Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

yok canım yaa 100 mg lık.. hatta 300 mg lık da varmış progestanın.
genelde sabah akşam birer kere alınıyormuş sonra adet oluyormuşsun..
bıktım ben doğum kontrol hapındani kilo da aldım. bakalım bu nasıl gelecek..
şimdi adet olmayı bekliyorum olduktan sonra başlarım ilaca artık..

neyse eşim korunur artıkın, bebiş de olursa olur,kısmet. şimdilik istemiyoruz ama bi sürpriz olursa da yok demem asla:KK49:

bende doğumkontrol haplarını bıraktım 10mg duphaston alıyorum o da aynı işlevi görüyor niye okadar yüksek dozda progesterona ihtiyaç duyuluyor ki ?

tuncs 100lül progesteron nasıl oluyor kafama takıldı şimdi. ben duphaston ve bir ara primolut allmıştım onlar maximum 10mg . 100lük nasıl oluyor

canım duphastonu bilmiyorum.. ama bana doktorum telefonda duphaston ya da progestan al iç demişti. eczacı da progestanın genelde düşükler için kullanıldığını duphastonu ise adet söktürücü olarak verildiğini söylemişti.. o zaman adet görmekti derdim ve duphaston almıştım ama kaç mg'dı bilmiyorum. şimdilerde ise doktorum progestan veriyor. çünki bebek olursa tutunmasına destek olmak adına.. hemde bebek olmaz da adetim zamanında gelsin diye..
benim bildiklerim bunlar. ama içtiğim progestan 100mg'lık ve sabah 1 akşam 2 tane alıyorum.

iyi geceler diliyorum kızlar hepinize..
yarın sabah erkenden başlayacak gün bize..
hazır anneciğimi yakalamışken aşure yapacağız.. :KK9:
yarın akşam üstü ancak gelirim.. öpüyorum hepinizi..

bahar uyuyaymam sanırım sen biliyor musn 100lük progesteron nasıl benm ilaçlarımın üstüne 10mg yazıyor. duphaston mesala . bu merak uyutmaz benniii:2:

Canım bu konuda bilgim yok malesef:KK50:Ben metformin kullanıyorum şuan için.Adet söktürücü olarakta farlutal kullanıyorum.Progesteron damı adet söktürücü sende bu konu hakkında bilgi verebilirmisin:KK1:Kafanada çok takma öğrenirsin elbet uykunu bölme:KK16:

İyigeceler canım.Allah kabul etsin aşurenizi:KK16:Benim annemde çok güzel aşure yapardı kulakları çınlasın,uzaktayız çünkü:KK50:Tuncss inşallah hamilesindir canım hayırlı haberler alman dileğiyle:KK16::KK49:

canlar oku oku bıtıremedım dahada gec olmadan yazayım dedım.

canım ben telefonla randevu almıştım aldığım doktor sade gebelere bakıyomuş hilal hanıma yönlendirmişlerdi beni biraz sert biir bayandı ama ben anlattım durumumu tmm o zaman önce hsg ne bakalım boşa hormon yüklemeyelim sana dedi bende zaten hsg niyetindeydim ama benim dememe gerek bile kalmamıştı sonradan ordaki hamilelerden araştırdım sıra beklerken levent bey ve emine hanım bu ikisine çok iyi diyorlar telefonla randevu alırsan gebe olmadığını belirt çünkü çok bekliyosun o zaman sırası olan hastalar bitiyo en son sana bakıyo...

anladım canım teşekkur derım ozeldende yazdım sana.

çatlamadan sonra 6 gün hücrelerin çoğalması ve tüpte yolculuk sonra 4. haftanın ilk günü rahme düşer yani çatlamadan sonraki 7. gün başlar hcg salgısı yani kandan bile en erken çatlamadan sonraki 10. gün belli olur.... ama bu da net sonuç vermez adet günü kandan bakılması en doğrusu....

ne kadar guzel anlatmıssın oyle gel dr um ol dıyesım geldı :) canı m ne kadar bılgılendık bu yolda dr olcak kadar ama yıne muhtacız dr lara. bıktım valla dr derdınden.

