Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

hıımm anladım,canım.benim bir arkadaşımda senin gibi. bir sürü doktora gitti düzenli dediler bir şey yok Pko da değil ama işte böyle değişik durumlar da olabiliyor demekki.ozaman senin sadece yumurtlama olursa sorun yok.bence soğan suyu iyi gelebiir sana da.metformini 2000 mg demişsin doktormu yazdı.banda hep 850 mg yazıyorlar . neye göre buna karar veriyorlar bir bilgin varmı acaba?İnşallah en kısa zamanda alırsın güzel haberini

canım bana doktor falan vermedi iki ay doktora gittim zaten ben klomen kullandım o zaman doktorum yumurtan küçük demişti bende doktor bir arkadaşın tavsiyesi üzerine kullanmaya başladım zararı olmaz dedi glukofeni babam onu kullandığı için tercih ettim çünkü ilk onla denemiştim mide bulantısı yaparmı diye meraktan :) bana tavsiye eden doktor ilk önce 1000 mg başla dayanabilirsen 2000 mg çıkar demişti gerçi ona tedavi flan olmadım sadece telefonla konuştuk ama bende ne mide bulantısı nede başka birşey yaptı o yüzden bende sabah akşam içiyorum tek sıkıntım çok su içmemek bununla beraber çok su içmek lazımmış

bende senın dediğin gibi yaptım ama sabah akşam olarak yaptım o ay hamıle kalmıştım, birde gyaman ben suyu once ısıtorum sonra soğanı atıp kapağını kapat 5 dk kısık ateşte kaynamış suyun içinde pişir sonra camdan dışarı ya da balkonaya da yere koy ama sakın kapagını açma açarsan kokuyor sonra ılıdığında bardağıma koyup tek dikişte içiyorum bende ilk gebeliğimde içine 1 damla limon sıktım ama şimdi öğrendiğime göre hiçbirşey konulmaması gerekıyomuş bu arada bugun soğanda 3.gunum hayırlısı inşallah:)

bende öyle yaptım cnm ilk önce kaynattım sonra içine attım 5 dk ama sonra kapagını açtım soğuması için ama senin dediğin gibi yapmak daha iyi çok koku çıkmaz limona gerek yok çünkü ben böyle iğrenç şeyleri içmeye alıştım artık :KK1::KK1:

zaten kilo vermeye de başladım şükür :))
canım ateşin harika yükselmiş ilişki denk geldi mi peki düşük olduğu zamana eğerki denk geldiyse sanırım bu ay şansın yüksek... 2 kere yumurtlama olmuş bile olabilir...17.gün bence 2. yumurtlaman olmuş... tahmin bendeki ama tablona göre mümkün...
benimki de böyle... kesikli çizgi çekti emin değil site bile yumurtlamamdan :))
359aa8 Ovulation charts on FertilityFriend.com

ay inşallah canım ya bugün yine aynıydı ateşim linkini vereyim ilişki günlerim 6,8,9,10,13,15,17. günler
çok ateşe takılmamak lazım canım sen içini ferah tut hiç belli olmaz inşallah yumurtlaman olmuştur ve güzel haberini alırızzz :KK16:

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

Son düzenleme:
Bu akşam aldım 1 tane.Glukofen 1000 mg günde 2 tablet alıyorum.Belki dozu fazla geliyordur dedim doktorumu aradım sakın bırakma kullanmaya devam et ,Bulunduğun ilde de birkaç test yaptırman lazım dedi.Hastanenin saçma sapan bir uygulamasından dolayı test yaptırmadım bu ayki adetimin başlamasını bekliyorum.

Bu arada bana hiç pkon var diyen olmamıştı,bulunduğum ildeki doktor ultrason ile bakarken bana pko olduğu söylendi dedim,öyle diyince tekrar baktı ve az biraz pkon var dedi.Bu ne demek oluyor anlamadım.Göremiyorlar söyleyince az biraz var diyorlar.Off of...Sadece glukofen kullanıp hamile kalan oldumu aranızda.Hoş bu ilacı kilo almamam için verdiğini söyledi doktor ama zaten ideal kilodayım.

