Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

saadet canım yukarıda yazdım..adetliykenmi demişsin..adetin bitimine hemen çekiliyor diye biliyorum ben..çünkü her ihtimale karşı bebiş olabilir düşüncesi ile adetin biter bitmez çekiliyor..devlette de çekiliyor evet..sen hangi şehirdesin bilmiyorum ama ben elazığdayım 200 tl anestezili özel hastanede..400 çokmuş gerçekten..

saadet canım yukarıda yazdım..adetliykenmi demişsin..adetin bitimine hemen çekiliyor diye biliyorum ben..çünkü her ihtimale karşı bebiş olabilir düşüncesi ile adetin biter bitmez çekiliyor..devlette de çekiliyor evet..sen hangi şehirdesin bilmiyorum ama ben elazığdayım 200 tl anestezili özel hastanede..400 çokmuş gerçekten..

canım ben geç görüyorum cevaplarınızı kusura bakma çokkk saol ben malatyadayım 400 tl deyince çok geldi birde ilk defa çekilecem acısız olsun istiyorum hamile kalma olasıllığım yok doğum kontrol hapı kullanıyorum adetimde bitmek üzere aslında doktorum söylemedi ama ben klomene başlamadan önce buradan okudum bazı arkadaşlarımız mutlaka çektiirin demişler o yüzden istiyorum

canım ben geç görüyorum cevaplarınızı kusura bakma çokkk saol ben malatyadayım 400 tl deyince çok geldi birde ilk defa çekilecem acısız olsun istiyorum hamile kalma olasıllığım yok doğum kontrol hapı kullanıyorum adetimde bitmek üzere aslında doktorum söylemedi ama ben klomene başlamadan önce buradan okudum bazı arkadaşlarımız mutlaka çektiirin demişler o yüzden istiyorum

bence çektir canım..en azından içindeki şüphe gider...ben öyle yapıcam çünkü..ama ben şimdi glifor diye bi ilaç içiyorum..3 y kullandıktan sonra eğer gelmezse bebişim rahim filmini çektiricem..bende senin gibi acısız olsun istiyorum..ben her ay sancılı adet görüyorum zaten..çektirirsem kesinlikle anestezili çektiririm paraya kıyıp..:KK52:

bence çektir canım..en azından içindeki şüphe gider...ben öyle yapıcam çünkü..ama ben şimdi glifor diye bi ilaç içiyorum..3 y kullandıktan sonra eğer gelmezse bebişim rahim filmini çektiricem..bende senin gibi acısız olsun istiyorum..ben her ay sancılı adet görüyorum zaten..çektirirsem kesinlikle anestezili çektiririm paraya kıyıp..:KK52:

hakkında hayırlısı arkadaşım inşallah gerek kalmaz hamiş kalırsın Allah yardımcımız olsun

yok canmya hiçbir belirti yok test yapmaya gerek yok.her ay hamile olmadığıma değilde adetimin gecikmesine daha çok üzülüyorum.sennde 1haftan kalmış inşallah bebişin gelir yeni yılla sana.20lik ağrısı zor canm aldırda kurtul.
sanmıyorum canım bende bu ay kalamadım :KK43: ateşim çok düştü adet olcam :KK43: evet ya bi an önce aldırıp kurtılcam ama glifor kullanıyorum şimdi onu dr bi operasyon öncesi kes falan dedi düzenli içiyorum aksatmamak için şimdilik dişime bakım yapıyorum iyileşsin idare edebilsem iyi olcak
hoşgeldin tatlımmm.umarım adet olmazsın.benim gerginliğin sebebi sonunda belli oldu ve maalesef adet oldum.inşallah sen olmazsınnn.yalnız bu ay ben bir umutlandımki sorma canımmm çünkü hayatımda ilk defa göğüs ağrısı yaşadım ve damar belirmişti.ayy gene boşa çıktı maalseff.

ayy arkadaşım benimde sonum senle aynı olacak.. adet olacakmışım gibi geliyor.. adet olsamda olmasamda pztesi doktorla irtibata geçeceğim benim sağ kasık ağrım hala devam etmekte.. belirtilere asla aldanmamak lazım canım ben bunu aylardır yaşıyorum.. ama anladım ki testlere de asla güvenilmiyor..
yeni ayın hayırlı olsun, inşallah bebek en kısa zamanda gelir.. bu arada kanaman adet kanaması eminsin değil mi? bak hamiş de olabilirsin.. benim kuzen ilk 3 ayında düzenli adet olmuş, annemde kardeşime hamileyken olmuş..

bu arada bu da ateş tablom.. düşüşe başladı.. yarın düşer, sonraki gün de bir iki tık düşerse tamamdır kırmızılar gelir..

