Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

yine bayramdaaa her gittimiz evde neden bebeğiniz olmuoo artık olsun bitaneee şu doktora gitt şunu yaappppp:KK14:bıktım artıkkk sankiii ben bilmiyrm benim kadar kim isteye bilirki

slm canım bebe aspirinini yeni duydum bende doktor tavsiyesiylemi kullanıyosun kendinmi başladın?bende kullansam mı bi zararı olurmu ?

İyiyim canım benim çok saolasın seninde bayramın mübarek olsun istanbuldayım ailemle bayram işte kapı kapı dolaştık :KK1:

bende annemle gezdim valla gitmediğim yer kalmadı:) 4gün tatılden sonra döndük işe çalısıyoz işte :) sen gez canım bol bol stres atarsın :)

yine bayramdaaa her gittimiz evde neden bebeğiniz olmuoo artık olsun bitaneee şu doktora gitt şunu yaappppp:KK14:bıktım artıkkk sankiii ben bilmiyrm benim kadar kim isteye bilirki

aynı şeyleri duymakdan bende bıktım herkes olsun bitane ne kadar cok ara verdınız sizden sonra evlkenlerin oldu hadı artık sizind olsun demelerinden bıktım artık olmuyorda diyemıyorum acır gözle bakmasınlar diyee ama takmıyorum artık içimden sabır ver allahım diyorum sabırr moralımı bozmuyorum dua edıyorum sende dua et canım rahatlatıyor gerçekden

slm kızlarrrrrrrrrrrrrrrr amma kaynatmışsınız okumaya calıscam hepsini bakalım :KK16: ne war ne yk nası gectı bayramınız ben evimdeyim :KK43: kısa sürelinede olsa annemleri görmek çoookkk güseldi ptesi doktora gidicem bebişimi görmeyeeee :emir_bebek::nazar:
canım inşallah pazartesi bebeğini görür öyle gelirsin
herkese günaydın arkadaşlar, bayram boyunca burada değildim hepinizin geçmiş bayramını kutlarım...
az önce test yaotım maalesef bu ayda hamıle değilmişim işyerimdeyim nerdeyse ağlayacağım dayanamıyorum artık...
etrafımdaki insanlar tüp bebek yap diyo ama ben bır kere hamıle kalmıştım neden diyorum bu ay cok ümitliydim offf neden böyle oluyor tamam şükür edeiyorum Allah beterinden korusun ama bilemiyorum artık ne yapıcam 1 ay daha beklicem geçen ay 7 tane test yaptım bu ay yapmıcam dedim dayanamıyorum her ay aynı şey :KK43:
sakın sıkılma bende ve pek çok arkadaşımız her regl gecikmesinde aynı sıkıntıları yaşıyoruz canım.... olacak bizim de olacak...
teşekkürler canım sagol.sen hiç kür falan yapıyomusun
soğan kürü yapıyorum canım bu bitince de lahana kürüne geçeceğim...

günaydın arkdaşlar nasılsınız bakalım nasıl gidyro geçmiş bayramınız kutlu olsun geçmişi okuyamadım çok sayfa yazmıssınız maşşallah değişiklik varmı hamıle kalan falan nasıl giidyor hayat anlatın bakalım :)

ateş tablomda böyle arkadaşlar

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com
ateşinde güzel düşme olmuş şu günlerde inşallah yumurtlaman olur canım....

selam canım bende günde bir kere içiyorum soğan ilk başta bayağı bir soğutup içiyodum o zaman çok dokundu sonra biraz sıcak içtim çok değil tabiki ama o zaman dokunmadı yada midem alıştı bilmiyorum bana öyle akıntı falan yapmadı sadece yumurtalıklarımda ara ara sancı girdi soğandan sanırım ateş tablomda herzamanki gibi

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

canım soğan kürü benim de aynen önceleri miğdeme dokundu zaten onu ılık içmek gerekli sıcağa yakın ılık ve aç karnına içersen en faydalı öyleymiş.... mutlaka faydası oluyordur diye düşünüyorum...
ateşinde çok fazla oynama var bu ay soğan küründe bende de öyle oldu.... erken yumurtlamadan şüpheleniyorum ama çok da umutlanmak istemiyorum... senin de ateş oynamış... ben daha 9. günümdeyim ama benim de ateş anormal not etmedim 2 gündür... annemlerdeyim eve gidince yapacağım çizelgeyi size de gönderirim...

