Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

tabi canım haklısın o konuda. gene de ısrarcı bir şekilde isim söylemesi benim de hoşuma gitmiyor.keşke karışmasalar.ama ne yapalım artık. tek oğlu olduğu için hevesleniyor heralde diyorum.kendi beğendiğim isimlerden de vazgeçemem, mecbur 2 isim olcak(inşallah o günleri görürsek)

canım benim ,güzel arkadaşım elbette göreceksin sen o günleri bak her şey yolunda :nazar: ve öyle de olacak canım korkma endişelenme sakın bebeğini hissetmeye çalış ve iyi ol :KK9:

Merhaba arkadaşlar, ben aranızda yeniyim. Bir süredir takip ediyorum ama hızınıza yetişip bir şey yazamıyordum :)

Ben de pkos sahibiyim! Hepimize Allah sabır versin diyorum. Şimdi çocuk istiyoruz ve ben yumurtlamaya çalışıyorum tabi ki :))
3 ay artan dozlarda klomen kullandım ama fayda etmedi. Femara verdi doktor, o da bir fayda sağlamadı ben de çok sıkıldım ve bir süre doktora gitmemeye karar verdim.. Aslında doktor ısrarla "sen gördüğüm en fazla foliküle sahip hastalardan birisin, drilling yapalım hemen cevap verirsin" diyor ama ameliyata cesaret edemiyorum :KK43: Soğan kürü hakkında yazılanları okuyunca soğan kürü yapmaya karar verdim. Daha önce yapmıştım aslında 1-2 sene önce, bir fayda görmemiştim ama bazen soğuk içmiştim çok dikkat etmemiştim. Şimdi daha dikkatliyim, 9.günüm bitti.. İnşallah adet görebilirim çünkü ben adet göremiyorum :KK43:( ilk regl olduğumda 3-4 ayda bir oluyordu, neredeyse o zamandan beri de doğum kontrol hapı kullanıyorum..
1-2 sene önce 4 ay bişi içmedim hiç adet olmadım :KK43:((

Allah isteyen herkese sağlıklı, mutlu bir bebek nasip etsin inşallah!

Burada sizleri görmek, okumak, paylaşmak çok güzel! :nazar:

benim ilginç bir şekilde fsh'ım lh'dan yüksek.. Böyle olan var mı? internette bulamadım :KK43:

canım bi sorum olacaktı, bilirsen şayet cevaplayabilrsen sevinirim. adetleri çok düzensiz olup da mesela 2,3,4 ay gibi aralıklı olup, hormonlarında ciddi problem olduğu halde hamile kalan var mıydı daha önce ki yazanlardan hatırladığın
canım benim 2-3 ayda bir oluyordu bazen. hormonlarda çok ciddi bir sorun yoktu ama. böyle geç adet olurken hamile kalmak iyi değil yumurta sağlıksız oluyor.

Merhaba arkadaşlar, ben aranızda yeniyim. Bir süredir takip ediyorum ama hızınıza yetişip bir şey yazamıyordum :)

Ben de pkos sahibiyim! Hepimize Allah sabır versin diyorum. Şimdi çocuk istiyoruz ve ben yumurtlamaya çalışıyorum tabi ki :))
3 ay artan dozlarda klomen kullandım ama fayda etmedi. Femara verdi doktor, o da bir fayda sağlamadı ben de çok sıkıldım ve bir süre doktora gitmemeye karar verdim.. Aslında doktor ısrarla "sen gördüğüm en fazla foliküle sahip hastalardan birisin, drilling yapalım hemen cevap verirsin" diyor ama ameliyata cesaret edemiyorum :KK43: Soğan kürü hakkında yazılanları okuyunca soğan kürü yapmaya karar verdim. Daha önce yapmıştım aslında 1-2 sene önce, bir fayda görmemiştim ama bazen soğuk içmiştim çok dikkat etmemiştim. Şimdi daha dikkatliyim, 9.günüm bitti.. İnşallah adet görebilirim çünkü ben adet göremiyorum :KK43:( ilk regl olduğumda 3-4 ayda bir oluyordu, neredeyse o zamandan beri de doğum kontrol hapı kullanıyorum..

benim ilginç bir şekilde fsh'ım lh'dan yüksek.. Böyle olan var mı? internette bulamadım :KK43:

hoşgeldin aramıza canım soğan kürünü 15 güne tamamla ve arkasından hayıt tohumuna başla Fsh ı düşürüyor... kesinlikle faydasını görürsün...
metformin içiyor musun? kaliteli yumurtlama için?
bir dahakine asla 4 ay adetsiz bekleme rahim için çok tehlikeli öyle durumlarda progestan içerek adetini getirt mutlaka!!!

