Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım ben gebeliğimi öğrenmeden 1-2 gün önce müthiş gaz sancıları çektim.Kıvranıyordum resmen akşama kadar.
Umarım seninde bu gaz,ateş ve akıntı belirtilerin gebeliktendir...
Güzel haberlerini bekliyoruz.

ayy canım ama gaz midemde sadece.. yani bağırsaklarda oluyor diye okumuştum ben:KK17: bak şimdi yaa ben cidden heveslenmeye başladım.. inşallah bu mide ağrılarım gazlarım hepsi bebektendir..

hım anladım canım lekelenme ise normal belki geç döllenme oldu yerleşme kanamasıdır de mi?
canım senin sabrına hayranım öyle adet mi beklenir test yapsan iyiydi.... :KK43: bizi de meraklandırdın ben de sayfaları görünce çok çok yazılmış senin hamile olabileceğin geldi hemen aklıma dedim tebrik mesajlarıdır bu kadar uzun uzun dedim....
:KK43:

sabretmeyi öğretti bu hastalık bana.. yoksa ben varya daha çalışma sonrası test yapmaya başlardım.. ama her ay kırmızı kart yiye yiye öğrendim.. hala da hiç konduramıyorum, gelecek kesin diye bakıyorum.. sizin gazınızla işte test yapıyorum.. eşim almış test.. sabah ilk işim yapmak olacak.. sormuş eczacıya bunlar farkeder mi diye.. yok demiş hepsi aynı:KK9: bakalım sabah ola hayrola..

gaz olayı bendede cok olmustuuuu ilk baslardaaa akıntın nsl pekii kireç gibi bi akıntın varmı canım ? bide ben cok sık tuvalete cıkmya baslamstmm

akıntım nasıl, beyaz renkli.. çamaşırımda kurumuş hali evet kireç gibi.. ama sildiğimde de ıslak ıslak yapışkan bi akıntı.. hatta sürekli ıslaklık hissi var bende.. wc koşuyorum aha geldi diye.. ama yok :KK5: inşallah bi 8 ay daha gelmezler :KK9::KK9:

biçim tam senin hesapladığın gibi yarın tam adet olurum .bak bugün lekelenme yarın adett..ben bu iltihaptan nasıl kurtulacam yaaa.

canım yazdım yukarıda sana cevap....
benim de çok iltihabım vardı 8 ay çektim evliliğimin ilk yılı ve sonunda rahimağzı yarasından olduğu ortaya çıktı ve donduruldu yara ve sonrasında şimdi hiç iltihabım yok canım.....

canım anlıyorum seni bizlerde aynısını yaşadık devamlı ben ondan artık umursamıyorum ama olmayacakmış bebeğim gibi de düşünmüyorum...
sabırlı olmalıyız demi...
sen memnun kaldığın doktora devam et bence... metformine devam et.... rahimağzı yaran yok değil mi bu denli iltihabı o da yapar... önce rahimağzına baktır yani muayene ol canım sonra da film çektirirsin... o akıntı ile yani iltihap ile hamile kalman da çok güç önce onu kurutman gerekli... rahim ağzı kontrolünnü mutlaka yaptır filmini de çektir metformin içerek 1 ay dinlen bence sonra tedavine devam edersin... :KK9: sakın sıkılma canım.... olacak bebeğimiz hepimizin...

ayyy canım benim iyiki varsın yaaaa.1 sene önce doktor alttan muayene ile rahimde yaran var demişti ama sonra geçti iltihabta geçti.onun üstüne bir sürü doktora gittim kimse rahimde yara var demedi yani.sence o kadar muayenede anlaşılmazmıydı smear testi yapmadan anlaşılmazmıydı.sorma soğan yaptım ve iltihabbb arttı.