Son düzenleme:
aynı şeyleri duymakdan bende bıktım herkes olsun bitane ne kadar cok ara verdınız sizden sonra evlkenlerin oldu hadı artık sizind olsun demelerinden bıktım artık olmuyorda diyemıyorum acır gözle bakmasınlar diyee ama takmıyorum artık içimden sabır ver allahım diyorum sabırr moralımı bozmuyorum dua edıyorum sende dua et canım rahatlatıyor gerçekden

cok ıyı bılıorum o pskolojiyi millete neyse biz cocuk dogrunca sankı mutlu olcaklar yahu sizene var yada yok yapıolar yada yapmıolar kime neeeee bundan hiç karsıdakının gözüyle bakmıolar bilmedikleri her işe burnunu sokuolar yaaa sinir oluorum öle insanlara bitane olsun da sonra olmasada olurmuss sanane be kardesım rabbım ne zaman uygun görrse o zaman oluo işteee senın demenle olcak iş değil yaa alla allaaa :KK47:

canım inşallah pazartesi bebeğini görür öyle gelirsin

inş canım görürüm umarım bebişimi :KK6: Ara ara mide bulantım oluo ama cok fzla deil inş olmaz annemin hiç olmamıs dio size hamıleyken ne mıdem bulandı ne baska bişey inş annem gibi güzel gecer benım hamılelıgımde sen ne yaptın nası gidio sogan kurune baslamıssın sanrım kacıncı gundesın canım ? Bi değişiklik hissediomusun

inş canım görürüm umarım bebişimi :KK6: Ara ara mide bulantım oluo ama cok fzla deil inş olmaz annemin hiç olmamıs dio size hamıleyken ne mıdem bulandı ne baska bişey inş annem gibi güzel gecer benım hamılelıgımde sen ne yaptın nası gidio sogan kurune baslamıssın sanrım kacıncı gundesın canım ? Bi değişiklik hissediomusun

canım 10. haftaya kadar bulantı çok normalmiş olursa da artık nane limon idare edersin....bol su içmeyi ihmal etme...
ben soğan kürünü 7 gün yaptım 7 gün daha yapacağım.... sonra da lahana kürüne başlayacağım... iyiyim canım ya inşallah bende de mucizesini yaratır :))

aynen canım katılıyorum sana kimse tedavi gördüğümü bilmiyo eşimden başka herkes her gördüğü yerde bebek diyo bende dua ediyorum hepimiz için inş. en kısa zamanda olur hayırlısıyla

cok ıyı bılıorum o pskolojiyi millete neyse biz cocuk dogrunca sankı mutlu olcaklar yahu sizene var yada yok yapıolar yada yapmıolar kime neeeee bundan hiç karsıdakının gözüyle bakmıolar bilmedikleri her işe burnunu sokuolar yaaa sinir oluorum öle insanlara bitane olsun da sonra olmasada olurmuss sanane be kardesım rabbım ne zaman uygun görrse o zaman oluo işteee senın demenle olcak iş değil yaa alla allaaa :KK47:

aynen canım katılıyorum sana kimse tedavi gördüğümü bilmiyo eşimden başka herkes her gördüğü yerde bebek diyo bende dua ediyorum hepimiz için inş. en kısa zamanda olur hayırlısıyla

çok haklısınız kızlar biz napcaz peki takmıyacaz bir kulağımızdan gircek öbür kulağımızdan çıkacak :):KK9:

nasılsın canım nasıl gidiyorrr ateşim suan iyi gibi ama hiçbir belirti yok bende yumurtlamayla ilgili akıntım falanda yok sadece çok az sağ kasıgımda agrı var o kadar başkada bişey yok.bugün adetimin 17,günü p.tesi 21,günüm p.tesi akşam progestan içmeye başlasam 200mg 5gün içsem 25,günümde ilaç bitiyor 3günde bekleyince adet oluyorum 28,günümde adet olmus olursum benım düşüncem bu bide sana sorayım dedım nasıl olur sadece 21,günü akşamları 200mg içsem 5gün

herkese günaydın arkadaşlar, bayram boyunca burada değildim hepinizin geçmiş bayramını kutlarım...
az önce test yaotım maalesef bu ayda hamıle değilmişim işyerimdeyim nerdeyse ağlayacağım dayanamıyorum artık...
etrafımdaki insanlar tüp bebek yap diyo ama ben bır kere hamıle kalmıştım neden diyorum bu ay cok ümitliydim offf neden böyle oluyor tamam şükür edeiyorum Allah beterinden korusun ama bilemiyorum artık ne yapıcam 1 ay daha beklicem geçen ay 7 tane test yaptım bu ay yapmıcam dedim dayanamıyorum her ay aynı şey :KK43:

Canım bu durumlardan o kadar geçtim ki aynı senin durumundaydım ben de..Ağlayacak gibi oluyordum ama son zamanlarda artık takmamaya başlamıştım çünkü olacağı varsa olacaktı, olmayacaksa da kendimi parçalasam da olmayacaktı..Benim oldu ve inşallah isteyen herkesin ve senin de olur..Yani çok takma, benim halimi görseydin bu ay yok hamile deilim kesin adet olcam diyordum..Neredeyse umudumu yitirmiştim yani..Ama oldu işte..Umutsuzluğa kapılma ve moralini bozma canım...

