Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

mrb bende eylul ayında pco oldugumu ogrendım. hastalık hakkında bılgı ararken bu sıteyı gordum.ben bugun dr. gıttım adet olmadıgım ıcın farlutal verdı bu ılacı kullandınız mı:KK43:(((

ben kullanmıştım canım aramıza hoşgeldin:) farlutal adet söktürücü. çocuk istiyor musun peki? yoksa sadece adet düzensizliği için mi gittin doktora

ben kullanmıştım canım aramıza hoşgeldin:) farlutal adet söktürücü. çocuk istiyor musun peki? yoksa sadece adet düzensizliği için mi gittin doktora

tesekkur ederım cevapladıgınız ıcın ben evli değilim daha bekarım adet düzensizliği için gittim bunu verdi ama bu hasatlıgı öğrendıgımde adetım duzenlıydı sadece az oluyordum öğrendikten sonra olmamaya basladım :)))

tesekkur ederım cevapladıgınız ıcın ben evli değilim daha bekarım adet düzensizliği için gittim bunu verdi ama bu hasatlıgı öğrendıgımde adetım duzenlıydı sadece az oluyordum öğrendikten sonra olmamaya basladım :)))

:))) canım sen yazınca farkettim benimde oyle oldu gerçekten pko olduğumu öğrenene kadar iyiydi sonrası feci:))
Allah şifa versin canım.

:))) canım sen yazınca farkettim benimde oyle oldu gerçekten pko olduğumu öğrenene kadar iyiydi sonrası feci:))
Allah şifa versin canım.

:)) bırsey daha sorucam size cıvan percemi dıye bıtsel çay duydum sızce bu ılacı mı kullanmalıyım bıtkısel cayı mı içmeliyım cok karasız kaldım karnım davul gıbı şiş kurtulmak istıyorum bu şişlikten

evet haklısın olabilir sağlıklı olsun da artık.. yıllarca bekledik 1 hafta daha bekleriz değil mi
aynen öyle canım ben sana sadece endişe etme diye bilgi verdim doktorun da diyecektir zaten... :) öpüyorum seni ve miniğini...

387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com
o kadarda düşmedi ama lekelenmem geldi maaleseffff.ben bu ateş tablosuna güvenmeyecem artık.ilk ayımdı zaten olmadı yani.
canım acaba akıntını artıran metforminmi hayıt tohumumu.ya bende mi denesem şu hayıt tohumunu.ama ben incir havuç kürünü yapmak istiyorum.hem hayıt hem incir hemde metormin 3 olurmu.
canım 3 ünü birden yapma bence...
incir havucu yap sonraki ay hayıt tohumuna geçersin... senin adetin hala sökmedi mi?
bu arada bana göre akıntımı getiren metformin oldu ... gözlerime inanamadım... hayıtın da etkisi şöyle beni acayip sakinleştiriyor bu da olumlu etki demek yani hormonları dengeliyor kesinlikle...

ben şu ateş tablosunu anlamaya çalışıyorum olmuyor ya
387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com
bak mesela lekelenmem var artık ama ateş hala yüksek nedenn öyle çizginin altına düşmesi lazım değilmi yoksa yavaş yavaşmı düşecek tam regly geldiğindemi düşecek.bide tunccss demişki en az 3 saat deliksiz uyku olmalı ama malesefki son günlerde 2 3 defa uyanıyorum gece kalkmıyorum yatakda dönüyorummm sonra tekrar yatıyorummm.en son 6.30 tel çalıyor panikle kapatmaya çalışırken ateşimide ölçüyorum.ama o panik acaba ateşimi yükseltiyormu dahamı yavaş hareket etmem lazım.bide bazen gece yatağın içinde terdennn ölüyorum resmennnnnnnn şimdi oda ateşi etkilemiyormu.ha daha ince örtünürsemde donuyorum anlayacağın eşim diyorki senin ateşinin ayarı bozukkk zatenn sen boşuna ölçüyonnn diyorrrrrrrrrrr.
canım o kadar haraketlenmeden sorun olmazki... bozuk ölçmüyorsun ama mesela terlemek biraz üşümek ateşi değiştirebilir... takviminde lekelenme kanamanı işaretledin ama adet gelmedi mi?
mesela benim de yumurtlama günlerim olmasına rağmen ateşim 36.8 yüksek yani...

