Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

:2: bu gözyaşım sevinçten ay çığlık attım evde çok sevindim canım benim :KK24::KK42: :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
nasıl sevindim bilmen mümkün değil... ve hiç beklemiyordum bunu güzel haber alacağımı düşünmeden açtım bilgisayarı :KK76::KK76::KK76::KK76:nasıl iyi geldi bunu duymak anlatamam keseyi gördüğüne göre canım 5.5 haftalık falan olmalısın.... maşallah metformine devam... progestnı da sor canım... bu defa düşmeyecek ben inanıyorum sen de inan...:KK52:
Allah sonuna kadar yüzünü güldürsün canım....

17. gününde yumurtladın demiştim sana hatırlarsan canım... sonradan ateş yükselmesi daha fazla ve stabil olunca ilkini silmiş ve bu yeni günü yumurtlama olarak kesin karar verip kabul etmiş... düz çizgi çekmemesi tamamen 17 ve 18 günlerinde akıntı işar. değil ondan...
öptüm canım.... gelecek gibi bebeğin tablona göre...

arkuat rahimden korkma gebeliğe engel değil ancak her ay testini yap gebeysen doktor önerileri olacak sana canım....dinlenme ve ilaç şeklinde...
metformine bayıldım ben harika ilaçmış....
beniim rahmmime de bikornuat denmişti ama usg den bakılarak...

canım bence de takılma bak busmai test ble yapmadı umursamadı ve geldi meleği ve onunl kalacak bu defa hissediyorum bunu....
canım bu gün annemlerde tartılacağım :))
yazarım sana ama göbeğim gitti 11 gündür içiyorum ve göbeğim gitti inanamıyorum hala...:KK52::KK76:

benim çevremde bu metformin ile hamile kalan çok..ben hatta bir ara sana kullan diye de ısrar etmiştim.

senin de yakın zaman da hamilelik haberini alacakmışız gibi geliyor.hayırlısı.benim 2 sene hamile kalmayan arkadaşım hatta 3.ayında hamile kalmıştı.

merhaba arkadaşlar.. sizlere bir şey danışmak istiyorum. Eylül ayında 2. menoglon iğnelerimle çatlatma iğnesi olmuştum fakat bir sonuca ulaşamamıştım. ekim ayı adetimle beraber incir kürünü başladım .ilk kürü bitiridkten sonra 7 günlük arada adet olmayı bekliyordum fakat olmadım . adetim normalde regli tarihiminden 3. önce gelirdi. 2. incir kürüne başladım adet olmadan acaba bu mu geciktirmiş olabilir mi?
canım incirle beraber havuç yapmadıysan bi risk var, yumurta çok gelişiyor çatlamıyor ve kiste dönüşüyormuş böyle demiş bazıları sen test yap inşallah hamilesindir belkide neden pozitifi düşünmüyorsun canım

kızlar benimde başım ve kasıklarım ağrıyor,adteim gelicek galiba.
biçim geçmiş olsun canım .Adet olursam değerlerimi merak ediyorum 3.günü doktara gidicem.aslanpençesi kürü işe yaramışmı bakalım görücez.bazen çok karamsar oluyorum bebeği olan arkadaşlarımla aynı ortamlarda bulunmak istemez oldum.
tatlım aslanpencesi ile başka bir kürde uyguluyormusun.
123m nasılsın canımm

selam canım iyi sayılırım canım çünkü adet belirtilerim başladı o yüzden kafam karışık.sen nasılsın tatlım,nasıl gidiyor hamilelik ağrın sızın çok mu var.

canım incirle beraber havuç yapmadıysan bi risk var, yumurta çok gelişiyor çatlamıyor ve kiste dönüşüyormuş böyle demiş bazıları sen test yap inşallah hamilesindir belkide neden pozitifi düşünmüyorsun canım

selam canım iyi sayılırım canım çünkü adet belirtilerim başladı o yüzden kafam karışık.sen nasılsın tatlım,nasıl gidiyor hamilelik ağrın sızın çok mu var.

