Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

yok canım normal zamanda hiç bişey gelmedi sadece adetle beraber... :)

geldi canım kırmızılar... sen yumurtlama dönemindesin ilişki olsun canım tutabileceği dönemdesin bebeğinin :)) akıntıyı görünce yumurta akı gibi olanı kaçırmadan ilişki olmalı ki bebek gelsin...

ben de dün oldum :)) hayırlısı...

iyiyiz canım sen nasılsın aklın rahat de mi huzurlusun de mi?

2 aydır adet düzenli ise yumurtlama gününde belli demektir bence akıntının olduğu günleri kaçırma bebeğin gelsin tamam mı...
kilo almayarak tamamlayabilirsin hamileliği korkun olmasın... sonrasında da kilo vermeye devam edersin...adet düzene girmişken bebek şansını kaçırma...

doktorun düşecek bebeği hiç bişey tutmaz demiş canım vallahi doğrudur...ama bende eksik salgılanıyor benim içmem gerekli hamileyken ama sende sorun çıkmadı bu güne kadar bu iyiye işaret canım maşallah... doktora git ihmal etme... ben dayanamaz sık giderdim :))
haberlerini bekliyorum 2 gün kalmış gitmene

ayy sağol canım ya zaten normal insan gibi adet gördüm ilk defa... ağrılı belirtili adet gördüm... klomenle bile böyle olmamaıştı... soğanı bu ay da yapacağım faydası çokmuş...

aşırı değil dün ilk günümde 1 cm ve mm lik deri parçası gibi pembe kana bulanmış şeyler geldi... normalde onları örnek olarak alıp hastanede incelettirmek gerekliymiş ama ben önemsemedim... bu gün gelmedi dün 3-4 kere geldi... soğan suyu yapmıştım ya ondandır diye düşünüyorum... zaten adet bitsin ultrasona girmek istiyorum...

benim de öyleydi 40. günümde adet oldum... inşallah senin geç döllenmedir ve bebek vardır canım...

aman dikkat et canım grip salgını başladı yine...
evet öyle olmalı keşke çatladığını da kendimiz anlayabilsek ben bu aralar ilişki kaçırmıyıorum hayırlısı olsun.. dün öyle grip olcam dedim değimiş geçti bugün iyiyim:)
kızlar test sonucu 4.93 çıkmış biliyosunuz ki 5 ve üzeri gebelik olarak değerlendriliyor birde işin içine çatlatma iğnesi giriyor oda gebelik değerlerini yukseltebilirmiş. arayan kadın tedavı gördüğüm için ve tarihin erken olması sebebiyle 3 gun sonra yenıden test yaptırsanız ıyı olur ıstersenız dr unuzla bı konusun dedı ama aramıcam gercekten erken bılıyorum ama işte dayanamadık neyse hala bi umut var belki 5 dk daha bekleseydim kan vermek için :)) 5 ın üzerinde çıkabişlirdi :KK70:

bat 20 aralık 8 güncük var bata beklemedeyim ve umudumu tam olarak kaybettmedim diyebilirim duanızı eksit etmeyin inşallah, hepimiz bebeklerimize kavuşalım Rabbimin izniyle

desteğiniz için teşekkür ederim hepinize umarım yakın zamanda daha iyi bir sonuçla gelirim:KK66:

şimdi yemek yapmaya gidiyorum herif aç kalmasın :KK66: sevgiler...
canım iğnenin etkisi olabilir pek kaptırma kendini tamam bende senin gibiyim sonra üzülüyoruz işte
sağol tatlım rahim filminden sonra cuma günü bende gördüm yumurtlama akıntısını ama ilginç olan ateş hala düşük tablo çizgiyi çekmedi belkide çatlamadı.yada rahme verilen sıvı geri dönüyordu ben onu yumurtlama akıntısı sandım.gerçi tükürük testlerindede vardı ayy bilmiyorum nasip kısmet ben dinleniyorum şu an ocak sonuna kadar bebek olmazsa laparoskopi çektirecem artıkk.

vallahi bende bıraktım uzasın diye canım artıkk.çünkü boyasamda röfle var tutmayacak.biraz uzasın sonra boyayacam resim eklemiştim ordaki ortadaki rengi istiyorum önce kuaföre giderim.sonrada kendim boyarım.ama ne renk o boya onu bilmiyorum işteee.