Kızlar çok korkuyorum,çocuğa hazır değilim diyip dururken şimdi çocuk istiyorum ve bu durum çıktı karşıma.

canım pko lu ilk öğrendiğimde bende çok kötü olmuştum. sonra öğrendim ki iki amcamın kızı da öyleymiş . bitanesi metormin kulllanarak hamile kaldı . diğeri de tedavi görüyor o daha metformine başlamadı ısrarla başlamasını önerdik pek dinlemedi bizi. sende gördüğüm kadarıyla metformine başlamışsın iyi de yapmışsın bende yeni başladım şimdiye kadar bekar old için doğum kontrol hapalrı kullanıyordum meğer zaman kaybıymış aldığın kilolar da cabası. zaten bu hastalık için kilo baş belası doktorlarda durmadan doğum kont veriyorlar sinir oluyorum . neyse en sonunda doktorumu buldum bazı testlerden sonra metformine başladım. daha ilk ayım yine adetm gecikti ama faydası old inanıyorum cünkü vucudumun bazı bölümlerinde sivilceler vardı onlar bu ay çıkmadı. aldığım duyumlara göre 3 aydan sonra adetler de düzene giriyormuş sabır edip bekliyorum canım . bu arada bende fazla kilolu değilim ama metformin(glukofen) kullanıyorum . ailende şeker hastası olan var mı merak ettim çünkü ailesinde şeker hastası olan bayanlarda bu durum daha çok görülüyor ? şimdiden geçmiş olsun canım inşallah sende bebeğine tez zamanda kavuşursun...

inş. canım ya benim bugün tam 18 günüm çatlama iğnesinden sonra normalde buğün hasta olmam lazım sabah sancıyla uyandım bu sabaha kadar hiç ağrım falan yoktu benim tutmadı sanırım bundan sonraki hedefim aşılama. senin adına çok sevindim ama sanki ben kendi hamilelelik haberini almış gibi oldum sabah okuyunca hayırlısıyla kucağına alırsın inş. bebeğini bizlerede dua et canım.

inşaallah canım amin.herkeze dua ediyorum canım benim .belki sende hamilesindir ağrın o yüzden olabilir canım test yapmadın mı hiçç

canım bana doktor falan vermedi iki ay doktora gittim zaten ben klomen kullandım o zaman doktorum yumurtan küçük demişti bende doktor bir arkadaşın tavsiyesi üzerine kullanmaya başladım zararı olmaz dedi glukofeni babam onu kullandığı için tercih ettim çünkü ilk onla denemiştim mide bulantısı yaparmı diye meraktan :) bana tavsiye eden doktor ilk önce 1000 mg başla dayanabilirsen 2000 mg çıkar demişti gerçi ona tedavi flan olmadım sadece telefonla konuştuk ama bende ne mide bulantısı nede başka birşey yaptı o yüzden bende sabah akşam içiyorum tek sıkıntım çok su içmemek bununla beraber çok su içmek lazımmış

gyaman haklıısn ilaç kullanıldığı zman bol su içmek gerekli. yoksa böbreklerimiz ve karaciğerleirmiz zarara uğruyor. ihmal etme canım. bende başlarda çok zorluk çekmiştim şimdi normal olarak kullanıyorum glukofen (metformin).ilk hafta bi tableti ikiye bölüp sabah akşam öle kullandım bir haftadan sonra normal düzende kullanmaya başladım ilacı şu an her şey normal bi yan etkisi yok . hatta bu ilaca başlayalı halsizliğim gitti. 3 kilo da verdim şimdi 54 kilodayım. yazından şunu merak ettim doktorum bana demiştiki pko genellikle ailelerinde şeker hastası olana bayanlarda görülüyor diye benm de babbam şeker hastası seninde ailende var mı ?