359ae6 Ovulation charts on FertilityFriend.com
al ben den de okadar :KK43: gitti bu ay da ateşim 36.00 lara düştü adet olcam yani offff :KK43:
bari bu ay bitanemiz çıksaydı da sevinseydik inşh tuncsss sen hamilesindir

bu arada bu da ateş tablom.. düşüşe başladı.. yarın düşer, sonraki gün de bir iki tık düşerse tamamdır kırmızılar gelir..

359ae6 Ovulation charts on FertilityFriend.com

valla tatlım benim ateş tabloma bak hele dün gece nasıl ağrım vardı sabah bişi yok dedim regli olucam sabah bir baktım ateşim yükselmiş şok geçirdim ve ağrımda gitti aşırı bel ağırısı ve göğüslerim yürürken bile biraz acıyor bakalım hayırlısı senin yerinde olsam çoktan bir daha test yapmıştım maşallah çok sabırlısın :)

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

evet canım kesinlikle öyle yapıcam..yoksa boşuna klomen kullanmış olucam ve hakkım gidecek..korksamda çektiricem napalım:KK43:sen çektirdinmi canım rahim filmi:KK34:
canım adet olsanda bozma moralini lütfen..bazen yeri geliyo adet olabiliyim diye dua ediyoruz..Allah hayırlı zamanda verir bebişlerimizi inşallh

canım ben bu ay çektirdim rahim filmini ama hiç sorma sen aklını karıştırma benim rahim sağa dönük ya solu göremediler sol tüpü o yüzden film kötü geçti.hiçbir sorunu olmayanda bir ağrı olmuyor zatennn.sağ tüpüm açık diye umutluydum kısmet değilmiş artıkkk

canım ben bu ay çektirdim rahim filmini ama hiç sorma sen aklını karıştırma benim rahim sağa dönük ya solu göremediler sol tüpü o yüzden film kötü geçti.hiçbir sorunu olmayanda bir ağrı olmuyor zatennn.sağ tüpüm açık diye umutluydum kısmet değilmiş artıkkk

geçmiş olsun canım nerde yaptırdın ağrı varmıydı

ayy arkadaşım benimde sonum senle aynı olacak.. adet olacakmışım gibi geliyor.. adet olsamda olmasamda pztesi doktorla irtibata geçeceğim benim sağ kasık ağrım hala devam etmekte.. belirtilere asla aldanmamak lazım canım ben bunu aylardır yaşıyorum.. ama anladım ki testlere de asla güvenilmiyor..
yeni ayın hayırlı olsun, inşallah bebek en kısa zamanda gelir.. bu arada kanaman adet kanaması eminsin değil mi? bak hamiş de olabilirsin.. benim kuzen ilk 3 ayında düzenli adet olmuş, annemde kardeşime hamileyken olmuş..

tatlım vallahi ne yalan söyleyim adet kanaması değil hala 2 gündür tırnağımız var ya onun kadar küçük leke idi.bugünn pedde azıcık var ağrım yokk normalde ben sancı yaşarımm ateşim yüksek 36.7.bekliyorum sanırım pazartesi yada salı tam gelirr umutlanmak istemiyorum.salı tam gelmezse çarşamba doktora gidecem önce kan testi yaptıracam.bakalım kaldı 2 gün ak koyun kara koyun belli olur.tuncsss ümitlenmeyecem canımm bekleyecem salı akşamına kadar.eğer adetse zaten bugün yarın sökülür mutlaka.

