Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım bence adet23. gününde ilaca başla ve sabah akşam 200 lük 5 gün iç çünkü sadece akşam 200 lük az gelebilir 5 gün için...
miğde bulantısı açısından diyorsan sen bilirsin... o zaman 21. gün başla ama 6-7 gün falan iç....

canım hayırlısı olsun bu defa olsun artık inşallah :))

ateş yükselmiş progestanı erken içiyorsun sanki 2 gün daha bekleyebilirdin 3 yumurta farklı zamanlarda çatlayabilir tabi ama olacağı varsa her türlü olur zaten ......bir de doktorun öyle uygun gördüyse ben bişey demem....
canım her şey çok yolunda gitsin 3 ü birden çatlamış olsun ve kaliteli hücreleri olsun inşallah :))
sen artık yapacağını yaptın bundan sonrasını düşünmeden sabırla bekleyerekl geçir canım... geçen ay ortasında nasıl ağladığını stres olduğunu hatırlatayım sana bu ay kesinlikle çok rahat ol tamam mı? sanki hiç tedavi görmemiş gibi rahat ol canım :))

Son düzenleme:

Allah şifa versin canım zor bi dönemler geçirmişsin benim eşimde bişe yok çok şükür inş. en kısa zamanda hedefine ulaşırsın canım Allah yardımcımız olsun dediğin gibi hep umutların tükendiği anda ne mucizeler duyuyoruz inş. Allah bizede nasip eder Allah ne verirse hayırlısını versin canım senin içinde dua ediyorum.

Merhaba Arkadaşlar ,

Bişiy sorucam acaba soğan kürü ile dogum kont. hapı bir arada kullanılabilir mi ?
Teşekkürler ...

güzerl dileklerin için çok sagol canım allah razı olsun sizlerde benim dualarımdasınız tekrar teşekkürlerr
iyiki sizler varsınız valla yoksa kafayı çokdan bozmustum :)

canım metformin içiyordun sen de mi?
ben de bu gün başladım içmeye belki tek başına adetlerimi düzenlemeye yeterli gelir diye düşündüm... tedavisiz beklerken bebeğim ummadığım zamanda gelir inşallah...
canım inşallah senin de bebeğin sürprizle gelecek

evet canım glucophage 1000mg sabah akşam düzenli içiyorum ilk kullandıgım ay 35 güne düştü adetim sonra 30güne düştü ne güzel 30günde oluyordum düzene girmişdi ama sonra bir ara bıraktım doktora sormadan tekrar etmiyeyim dedım doktorde devam et dedı ve devam ediyorum ama ilk zamanki gibi 30günde adet olamıyorum malesef 40-45günü buluyor adet olmam oda ilaçlarla oluyorum.bu ay eşimin kontrolu var tahlılını yaptırsın bende hemen gitcem doktora bajkalım sonuc nasıl cıkacak.sagol canım allah razı olsun senınde ilacın hayırlı olsun inş.bebişin gelirr bu ay sankı bu ay sende bişeyler olcakmıs gıbı geliyor bana bu ay olmasa bile yakın bi zamanda içimden geldi :)

[Merhaba ,

evet bebek düşünüyorum. 1,5 yıl dkh kullandım sonra pko (yumurta tembelliği) çıktı.
lh hormonunu düşürmek için verdi doktor dkh , kullanmak istemiyorum ama napıcam bilemedim.

QUOTE=zzara;21629723]bilmiyorum canım çocuk düşünüyomusun ben daha hiç denemedim soğan kürünü ama bu ay denicem belki onla tutar[/QUOTE]

kızlar herkese merhaba, PKO olup aynı zamanda prolaktini yüksek olan varmı aranızda ?yada bu konuda bilginiz.
ayrıca metformin kullanan arkadaşlar bebe aspirinide kullanıyormusunuz.
ben varım canım çok yüksekti eskiden ilaç kullanmıştım yıllar önce şimdilerde sınırda idi.bi hap aldım doperginn yarım tablet bir ay kullandım, sonra ölçtürdümmm gene sınırda bu sefer doktor beyin e marı dedi bende çekilmedi kadın doğumcuya gittim boşver emarı dedi dostinex verdi içinde 2 hap var 2 hafta onu kullandım bakalım artıkk adet günü gidip ölçtürecemm.

hadi bebişini görrrrrrr, ne güzel ayyy,maşşallah allah nazarlardan korusun canım.darısı başımıza.ne güzel aileni görmüşsünnn.ben gidemedim üstelik sormaaa gripte oldum öyle geçti bayram hastalıkla.

sıkma canını tatlımmm,hepimiz çok usandık allah emeklerimizi görüyor.ummadığımız zamanda gelecek bebeklerimiz inşallahhhh.

