Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

o zaman canım sen 5 gün sonra kandan hcg baktır... zaten hamile değilsen 4-5 güne adet gelecektir... ama sen yine de 5 gün sonra hcg ni baktır da aynı şeyleri tekrar yaşama...

Sohbet ve bilgi için çok teşekkürler çıkman gerektiğini söylemiştin konuşmanın başında..Meskul etmiyim daha fazla seni.senin neyin var konuşmak isterim bunun için daha sonra yeniden uğrayacağım topiğe..tekrar teşekkürler..iyi sabahlar.

çok güzelmiş gerçekten... "sabırla koruk helva olur" diye bir söz var annem der hep bana sabırsız davrandığımda :))
bunun gibi bu yazıda ve tabi kendini sevdirebilmek, insanlardan selamı esirgememek bunlar gerçekten de üstün meziyetler...

doğru diyorsun tutacağı varsa aydabir kere ilişkiile de tutar canım çok haklısın... Aralıkta mı doğdun ne güzel... ama baya soğukta dünyaya gelmişsin ben yaz bebeğiyim...
aslında biliyor musun ben de bu rahim şekillerinden çok korkuyorum... sürekli yaşanan düşüklerden sonra rahim filmi çekilir genelde... biz hamile kalamıyoruz ki düşük olup olmayacağını bilebilelim...
ben rahim filmi çektirmedim... hem pahalı geldi hem de 2-3 ay deneyim olmazsa çektiririm diye düşünmüştüm hala da uzak bakıyorum...

senin bebeğin olacak canım olmaması için bir neden yok... tek neden stres olabilir ben sana deyim çünkü yumurtlaman oluyor senin...
:KK9:

canm bende ilk başta sıcak bakmıyodum rahim filmine ama şimdi keşke daha önce çekinseydim diyorum.yazın 3 ay dinlenme sürecim olmuştu ozaman çektirebilirdim mesela.neyse artk önüme bakmalıyım.ama düşünsene tüplerimde tıkanıklık varsa şimdiye kadar uyguladığım tedaviler boşa gitti.boşuna içtim o hormon haplarını.bence ilk başta yapılması gereken bişey rahim filmi

iyiyim canım bu gün daha iyiyim ama yine de dinlenmeye devam ediyorum çünkü sadece minoset içerek geçirdim bu sefer gribi başka ilaç almadım....
adetin neden gecikti acaba bu kadar.... geç mi yumurtlama oldu acaba canım bu da mümkün... bence adetini bekle... evet adet tam bittikten sonra yani 8. gününde falan rahim filmini çektirebilirsin....
ama dediğim gibi birçok doktor filmin çekildiği ay hamile kalınmasını önermiyor...

iyi olmana sevindim canm.bakalım benm dr.m ne diycek bu konuda.

Ayın 1inde kanamam bitti bittikten 3-4gün sonra pozitifi gördüm.Min.10 max.14gün geçti bugünle beraber 15 gün

canım yarın senin yumurtlamadan sonraki 14. günün canım iyi oldu söylediğin sen gebelik testini al bence ve pazartesi günü yap yalnız kaliteli birşey al hemen 1 dk da sonucu verenler var... 2 adet test al testte çıkmazsa eğer salı günü kandan baktırısın...

kızlar günaydın :) şu an çok mutluyum yatktan kalkar kalkmaz hemen size yazayım dedim geldim. bu hayıt tohumu gerçekden işe yarıyo bu ay hayıt içmeye başlamışdım günde 1 bardak içiyodum. geçen ay ayın 21.de reglim başladı bu aysa ayın 19da yanı tam 28. gün regli oldum hayarımda ilk kez bu kadar düzgün regli oluyorum. benım reglilerim 2 ayda 3 ayda bı olurdu. burayada yazmışdım lh degerim yüksek LH:20 BENIM. bKlım pAZARTESİ GİDİP KAN VEREYIM LH HAYITTAN SONRA KÇ olmuş yazarım buraya ssonucu....

tüm pcolu arkadaşlara öneriyorum hayıtı... diger güzel bı olaysa ben reglim başladıgında sancılanır acıle kaldırılırdım iğne vururlardı şimdi hiç bi agrım yok

ne güzel canm gününde adet olmak kadar güzel bişey yok.peki nasıl hazırlayıp içiyosun ve sadece hayıtmı içtin bununla birlikte hap kullandınmı?