123m canım benim sakın umutsuzluğa kapılma..
ben aylardır burdayım ne hikayeler gördüm.. her ay bizim için yepyeni umut.. bu bizim hayat felsefemiz olmalı.. aylar çuvala girmedi ya.. acele etme.. Rabbim hayırlısını versin canım arkadaşım..

sabretmeyi öğretti bu hastalık bana.. yoksa ben varya daha çalışma sonrası test yapmaya başlardım.. ama her ay kırmızı kart yiye yiye öğrendim.. hala da hiç konduramıyorum, gelecek kesin diye bakıyorum.. sizin gazınızla işte test yapıyorum.. eşim almış test.. sabah ilk işim yapmak olacak.. sormuş eczacıya bunlar farkeder mi diye.. yok demiş hepsi aynı:KK9: bakalım sabah ola hayrola..

valla anlıyorum canım seni ben de çok sabırlıyım eskiye göre ama yine de günüm geçince de testimi yapmaktan korkmam çünkü bebek varsa hemen progestana başlamamız gerek ya şakası yok yani....
evdeki dandik testlerinden yap şimdi bence ama sıkışıksan şu anda yap yoksa gece yaparsın... yarın sabah da eşinin aldığını yaparsın canım idrarı da hemen dökme belki pozitif çıkacak bikaç test daha yapman gerekecek nereden biliyorsun sakın olumsuz bakma... adetin de gelebilir bunu hepimiz biliyoruz ancak bebek de aynı sancıları yaptırıyor ya bilemezsin... karabocuq hep diyordu ya adet olacağım diye 5 gün dedi kızın canı çıktı sancılardan ama sonra mucizesinin yolda olduğunu öğrendi.... :KK9:

Son düzenleme:
ayyy canım benim iyiki varsın yaaaa.1 sene önce doktor alttan muayene ile rahimde yaran var demişti ama sonra geçti iltihabta geçti.onun üstüne bir sürü doktora gittim kimse rahimde yara var demedi yani.sence o kadar muayenede anlaşılmazmıydı smear testi yapmadan anlaşılmazmıydı.sorma soğan yaptım ve iltihabbb arttı.

alttan muayenede rahim ağzına özel bir ışıkla bakıyor ya doktor öyle baktır canım yara görürse smear ister yoksa istemez... ihmal etme...
sen de iyiki varsın sizlere destek olmaktan mutluluk duyuyorum ben...
sabahki ateşinle şimdiki farklıdır canım adet gelebilir...bende de öyle olmuştu...

Son düzenleme:
123m canım benim sakın umutsuzluğa kapılma..
ben aylardır burdayım ne hikayeler gördüm.. her ay bizim için yepyeni umut.. bu bizim hayat felsefemiz olmalı.. aylar çuvala girmedi ya.. acele etme.. Rabbim hayırlısını versin canım arkadaşım..

doğru diyorsun canım ama bugün ilk gün ya atamıyorum üstümdem stresi yarına atarım inşallahhh.
ha bu arada buda benim ateş tablom çok düşükte değil ama geldi adetim yani.
387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com

valla anlıyorum canım seni ben de çok sabırlıyım eskiye göre ama yine de günüm geçince de testimi yapmaktan korkmam çünkü bebek varsa hemen progestana başlamamız gerek ya şakası yok yani....
evdeki dandik testlerinden yap şimdi bence ama sıkışıksan şu anda yap yoksa gece yaparsın... yarın sabah da eşinin aldığını yaparsın canım idrarı da hemen dökme belki pozitif çıkacak bikaç test daha yapman gerekecek nereden biliyorsun sakın olumsuz bakma... adetin de gelebilir bunu hepimiz biliyoruz ancak bebek de aynı sancıları yaptırıyor ya bilemezsin... karabocuq hep diyordu ya adet olacağım diye 5 gün dedi kızın canı çıktı sancılardan ama sonra mucizesinin yolda olduğunu öğrendi.... :KK9:

ya benim doktor beklemelisin diyor.. vardır bir bildiği deyip hep bekliyorum.. ve hep sonunda adet oluyorum.. inşallah bu sefer olmaz.. progestan konusunda haklısın ama şuan bekliyorum ve elimden hiçbirşey gelmiyor.. şimdi tutucam idrarımı.. saat başı gidip yapıyorum :KK9: çünki her an ıslaklık hissediyorum, gitmişken de yapıveriyorum içimdekini.. ama şimdi biriktireceğim.. geceye kadar tutayım.. sonra test yaparım yine evdeki kötü testlerden.. sonra sabahda eşimin aldığını yaparım.. ben bu kadar heveslendirdikten sonra sizleri ve kendimi kırmızıları görmekten nefret ediyorum.. inşallah bu sefer turnayı gözünden vurmuş olayım :KK9:

alttan muayenede rahim ağzına özel bir ışıkla bakıyor ya doktor öyle baktır canım yara görürse smear ister yoksa istemez... ihmal etme...
sen de iyiki varsın sizlere destek olmaktan mutluluk duyuyorum ben...

tamam canım adetim tam gelsin gidecem doktora prolaktinde sınırdaydı ya onada baktıracam adetli iken yarayı görebilirmi bilmiyorum gerçi inşallah yara kapanmıştır sadece soğandan iltihab artırmıştır inşallah.
bu arada senin dediğin gibi yapacam bu ay ara sadece metformin bide prolaktin düşmemişse onun için ilaç rahimdeki iltihabı temizleyebilirsem rahim filmiiii.ama serophene ve çatlatma iğnesini bu ay yaptırmayacam.

doğru diyorsun canım ama bugün ilk gün ya atamıyorum üstümdem stresi yarına atarım inşallahhh.
ha bu arada buda benim ateş tablom çok düşükte değil ama geldi adetim yani.
387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com

canım seni çok iyi anlıyorum.. ben 1 yıldır bu duyguyu her ay yaşıyorum.. emin ol anlıyorum ama bir yandan da destek olmak durumundayız.. burda birbirimize güç vermek için varız.. her zaman yanındayız, destekçiniz.. seni bizden iyi kimse anlamaz.. bunu unutma.. babamın bir lafı vardır; ''eşekten düşenin halini ancak eşekten düşen anlar''..
ateşin evet çok düşmemiş ama bu ilk denemen.. bazen yüksek ateşle de adet olunuyormuş.. ateş topiğinde okudum..
lütfen üzme kendini.. :KK54:

haklısın çok uzun süreli ara vermeden kullanman da iyi değil bence doktorunla görüş canım ya başka ilaç al ya da bitkileri dene soğan kürü mesela dene...

soğan kürünü denedim canım fayda etmedi, bekle bekle yine adet olmadım, çok da düzenli içmiştim.
sonra yine adet söktürücü kullandım.
bakalım doktor ne diyecek.

canım seni çok iyi anlıyorum.. ben 1 yıldır bu duyguyu her ay yaşıyorum.. emin ol anlıyorum ama bir yandan da destek olmak durumundayız.. burda birbirimize güç vermek için varız.. her zaman yanındayız, destekçiniz.. seni bizden iyi kimse anlamaz.. bunu unutma.. babamın bir lafı vardır; ''eşekten düşenin halini ancak eşekten düşen anlar''..
ateşin evet çok düşmemiş ama bu ilk denemen.. bazen yüksek ateşle de adet olunuyormuş.. ateş topiğinde okudum..
lütfen üzme kendini.. :KK54:

sağol canım benim iyiki varsınız.benim canım sıkkkın ya ben bugünlük kaçıyorum öptüm sizleri.

canm eşimin sonucu çıktı hareketlilik azmış ama dr. çocuğumuzun olmasına engel olmadığını söyledi.canm ben belki rahim filmi çektircem adetin 7.ve 9.günü arasında çekiliyomuş heralde oda.daha dr.mla da görüşmedim yarın arıcam.ozman soğan yapamam galiba.karabocug soğanı içerken hamile kaldı.saraçoğlu hamile olduğunuzu öğrendiğinizde bırakın diyor.canm ben ateş ölçmüyorum hiçte anlamıyorum bilenler yardımcı olur mutlaka.adetin 1.günü başlıyolar heralde ölçmeye.bide ateşi kafaya takmıyayım diye denemedim hiç.