tatlım vallahi ne yalan söyleyim adet kanaması değil hala 2 gündür tırnağımız var ya onun kadar küçük leke idi.bugünn pedde azıcık var ağrım yokk normalde ben sancı yaşarımm ateşim yüksek 36.7.bekliyorum sanırım pazartesi yada salı tam gelirr umutlanmak istemiyorum.salı tam gelmezse çarşamba doktora gidecem önce kan testi yaptıracam.bakalım kaldı 2 gün ak koyun kara koyun belli olur.tuncsss ümitlenmeyecem canımm bekleyecem salı akşamına kadar.eğer adetse zaten bugün yarın sökülür mutlaka.

canım aynı sorunu bende yaşıyorum normalde 28 gelcek ama 2 gündür kan arası kahve rengi lekelenmeler geliyor hayırlısı bakalım ama genelde böyle durumlara horman bozukluğundan diyorlar

arkadaşlar devlette çekiliyor mu birde adetliyken mi çekiliyor yardımmmmm
yok canım adetin kesildikten 2-3 gün sonra.yani her ay 7 gün adet oluyorsan 8-9-10 gibi çekiliyor.

valla tatlım benim ateş tabloma bak hele dün gece nasıl ağrım vardı sabah bişi yok dedim regli olucam sabah bir baktım ateşim yükselmiş şok geçirdim ve ağrımda gitti aşırı bel ağırısı ve göğüslerim yürürken bile biraz acıyor bakalım hayırlısı senin yerinde olsam çoktan bir daha test yapmıştım maşallah çok sabırlısın :)

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com
benimde yüksekken geldi kanamam

geçmiş olsun canım nerde yaptırdın ağrı varmıydı
canım benimki feci kötü geçti.rahim sağa yatık sol tüp görünmedi yanii belkide kapalı ondan doktor kesin bişey diyemedi laparoskopi dedi ancak.bende hemen çektirmek istemiyorum.özelde yaptırdım hani şimdi diyorumki anestezili yaptırsaydım daha mı iyi olurdu.belki ozaman doktor iyice bakardı.kısmet canım ne bileyim.gerçi çıkan sonucu başka bi doktorada gösterecem sonra eğer oda laparoskopi şart derse yaptıracam

canım aynı sorunu bende yaşıyorum normalde 28 gelcek ama 2 gündür kan arası kahve rengi lekelenmeler geliyor hayırlısı bakalım ama genelde böyle durumlara horman bozukluğundan diyorlar

aynenn canım benimde öylee.ama yerleşme kanaması olamaz çünkü yumurtlama çoktan oldu.yumurtlamadan sonraki 1 hafta içinde yerleşme kanaması olması lazımm.salıya kadar tam sökülmezsem doktora gidip kan testi yaptıracam zaten.

bir öğretmen arkadaşın düğünü vardı 3 gün yoktummm aranızda nasılsınız bakalım kızlar ?

bicim , gyaman, kabocuq, 123m, ecrin87, tuncs, busmai aklıma gelmeyenler var eminim kusura bakmayınnn

içmiyorum önceden verdiydi bende pkolu oldumu bilmiodum ozaman da prespektüste şeker meker yazıo benim şekerim mi var die bıraktım demedi dr pkolusun kilo almaman için iç die bende içmedim kutularla attım ya çok pişmanım dahada bilmiodum burada okudum annemin ilacını alıp başlasam bari ama ocak ayında tüp bebeğe gidicem etkisi olurmuki

canım hemen tüüp bebe mi düşünüyorsun? yaşın kaç ki? pkolular ksır diye bir şey yok tedavilerle hamile kalanlar çoğunlukta ..

sen attığın o ilaca hemen başla 3 aydan sonra adetler düzeliyor . bakalım belki hamile kalırsın. tüp bebek tedaviisne zararı olmaz . kilolu isen kilo vermeye bak bi de bu ilacı kullanırken bol su içmeyi ihmal etme

ecrinnnnnnnnnnnnnnn sen benimlee dalgamıı geçiyorsunnnnnnnnnnnnnnnnnnnn..........kilo vemem gerekiyorr dediğinnnnnnnnnn 64 kilomuuuuuuu:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:tutmayınn beniiiiiii ağlamakk istiyorumm hatta kafamı duvarlara vurmakkkkkkkkkkk..........ben 70 olsamm varyaaaaaaaa....neler vermemkiiiii......98 kiloyumm şuandaaa....1.67 boyumm....ve 24 yaşındaa...2.5. yıllıkda evliyimmmmm....bu pko varya bu illet zor kilo verdiriyorr zorrr....ve çook hızlıda aldırıyorrr....