Sohbet ve bilgi için çok teşekkürler çıkman gerektiğini söylemiştin konuşmanın başında..Meskul etmiyim daha fazla seni.senin neyin var konuşmak isterim bunun için daha sonra yeniden uğrayacağım topiğe..tekrar teşekkürler..iyi sabahlar.
rica ederim dediğim gibi testini al mutlaka senin test yapma zamanın çok yakın canım... yarın kesin 14. gün ve kandan çıkar ama yarın pazar artık pazartesi baktırırsın...

canm bende ilk başta sıcak bakmıyodum rahim filmine ama şimdi keşke daha önce çekinseydim diyorum.yazın 3 ay dinlenme sürecim olmuştu ozaman çektirebilirdim mesela.neyse artk önüme bakmalıyım.ama düşünsene tüplerimde tıkanıklık varsa şimdiye kadar uyguladığım tedaviler boşa gitti.boşuna içtim o hormon haplarını.bence ilk başta yapılması gereken bişey rahim filmi

iyi olmana sevindim canm.bakalım benm dr.m ne diycek bu konuda.

öyle tabi dekimbilir kaç kadında var bu tüplerde tıkanıklık ve bilmeden kimbilir kaç kişi hamile kalıyor... ben pek inanmıyorum böyle şeylere ama tabi 1 yıl daha bebeğim olmazsa elbette rahim filmi çektirmem gerekecek....
ama sen çektir tabi canım sende kendine göre doğru söylüyorsun... hakkımızda hayırlısı olsun...

canım yarın senin yumurtlamadan sonraki 14. günün canım iyi oldu söylediğin sen gebelik testini al bence ve pazartesi günü yap yalnız kaliteli birşey al hemen 1 dk da sonucu verenler var... 2 adet test al testte çıkmazsa eğer salı günü kandan baktırısın...

Dayanabilicekmiyim bilmiyorum ogüne kadar.Şimdi senden ovulasyonda hata olmadığını ve düşükten sonra düzensiz yumurtlamalar olabileceğini öğrenince yerimde duramıyorum.Geçen aydan kalan korkumda bunun üzerine ekleniyor tabiki. Aklıma gelmişken, topikte yazımı gören herkes LÜTFEN AMA LÜTFEN GÜNÜ GEÇİNCE TEST YAPSIN HATTA OVUSLASYON SONRASI RAHME TUTUNMA SÜRESİ GEÇTİKTEN SONRA KAN TESTİNDE BAKTIRSIN GEBELİĞE. BEN TEDAVİ OLDUM OLMADI DEMEYİN BEN TEDAVİYİ BIRAKTIKTAN 2 AY SONRA GEBE KALDIM. NASIL OLSA GEBELİK OLMAZ DİYE TEST YAPTIRMADIGIM GEC DAVRANDIGIMIN ACISINI CEKIYORUM. LÜTFEN DİKKAT EDİN.

kızlar günaydın :) şu an çok mutluyum yatktan kalkar kalkmaz hemen size yazayım dedim geldim. bu hayıt tohumu gerçekden işe yarıyo bu ay hayıt içmeye başlamışdım günde 1 bardak içiyodum. geçen ay ayın 21.de reglim başladı bu aysa ayın 19da yanı tam 28. gün regli oldum hayarımda ilk kez bu kadar düzgün regli oluyorum. benım reglilerim 2 ayda 3 ayda bı olurdu. burayada yazmışdım lh degerim yüksek LH:20 BENIM. bKlım pAZARTESİ GİDİP KAN VEREYIM LH HAYITTAN SONRA KÇ olmuş yazarım buraya ssonucu....

tüm pcolu arkadaşlara öneriyorum hayıtı... diger güzel bı olaysa ben reglim başladıgında sancılanır acıle kaldırılırdım iğne vururlardı şimdi hiç bi agrım yok

ooo çok güzelmaşallah canım ben de içiyorum hayıt tohumu ama siklusun 2. yarısında yani yumurtlamaya yakın zamanlarda içmeye başlıyorum.... inşallah Lhdüşer mutlaka bilgilendir çünkübende deLh Fsh ın 3 katı...