bnglcüm % kaç hareketlilik çıktı. doktor bana 4 ay denedikten sonra gerekirse film dedi. istersen doktora danış önce.

tamam canım adetim tam gelsin gidecem doktora prolaktinde sınırdaydı ya onada baktıracam adetli iken yarayı görebilirmi bilmiyorum gerçi inşallah yara kapanmıştır sadece soğandan iltihab artırmıştır inşallah.
bu arada senin dediğin gibi yapacam bu ay ara sadece metformin bide prolaktin düşmemişse onun için ilaç rahimdeki iltihabı temizleyebilirsem rahim filmiiii.ama serophene ve çatlatma iğnesini bu ay yaptırmayacam.
adetliyken görmesi mümkün değil canım adetin bitince çağırır bakar doktor... ara vermen iyi olacak testlerine bakılması da iyi olacak sen yine 3. gününde git hormonlarına bakılsın...prolaktin de başlı başına sorun.... klomen hakkın 1 tane kaldı onu hemen harcama her şey tam yoluna girsin bence öyle devam et tedavine...

ya benim doktor beklemelisin diyor.. vardır bir bildiği deyip hep bekliyorum.. ve hep sonunda adet oluyorum.. inşallah bu sefer olmaz.. progestan konusunda haklısın ama şuan bekliyorum ve elimden hiçbirşey gelmiyor.. şimdi tutucam idrarımı.. saat başı gidip yapıyorum :KK9: çünki her an ıslaklık hissediyorum, gitmişken de yapıveriyorum içimdekini.. ama şimdi biriktireceğim.. geceye kadar tutayım.. sonra test yaparım yine evdeki kötü testlerden.. sonra sabahda eşimin aldığını yaparım.. ben bu kadar heveslendirdikten sonra sizleri ve kendimi kırmızıları görmekten nefret ediyorum.. inşallah bu sefer turnayı gözünden vurmuş olayım :KK9:
haklısın canım çok iyi anlıyorum seni ama yüzdün kuyruğuna geldin... ya adetle anlayacaksın sonucu ya da testlerle... sen bilirsin içinden geldiği gibi yap o zaman ben etkilemek de istemiyorum senle bir biz de üzülüyoruz inan ki...

soğan kürünü denedim canım fayda etmedi, bekle bekle yine adet olmadım, çok da düzenli içmiştim.
sonra yine adet söktürücü kullandım.
bakalım doktor ne diyecek.
yumurtlamanın sağlanması gerekli yıllarca doğum kontrol haplarını içerek yumurtlamayı baskılayıp engelledin canım bence ondan soğan fayda etmedi... yumurtlamayı sağlayıcı ilaçlara yönelmen gerekli... bebek düşünüyorsun de mi?

.... dün okula gittiğimde laf arasında müdürün eşinin hamile olduğunu öğrendim. Akşam eve geldim oturuyoruz benden bir ay önce evlenen kuzenimin hamile olduğunu öğrendim. Ardından eşimin 2 ay önce evlenen kuzeninin 6 haftalık hamile olduğunu öğrendim. Evet hepsine çok sevindim, asla ama asla kıskançlık ve hasedin içinde var olmadığı duygularla dün gece uyuyana kadar sabah uyandım bu akşama kadar böğüre böğüre ağladımmm. Gözlerimden bakamıyorum, kimseye anlatamıyorum hissettiklerimi. BİLİYORUM Kİ BU DUYGUYU ANCAK BUNU YAŞAYANLAR ANLAR. Kızlar çok kötüyüm. Kötü olmam almış olduğum hamile haberlerinden değil. Şöyle ki:
- En son 29 eylülde adet olmuştum ve hala olamadım.
- Van'ın çaldıran ilçesinde görev yapıyoruz ve 2 depremi de korkuyla atlattık ve hala artçılarla yaşıyoruz.
- Tedavi olduğum hastane 2 ay sonra açılacakmış ve doktorum başka bir ilde göreve başlamış.
- İstemedim halde müdür yardımcılı yapıyorum ve bunun stresini yaşıyorum.
- Bu sıralar başdönmesi yaşıyorum. Nedenini bilmiyorum, dün akşam test yaptım yine ama her zamanki gibi yine tek çizgi... Progestan bende acayip başdönmesi yapmıştı aynı onun gibi oluyor yine. Soğan kürüne başlayalı 9 gün oldu acaba ondan mıdır onu da bilmiyorum.... benden böyle....
Çok şükür diyorum ve sabırla, duayla bekliyorum...