kızlar bugun benım 41.gunum 5 gun duphaston kullandım pazar gunu bıttı ama hala regl olmadım ben anlamıyorum neden birde sarı akıntı var göğüslerim şiş hepsi kisttenmi yahu anlamadım geçen hafta kanda baktırdım bebek yoktu daha gecikirmi acaba dotoru arasam mı??? bu arada kasıklarıma sancılar giriyor ufff sıkıldım yaa bundan sonra bebek için uğraşmıcam yordu beni gelirse gelir artık çok zorlamamak lazım sonra evdeki bulgurdan da olyoruz:KK43::KK43::KK43:

canım 3-4 gun kadar surebılıyor duphastondan sonra adetın gelmesı. en yakın zamanda gelsın ınsallah.

kızlar meraba. ben vajinusmusu yeni yendim. henüz bi kaç gün oldu. aynı zamanda pco hastasıyım. bu sebeple hamilelik için çok beklemek istemiyorum. doktora gitmeden kendiliğinden oluyo diyolar bazen doğru mu??? yani zaten doktor kontrolündeyim ilaç kullandım. ama şimdi hamilelik için hemen gitmek istemiyorum,biraz bekleyim,hem ilişkiye alışayım hemde bu arada belki kendiliğinden hamile kalırım diye bekleyim diyorum:) ne dersiniz ne önerirsiniz kızlar

canım duphastonu bilmiyorum.. ama bana doktorum telefonda duphaston ya da progestan al iç demişti. eczacı da progestanın genelde düşükler için kullanıldığını duphastonu ise adet söktürücü olarak verildiğini söylemişti.. o zaman adet görmekti derdim ve duphaston almıştım ama kaç mg'dı bilmiyorum. şimdilerde ise doktorum progestan veriyor. çünki bebek olursa tutunmasına destek olmak adına.. hemde bebek olmaz da adetim zamanında gelsin diye..
benim bildiklerim bunlar. ama içtiğim progestan 100mg'lık ve sabah 1 akşam 2 tane alıyorum.

ikiside progesteron içeriyor dediğin gibi dozları farkediyor demekki. duphastonla da zamanında geliyor. adet geciktiğinde de kullnımında bırakımından 4. gün adet oluyorum. 5 gün sabah akşam alıyorum.

Canım bu konuda bilgim yok malesef:KK50:Ben metformin kullanıyorum şuan için.Adet söktürücü olarakta farlutal kullanıyorum.Progesteron damı adet söktürücü sende bu konu hakkında bilgi verebilirmisin:KK1:Kafanada çok takma öğrenirsin elbet uykunu bölme:KK16:

bende metformin kullanıyorum 3. ayıma girdim canım adetleirm hala düzenli değil doktorum 3. aydan sonra düzenli olabilir demişti bende bu ayı sabırsızlıkla bekliyorum. evet duphastonun bir görevi de adet söktürücü olması adetin geciktiği zaman sabah akşama 5 gün içiyorsun ilaç bitiminde 4 .gün adet görüyorsun daha erken adet görenlerde olabilir.

kızlar meraba. ben vajinusmusu yeni yendim. henüz bi kaç gün oldu. aynı zamanda pco hastasıyım. bu sebeple hamilelik için çok beklemek istemiyorum. doktora gitmeden kendiliğinden oluyo diyolar bazen doğru mu??? yani zaten doktor kontrolündeyim ilaç kullandım. ama şimdi hamilelik için hemen gitmek istemiyorum,biraz bekleyim,hem ilişkiye alışayım hemde bu arada belki kendiliğinden hamile kalırım diye bekleyim diyorum:) ne dersiniz ne önerirsiniz kızlar

canım adetlerin geç geliyorsa muhtemelen kistler oluşmaya devam ediyor. bu arda vajinumusu yenmene sevindim. doktora gitmeden kendiliğin olanlar da var ama sen ne durumdasın onu bilmen gerek hormonların nasıl? yumurtlama oluyor mu gibi? kilolu muusn ?

Allah kabul etsin tuncss bende aşuernn şlk günleri yapmıştım m

ikiside progesteron içeriyor dediğin gibi dozları farkediyor demekki. duphastonla da zamanında geliyor. adet geciktiğinde de kullnımında bırakımından 4. gün adet oluyorum. 5 gün sabah akşam alıyorum.

bende metformin kullanıyorum 3. ayıma girdim canım adetleirm hala düzenli değil doktorum 3. aydan sonra düzenli olabilir demişti bende bu ayı sabırsızlıkla bekliyorum. evet duphastonun bir görevi de adet söktürücü olması adetin geciktiği zaman sabah akşama 5 gün içiyorsun ilaç bitiminde 4 .gün adet görüyorsun daha erken adet görenlerde olabilir.