gyaman haklıısn ilaç kullanıldığı zman bol su içmek gerekli. yoksa böbreklerimiz ve karaciğerleirmiz zarara uğruyor. ihmal etme canım. bende başlarda çok zorluk çekmiştim şimdi normal olarak kullanıyorum glukofen (metformin).ilk hafta bi tableti ikiye bölüp sabah akşam öle kullandım bir haftadan sonra normal düzende kullanmaya başladım ilacı şu an her şey normal bi yan etkisi yok . hatta bu ilaca başlayalı halsizliğim gitti. 3 kilo da verdim şimdi 54 kilodayım. yazından şunu merak ettim doktorum bana demiştiki pko genellikle ailelerinde şeker hastası olana bayanlarda görülüyor diye benm de babbam şeker hastası seninde ailende var mı ?

evet çok haklısın ama ben çok sık tuvalete çıkan biriyim su içmediğim halde sık sık idrara çıkarım bir bardak su içsem iki kez tuvalete taşınıyorum o yüzden biraz su içmeyi ihmal ediyorum bıktım tuvalete taşınmaktan :KK1: ama ne olursa olsun en azından 1,5 ltr su içmem lazım neyse bende kilo kaybı hiç yapmadı nede mide bulantısı benim için zaten önemli olan kaliteli yumurta oluşturması ailemde şeker hastası annanem şeker hastasıydı birde babam

evet çok haklısın ama ben çok sık tuvalete çıkan biriyim su içmediğim halde sık sık idrara çıkarım bir bardak su içsem iki kez tuvalete taşınıyorum o yüzden biraz su içmeyi ihmal ediyorum bıktım tuvalete taşınmaktan :KK1: ama ne olursa olsun en azından 1,5 ltr su içmem lazım neyse bende kilo kaybı hiç yapmadı nede mide bulantısı benim için zaten önemli olan kaliteli yumurta oluşturması ailemde şeker hastası annanem şeker hastasıydı birde babam

ne kadar oldu başlayalı hapa benm ikinci ayım . iştahımı bile biraz kesti. birazda yediklerime dikkat ettim rejim falan yapmadım mesala hayatımdan pilav, muz, kek ve pastaları çıkarttım. onlardan dolayı insülin değerlerim bozulacak diye daha da yemiyorum . pko sana da genetik olarak geçmiş. ablam ve 1 kız kardeşim var onlarda yok bi bana denk geldi bu durum ne yapalım alışacağım artık. bekar old için adetlerim düzene girsin şuan başka bir şey istemiyorum çünkü saçlarım döküldü:KK43: yüzümde bazı yerlere lazer epilasyon yapıldı. yani bu hastalık bi bayanı en çirkin gösteren hastalık deseler yeridir:KK43: :KK43:

günaydın kızlar nasılsınız bakalım hepinize hayırlı cumalar işte benim ateş tablom

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com bugün biraz arttı bakalım hayırlıısı

bicim ateş tabloma yorum yapmışsın progestan içtiğin halde neden yükselmedı dıye ama ben dün başladım progestana sabah akaşm 1tane içiyorum bugun yükselişe geçti cvp için sagol canım

ne kadar oldu başlayalı hapa benm ikinci ayım . iştahımı bile biraz kesti. birazda yediklerime dikkat ettim rejim falan yapmadım mesala hayatımdan pilav, muz, kek ve pastaları çıkarttım. onlardan dolayı insülin değerlerim bozulacak diye daha da yemiyorum . pko sana da genetik olarak geçmiş. ablam ve 1 kız kardeşim var onlarda yok bi bana denk geldi bu durum ne yapalım alışacağım artık. bekar old için adetlerim düzene girsin şuan başka bir şey istemiyorum çünkü saçlarım döküldü:KK43: yüzümde bazı yerlere lazer epilasyon yapıldı. yani bu hastalık bi bayanı en çirkin gösteren hastalık deseler yeridir:KK43: :KK43:

canım bende iki ay kullandım bu ay ücüncü ayım doktor ne kadar pko yok desede hormonlarımda tsh biraz düşük çıktı kıllanma bende de var lazer tedavisi görüyorum yüzümde göbeğimde göğsümde hep var reglim düzensiz ama çok vahim değil saçlarım dökülüyor allahtan çok saçlarım varda belli olmuyor ani sinir stres gerginlik hep var benim mesela şekerimi ölçtüğümde hep düşük çıkıyor 70 falan ayrıntılı olarak aslında baktırmak lazım herşeye daha o aşamalara gelemedim bir başlıyım doktora tekrar hepsine baktırıcam