inş adetin gelmes canm kaç gün var ? agrım sızım cok fazla yok ara sıra oluo şimdilik rahat bi hamilelik geciriorum canım

tatlım eşime pc lazımmış ben çıkmak zorundayım artık yarın görüşürüz.öpüyorum senide cücüğünüde :KK1::KK1: canımmmm.:KK16:

inş adetin gelmes canm kaç gün var ? agrım sızım cok fazla yok ara sıra oluo şimdilik rahat bi hamilelik geciriorum canım

haftaya pazar canım bakalım artık kaldı 1 hafta .ne güzel tatlım inşallah hep böyle rahat hamilelik geçirirsin inşalllah.öptüm canım iyigeceler.

turuncss canım maşallah ateşine inşallah hep yüksek devam eder ve bebeişin gelir
bicimm canım hakikaten ateşin çıldırmış gibi sen ne ateşli hatunmuşsun öyle beni bile geçtin :KK1:
canım senin akıntı durumuna göre bugün yarın çatlıcak gibi duruyor hadi hayırlısı olsun
canım ya vallahi benim ateş anormal... bence de bu günlerde çatlar ben migreni de buna yoruyorum zaten...3 gündür baş ağrısı normal değil sanırım hormonlar harekete geçti çatlatmak için uğraşıyorlar :))

sağol canım senin emeklerin gözardı edilemez benim bu yolda devam etmemde..bu günü görmemde..Allahım inşallah, senin haberini de alırız
zaten sürekli susuyorum hiç susamayan ben elimde şişeyle dolaşır oldum demek suya gerçekten ihtiyacım varmış.
teşekkürler canım benim... her zaman destek olurum yeterki senin moralin hiç bozulmasın hep iyi ol... bak şimdi mucizen gerçekleşti ve o seninle :nazar:
inşallah benimki de yoldadır bu ay yola çıkar olmazsa da diğer ay nasip bu işler...
su içmen çok iyi zaten biliyor musun su içtikçe daha çok susarsın bu normaldir ve böbreklerini koruman için de en az 8 bardak gerekirse bardaklarını say bebeğin ve senin için çok önemli bu...

benim çevremde bu metformin ile hamile kalan çok..ben hatta bir ara sana kullan diye de ısrar etmiştim.

senin de yakın zaman da hamilelik haberini alacakmışız gibi geliyor.hayırlısı.benim 2 sene hamile kalmayan arkadaşım hatta 3.ayında hamile kalmıştı.

sağol canım ağzından bal damlıyor inşallah bana da yarar sana da hepimize.... :KK9: zaten biricik arkadaşımız var topicte o da bana hep iç derdi nihalite de belki sen onlarla yazışmamışsındır.... bir tanesi hamile diğer arkadaşım da metformin sayesinde düzenli yumurtlamsı oluyor...inciri de ara sıra tüketiyorum...:KK9:

Son düzenleme:

hayır canım sadece aslanpençesi ve metformin.iki ay yapılması gerekiyormuş bir dahaki ayda yapmayı düşünüyorum.hormon değerlerinin dengelenmesi için.

slmm güzell hatunlarrr:KK16::KK16::KK16:
birazdan düğünü gidicezz:KK24:.kuaföre gittim fön çektirmeye fönümü çeken çocuk(25yaşlarında) kaç yıllık evlisin dedi 3 dedim çocuk dedi yok dedim çalışıomsunki dedi yok dedimm eee nie olmuo ozmn dediii:KK37: bende ne bileyim ben yaradan nasip etmesse benim elimden ne gelir dedimmm:KK47:ben böyle olmuo diyenlerii hiç anlamıyrm dediiiii:KK47:içimden bi sen eksiksinn allah başına vermesinde anlama dedimmm:KK1:iyiki dünkü ruh halim yoktuuu sadece gülüyrm düşündükçee.millete dert olduu:KK1:maonyaayı anne yapma kampanyasıı paşlatırlar yakındaa diyorumm :KK1::KK1:
güldürdün beni vallahi canım.senin ne yaşadığını zaten yaşamayan anlayamazki boşver girme böyle diyaloglara düşünmüyoruz de.