canım adetlerin geç geliyorsa muhtemelen kistler oluşmaya devam ediyor. bu arda vajinumusu yenmene sevindim. doktora gitmeden kendiliğin olanlar da var ama sen ne durumdasın onu bilmen gerek hormonların nasıl? yumurtlama oluyor mu gibi? kilolu muusn ?

canım duphaston kullandım 3 kutu. bu ay kullanmadım bakalım olacak mı adet, gerçi daha var adetime. hormonlarım en son 3 ay önce bakıldı be duphaston verdi doktor,3 kutu kullan bırak dedi. şimdi 2 hafta içinde bidaha gideyim diyorum. kilolu sayılmam pek. 1.60 boyundayım 58 kiloyum bu aralar yavaş yavaş vermeye başladım. bekarken doğum kontrol hapı kullanmaıştım o sürede aldım kiloları

selam kızlar ben hala adet olmadım, iğneden sonrakı 17. gun testte negatıf gecıkmemıstı oncekı ay alla allaa bugun glmelııı.

kendılıgınden olan var evet ama çok sık rastlanan bır durum degıl gebelıkle uğrasanların cogu pkoludur yanı zor ısımız, ömur boyuda suruyor genelde. ıstersen bırkac ay dene tabı aklına bebek fıkrını getırmeden duzenlı cınsel ılıskı zaten dr lar tedavıye duzuenlı en az 6 ay en fazla 1 yıl cınsel ılıskı olmadan tedavıye genelde baslamazlar.

benım merak ettıgım vajinismusu nasıl yendıgın bende boyle bır sorun yoktu ancak bır yakınımda vardı tam cınsel ılıskıye gıremıyordu vee ısın en ılgıncıde tam cın sel ılıskıyı bıle yasayamadan ılk bırkac denemeden sonra hamıle kaldı ve doğumdan sonra duzeldı :) zaten zar falan kalmamıstır normal dğum yaptı dr bu kanama sankı zar kanaması demıs:KK70: gulmekten olduydum valla kızlık zarını doğumda yırttı kadın ya :) sımdı bı sorunu yok ama onceden vardı tedavısınde napıyorlar ben onu merak ettım.

slm kızlar nasılsınız bakalım

selam ecrın ıyıyım sen nasıslın?

selam kızlar ben hala adet olmadım, iğneden sonrakı 17. gun testte negatıf gecıkmemıstı oncekı ay alla allaa bugun glmelııı.

kendılıgınden olan var evet ama çok sık rastlanan bır durum degıl gebelıkle uğrasanların cogu pkoludur yanı zor ısımız, ömur boyuda suruyor genelde. ıstersen bırkac ay dene tabı aklına bebek fıkrını getırmeden duzenlı cınsel ılıskı zaten dr lar tedavıye duzuenlı en az 6 ay en fazla 1 yıl cınsel ılıskı olmadan tedavıye genelde baslamazlar.

benım merak ettıgım vajinismusu nasıl yendıgın bende boyle bır sorun yoktu ancak bır yakınımda vardı tam cınsel ılıskıye gıremıyordu vee ısın en ılgıncıde tam cın sel ılıskıyı bıle yasayamadan ılk bırkac denemeden sonra hamıle kaldı ve doğumdan sonra duzeldı :) zaten zar falan kalmamıstır normal dğum yaptı dr bu kanama sankı zar kanaması demıs:KK70: gulmekten olduydum valla kızlık zarını doğumda yırttı kadın ya :) sımdı bı sorunu yok ama onceden vardı tedavısınde napıyorlar ben onu merak ettım.

selam ecrın ıyıyım sen nasıslın?

ben doktora gitmedim,burda başka bi toğikteki arkadaşların yardım ve desteği ile alıştırıcı egersizler yaparak yendim çok şükür. teşekkür ederim bilgi için olmazsa ben biraz bekleyip doktora gideyim.Allah yardımcısı olsun herkesin iyi günler kızlar

