Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

yok canım bu 2li test falan direk aldırmak ya da aldırmamak kararı için..tedavilik birşeyi yok. öyle olsa tabi ki ben de ihmal etmem her zaman doktor kontrolunde olmak gerektiğini savunuyorum. neyse artık doktor ne derse bakalım.. inşallah herkes sağlıklı bebekler doğurur, dünyada bundan büyük nimet olamaz

merhabalar bende 8 yıllık pco lu olarak aranıza katılıyorum geçen tahlillerimde lh 12,22 çıktı tecrübeli arkadaslar bu oran yüksek mi.fsh da 7.3

hımmm ben yanlış anlamışımmm :2: amin canım cümlemize . bebişin ne zman dünyaya gelecek kısmetse hesapladın mı?

merhabalar bende 8 yıllık pco lu olarak aranıza katılıyorum geçen tahlillerimde lh 12,22 çıktı tecrübeli arkadaslar bu oran yüksek mi.fsh da 7.3

öncelikle hoşgeldin canımm..

yüksek çıkmış canım :2:. en azından fshın ın lh dan daha yüksek olması gerekiyor yumurtlama olması için. lh ın maksimum olması gereken değer 6.6 diye biliyorum. fsh ın normal onunda mak. 8.00 . bir tedav görüyor muusn kilolu muusn ?

düzeltme yaptım canı yanlış yazmışım

Son düzenleme:

şu an nişanlıyım 2 ay sonra evlenicem ve hemen çocuk istiyorum pco dan dolayı çok korkuyorum olmaz diye.cevabın için çok teşk.ler.15 gündür hayıt kullanıyorum Allahım hepimizin yardımcısı olsun

kilolu değilim aldığım kiloları verirken neler çektim nelerr:18:

şu an nişanlıyım 2 ay sonra evlenicem ve hemen çocuk istiyorum pco dan dolayı çok korkuyorum olmaz diye.cevabın için çok teşk.ler.15 gündür hayıt kullanıyorum Allahım hepimizin yardımcısı olsun

bende bekarım canım ama bu topik sayesinde çok şey öğrendim. ve rahatladım. sana da takip etmeyi tavsiye ederim. çünkü farklı doktorların tedavileri önerileri hep burada paylaşılıyor ve ekstradan bitkisel yöntemler. hayıt otunu kullanmadım bicim onu iyi biliyor ben bu ay soğan kürüne başlayacağım. ve metformin kullanıyorum. kilolu muusn ?

Son düzenleme:
kilolu değilim aldığım kiloları verirken neler çektim nelerr:18:

cevabımı burda almış oldum bende kilolu değilim canım. benim her yerim zayıftı bi göbek bölgemde yoğun kilo vardı . meğer bu durum pko olmamızdan kaynalanıyormuş. pko ya neden olan asıl neden insülin direnci canım onun için metformin kullnaıyorum. sağlıklı yumurtalar üretmene ve kilolu isen kilo vermene yardımcı bir ilaç . 3. aydan sonra etkisini gösteriyormuş nette bunula ilgili çok araştırma yaptım doktorum da bunu tavsiye etti.

pco çok kilo aldırmıstı ama verdim kilolarımı çok zor oldu ama..metformini jinekoloji doktoru mu verdi.

pco çok kilo aldırmıstı ama verdim kilolarımı çok zor oldu ama..metformini jinekoloji doktoru mu verdi.

evet canım jinekolog verdi. normalde şeker hastalarına verilen bir ilaç ama artık pko tedavisnde de kullanılıyor çünkü iki hastalığının ortak nedeni insülin direnci.

evet canım jinekolog verdi. normalde şeker hastalarına verilen bir ilaç ama artık pko tedavisnde de kullanılıyor çünkü iki hastalığının ortak nedeni insülin direnci.

çok teşk. ederim cevapların için bende takip edeyim bundan sora burayı..gitiğim doktorlar bekarım diye dkh verip gönderiyorlar ama artık kesinlikle kullamıyacam.şu şeker ilacını nekadar kullanman gerek bende yazdırayım

kızlarr ben adet oldum sukurr fena sancılıyım ama :S
tuncss valla bızıde merakta bıraktın hee yazmıs tuncsss ahanda hamılemı dıye bakıyorum sureklı
busmaı canımdusunme bunları erken degıl mı ayrıca testını yaptır benede ama dedıgın gıbı varsada bır sorun heme alıcaz dıcek hallerı yok kı bu testlerde sorun var dıyen cok oluyor ama genelde bu cocuklar sorunsuz doguyor cok ıyı bır dr ıncelemelı kı bır ıse yarasın.
yeşil yıne kaynatıyosunuz benım çok halım yok okumakla kalıyorum bugun buralardayım ama yok gbıyım sancıdan.

bu arada uzman cok bu topic de her turlu soruya yanıt verebılırler :) superr.

bende bu topiğe katılmak için üye olmuştum canım fazla b aktivetem yok . bana da eski doktorlarım fatura gibi dkh veriyordular. hiç fayda görmedim sadece sorunun erteliyorsun. benm doktorum en az bir yıl kullannmalısın dedi. 850 mg metformin günde iki kere alıyorsun sabah ve akşam yemekle beraber. ilk başlarda yan etkileri yıldırmasın seni onun için 10 gün düşük dozda başla sonra ilaç hayatında varmı yok mu hissetmiyorsun bi de günde bol su içi canım 8 su bardağını ihmal etme fayda görürsün inşallah . normalde ailende var mı şeker hastası olan birisi ? bu soruyu neden soruyorum dersen doktorum demişti ki anne babanda ya da yakın bir bireyde bu hastaık varsa senin genlerinde ortaya çıkma sebebi pko olabiliyor diye

gel beraber kaynatalım yelekenlikız

canım adet olmana sevindim. inan gecikecek mi normal mi olacak diye bekelemek bizde ayrı bir zor oluyor. geçmiş olsun ayaklarını sıcak tuıt. bu son ay zor adet oldum söktürücü kullandım ancak. sancılı da olsa olsa yeterki . özlüyorum adet olmayı :2:

malesef canım annemde var hemen gidip yazdırmalıyım

canım bende agrıyı unutmak ıcın bısıylerle ugrasıyordum bakmamıstım yoksa muhabbet ederdık tabı kı:)
baska bı topıcde ılaclarla hamılelıge ugrasıyoruz orda hamıleler lıstesı var onu duzenlıyordum kendı capımda :d
valla bende cook erken adet olurdum ama ılaclardan dolayı falan normal adet oluyorum su anda ama ılacsız olsa yıne aynı olur bence daha once ılacsız denemıstım yıne erken olmustu aslında ben adet bıle olmuyorum dr um dedı kı sen sureklı ana kanama yasıyorsun adet boyle olmaz. Yaanıııııı yumurtam gelısınce catlatma ıgnesı vurulunca ekstra sokturucuye gerek kalmıyor sukur kı oluyor.

arkadaşlar bugün hormon tahlili sonuçlarımı aldım

tsh:2.11
serbest t-3:3.32
serbest t-4 :1.43
fsh:5.72
lh:10.29
estradiol:19.55
prolaktin:17.78 sizce hangi hormonlarımda ne gibi bi problem var bu arada bende pkoluyum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…