bende aynı durumdayım.bugünki düğüne bile zorla gidiyrmm biri sorar bana acıyan gözle bakarlarr diee çok sinir oluyrmmm:KK25:

acıyan gözlere sinir oluyorum o gözleri üzerimde hissettikçe daha çok üzülüyorum.ben bebek düşünmeye başladıktan sonra etrafımdaki herkes hamile kaldı.bir gün oturup saydım tam 22 kişi olmuş.bunların içinde düşünenlerde kaldı hiç düşünmeyenlerde yani anlıycağın etrafım hamile doldu.bazıları doğurdu bazıları hala hamile inan kimseyle görüşmek istemiyorum artık.hiç bir yere gidesim yok.çünkü tam kendimi güçlü pozitif hissediyorum.olacak takma kafana diyorum.ama bu insanlarla beraber olunca,veya gördükçe ,duydukça, hele birde doktor sıranı beklerken ellerinde bebeklerinin ultrason resimlerini tutan hamilelere ne kadar özenrek bakıyruz değilmi.ama sen her seferinde boş gelip boş çıkıyorsun o kontrolden. içim acıyo ,aklıma geliyo benim olmuycaki olmuyo işte diye ağlıyorum.inan her ay 1 yada iki tane hamile haberi duymayada devam ediyorum.BİZİ BİRBİRİMİZDEN BAŞKA HİÇ KİMSE ANYAMAZ Kİ TATLIM:KK50:

canım bende atanıncaya kadar görmemiştim trabzonu benm de köken buralı ama trabzonda doğup büyümedim nasip işte :)

evet cnm ama çok merak ediyorum oraları akrabalar maçkada ev yaptırdılar bizimde yerlerimiz varmış orda isterseniz gelin yaptırın diyorlar eşimle bir kaç sene sonra istiyoruz aslında bakalım bir gidip görelim de :)

peki çıkan yazı neymiş eşin türkçeye çevirdimi tatlım.bence tam olarak yumurtlama gününü kestirememiş ortalama olarak almış ondan kesikli çizmiş olabilir sen bugünlerde ilişkiye dikkat et canım

tam bilmiyorum ama emin olamadğı için öyle oldu bence bir kaç kez yumurtlamış olabilirim bakalım görücez bu ay ateşim yine güzel gidiyor ama bilemiyorum

gyaman : inşallah hepimiz için hayırlısı olsun tatlım para boş 3 kuruş eksik fazla önemli değil önemli olan dediğin gibi ağrısız yapmaları valla canım ben pek bi ağrı hissetmedim adet sancısı gibi o an oldu geçti tabi sonrasında biraz kanamam oldu

benimde sadece basınç hissettim ve aradan bir kaç saat geçtikten sonra adet sancısı başladı ilaç alıp yattım uyudum

17. gününde yumurtladın demiştim sana hatırlarsan canım... sonradan ateş yükselmesi daha fazla ve stabil olunca ilkini silmiş ve bu yeni günü yumurtlama olarak kesin karar verip kabul etmiş... düz çizgi çekmemesi tamamen 17 ve 18 günlerinde akıntı işar. değil ondan...
öptüm canım.... gelecek gibi bebeğin tablona göre...

evet canım çünkü akıntım ozaman olmuştu yumurta akı gibi offf ya inşallah gelir bebişim ne güzel olur varya