canım inşh hamilesindir değilsende sıkma canını bende senin gibi düşünüyorum bu ay 2. çatlatmam 4. günüm eğer olmazsa bi dahaki ay aşılama ondan sonraki ay da bitkisel kürleri yapcam sabırla bekleyelim inşh hayırlısı olur hepimiz için :)

benim ilk çatlama iğnemdi canım oda melesefki tutmadı az önce hasta olduğumu öğrendim moralim sıfır . eşimlede konuştum iğne tedavisiyle vakit kaybetmek istemiyorum aşılama yaptırmak istiyorum benim düşümcem bu tabi tecrübeli olanlarında fikrini almak lazım

slm kızlar bende aranıza yeni katıldım aslında hep sizleri takip ediyordum ama şimdi üye oldum bende 2 aydır adet olmuyorum ama adet oluyomuşum gibi belirtilerini yaşıyorum test yaptım çıkmadıda aslında 4 test yaptım 3de çıktı birinde çıkmadı ama kanda çıkmadı nasıl oluyor anlamadım

slm kızlar bende aranıza yeni katıldım aslında hep sizleri takip ediyordum ama şimdi üye oldum bende 2 aydır adet olmuyorum ama adet oluyomuşum gibi belirtilerini yaşıyorum test yaptım çıkmadıda aslında 4 test yaptım 3de çıktı birinde çıkmadı ama kanda çıkmadı nasıl oluyor anlamadım

slm canım hoşgeldin aramıza doktora gitmedinmi hiç bence doktora gitmelisin

kızlar kimse yokmu bileniniz varmı bende bebek istiyorum 8 aydır korunmuyoruz aklım çok karışık yardım edin lütfenn

benim ilk çatlama iğnemdi canım oda melesefki tutmadı az önce hasta olduğumu öğrendim moralim sıfır . eşimlede konuştum iğne tedavisiyle vakit kaybetmek istemiyorum aşılama yaptırmak istiyorum benim düşümcem bu tabi tecrübeli olanlarında fikrini almak lazım

canım benim moralini bozma aynı şeyi burda hepimiz yaşıyoruz bakkk hamile kalanlarımız var hiç üzülme bi kaç aya kalmaz bizde kalırız inşh canım ben bi defe daha çatlatma ile dene derim çünki dr bana ilk sefer tutmaya biliyo demişti ben 2. de yaptım bu tutmazsa aşılama yine de sen daha iyisini bilirsin ama ümidini kesme canım

tşk ederim canım gittim ama çıkmadı bugün tekrar gittim ultrasonda görünmedi kan testi istedi bekliyorum sonucu aslında bebek olmadığını biliyorum ama sorunum ne onu bilemiyorum :KK43:((

hoşgeldin canım bencede bi an önce dr a gitmelisin...sebebi neymiş ona göre ...

canım benim moralini bozma aynı şeyi burda hepimiz yaşıyoruz bakkk hamile kalanlarımız var hiç üzülme bi kaç aya kalmaz bizde kalırız inşh canım ben bi defe daha çatlatma ile dene derim çünki dr bana ilk sefer tutmaya biliyo demişti ben 2. de yaptım bu tutmazsa aşılama yine de sen daha iyisini bilirsin ama ümidini kesme canım

sgl canım tek teselliyi burda buluyorum zaten doktor olmazsa bidahaki adetinin 3. günü gel iğne tedavisine başlayalım demişti catlama iğnesini ikinciye yapalım diye bişe demedi.kafamda karışık aslında bu konuda

Allahım isteyen herkese nasip etsin beklenti içine giripte olmamak çok üzücü hayırlısı olur inş doktora gittim ama sadece yaptığı tek şey ultrası-ona koyup kan testi yapıp bebek yok demesi ilgilenmiyor özele gittim oda rahimde yara var demişti 6 ay önce sonra başka doktora gittim herşeyim yapıldı hormon testi herşey tertemiz sorunum yokmuş

X