evet cnm ben erken duymustum benım cücğüm biraz aceleci cıktı :KK9: komsum 8 haftalıkken duymustu kalp atışlarını sen duymasan bile doktorun kendı görebiliomş klp atşlrnn olşp olşmadfıgını bnmde gec döllenme olmustu hemde baya bi geç :KK9:
yerim senin cücüğünü maşallah ona...
evet canım 8 haftalığa kadar normal... busmai endişelenmesin diye yazdım ona bende...

mrb bende eylul ayında pco oldugumu ogrendım. hastalık hakkında bılgı ararken bu sıteyı gordum.ben bugun dr. gıttım adet olmadıgım ıcın farlutal verdı bu ılacı kullandınız mı:KK43:(((
canım farlutal adeti geç söktürür progestan sabah1 akşam 1 içmeni öneririm yine de sen bilirsin... benim farlutaldan 15 gün sonra adet gelmişti artık ben çatlamıştım yani.... progestan bitiminde ise 4. gün adet gelir sen bilirsin...
geçmiş olsun...

nerelerdesin canım ya merak ettim :44:
kuzenine gidecekti gelmedi daha herhalde canım...

teşekkür ederim canım benim inşallah geçerim:)
umursamıyorum desemde artık eskisi kadar olmuyor ki bi gün biri çıkıyor sen anlamazsın, bak anne olunca anlarsın diyivieriyor sende kalakalıyorsun. insanlar mı acımasız biz mi çok alınganız çözemedim.
canım ben yarayı dondurtmadan soğan kürünü denemek istiyorum bugun adetimin 9. günü ateşimi de ölçüyorum düzenli soğan kürüne 15. günü mü başlasam?
doktora gitmekten yoruldum artık bi kaç ay ara vermek istiyorum....

ay öyle insanlara da deli oluyorum benim akrabam 35 inde evlendi 40 ında doğurdu kimse de ondan hesap sormadı sağlıklı oğlu oldu işte budur... kimsenin özeline kimsenin karışmaya hakkı yoktur....
canım soğana hemen de başlayabilirsin...
moralin hep yüksek olsun
soğanla belkim akıntın gidecek yaran geçecek denemekte fayda var... :KK9:

:)) bırsey daha sorucam size cıvan percemi dıye bıtsel çay duydum sızce bu ılacı mı kullanmalıyım bıtkısel cayı mı içmeliyım cok karasız kaldım karnım davul gıbı şiş kurtulmak istıyorum bu şişlikten

canım ben hiç kullanmadım ama diğer kullanan arkaşlar yardımcı olabilir sana. adet olamadığın için olabilir o şişkinlik.
ya aslında doktoruna gittiğinde metformını sorabilirsin bende yeni kullanmaya başladım düzenli kullanımda adeti düzenliyor kilo sorunun var mı bilmiyorum ama kılo verdırmeyede yardımcı mücize yanı:)

aynen öyle canım ben sana sadece endişe etme diye bilgi verdim doktorun da diyecektir zaten... :) öpüyorum seni ve miniğini...

canım 3 ünü birden yapma bence...
incir havucu yap sonraki ay hayıt tohumuna geçersin... senin adetin hala sökmedi mi?
bu arada bana göre akıntımı getiren metformin oldu ... gözlerime inanamadım... hayıtın da etkisi şöyle beni acayip sakinleştiriyor bu da olumlu etki demek yani hormonları dengeliyor kesinlikle...

canım o kadar haraketlenmeden sorun olmazki... bozuk ölçmüyorsun ama mesela terlemek biraz üşümek ateşi değiştirebilir... takviminde lekelenme kanamanı işaretledin ama adet gelmedi mi?
mesela benim de yumurtlama günlerim olmasına rağmen ateşim 36.8 yüksek yani...