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

canım o çıkan yazılarda yumurtlama gününden emin olamadığını ve yerinin değiştiği ile ilgili bilgiler var sanırım.. çok bire bir çevirmedim çünki.. sıkıntı yok korkma.. benimde akıntım çok 3 gündür.. akıntıları girince bi anda çizgiyi kesikli hale getirdi emin olamadı.. ateşin süper sabitlenmiş.. inşallah böle devam eder.. ve bu ay sana da bebeğini getirir..

inşallah canım yaa eşimde buna benzer şeyler söylemişti döngün değişmiş falan diye bir gelse o bebeğim zaten poposuna bir şaplak çok uğraştırdın beni diye :KK1::KK1:

canım yumurtan var mı yok mu diye hiç baktırmadın sen bu ay değil mi? inşallah habersizce gelir bebeğin.. :KK16:
ayy ben hep dua ederdim resmi bir işi olmasın diye.. çok şükür resmi yerde çalışırken de kotla gidiyordu işe, şimdi de hepten rahat artık.. arada sırada düğünde, iş görüşmesinde filan lazım oluyor o da kuru temizlemeciler sağolsun.. iş görüyorlar.. şimdi kendim ütüledim pantolonumu oldu.. korkuyorum çift ütü izi olacak diye.. azıcık dikkatli yapınca sıkıntı olmuyormuş.. ateşim sorma gün içinde 37.3lere kadar çıkıyor.. inşallah bebektendir bunlar..
teşekkür ediyorum canımcım.. şimdi artık çıkmam lazım.. gece belki gelirim yoksa yarın görüşürüz:KK16::KK16::KK54::KK54::KK54:

benimde eşim özel günlerde yada işle ilgili toplantılarında hemen kumaş pantolon giyiyor tabiki ben aslaa anlamam kumaş pantolon ütülemesinden o çizgiler beni sinir ediyor bende buldum yolunu bir terzi var yakınımda beş altı tane pantolonu elimde yıkıyorum siyah çünkü hepsi götürüyorum terziye bir güzel ütületiyorum oh :KK1::KK1: o ne ya ilk evlendiğimde strese giriyordum birde kızıyordu bu ne diye al sana şimdi veriyorum 7 - 8 milyon ütületiyorum onlamı uğraşıcam :KK1:

benimde eşim özel günlerde yada işle ilgili toplantılarında hemen kumaş pantolon giyiyor tabiki ben aslaa anlamam kumaş pantolon ütülemesinden o çizgiler beni sinir ediyor bende buldum yolunu bir terzi var yakınımda beş altı tane pantolonu elimde yıkıyorum siyah çünkü hepsi götürüyorum terziye bir güzel ütületiyorum oh :KK1::KK1: o ne ya ilk evlendiğimde strese giriyordum birde kızıyordu bu ne diye al sana şimdi veriyorum 7 - 8 milyon ütületiyorum onlamı uğraşıcam :KK1:

en güzelini yapıyorsun vallahi.dert yok sorun yok ütüleme yok.süpersin valla.

oo süper yöntem.. bende kuru temizlemeciye götürüyorum orda ütületiyorum.. evde makinede yıkıyorum. makinemim elde yıkama özelliği var. süper bişey.. tambur dönmüyor sağa sola yavaş yavaş salınım yapıyor.. bol suyun içinde sallanıyor sadece kıyafet.. çok rahatlık valla.. yeni evine beyaz eşya alacaksan bu özellikleri araştır derim..
bende ilk zamanlar çok stres oluyor kaynanaya götürüyordum ütülesin diye baktım sonraları ayıp olcak :KK9: şimdi hallediyorum ben..
bu arada ateşin süper gidiyor.. hadi bakalım inşallah güzel haber gelir senden de..

günaydın kızlar hepinize iyi haftalar diliyorum işte benim ateş tablom sonunda çizgiyi çekti ama kesik kesik çekti bu arada progestanım bu akşam bitiyorrr bakalım adetim ne zaman gelecek progestan sabah akşam 1tane içtim 5gün 200mg hadı hayırlısı

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com

canım inşallah iyi haberler getirirsin, getirmezsen de bu ay kontrollerini yaptır muhakkak.. eşin gidecek mi teste?