canım soğan kullandığım ay benimde kötü geldi çok yoğun ve ağrılı idi ama parça parça kısmı beni endişelendirdi.biçim adetin bitsin git bi doktora mutlaka.

canım işin içinde sivilce varsa sanki o adet belirtisi bence.

bizde sayende öğrenmiş olduk çatlatma iğnesinden hemen sonra kan testi yaptırmamak lazımmmmışşş.
canım sen elinden geleni yap doktorlar düzenli ilişki çok önemli diyolar gün aşırı adet bitiminden sonuna kadar düzenli olmalıymış inşallah seninki de yumurtlamadır
canm bu aralar gelemedim evet cumartesi gezdik dolaştık eşimle akşam yorgun döndüm.dün bütün gün aşure ile uğraştım ilk defa aşure yaptım ve çok güzel oldu komşularıma dağıttım.bi koca kasede kendime ayırdım gidip gelip yiyorum bayılıyorum aşureye.bugünde arkadaşa felan gittim.şimdi yemek yiycez sonrada eşimle sinemaya gitcez.geç gelirim yine yarın sabah girebilirim inşallah.geçmişi iyce bi okumalıyım koptum biraz.neler yaptınız merak ediyorum sizi.
canm o ilaç koyu kahverengi sıvı bişey zaten.filmden sonra hemen ped koydum ben sonra 2günde devam etti o ama çok yoğun deildi yani.yok canmya o ilaç koyu renk sen yumurtlamışsın bence.ilişkiye dikkat etseydin o günlerde.
öpüyorum görüşürüz...
allah kabul etsin bende çok severim ama cesaret edip yapamadım :)
branşın ne ki canım mühendisler sayısalcı olur genelde yanii matematik sorunun yoktur tahminimce .. genel kültüre de kafanda ilişkilendirmeler yap mesala 2 mahmut benm mahmut isimli bi dayım vardır ona benzeterek yaptıklarını hiayeleştrmiştim. yada kırgızların destanları var ya manas falan :KK9: saçma gelebilecek ama kırgızları kızlara yani hikayem şöyle : kızların aşk destanlarına inanan kızları saman(manas) kafalıdır falan.... aman tut da nasıl old önmli değil bak hala aklımdalar
duygusal hikayeler içine kur. mantık duygusaldır ancak öle kanıyor
branşım jeoloji canım matematik le alakası yok yer bilimi hep coğrafya falan fistan madenler ama tabi sayısal bi bölüm ancak okurken sözel ağırlık zaten matematikten çok fazla aşırı problem yok sadece öss zamanı çalışmıştım baya ara verince unutuluyo ama eşim yardım ediyo sağolsun aaa evet senin yöntem de güzelmiş :) benim mahmut dayım yok seninkini ödünç alayım yeşilin mahmut dayısı diye :) benim dayım mesut ama mesut ta var demi tarihte :) iyi bak
3 ay korunacakmışız hap verdii.zehirli guatr başlı başına bebek olmasına engel bunu bilmekkk çok acııı:KK14:
canım geçmiş olsun üzülme korunmak belki sana iyi gelcek toplarsın kendini dinlenirsin kafanı meşgul etme sadece kendini dinlendir bence bu arada
saol canm iyiyim çok şükür.bende 2gündür giremedim.yumurtan çatlıyo canm ilişkiye dikkat et.inşallah tutunur bebeğin.

canm hadiya sınavsız alım varmıymış.sadec ilahiyatta mı vardı.bende öğretmenlikten çok sıkıldım başka bişeyler yapmak istiyorum ikinci öğretim başka bi bölüm okumayı bile düşündüm ama üniversite sınavına girmek istemiyorum.bi okuma aşkı geldi öyle sınavsız alım varsa bende okuyayım.hala öyle bişey varmı ben ilk defa duyuyorum.