Son düzenleme:
yok canım sadece hayıt içdim yanında başka ne ilaç içdim nede bitkisel başka bişey sadece hayıt içdim ve reglim oldu :KK70: şu anda çok mutluyum :)))

hayıtı ben kolaylık olsun sonradan bardagın içinden ayıklamayım dıye şöyle hazırlıyorum bı tane çay süzgecinin içine 1.5 çay kaşıgı hayıt tohumunu atıyorum sonra süzgeçi içecegım bardagın üzerine koyup sıcak su dolduruyorum. doldurdugum suyu süzgece degecek şekilde yapıyorum böylelıkle tohumlar suya batıyo 2 3 dk demlenmesını beklıyorum sonra süzgeci çekıyorum suyunu içiyorum böyle

Dayanabilicekmiyim bilmiyorum ogüne kadar.Şimdi senden ovulasyonda hata olmadığını ve düşükten sonra düzensiz yumurtlamalar olabileceğini öğrenince yerimde duramıyorum.Geçen aydan kalan korkumda bunun üzerine ekleniyor tabiki. Aklıma gelmişken, topikte yazımı gören herkes LÜTFEN AMA LÜTFEN GÜNÜ GEÇİNCE TEST YAPSIN HATTA OVUSLASYON SONRASI RAHME TUTUNMA SÜRESİ GEÇTİKTEN SONRA KAN TESTİNDE BAKTIRSIN GEBELİĞE. BEN TEDAVİ OLDUM OLMADI DEMEYİN BEN TEDAVİYİ BIRAKTIKTAN 2 AY SONRA GEBE KALDIM. NASIL OLSA GEBELİK OLMAZ DİYE TEST YAPTIRMADIGIM GEC DAVRANDIGIMIN ACISINI CEKIYORUM. LÜTFEN DİKKAT EDİN.

çok doğru demişsin canımben de söylüyorum arkadaşlarıma.... doktor bana zaten dediki hastayım diye düşünme dedi... Adet tarihin geçtiği zaman mutlaka testini yap sonra hamiledeğilsen söktürücü içersin dedi...
canım pazartesi yaparsın testini inşallah iyi haberini alırız...
öpüyorumçıkıyorum ben görüşürüz...

kızlar,ben bugün anneme gidicem pazartesi dönerim.inşallah döndüğümde güzel haberler olur.

tuncss,sen bugün gelecektin canm heralde bu ay ben güzel haber veremedim inşallah sen verirsin canm.sanırım çarşamba belli olcak senn sonrada sırada 123m var.inşallah sizler güldürürsünüz yüzümüzü bu ay.

görüşmek üzere kızlar Allah'a emanet olun...:KK5:

çok doğru demişsin canımben de söylüyorum arkadaşlarıma.... doktor bana zaten dediki hastayım diye düşünme dedi... Adet tarihin geçtiği zaman mutlaka testini yap sonra hamiledeğilsen söktürücü içersin dedi...
canım pazartesi yaparsın testini inşallah iyi haberini alırız...
öpüyorumçıkıyorum ben görüşürüz...

Eşimi bekliyorum eve geldiğinde gidip baktırıcam.Düşükte olsa değer çıkar sanıyorum.Geçen ayki gibi bir riski göze alamam =) Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer demişler.Doğru söylemiişler hakikaten öyle :) Umarım iyi haber veririm.tşkr. bende öpüyorum görüşürz.

kızlar,ben bugün anneme gidicem pazartesi dönerim.inşallah döndüğümde güzel haberler olur.

tuncss,sen bugün gelecektin canm heralde bu ay ben güzel haber veremedim inşallah sen verirsin canm.sanırım çarşamba belli olcak senn sonrada sırada 123m var.inşallah sizler güldürürsünüz yüzümüzü bu ay.

canım üzülme sıkılma sakın .... :KK8: gülümse her zaman... gelecek bizim meleklerimiz biliyorum....
öpüyorumseni pzts görüşürüz:)

Eşimi bekliyorum eve geldiğinde gidip baktırıcam.Düşükte olsa değer çıkar sanıyorum.Geçen ayki gibi bir riski göze alamam =) Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer demişler.Doğru söylemiişler hakikaten öyle :) Umarım iyi haber veririm.tşkr. bende öpüyorum görüşürz.

tabi değerin 20 de çıkabilir 11 de bu gün baktırırsan30 da çıkabilir canım 1 gün bile çok şey değiştirir düşük de çıksa sakın üzülme ama 10 un üzeri çıkarsa hamilelik var demektir.... bilgilendirir misin beni de evde olacağım bu gün...hayırlı haberle gel inşallah :)

arkadaşlar bu alfa oh progesteron nedir bilen varmı? benımkı 1,57 çıkmışta?
bu arada herkese gunaydınn...