İyigeceler canım.Allah kabul etsin aşurenizi:KK16:Benim annemde çok güzel aşure yapardı kulakları çınlasın,uzaktayız çünkü:KK50:Tuncss inşallah hamilesindir canım hayırlı haberler alman dileğiyle:KK16::KK49:

ayy benimde anneciğim uzakta.. teyzem ameliyat oldu, ona yardıma geldiydi. iki gündür de bende. fırsattan istifade edip hemen aşureye giriştirdim anneciğimi.. miss gibi oldu valla.. ellerimize sağlık.. ve Allah'ım kabul etsin.. anneciğinin de kulaklarını birde ben çınlatayım.. inşallah bebek vardır canım ama bugün çok iyiyim.. tüm ağrılarım minimum düzeyde hiçbir sıkıntım yok.. progestanda son 3 günüm.. 3gün de üstüne eklersem 6 gün sonra ka koyun kara koyun belli olur..

slm kızlar nasılsınız bakalım

canım selam :) ben iyiyim bugün.. ağrılarım filan yok.. bakalım sonum ne olacak.. sana yazdım ben gelişmeleri okursun :KK34:

Allah kabul etsin tuncss bende aşuernn şlk günleri yapmıştım m

saol canımcım.. Allah seninkini de kabul etsin..

canım duphaston kullandım 3 kutu. bu ay kullanmadım bakalım olacak mı adet, gerçi daha var adetime. hormonlarım en son 3 ay önce bakıldı be duphaston verdi doktor,3 kutu kullan bırak dedi. şimdi 2 hafta içinde bidaha gideyim diyorum. kilolu sayılmam pek. 1.60 boyundayım 58 kiloyum bu aralar yavaş yavaş vermeye başladım. bekarken doğum kontrol hapı kullanmaıştım o sürede aldım kiloları

bende kiloları doğumkontrol haplarıyla almıştım. 60 kiloya çıktım boyum 166. şuan metformin kullanıyorum hem pko için faydalı hem de kilo vermeme yardımcı. biraz yediklerime dikkat ederek 53 e kadar düştüm. benm vucudumda sadece bel bölgesinde yağ vardı göbek bölgesi yani şuan göbeğim düze yakın. metforminde 3.aydan sonra adetleri düzene sokuyormuş. bu ay 3. ayım bekliyorum işte canım. zayıfkende pko vardı bende metformini insülin direncini kırmak için kullanıyroum faydalı da oluyor mesala sık sık acıkmıyorum hemen açıkıyordum bi de çok halsiz olurdum o da geçti

ayy benimde anneciğim uzakta.. teyzem ameliyat oldu, ona yardıma geldiydi. iki gündür de bende. fırsattan istifade edip hemen aşureye giriştirdim anneciğimi.. miss gibi oldu valla.. ellerimize sağlık.. ve Allah'ım kabul etsin.. anneciğinin de kulaklarını birde ben çınlatayım.. inşallah bebek vardır canım ama bugün çok iyiyim.. tüm ağrılarım minimum düzeyde hiçbir sıkıntım yok.. progestanda son 3 günüm.. 3gün de üstüne eklersem 6 gün sonra ka koyun kara koyun belli olur..

canım selam :) ben iyiyim bugün.. ağrılarım filan yok.. bakalım sonum ne olacak.. sana yazdım ben gelişmeleri okursun :KK34:

saol canımcım.. Allah seninkini de kabul etsin..

tuncss akşama bekliyordum seni :KK9: bağımlılık yapıyor kadınlar kulubü bende sende de öyle mi yoksa..

yok yok vazgeçtim yazdıklarımdan :)))

şimdi bu testlerin üstüne tıklayın bakalım ne düşüneceksiniz.. sizce silik çizgi var mı orda?

Eklentiler

• $asdsf.jpg
    $asdsf.jpg
    60,3 KB · Görüntüleme: 15
  • $aaaa2.jpg
    $aaaa2.jpg
    43,1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
yok yok vazgeçtim yazdıklarımdan :)))

şimdi bu testlerin üstüne tıklayın bakalım ne düşüneceksiniz.. sizce silik çizgi var mı orda?

var ben sılık cızgı ama bu testlere ınanmak cok zor kan testını sart yaptın bence sen bı test daha yap oda aynı cıkarsa kop kopppp kan testıne :) ınsallah bebeğin senınledır canım.

var ben sılık cızgı ama bu testlere ınanmak cok zor kan testını sart yaptın bence sen bı test daha yap oda aynı cıkarsa kop kopppp kan testıne :) ınsallah bebeğin senınledır canım.

ya valla bilemedim arkadaşım.. kan man vermem ben.. orda negatifi duymak görmek beni öldürüyor.. yarın sabah ilk idrarla bir kez daha yapacağım.. yani bu çizgiyi tek ben görmüyorum değil mi :KK9:

X