canm hoşgeldin.iyi olmana sevindim seni merak etmiştik bizde seni çok özledik.öptm
bak bu iyi geldi demek çatlıyo hıııı :) inşh
doktorumdan daha cevap gelmedi...
beklemedeyim... medical parkta mert bey varmış bu konularda uzman ocak ayında belki de ona giderim hem 4 boyutlu ultrasonu da var rahmimin şekli de netleşir ordan belki...

anladım canım çok sağol tamam o şekilde içeceğim bu ay.... sen ne kadar iyisin inşallah dediğin gibi olur bu ay bebeğim gelir :))
gerçekten de bitkilerle ya da böyle doğal kürlerle bir çok hastalığın tedavisi var... yeşil çay da çok iyi ödemi atıyor vücuttan ben de onu tavsiye ederim normal çayı az içmek için arada yeşil çay içiyorum...

canım benim senin yumurtan oluşuyor akıntından belli o akıntıyı yapan yumurtanın çatlayacak ebata ulaşmasıdır... sakın olumsuz bakma... her şey yoluna girecek bu ay hamile haberi verecek çok arladaşımız çıkacak öyle doğdu içime.... rüyamda da görmüştüm...bak rahminde de sorun yok her şey yolunda gidecek korkma...
soğandan bahsederim doktora... rahim filmi çektirmediğimden geliyor aklıma böyle şeyler yoksa ben de önemsemezdim düşen parçaları ama anneme anlattım annem dediki ben bu güne kadar böyle bişeyin normal olduğunu duymadım dedi... annem düşük yaşamıştı ilk bebeğinde o zaman o tarz parçalar gelmiş ondan ama sende hamilelik yoktu dedi bana... internette de daha rahme yerleşemeden düşen embriyonun bu tarz parçalar yapacağı yazıyor bu sebeple gebelik hormonu da testlerde çıkmaz... yani belkide pek çoğumuz farkında olmadan sağlıksız yumurta sonucu düşük yaşıyoruz kimbilir bu da bir ihtimal...

canım benim senden konuştuk geçenlerde nerde bu kız diye iyi olmanıza çok sevindim öpüyorum seni ve miniğini...

bicim sen izmirdesin demi ben aydın'dayım da eğer burda aşılama falan iyi sonuç alamazsam izmire gidip gelcem offf ondan bileyim iyi yerleri

canım geçen ay benimde sağ tarfım çok ağrıyordu gece başladı bende yumurtlama sandım doktora gitmedim ama sabah çok şiddetlendi meğerse kum döküyormuşum serum verdiler uzun sürerse bir doktora git bence acile gidersen hem korunmuyorum dersen hamile olup olmadığınada bakıyorlar ona göre serum veriyorlar

geçti canım sagol öyle dayanmıyacagım bir agrı değildi geçti belkide hayıtdan dolayı oldu anlamadım valla sagol canım

canım tabi başkasının evinde ne kadar rahat olabilirsin ki ancak o insanlar çok iyi olurlarsa rahat edersin ama sanırım öyle de değil of... çok zor durumun az kaldı demi kendi evinin bitmesine...
ben de dua edince huzur buluyorum.... :KK9:

doktora gideceğim de adet bitsin diye bekliyorum...
inşallah bana da aynı şeyleri der doktor... :))

kabuk tarçın şekeri de düşürür bizler için mükemmel gerçekten...
sen yine mi soğana başladın?....

her yumurtlama da çok akıntı olacak diye bişey yok canım....
biraz bekle bakalım belki akıntı da olur...

akıntı suana kadar yok canım belkıde hayıtdan oldu diyorum ama bakalım :)

günaydın kızlar bugun dayanamayıp merakımdan ateşimi ölçtüm 36,5 çıktı ama ateş tabloma giremedim :)

günaydınlar hepinize.. benim ateşim sapıtmış durumda.. kafamı karıştırıyor.. hala progestan da başlamadım.. doktorumu arayıp sorsam mı acaba?
gerçi bugün baya yükseldi ama yarın ne olacak ki?

aaaaaa bugünün değerini girince çizdi çizgimi site.. ahaaahaha pek bi sevindim :KK9:
progestana ne zaman başlamalıyım ki?

ekliyorum tablomu;

359ae6 Ovulation charts on FertilityFriend.com

ben ortalığı toplayıp anneciğimin yanına gideceğim yani teyzeme.. bu gece orda kalırım büyük ihtimalle..
gidene kadar ara ara gelirim.. öpüyorum hepinizi..

