem.. herkesler kendine iyi baksın..
mutlu haberler getirsin artık biri.. bu arada ateşimi de paylaşayım tam olsun.. sabah sabah pek bi çenem düştü :KK35:

359ae6 Ovulation charts on FertilityFriend.com

merba kızlar tuncs allahım hayırlısını versin bende gulukofen kullanmakistiyorum zayıflamak için ama eşim buna dr vermeden olmaz die kullandırmıyo dr görüşmem gerekecek bu gfidişle

Canım doktora sormadan ilacı kullanma herkezin bünyesi aynı değil.Ama genelde bu ilacı veriyorlar pkolular için.Belki sen hatırlatıp doktoruna söylersen verir.Allah şifa versin

canım ben bu ay senden umutluyum ateşe göre davranma... ben mesela canım regl bittiğinden beri ateşim 37.5 larda hep yüksek yani ateşe göre yumurtlamışım dersin ama yok yumurtlama olsa adet olurdum bu gün.... canım demem o ki ateşe göre canını sıkma bebeğin içindeyse kendini yakında belli edecek inşallah böyledir baban nasıl durumu nasıl?

moral bozukluğunu anlıyorum canım ama tedavine başka yerde devam etmeni anlayamadım doktorun iyi eşinde sorun yok senin yumurtlaman oluyor e niye o zaman fikir değiştirdin bence senin yaptığın olacak olmayacak endişesi bebeğini getiremedi gibi geliyor bana 2 ay versen kendine zaten bu kadar tedavinin ardından kendiliğinden düzenli yumurtlaman olur kafanı dağıt ve eşinden de uzak olma 2 ay tedavisiz geçir bence.... ağlaman rahatlaman iyi olmuş negatif çıkmış testin ama sen pozitif birisin canım benim tek yapman gereken bir süre benim gibi yap ne düşün ne de tedavi ol tamam mı inanki iyi gelecek demişti diyeceksin canım....sen güçlü bir kızsın başkaları seni yıldırmasın bana da bebek varmı diye soramayanlar kilo almışsın deyip karnıma bakıyorlar içimden boğazlarını sıkmak geliyor canım ben de ses etmiyorum... çoğu arkadaşıma da olmuyor bebeğim diyorum artık bir daha sormasınlar diye.... en iyi cevap bu o zaman utanıyorlar sorularından çünkü.... senin özelin senindir canım kimsenin didiklemesine gerek yok....
sen beni dinle 2-3 ay ara ver sadece benim gibi metformin folic plus ve belki ateş ölçerek devam et gör bak o zaman sonuç değişecek moralin de farklı olacak....

canım evet iyiyim moralim de iyi şükür ama grip oldum bu gece de bebekli bir eve gideceğiz bebeğe de yaklaşamam hasta hasta uzaktan bakarım artık...

canım inşallah bebek müjdesi olsun bu ama 4. günü de adet gelebilir... yani bekle biraz daha...
ben çıkıyorum kızlar işler beni bekler...

İyi olmana sevindim canım geçmiş olsun gripte zor inşllh çabuk atlatırsın.Evet bebekler hassas oluyor:emir_bebek.Olsun uzaktanda sevmesi güzel canım Allah bizlerede nasip eder inşallah:KK16:

X