canım sende polikistik over görünümü yoktu zaten öyle biliyorum bence ondan akıntı yapmamıştır.bide rahimde iltihapta yoksa neden akıntı olsun ki.gerçi ben yaparken hiç akıntı olmadı bıraktım 4 gün geçti başladı akıntı öyle böyle değildi yani, belki sende de öyle olacak.

canım ne lahana kürü soğanın hemen ardına incir kürü demiş,i.saraçoğlu.hazır rahim temizlenmişken metforminede başladın zaten hemen ardına incir kürü yapki yumurta oluşsun.sende benim gibi yumurtlama sorunu yaşıyordun diye hatırlıyorum.ben klomenle incir kürü yaptım ilaç bittikten 4 gün sonra doktora gittim kocaman olmuş yumurtan demişti hatırladınmı sana anlatmıştım.bence incir yap.ben araştırdım sadece incir 1 hafta yapacan sonrada incir+havuç yapacanki çok büyümesin çatalasınn.

ateş çizelgem de çok acayip paylaşayım:
359aa8 Ovulation charts on FertilityFriend.com

20 dk ya geleceğim çıkıyorum netten şimdi
evet ya bence sende yumurta oluşmuş 7. günde..

hoşgeldin tatlımmm eveine.hadi bakalım 3 yumoş ne alemde.bugün bende gittim doktora çok büyümüşmüdür korkuyorum diye sana yazmıştım hatırlıyorsan evetki büyümüşş ama sınırı azıcık geçmiş bu sefer şükürr iğnemi vurdurdum.bugün ve cumartesi ilişki dedi doktor.ilginç olan küçük bi tanede sağda vardı.acaba iğneden dolayı o da çatlayacakmı yoksa sonradan mı gelişecekk bu konuda fikrin varmı.ilk defa 2 tane yumuoşum var.ben zaten yumurtamın çatlamak üzere olduğunu anlamıştım ateş tablosu ağrı ve tükürük testinden.
BİÇİMMMMMM 2 YUMOŞ olma sebebi metformin haaaa sende başlamasın .
.

tatlım takmayacaz tabi bak biribirimize destek oluyoruz hepp.ya bişey soracam eşimde sperm testi yaptı iyi çıktı ama diğer sayfalarda who testi yerine öbür testten adı ne bilmiyorum ondan yaptırın o daha iyi sonuç veriyor demiş.senin eşinin testide who testimi.

Merhaba Arkadaşlar ,

Bişiy sorucam acaba soğan kürü ile dogum kont. hapı bir arada kullanılabilir mi ?
Teşekkürler ...

bence tatlım yapma.ilaçla soğan bence mantıklı değil....

canım doktora kalsa progestanı hemen iğneden sonraki gün başlatıyor.. ben kafama göre ateşi bekliyorum iki aydır.. inşallah herşey iyi olur hepimiz için.. az önce doktordan geldim. arkadaşımı götürdük, sordum orda neden yumurta çatlamış mı diye bakmıyoruz dedim.. bu seni de beni strese sokar.. ne gerek var zaten çatlamışsa bebek olacak, çatlamamışsa da adetle gidecek.. sıkıntı yapma dedi.. benim önümden bir hastasını göndermiş, kadının 2 yumurtası varmış, zor zar elde etmişler hamile kaldı diye seviniyorlarmış ki tüplerdeymiş bebekler.. hem ikisi de tutmuş ama ikisi de dış gebelikmiş.. Allah korusun.. neler var neler.. hepimiz için hayırlısını diliyorum.. ben geçmişi hiç okumayacağım artık.. hızlıca bir göz atıp çıkacağım.. yoksa stres oluyorum.. minimum seviyede geleceğim siteye.. kendimi ev işine, puzzle yapmaya filan vericem yoksa yok zaman geçmiyor ve sabırsızlanıp strese giriyorum.. bu arada özellikle sağ kasığım ama zaman zaman sol kasığımda sancılar oluyor.. inşallah iyi sonuç alırım bu ay.. hatta inşallah ikiz olur

inş canım hayırlısıyla görurum inş.darısı sizeolsun hep dualarmdasnzz gecmş olsun bu arada canm