İyi geceler kızlar beni hatırlayanlar vardır nasıldınız ben şükürler olsun iyiyim internetim olmadığımdan giremiyorum artık sizleri merakta ettim telden girdiğimden yazdıklarımda anormallik olabilir insaallah bol hamilemiz olmuştur ben girmediğim zamanda hepinizi çok özledim kendinize çok çok iyi bakın kızım ve ben sizleri öpüyorum Rabbim insaallah sizlerde nasip eder bu güzel duyguyu görüşürüz kızlar internet bulduğum ilk fırsatta yine gelirim

canım geçenlerde sormuştuk seni.. ara ara gel haberlerini ver.. maşallah sana da bebişine de..

tunccs canım dün yelkenli kız söylemişti senin linadan memnun olduğunu şimdi arayyım lina die yapılan tüm yorumlar olumlu orasıyla ilgili herkes memnun kalmış şükran hanımı tavsiye ediyorlar ısrarla yarın atatürk eğitimde randevum var ona bir gidiyimde artık sonrasında linaya alıyım bende napim ters falan ama uğraşacaz bizim bebişler pek bi nazlı gelicek...

dün gece aşırı derecede gaz ve kasıklarımda ağrı vardı dedim metforminden herhalde gaz yapıyor ama patlıycam sandım dün gece ve ondan önceki gece ilişki oldu sabah wc ye bir gittim resmen sırılsıklamım ve yumurta akı var uzayan cinsten sanırım dün gece yumurtam çatladı sabahta ateşim hayli düşmüştü dua edin bana yaa çok heyecanlandım

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

tunccs canım dün yelkenli kız söylemişti senin linadan memnun olduğunu şimdi arayyım lina die yapılan tüm yorumlar olumlu orasıyla ilgili herkes memnun kalmış şükran hanımı tavsiye ediyorlar ısrarla yarın atatürk eğitimde randevum var ona bir gidiyimde artık sonrasında linaya alıyım bende napim ters falan ama uğraşacaz bizim bebişler pek bi nazlı gelicek...

ben dün sana yazmıştım gece.. geride kaldı yazdıklarım..
ben diğer doktorlarla ilgili birşey diyemiyorum ama benim doktorum Sema Yıldırım.. şiddetle tavsiye ediyorum.. eğer gidersen özelden haberleşelim selamımı söylersin :)))
aramızda feci elektrik var kendisi ile.. ama gözlemlediğim kadarı ile her hastasına aynı ilgi ve sevgiyi gösteriyor.. ama ben uzun zamandır gittiğim için artık abla kardeş gibi olduk.. klinikte tek sevmediğim şey aşağıda kasada duran kızlar :KK9::KK9: azcık suratsızlar.. Şükran hanım ile ilgili bilgim yok.. açıkçası hiç araştırmadım da.. Sema hanımla ilk telefonla irtibat kurdum ben ve sonra yanına gidemedim.. 6 ay sonra randevumu aldım ve gittim.. kadın 6 ay önceki telefonda konuştuğumuz herşeyi hatırlıyordu..! bu benim için zaten mükemmel birşeydi.. ben ilgi alaka bekliyorum doktorumdan.. her gittiğimde bana; sana ne ilaç vermiştik, ne yapmıştık, hangi aşamadayız diye sormamalı doktor.. Sema hanımı istediğim an telefonla arayabiliyorum bir kere bile off demiyor.. hep uysal hep kibar.. yumuşacık kalbi var belli :) bi de ben ultrasonu hiç sevmiyorum, her seferinde; bu son olcak annecim sık dişini son gelişin bu diyor.. ahahah tabi ben ısrarla her ay gidiyorum bi türlü beceremedik hamiş kalmayı :KK9::KK9::KK9:
bu son ayım klomende.. artık üst aşamaya geçmeliyiz dedi.. aşılama yani.. sonsuz güvenim var.. umarım emeklerimizin karşılığını Rabbim sonuçsuz bırakmaz..
hepimize hayırlı evlatlar ve bu yorucu yolda sabır diliyorum...