**şimdi gelelim bana.. akşam düğüne gittik, ordan da Atatürk Orman Çiftliğine gittik. oooohh kokoreç yedik bi güzel.. ama ben hayatımda ilk kez kokoreçten tiksindim,içim bulandı.. arkadaşlar hemen oooo bebek geliyo bebek demeye başladılar.. bi an öyle bozuldum ki, yok öyle bir şey diye tersledim elimde olmadan.. sanırım içten içe sıkıntım artıyor.. bu sabah ateşim bir tık düştü.. geçen ayda böyle olmuştu, adete son 3 gün kala birer kademe düşmüş sonra adetim gelmişti.. bakalım yarın ne olacak.. ateşimi ekliyim;

359ae6 Ovulation charts on FertilityFriend.com

hepinize mutlu bir hafta diliyorum.. güzel haberlerle dolu geçsin haftamız..

herkese mrb kızlar bende pko derdinden çok çektim ben evlendim ve hiç tedavi olmadan 3 aylık evliyken 2 aylık hamileymişim sonra bebegim oldu şuan 9 yaşında ben hani daha sonrada kolay olur düşüncesiyle korundum tam 7 yıl falan sonra 2. olsun istedik ama benim ailemde genel olarak pko hakim osnra dr gittim defalarca klomen iğne kullandım ama arka arkaya degil ara vererek bu böyle1,5 2 yıl sürdü her tedavim hüsranla sonuçlamdı ben daha sonra internetten araştırdım ve bitkisel kürler denedim kimden ne duyduysam mantıklı olanları denedim yine olmadı en sonunda dr bana ramazan ayını geçirelim sana gonal f tedavisini yapalım olmazsa tüp bebek dedi ama o dönemlerimi anlatamam yani o yüzden sizleri çok iyi anlıyorum ben ramazanı geçirmek için memlekete gittim ramazanda havalar çok sıcak ve bunaltıcıydı çok zor oruç tuttum daha sonra kardeşlerim sen hiç oruç yemedin hamilemisin falan dediler bende güldüm benim hep böyle 1 ay adet görüyorum 2 ay görmüyorum ama içleri rahat etsindiye test aldık yaptım ve sonuç inanılmazdı pozitif hemen dr gittim 7 haftalık hamile oldugumu söyledi şuan 19 haftalık hamileyim hiçbir zaman umudunuzu yitirmeyin bitkisel kürleri deneyin kaybedecek hiç birşeyiniz yok.............inanıyorum ki sizlerinde benim gibi hiç ummadık beklemedik bir anda hamile oldugunuzu öğrenirsiniz.......

arkadaşlar selam. aranıza yeni katıldım çok anlayamıyorum konuştuklarınızı ateş konusu nedir bana da yapabilirmiyiz?

bnde pko var 3 aydır glucophage kullanıyorum ben tam ne zaman denemeliyiz bilem,iyorum çünkü adet düzenliği oluyor pko dan dolayı.. adet görmeme tabi gecikmezse 3 gün var eğer gecikirse bu ne anlama geliyor yani her adet görmek yumurtlamak mı demek...akıntım var hareket edince kasığımda agrı oluyor ve göğüsüğm de hassaslaşmaya başladı bu normalde adet belirtisi ama keşke bebek olsa inş herkes için hayrılısı olur Rabbim hayırlı hamilelikler nasip etsin yardımlarınızı rica ediyorum arkadaşlar..

hoşgeldin canım.. benim de 2 ayım glukofen kullanalı . 3 . ayda normale giriyor adetler genelde senin durumun ne olacak merak ettim şimdi haber et olur mu . ? ateş tablosunu en iyi bicim anlar yardımcı olur sana ben bekar olduğum için bilmiyorum :KK43:

X