yerim senin cücüğünü maşallah ona...
evet canım 8 haftalığa kadar normal... busmai endişelenmesin diye yazdım ona bende...

canım farlutal adeti geç söktürür progestan sabah1 akşam 1 içmeni öneririm yine de sen bilirsin... benim farlutaldan 15 gün sonra adet gelmişti artık ben çatlamıştım yani.... progestan bitiminde ise 4. gün adet gelir sen bilirsin...
geçmiş olsun...

kuzenine gidecekti gelmedi daha herhalde canım...

ay öyle insanlara da deli oluyorum benim akrabam 35 inde evlendi 40 ında doğurdu kimse de ondan hesap sormadı sağlıklı oğlu oldu işte budur... kimsenin özeline kimsenin karışmaya hakkı yoktur....
canım soğana hemen de başlayabilirsin...
moralin hep yüksek olsun
soğanla belkim akıntın gidecek yaran geçecek denemekte fayda var... :KK9:

bende öyle düşündüm canım soğan belki iyi gelir yarayada :) umut işte yağmur suyu iç iyi gelir deseler onu bile içeçeğim :))

civan perçemi ve hayıt tohumunu deneyebilirsin ama önce bence progestan ile ya da farlutal sen bilirsin adetini getirmelisin yeni siklusa bu bitki çaylarını yaparak başlayabilirsin sabah 1 bardak akşam 1 bardak...3 ay düzenli içildiğinde özellikle hayıt çok işe yarıyor...

Son düzenleme:
bende öyle düşündüm canım soğan belki iyi gelir yarayada :) umut işte yağmur suyu iç iyi gelir deseler onu bile içeçeğim :))

canım ya güldürdün beni
dondurma işlemi çok basit bir işlem sonrasında da akıntı olmuyor hiç...
rahat ediyorsun canım ilişkide yanma acıma da olmaz... diğer türlü çok zor biliyorum 8 ay çektim çünkü.... haklısın ama adetin gelsin soğanla zaten gelecek sonra adetten temizlenince tekrar kontrole gidersin...

Son düzenleme:
canım ben hiç kullanmadım ama diğer kullanan arkaşlar yardımcı olabilir sana. adet olamadığın için olabilir o şişkinlik.
ya aslında doktoruna gittiğinde metformını sorabilirsin bende yeni kullanmaya başladım düzenli kullanımda adeti düzenliyor kilo sorunun var mı bilmiyorum ama kılo verdırmeyede yardımcı mücize yanı:)

yok aksıne ben zayıfım daha yenı yenı toplandım bırde kılo vermıyeyım =)))tesekkur ederım bılgılendırdıgınız ıcın umarım herkes istedği sonuca ulaşır galıba bu ışin tek sırrı skntı stres yapmamak anladıgım kadarıyla sıze de tesekkur ederım bıcım

canım ya güldürdün beni
dondurma işlemi çok basit bir işlem sonrasında da akıntı olmuyor hiç...
rahat ediyorsun canım ilişkide yanma acıma da olmaz... diğer türlü çok zor biliyorum 8 ay çektim çünkü.... haklısın ama adetin gelsin soğanla zaten gelecek sonra adetten temizlenince tekrar kontrole gidersin...

teşekkür ederim canım ya bu ay tembellik yaptım gitmedim doktora ama dediğin gibi soğan kürünü kullanıp diğer adetimden sonra gideceğim:)
annem gecenlerde bir şey duymuş tuğlayı ısıtıp üzerine oturacakmışım:) hemen o ay hamile kalır demişler yok artık o kadar değil dedim ona gelene kadar bitkisel kürleri denerim daha iyi

yok aksıne ben zayıfım daha yenı yenı toplandım bırde kılo vermıyeyım =)))tesekkur ederım bılgılendırdıgınız ıcın umarım herkes istedği sonuca ulaşır galıba bu ışin tek sırrı skntı stres yapmamak anladıgım kadarıyla sıze de tesekkur ederım bıcım