123m: canım benim hangimiz önce vercez peki mutlu haberlerimizi benim bugün 5. günüm ya senin ? :)

bicim :i nşallah tutmuştur canım herkez için hayırlısı olsun

bicim ve bngl 33 : canlar ben tedaviye ilk başladığımda dr tüplerin açıkmış gibi kabul edip tedaviye başlayalım kabul ediyomusun dedi sonra kapalı çıkarsa bana kızma dedi çünki kimyasal gebelik yaşamıştım üzerinden 1 yıl geçmeden çekemem dedi bekledik zaten dr açıktır muhtemelen pko dan olmuyo dedi bi kaç ay denedik bu arada 1 sene doldu geçti artık çekelim dedim ben tamam dedi oda çektik ve temiz çıktı bence tüplerde bi sorun yok canlar bizim pko dan olmuyo :KK43:

bende varım bende :))))

tatlım bak senin yaşadını bende 2010 temmuzda yaşadım hamişle kaldımı bile bilmedim sadece şiddetli kanamam oldu hiç öyle olmazdım dr gittik veeee düşük kimyasal gebelik olmuş dedi bhcg değerini takip ettik günden güne düştü tabiiiii benim de gözyaşlarım düştü :'''( ama yapcak bişi yoktu benim öncesinde kahverengi akıntılar böyle çamur gibi ilişki sonrası geldi bu ne dedik ama çocuktan hiç şüpelenmedik üstüne bidaha olmadı senin ümidin kırılmasın herkez bir değil ama dr dediki zaten sağlıklı olsaydı o kanamalar kahverengi yani olmazmış olsaymış bile problemli olurmuş yani sağlıklı bebek ne yaparsan yap zaten düşmez herşeyde bi hayır ardır dedim sabırlı bekliyorum...

Kızlar bakın ne güzel sizinle paylaşmak istedim

"Sen dua edersin ama kabul olmuyor sanırsın!.."Ekmek almak için bir fırına gidersin,beklerken fırıncı ile bir sohbet başlar.Ve fırıncının hoşuna gidersin,hoş sohbetsin ya...Fırıncı başkalarına istediğini verip acele ile gönderir.Bu arada sen istediğini alamadığın için sıkılmaya başlarsın.Ama bilemezsin ki,fırıncı daha yeni pişmiş en güzel ekmeği verecek.....

bize de en tatlı bebişleriiiiiiiiiiiiiiiiiiii :)))

evet canm biliyorum kanalları açık olanlara bile faydalı oluyo.3ay şansım yüksekse acaba tedavime ara vermesem mi?off çok kafam karışık.

canım ben hsg çektirdim ve ordaki kadın yani beni doktora hazırlayan kadın bu hsg çoğu kadına çok yararı var tüplerde tıkanıklık olmasada çoğu hamile kalıyor ilk üç ayda demişti bana kimse korun falan demedi orda zaten ben anastezi almadım olurda hamiş kalırsam bebeğe zarar vermesin diye ben senin yerinde olsam tedaviyi bırakmazdım en azından ilk ayı boş geçip sonraki 2 ay mutlaka tedavini sürdür ben bakırkoy radyotomda çektirdim çok memnun kaldım

doğru diyorsun tutacağı varsa aydabir kere ilişkiile de tutar canım çok haklısın... Aralıkta mı doğdun ne güzel... ama baya soğukta dünyaya gelmişsin ben yaz bebeğiyim...
aslında biliyor musun ben de bu rahim şekillerinden çok korkuyorum... sürekli yaşanan düşüklerden sonra rahim filmi çekilir genelde... biz hamile kalamıyoruz ki düşük olup olmayacağını bilebilelim...
ben rahim filmi çektirmedim... hem pahalı geldi hem de 2-3 ay deneyim olmazsa çektiririm diye düşünmüştüm hala da uzak bakıyorum...

senin bebeğin olacak canım olmaması için bir neden yok... tek neden stres olabilir ben sana deyim çünkü yumurtlaman oluyor senin...
:KK9:

evet canım aralıkta soğukta dünyaya geldim ama soğuk biri değilim :)))) canım rahim filmine neden uzaksın ben çok faydalı olduğnu düşünüyorum en azından insanın içi rahat oluyor tüplerinin tıkalı olup olmadığını öğreniyorsun ve 3 ila 6 ay şansın yüksek oluyor biraz pahalı evet ben 330 milyon vermiştim ama benim için değdi hem acı çekmedim çok profosyonel bir yer hem tüplerimin açık olduğnu öğrendim içim rahat 330 milyona değer
ya öyle şeyleri kafana takma düşük falan en azından hastalğıının ne olduğnu biliyorsun ve hamiş kalırsan önlemini alırsın düşünme öyle şeyler
inşallah olacak bebeğimiz Allah büyüktür sabrediyoruz işte hiç sevmezdim sabretmeyi ve bekletilmeyi şimdi onuda öğrendik malesefki

X