Son düzenleme:
iyi olmana çok sevindim canım
ben biraz karışığım bu günlerde senin geçen ayki ruh halin gibi sıkıntılı isteksiz yorgun :KK43:(
umarım çabuk geçer bu durum üstümden....
sol kasığıma sık sık sancılar giriyor sobanın yanında ayaklarım ısınmıyor.... metforminin bulantısı da eklendi üstüne :KK14: biraz kötüyüm yani ama katlanıyorum mecburen... bir de pazara gittim bu gün çok işler yaptım ayakta da çok kalmışım....
canım evet her ay sonunda böyle oluyoruz işte bir bezginlik, bir mutsuzluk çöküveriyor. hormonlar nasıl da etkiliyor bizi.
güzel bir uyku çek bu gece inşallah geçer yorgunluğun canım
senin kayınvalidenler başka şehirde mi

esrayyy cım 60 günden sonra yumurtlayıp da hamile kalanlar var busmainin dediği gibi ancak geç gelişen yumurta kaliteli olamadığından düşükle sonuçlanıyor genelde... bu sebeple klomen tedavilerine yöneliyoruz

Son düzenleme:

tabi soğanla çok fayda gören oldu inşallah sen de fayda görürsün canım. tedaviye ara verdiğinde,dinlenme sırasında hamile kalan arkadaşlarımız da çok oldu. doğum kontrol hapı artık sakın kullanma o düzeni çok bozuyor

Son düzenleme:
canım evet her ay sonunda böyle oluyoruz işte bir bezginlik, bir mutsuzluk çöküveriyor. hormonlar nasıl da etkiliyor bizi.
güzel bir uyku çek bu gece inşallah geçer yorgunluğun canım
senin kayınvalidenler başka şehirde mi

ya sorma 2 aralık gibi adet görmem gerekli bebek yoksa inşallah zamanında adet olurum da tedavim çöpe gitmez...
ben komşuyum canım kayınvalidemle... aynı apartmandayız yani :))

Son düzenleme:
hoşgeldin aramıza canım soğan kürünü 15 güne tamamla ve arkasından hayıt tohumuna başla Fsh ı düşürüyor... kesinlikle faydasını görürsün...
metformin içiyor musun? kaliteli yumurtlama için?
bir dahakine asla 4 ay adetsiz bekleme rahim için çok tehlikeli öyle durumlarda progestan içerek adetini getirt mutlaka!!!

Hoşbulduk! Çok teşekkür ederim!!!
Hayıt tohumu hakkında bilgim yok bir internetten araştırayım... Metformini ben 2005'ten bu yana içtim, 2-3 ay oldu artık bıraktım.. O 4 aylık süreçte de içiyordum ama 850 mg günde bir tane. Tekrar başlamayı düşünüyorum..
O bıraktığım dönemde çocuk konusu yoktu henüz ama bu önerini mutlaka dinlicem, eğer bir süre daha olmazsa söktürücü alırım artık. Sağol tavsiye için, bunu bilmiyordum gerçekten...

karabocuq sen ne kotu gelinsin kızzzz öyle denir mi kuru kuruya babaannelik olmaz falan.ciddi olarak mı söyledin şaka olarak mı?

ya sorma 2 aralık gibi adet görmem gerekli bebek yoksa inşallah zamanında adet olurum da tedavim çöpe gitmez...
ben komşuyum canım kayınvalidemle... aynı apartmandayız yani :))

aaaa hiç şikayet ettiğini duymadım da:KK9: dedim heralde çok uzaklardalar canım:KK1:

Ben komşuyum canım kayınvalidemle... Aynı apartmandayız yani :))

inş kırmızılarn gelmezzzzzzzzzzz canım az kalmşş bende aynı apartmanda komsuyum kayınvalidemle :KK9:

Hoşbulduk! Çok teşekkür ederim!!!
Hayıt tohumu hakkında bilgim yok bir internetten araştırayım... Metformini ben 2005'ten bu yana içtim, 2-3 ay oldu artık bıraktım.. O 4 aylık süreçte de içiyordum ama 850 mg günde bir tane. Tekrar başlamayı düşünüyorum..
O bıraktığım dönemde çocuk konusu yoktu henüz ama bu önerini mutlaka dinlicem, eğer bir süre daha olmazsa söktürücü alırım artık. Sağol tavsiye için, bunu bilmiyordum gerçekten...

rica ederim canım tabi metformine devam mutlaka....
hayıt tohumunu ben sabah akşam demleyip 5 dk süzüp içiyorum... kaynamış suyu bir bardağa alıp içine 1.5 çay kaşığı hayıt tohumu atıyorsun 5 dk bekleyip süzüp içiyorsun... Fsh düşürüyor... hormonları dengeliyor 3 ay düzenli içilirse adetleri de düzene sokuyor...

inş kırmızılarn gelmezzzzzzzzzzz canım az kalmşş bende aynı apartmanda komsuyum kayınvalidemle :KK9:

biz de 2 seneye kalmadan aynı apartmana geçicez:KK9: "pkolu ve kayınvalidesiyle aynı apartmanda olan hanımlar" topiği açalım

Son düzenleme:
karabocuq sen ne kotu gelinsin kızzzz öyle denir mi kuru kuruya babaannelik olmaz falan.ciddi olarak mı söyledin şaka olarak mı?

şakayla karısık kondurdum lafıı :KK9: valla nabimmm sinrlenmştmm bişede diemedim oda dogsunda yağdırırım ben ona her seyı dedı bakalım görcess :KK9: aslnda ıyı kadın kayınvalidemde arada tursızlasıo işte bugune kdr mesela ewlendk ewime aldıgm hıcbıseye karısmadı hepsine de cok gusel oldu dedii aman ne bilim :KK9:

esrayyy cım 60 günden sonra yumurtlayıp da hamile kalanlar var busmainin dediği gibi ancak geç gelişen yumurta kaliteli olamadığından düşükle sonuçlanıyor genelde... bu sebeple klomen tedavilerine yöneliyoruz

anladım canım... sağolun kızlar...
Canım soğan kürünü uyguluyorum ve salı bitecek, ben 4-5 gün daha bekleyip duphaston la adetimi getirmeyi planlıyorum. 2 gün önce doktorumla konuştum ( vandayım biliyosunuz ), bundan sonra yoluma kiminle devam etmem gerektiğini sormuştum ve bir doktor ismi verdi, onunda sekreteriyle görüştüm adetin 3. günü eşimle beraber gelmemi söyledi. Eski doktorum eşimden hiç tahlil istememişti, bu da aklımda bir soru işaretiydi. Burada okuyorum da çoğunun doktoru eşe de bakıyor ve bu çok mantıklı. Bakalım inşallah bu doktor içime siner ve bebeğime kavuşmada bir vesile olur...

aaaa hiç şikayet ettiğini duymadım da:KK9: dedim heralde çok uzaklardalar canım:KK1:
iyi insanlar ben zaten uyumluyum yani alttan alırım her durumda çünkü yüz yüze bakıyoruz hiç bir aksilik yaşansın istemem... saygı duyarım neticede büyükler benden... bizler de anne olduğumuzda onları daha iyi anlayacağız diye düşünüyorum.... :)

inşalllah gelmez canım......
bebek gelir inşallah :):KK54:

Son düzenleme:
şakayla karısık kondurdum lafıı :KK9: valla nabimmm sinrlenmştmm bişede diemedim oda dogsunda yağdırırım ben ona her seyı dedı bakalım görcess :KK9: aslnda ıyı kadın kayınvalidemde arada tursızlasıo işte bugune kdr mesela ewlendk ewime aldıgm hıcbıseye karısmadı hepsine de cok gusel oldu dedii aman ne bilim :KK9:
evet benimki de iyidir ama mesela şu torunu sahiplenmesi falan sinirime dokunuyo "yok ben yıkarım onu" falan. sanki benim annem yok.kendi kızının çocukları da hep onda. benimkini de istiyor AÇ :KK53:

X