387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com
bu ateş tablom.bugün doktora gitmeden düşük ateşi görünce dünde akıntı gelmişti karnım çok ağrıyordu tükürük testlerinde eğrelti otu sabah kocamandı allah dedim büyüdü çatlamak üzere yumurta.ateşten anlaşılıyor demi düşünce çatlamak üzere oluyor değilmi
şükür ki sınırı biraz geçmiş çok geçmemişş geçen ay ki gibi kocaman olmamış.bide 2 yumoş var diğeri sağda ve kücücükkkk acaba o da çatlayacakmı yoksa sonradan büyüyüp çatlayacakmı.tuncss sende 3 yumoş vardı hepsi birdenmi çatladı.HAAA BİÇİMMMM 2 yumoşu metformine borçluyum serophene 2 defa aldım sadece 3 te değil buna rağmen 2 yumoş olmuşş şükür.ben 3 tane klomen aldığım ayda anca 1 tane oluşuyorduu.sende ihmal etme glukophaneyi yan etkisi çok ama katlanacaz artıkkk
KIZLAR tabloma yaptığım yorum doğrumuu,ateş düştü demekki yumurta çatlayacakkk.

ayy canım geldim, hoşbuldum :)))
3 yumoş bilmiyoruz bakalım.. ateşe göre çatladılar.. doktora ateş durumumu da söyledim.. ateşe göre çatlamıştır diyebiliriz dedi.. inşallah sonuç da güzel olur.. ohh iğneni olmuşsun süper :)) benim doktor iğne olduğum gün ilişki vermiyor.. ertesi gün ve onu takip eden 2 gün daha toplamda 3 gün.. sonra gün aşırı iki kez daha gün veriyor.. o kadar.. sonra serbest zaman iğne yumurtaları az daha geliştirip sonra çatlatıyor.. belki o küçük yumoşun da çatlamaya yakın büyüklükte 15-16mm gibi bişeyse hemen yetişip çatlayabilir de.. eğer çatlamazsa o küçük olanda sıkıntı olmaz.. eğer adet olursan, ki inşallah olmazsın da bebek hatta bebekler gelir; adetle atılırlar.. inşallah hayırlı sonuç alırsın canım.. bekleme dönemine giriyoruz.. senin beklediğin adet tarihin nedir?

Son düzenleme:

canım 28 kasım 18 gün var ama ben beklemede takmayacammmm unutacamm.ağrım olursa midem bulanırsa filannn hiçç düşünmeyecem dinlemeyecem kendimi yoksa kaptırıyorum kendimi.bu arada ateş tablona göre bencede çatladı senin yumoşlarr hadi bakalım inşallah hayırlı haberlerle .bak yazmışsın olsun istemiş kadın ama 2 side tüpte ve dış gebelik allahım koru yarrabbi.hayırlı ise gelsin inşallahh.olmazsada bırakacam ilaçları ben zaten

Son düzenleme:

canım az önce de yumoş için yazdım birşeyler. inşallah ikisi de çatlar da şansın artar..
benim yumoşların hepsi mi çatladı bilmiyoruz.. artık şansımıza.. metformin gerçekten mucize.. bende etkisini çok görüyorum..
bicim de iyi sonuçlar alacak..
ateşe göre düşüp sonra yükselir ve o yüksek seviyelerde seyrederse fertility çizgiyi çekiyor.. ama sen zaten çatlatma iğnesi de olmuşsun.. yumoş kesin çatlar rahat olmalısın.. progestan verdi mi peki doktorun?

hımm o zaman öyle yapayım ben canım incir yemeye devam kür şeklinde yapamam da yemeğe devam ederim....

anladım canım o zaman doktorun bilir tabi...
inşallah dediğin gibi ikizlerin olsun tüplerde gebelik evet çok görülen bişeymiş... Allah sağlıklı bebekler nasip etsin bizlere....

o zaman metformini ben de bırakmam... inşallah bende de tez zamanda işe yarasın canım...
o bahsettiğin test Lh testi de mi ovuluasyon testi yani de mi? mutlaka doğrudur eğer öyleyse ilişki olsun ve sakın kalkma en az 1 saat..... inşallah tutsun canım bebek haberleri alalım yine sevinelim...

yok canım vermedi progestan benim pcomu çok ileri derece görmedi sol tarafta pco görünümü var sağ temiz dedi.ondan vermedi herhalde.zaten o ilaç beni uyutuyor mide bulandırıyor sanki hamileymiş gibi belirti yapıyorr ya.

canım lh testi bana yaramadı almıştım hep çift çizgi çıkıyordu ben tükürük testi aldım 90 tl ye onda eğrelti ou görünüyorr.babystar markası netten bulmuştum.donna türkte var o daha ucuzmuş.hergün sabah akşam yapıyorum sınırsız kullanım yani.
bu arada incir kürü yapmam demişsin ama sırf incir yersen ve ya çok büyürse yumoşun bence incir+havuç kürü var çatlaması için bari akıntıyı gördüğün zaman onu yapki çatlasınn, çok büyüyüp kist olmasın.bide havuç incir karıştığı için tatlı bişey olmuyorr..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…