dün gece aşırı derecede gaz ve kasıklarımda ağrı vardı dedim metforminden herhalde gaz yapıyor ama patlıycam sandım dün gece ve ondan önceki gece ilişki oldu sabah wc ye bir gittim resmen sırılsıklamım ve yumurta akı var uzayan cinsten sanırım dün gece yumurtam çatladı sabahta ateşim hayli düşmüştü dua edin bana yaa çok heyecanlandım

hmmm.. ben bu ay çalışma sayısını pek artırdım o nedenle yumurta akı ile içerde kalan spermcikler arasında kararsız kaldım.. her daim akıntım var gibi.. benim çizgimi çekti, inşallah seninkini de çeker.. madem akıntıyı da yakaladın bu akşam da çalışma olsun.. boş geçme sakın.. inşallah hayırlısı ile döllensin minik yumoşun :)

hmmm.. ben bu ay çalışma sayısını pek artırdım o nedenle yumurta akı ile içerde kalan spermcikler arasında kararsız kaldım.. her daim akıntım var gibi.. benim çizgimi çekti, inşallah seninkini de çeker.. madem akıntıyı da yakaladın bu akşam da çalışma olsun.. boş geçme sakın.. inşallah hayırlısı ile döllensin minik yumoşun :)

aminn cnm benim bende onu düşünüyorum hayatım ama hergün ilişki olursa sperm kalitesi düşüyor ve düşüğe neden oluyormuş onu da duymuştum o yüzden acaba diyorum bu akşamda yapsam mı

aminn cnm benim bende onu düşünüyorum hayatım ama hergün ilişki olursa sperm kalitesi düşüyor ve düşüğe neden oluyormuş onu da duymuştum o yüzden acaba diyorum bu akşamda yapsam mı

benim doktor çatlatma iğnesi sonrasında 3 gün üst üste veriyor sonra gün aşırı... bak bir arkadaşımızın doktoru her gün ile sperm kalitesi artar demiş.. bana öyle demişti geçmişte.. ama hatırlamıyorum şimdi :))
ayrıca ateş topiğinde okumuştum hatunun biri adet olana dek her gün yaptığı ay hamiş kalmış :KK9: ayy bunların hepsi faso fiso.. Rabbim ol demedikten sonra paralasak da kendimizi olmayacak.. Allah hayırlısını versin.. belirtilere ateşe takılmadam gönlünün istediği gibi devam et sen çalışmalara..

duaşrımız senınle canım hadı hayırlısı bu ay kür yapmışmıydın sen canım

tunc canım tablon tavan yapmış maşallh hadı hayırlıı olsun inş.bu ay güzel haberler alırız senden gymanadan ve diğer bekleyen arkdaşlardan:)

ecrin naber canım?
dün beni merak etmişsin sana yazdım :))) yoktum evde..
teşekkür ederim merakın için :))))

ecrin naber canım?
dün beni merak etmişsin sana yazdım :))) yoktum evde..
teşekkür ederim merakın için :))))

iyim canım sagol aşılama için gün sayıyorum :))) moralımde iyi kendımı aşılamaya odakladım

hee yaa olmayınca yoklugun belli oluyorr merak ettim :):KK16:

benim doktor çatlatma iğnesi sonrasında 3 gün üst üste veriyor sonra gün aşırı... bak bir arkadaşımızın doktoru her gün ile sperm kalitesi artar demiş.. bana öyle demişti geçmişte.. ama hatırlamıyorum şimdi :))
ayrıca ateş topiğinde okumuştum hatunun biri adet olana dek her gün yaptığı ay hamiş kalmış :KK9: ayy bunların hepsi faso fiso.. Rabbim ol demedikten sonra paralasak da kendimizi olmayacak.. Allah hayırlısını versin.. belirtilere ateşe takılmadam gönlünün istediği gibi devam et sen çalışmalara..

benim adam iki gün üst üste soğukta duş alınca bugün hasta oldu kandırabilirsem deniyim şansımı :))

duaşrımız senınle canım hadı hayırlısı bu ay kür yapmışmıydın sen canım

çok saol cnm bir hafta bal çörek otu tarçın polen yaptım birde metformin canım lekelenme olunca bıraktım kürü yoksa on gün yapılıyor biliyorsun

benim adam iki gün üst üste soğukta duş alınca bugün hasta oldu kandırabilirsem deniyim şansımı :))