canım çok sevindim, umut oldun bize. Tebrik ediyorum, Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Geçmişe göz attım da başka güzel haber veren oldu mu

canım yazmaya fırsatım olamadı çok birikmiş tanıdıklarıma bakayım dedim, iyisin değil mi, inş güzel haberlerini bekliyorum

.... dün okula gittiğimde laf arasında müdürün eşinin hamile olduğunu öğrendim. Akşam eve geldim oturuyoruz benden bir ay önce evlenen kuzenimin hamile olduğunu öğrendim. Ardından eşimin 2 ay önce evlenen kuzeninin 6 haftalık hamile olduğunu öğrendim. Evet hepsine çok sevindim, asla ama asla kıskançlık ve hasedin içinde var olmadığı duygularla dün gece uyuyana kadar sabah uyandım bu akşama kadar böğüre böğüre ağladımmm. Gözlerimden bakamıyorum, kimseye anlatamıyorum hissettiklerimi. BİLİYORUM Kİ BU DUYGUYU ANCAK BUNU YAŞAYANLAR ANLAR. Kızlar çok kötüyüm. Kötü olmam almış olduğum hamile haberlerinden değil. Şöyle ki:
- En son 29 eylülde adet olmuştum ve hala olamadım.
- Van'ın çaldıran ilçesinde görev yapıyoruz ve 2 depremi de korkuyla atlattık ve hala artçılarla yaşıyoruz.
- Tedavi olduğum hastane 2 ay sonra açılacakmış ve doktorum başka bir ilde göreve başlamış.
- İstemedim halde müdür yardımcılı yapıyorum ve bunun stresini yaşıyorum.
- Bu sıralar başdönmesi yaşıyorum. Nedenini bilmiyorum, dün akşam test yaptım yine ama her zamanki gibi yine tek çizgi... Progestan bende acayip başdönmesi yapmıştı aynı onun gibi oluyor yine. Soğan kürüne başlayalı 9 gün oldu acaba ondan mıdır onu da bilmiyorum.... benden böyle....
Çok şükür diyorum ve sabırla, duayla bekliyorum...

canım çok zordur çok iyi anlıyorum seni bana da bazı arkadaşlar ne zaman ne zaman bebeğin olacak diye soruyorlar bazı meraklılar ben de onlara Allah ne zaman nasip ederse diyorum :))
sıkıntılar yaşamışsın deprem hepimizin sıkıntısı oldu ortak sıkıntısı.... Allah ım bir daha yaşatmasın... ne zorluklar çektiniz kim bilir... sıkıntılı iş de olsa çalışman çok iyi evde olsan bebek aklından hiç çıkmayacak iş yerinde biraz olsun aklın dağılır canım....
soğan yumurtlamayı sağlar muhtemelen sıkıntın ondandır.... 7 gün sonra yine adet görmezsen gebelik testini yinele umudunu da yitirme... :KK9:

canım yazmaya fırsatım olamadı çok birikmiş tanıdıklarıma bakayım dedim, iyisin değil mi, inş güzel haberlerini bekliyorum

ben iyiyim aklım da rahat olacağına bıraktım biraz canım :) :KK52:
canım yaşadıkların zor özellikle doktor durumun ama inanıyorum ki bu kür sana yarayacak...

Son düzenleme:
X