bence de waw pko dan dolayı kilo veremiyorsundur. muhabbete geç ortak oldum glifor (metformin) kullanıyor muydun?

temmuz sonu diye hesapladim insallah. Bu arada en yakin arkadasim hamileydi benden sonra evlenmisti dun bebegi dogdu. benim adimi verdi ona.resmini yolladi, dunden beri bakip ic cekiyorum allah hepimize boyle saglikli guzel bebisler nasip etsin

ayyy harika bir şey yaaa . başak burcunda oluyor yanlış hatırlamıyorsam pek bi disiplinli ve titiz bi evladın olacak inşallah başak burcu öle olurmuş canım. bu arada arkadaşının senin adını vermesi de büyük incelik :KK3: hadi senin de doğumunu bekliyoruz canım .

Bu enteresan pkolulardanım ben dı mı :KK53: 1.63 boyum var kılom 51. doktor da şaşırdı hıç pkoluya benzemıyorsun demıştı bana ılk gıttıgımde :KK51: nasıl oluyormuş kı o ınsanlar dedım:KK9: kılolu olunacagını o zaman ogrenmıştım.herkesı kendım gıbı sanmıştım :KK31:

hiç şaşırma canım bende o zayıf pko hastalarındandım. bekar old için dkh verdi doktorlar 11 kilo aldım 60 a vurdum şimdi 7 si gitti çok şükür 53 kilodayım. sen neler yapıyorsun canım yani pko için nasıl bi tedavi görüyorsun :?

merhabalar..ii akşamlar herkese..çok fazla giremiyorum nete..aklıma takılanları da sizden başka soracak kimsem yok..artık doktorlra bile güveniyorum..herkes farklı bişeyy söylüyor..2 gün önce eski dr.uma gittim.pko teşhisi konduğunu söyledim...bu ay klomen tedavisine başlayacağımızı söyledim.. oda bana glifor verdi.3 ay kullan. olmazsa klomen tedavisine başlarız dedi..bana pko teşhisi koyan dr ise bu ay başllıyalım klomen tedavisine demişti..ne dersiniz kızlar..bu hapı şu an kullanıyorum..yan ekisi çok fazla..sizce 3 ay beklemelimiyim..bu hapın bi etkisi varmı bebiş için..
gliforla klomenin birbirine zararı olmaz canım . glifor vermişse doktorun hiç bırakma çok faydasını görürüsün. hamile kaldığında da belli bi zaman kullanacaksın muhtemelen. geçmiş olsun

kızlar ben geldim.. test falan yapmadım.. bekliyorum bakalım.. progestanım bitti.. hayırlısı olsun demekten başka birşey gelmiyor elimden.. anneciğim yarın gidecek.. onun hüznü çöktü üstüme.. hafta başına adet olacak gibiyim.. tüm belirtilerim mevcut.. sinir, stres gerginlik, baş ağrısı.. akşam sabah gelecek gibi duruyor.. hayırlısı olsun ben kesin test mağduru oldum :KK14: bi daha o marka testten asla yapmam :KK43:((

tuncs meraktan çatlayacağım heee :KK3: aklıma geliyorsun adet oldu mu diye inşallah olmazsın da hamişsindir canım ya çok dua ediyorum .. kocaman öpüyorum seniii

bu ayın 18inde adet oldum.. aralık18 yani. duphaston almak istiyorum 11. gününde bu hesaplamayı nasıl yapacağım. adetim bittikten sonra mı nasıl olacak bilmiyorum emin olamadım :2:

kızlar geçmişi okuyamadım bilgisayarım bozuldu eşim yapmaya götürdü bugün yarın gelir arada telefonla giriyorum ama yazamıyorum sayfaya yazdıklarınızı okuyorum bu arada ateşim düşmeye başladı sanırım regli gelecek :KK43:
canım ateş tablona baktım iyi gidiyor adet olana kadar umutlar bitmesin...
kızlar ben geldim.. test falan yapmadım.. bekliyorum bakalım.. progestanım bitti.. hayırlısı olsun demekten başka birşey gelmiyor elimden.. anneciğim yarın gidecek.. onun hüznü çöktü üstüme.. hafta başına adet olacak gibiyim.. tüm belirtilerim mevcut.. sinir, stres gerginlik, baş ağrısı.. akşam sabah gelecek gibi duruyor.. hayırlısı olsun ben kesin test mağduru oldum :KK14: bi daha o marka testten asla yapmam :KK43:((
maşallah sabırlı arkadaşıma ateşin süper sen bahane arıyorsun test yapmamak için :))

selam kızlar benim polkistim ve kistim vardı 1 ay yasmin kullandım çok şükür kistim geçmiş değerlerim düzelmiş sadece 1 tane değerim tükselmiş doktor 1 ay daha yasmin kullan gecer sonra klomen kullanırız dedi.kızlar bişey soracam şimdi ben gelecek ay klomen kullanacam ya sizce klomen kullanmadan önce rahim filmi çektireyim mi yani belki tıkanıklık vadır.birde devlet hastanesi çekiyor mu bunu özelde 400 tl miş çok pahalı geldi
canım kistinin geçmesine çok sevindim.... bence adet bitiminde 7. günü falan rahim filmini çektir...

selam biçimcim yaz mutlaka umarım sorun yoktur.bana gelince o sinir ve gerginlik sonunda adetimi getirdi.lekelenme başladı yarın tam gelir reglyy.
canım adet mi oldun ? :KK43:
bicimm canım bilgi için çok teşekkürler ..bilmiyordum ben bol su içmem gerektiğini..dediğin gibi yapıcam canım 3 ay kullanayım..sonra klomene başlıycam Allahın izni ile..:KK49:böyle olcaz hepimizz inşallah..
inşallah canım hepimizin gelsin minikleri :))
bu arada canım rahim sağa dönük olsa bebek olur ama düşük olma ihtimali doğardı değilmii.aksine ben hamile kalamıyorum sanırım sol tüpte tıkanıklık varrr.ben en iyisi hem soğam hem brokoli yapayım belki kendiliğinden açılır tüpp.
düşük sadece rahimde perde varsa olur bu da sende yok olsa filmde çıkardı canım.... demedi mi doktor bişey?

bu ayın 18inde adet oldum.. aralık18 yani. duphaston almak istiyorum 11. gününde bu hesaplamayı nasıl yapacağım. adetim bittikten sonra mı nasıl olacak bilmiyorum emin olamadım :2:

18.i 1. günü kabul et canım ve üstüne 16 gün ekle duphastonu 10 gün sabah akşam iç....

yani 4 ocakta başalayabilirsin ilaca :))

Son düzenleme:
rica ederim canım 4 ocaktan 14 ocak dahil içersin ve 19 unda adet görürsün :))

bicim birşey takıldı yine aklıma :2: kusura bakma ... 19unda adet olursam bir önceki aya göre 1 gün ilerde olmuş oluyor.(önceki 18 aralık) hani 28 lik periyot olması gerek deniiyor ya ona uymuyıo ilk ay mı böyle oluyor yoksa duphaston kullnınca mı böyle oluyor?

Son düzenleme:
sen nasılsın bicim? metformin haricinde br şey yapıyor musun pko adına?

iyiyim canım dün gece geldim evime...
bu gün çamaşır ve ütü yemekle uğraşacağım...
:KK9: yok canım metformin dışında bişey yapmıyorum.... bu gün 15. günüm yumurtlamaya dair işaret yok bakalım salı doktor ne diyecek gelişen yumurta var mı yok mu? varsa metforminle devam ederim elbette... hayıt da işe yaramış olabilir geçen ay kullandım çünkü.... ama şimdilik hepsini tek tek deneyeceğim ve hangisi faydalı anlayacağım ama metformini hiç bırakmam az yemek yiyorum onun sayesinde...
sen nasılsın dersler nasıl gidiyor?

X