rica ederim canım ama bicimin dediği gibi progestan adet söktürücü olarak daha iyi daha çabuk geliyor adetin beklemene gerek kalmıyor istersen bi araştır

teşekkür ederim canım ya bu ay tembellik yaptım gitmedim doktora ama dediğin gibi soğan kürünü kullanıp diğer adetimden sonra gideceğim:)
annem gecenlerde bir şey duymuş tuğlayı ısıtıp üzerine oturacakmışım:) hemen o ay hamile kalır demişler yok artık o kadar değil dedim ona gelene kadar bitkisel kürleri denerim daha iyi

canım sıcağın yumurtlama döneminde iyi geldiğini ben de duydum... ama önce düzenli yumurtlamamız gerekli bence ki sıcak işe yarasın...

canım sıcağın yumurtlama döneminde iyi geldiğini ben de duydum... ama önce düzenli yumurtlamamız gerekli bence ki sıcak işe yarasın...

kesinlikle canım ben mesela gecen ay yumurtlamadığım için adet olamadım bakalım bu ay nasıl olacak

kesinlikle canım ben mesela gecen ay yumurtlamadığım için adet olamadım bakalım bu ay nasıl olacak

aynen ya ben de şimdi kendi haline bıraktım ya çok merak ediyorum ne olacak halim ama o akıntım yumurtlamaya işaretti bana göre de yine belli olmaz...
ben de yumurta çatlamayınca adet göremiyorum rahim için de çok zararlı bişey bu....

aynen ya ben de şimdi kendi haline bıraktım ya çok merak ediyorum ne olacak halim ama o akıntım yumurtlamaya işaretti bana göre de yine belli olmaz...
ben de yumurta çatlamayınca adet göremiyorum rahim için de çok zararlı bişey bu....

bu konular hakkında cok bılgısızım de adet olmak yumurtaladıgımız anlamına gelmıyor mu cahıllıgımı marzu gorun

canım ya ama yılbaşı uğurlu gelecek bize senden çok umutluyum ben bak akıntın oldugu gunlerde ilişkide denk geldi hep dua ediyorum hepimiz için..
adet olamamak rahim duvarının kalınlaşması demekmiş ve buda ilerisi için risk. benim halam rahim kanseriydi şimdi iyi çok şükür kemoterapi falan gördü Allahtan ilerlememiş çok doktor halanda varsa senin çok dikkat etmen gerekiyor demişti

bu konular hakkında cok bılgısızım de adet olmak yumurtaladıgımız anlamına gelmıyor mu cahıllıgımı marzu gorun
bazı kadınlar yumurta çatlamasa da kanama geçirebilir ama mesela bende ancak yumurtlama olursa adet oluyor...
bahsettiğim bitkiyi hayıtı deneyecek misin? ama önce ilaçla adetini getir bence...

canım ya ama yılbaşı uğurlu gelecek bize senden çok umutluyum ben bak akıntın oldugu gunlerde ilişkide denk geldi hep dua ediyorum hepimiz için..
adet olamamak rahim duvarının kalınlaşması demekmiş ve buda ilerisi için risk. benim halam rahim kanseriydi şimdi iyi çok şükür kemoterapi falan gördü Allahtan ilerlememiş çok doktor halanda varsa senin çok dikkat etmen gerekiyor demişti

hımmm anladım canım genetik olabiliyor kanser ondandır çok geçmiş olsun ne zor şey...
canım sağol inşallah tutmuştur Allah ım nasıl istiyorum tutsun artık :))
evde olunca sürekli aklından çıkarmak güç oluyor bebek isteğini de mi?
Bu ay olmayacaksa da aralık ayında mucizem gerçek olsun artık çoooooooook istiyoruz hepimiz Allah ım gör... dualar ediyorum hepimiz için...

gyaman canım ateşin süper gidiyor maşallah

Son düzenleme:

eğer zayıfsan kilonu normal kiloda tut ve kilo almamaya bak canım bizler kolay kilo alabiliyoruz pko ne yazııki insülin direncine neden oluyor...

ooo topic hareketlendi herkesler burada

Son düzenleme:
X