çok saol cnm bir hafta bal çörek otu tarçın polen yaptım birde metformin canım lekelenme olunca bıraktım kürü yoksa on gün yapılıyor biliyorsun

hadi hayırlısı olsun inş.meleğin seninledir canım

iyim canım sagol aşılama için gün sayıyorum :))) moralımde iyi kendımı aşılamaya odakladım

hee yaa olmayınca yoklugun belli oluyorr merak ettim :):KK16:

:KK16::KK16::KK16: teşekkür ederim..
aşılama.. inşallah gerek kalmadan bu rahatlıkla bebeğin gelir.. ocakta mı gideceksin doktora? bende bu ay olmazsa ocakta ara verip soğan yapmayı düşünüyorum.. ama tabi sadece düşünce.. çünki soğan midede sıkıntısı olanların kullanmaması gerektiği yazıyor.. ve bende çok ileri derecede reflü var.. korkuyorum ondan dolayı :)) eğer soğandan vazgeçersem ocakta aşılama.. aşılama ile de olmazsa hemen tüp bebek yaptıracağım.. kararlıyım.. aşılama ile gereksiz zaman kaybetmenin anlamı yok.. eşimin çocukluk arkadaşı varmış.. geçenlerde karşılaşmışlar.. 10 yıl olmuş evlendikleri.. eşimde bebek varmı demiş. yok abi uğraşıyoz işte diyivermiş.. yaptırdığım aşılamanın sayısını unuttum.. tüp bebekte de 7 kez denemişler.. eşimin gözü pek korkmuş.. Allah'ım uğraştırmasın, amin..

ben dün sana yazmıştım gece.. geride kaldı yazdıklarım..
ben diğer doktorlarla ilgili birşey diyemiyorum ama benim doktorum Sema Yıldırım.. şiddetle tavsiye ediyorum.. eğer gidersen özelden haberleşelim selamımı söylersin :)))
aramızda feci elektrik var kendisi ile.. ama gözlemlediğim kadarı ile her hastasına aynı ilgi ve sevgiyi gösteriyor.. ama ben uzun zamandır gittiğim için artık abla kardeş gibi olduk.. klinikte tek sevmediğim şey aşağıda kasada duran kızlar :KK9::KK9: azcık suratsızlar.. Şükran hanım ile ilgili bilgim yok.. açıkçası hiç araştırmadım da.. Sema hanımla ilk telefonla irtibat kurdum ben ve sonra yanına gidemedim.. 6 ay sonra randevumu aldım ve gittim.. kadın 6 ay önceki telefonda konuştuğumuz herşeyi hatırlıyordu..! bu benim için zaten mükemmel birşeydi.. ben ilgi alaka bekliyorum doktorumdan.. her gittiğimde bana; sana ne ilaç vermiştik, ne yapmıştık, hangi aşamadayız diye sormamalı doktor.. Sema hanımı istediğim an telefonla arayabiliyorum bir kere bile off demiyor.. hep uysal hep kibar.. yumuşacık kalbi var belli :) bi de ben ultrasonu hiç sevmiyorum, her seferinde; bu son olcak annecim sık dişini son gelişin bu diyor.. ahahah tabi ben ısrarla her ay gidiyorum bi türlü beceremedik hamiş kalmayı :KK9::KK9::KK9:
bu son ayım klomende.. artık üst aşamaya geçmeliyiz dedi.. aşılama yani.. sonsuz güvenim var.. umarım emeklerimizin karşılığını Rabbim sonuçsuz bırakmaz..
hepimize hayırlı evlatlar ve bu yorucu yolda sabır diliyorum...

evet canım okudum yazdığını çok sağol ben senin anlattıkların ve netten araştırdığımla gitmeden sevdim ordaki doktorları ve gitmek istiyorum ama yarın atatürke gidicem ya orda klomeni yazdırıyım yumurtlama takibinemi linaya gidiyim karar veremedim bir aklımda bu ay atatürkte rahim filmini çektir önümüzdeki ay linaya git diyo napim sence..

X