Son düzenleme:
inşallah canm dua et bizlere sen ne kadarlık hamilesin ve hangi tedavi süreçlerinden sonra hamile kaldın?evliliğimin 2.yılı artk herkes zamann geldiğini düşünüyor çünkü herşeyin zamanını çok iyi biliyolar maşallah.çok yakınlarımda söylüyo iyi niyetle söylüyolar biliyorum ama onlara bile anlatamıyosun durumu çünkü insanlara güvenilmiyo ne kadar yakında olsalar insanı zayıf noktandan vurmayı seviyolar.benm annem bile bilmiyo söylesem didikleyip durcak olmıcakmı diye düşünüp stres olcak bu beni iyce strese sokcak.o yüzden annemlerede çok gitmiyorum bu sene.neyse inşallah bizde o sorulardan kurtuluruz bigün.
canm sen negüzel kilo vermişsin.bende glucophage kullanıyorum kilo vermene nasıl yardımcı oldu.benm şeker isteğimi çokta azaltmadı ya..

Canım merhabalar...Canım ben sadece bir kere klomen tedavisi gördüm, bir de zayıfladıktan sonra adetim duzene girdikten sonra ilaçsız yumurtalık takibi yaptırmıştım o zaman da olmadı..Bir de geçen sene soğan kürü yapmıştım..Ama hiçbirinde olmadı ve ben kendiliğimden hiç beklemediğim bir anda hamile kaldım..Ben yakınlarıma söylemiştim Allaha şükür etrafımda zayıf noktamdan vuracak insanlar yoktu çünkü...Ama uzak akrabalara ya da eşe dosta ben istemiyorum diyordum.Annen konusunda haklısın en çok o üzülür sana ve o stres oldukça sen daha çok stres olursun..Glucophage 850 mg-günde 2 kere kullandım..Şöyle de bir şey var ki glucophage benim hiç yemek isteğimi azaltmadı, bağırsakları çalıştırdığı için içiyordum sadece..İştahımı kesmediği için benim tek zayıflama nedenim o değildi, çok fedakarlık ettim yemeklerden falan, acaip bi diyete girmişmiştim artık bebiş için, kilomu ya verecektim ya da verecektim başka yolu yoktu yani...O yüzden glucophagenin bağırsak çalıştırma dışında hiç bir etkisi olmadı bende zayıflamak adına..Bu arada hepinize bol bol dua ediyorum..Ben 7. haftamdayım canım...Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah..

Son düzenleme:
kızlar selam.. ben evime geldim dün akşam..
çalışmalar son gaz devam.. yumoşum da çatladı sanırsam.. ateş tabloma göre öyle gibi geliyor.. daha çizgiyi çekmedi ama bir iki güne çeker çizgiyi.. ekleyim sizde yorumlayın.. ateş yükseldiği için progestanıma da başladım bugün.. sabah1 akşam 2 tane içeceğim..

359ae6 Ovulation charts on FertilityFriend.com

şimdi çıkmam gerekli, bir arkadaşımı benim doktora götüreceğim.. belki yumoşuma da bakar doktor müsait olursa.. :))
öpüyorum hepinizi, kendinize iyi bakın.. :KK54:

slm canım bebe aspirinini yeni duydum bende doktor tavsiyesiylemi kullanıyosun kendinmi başladın?bende kullansam mı bi zararı olurmu ?
doktorr vermişti bana cnm.send edoktoruna danışsana.ama şimdiki gittiğim doktorum vermediii şimdimkullanmıyrm ben

:KK14::KK14::KK14:

Kızlar merhaba;
bir pko'lu olarak ilk aşılamamı bu ayın 3.ünde yaptırdım. Bekliyorum şu anda.Daha fazla normal yolla olacağını beklemektense herekete geçmemin zamanı gelmişti, dr.umun ilk aşılama yapmalıyız demesiyle tedavi için kolları sıvadım. Olmazsa bir kez daha aşılama dener sonrada tüp bebeğe geçerim. Umarım meleğim bizi daha fazla bekletmez....

Kızlar merhaba;
bir pko'lu olarak ilk aşılamamı bu ayın 3.ünde yaptırdım. Bekliyorum şu anda.Daha fazla normal yolla olacağını beklemektense herekete geçmemin zamanı gelmişti, dr.umun ilk aşılama yapmalıyız demesiyle tedavi için kolları sıvadım. Olmazsa bir kez daha aşılama dener sonrada tüp bebeğe geçerim. Umarım meleğim bizi daha fazla bekletmez....

hadı hayırlıısı olsun canım inş.güzel haberlerini alırız canım dualrımız senınle 1hafta sonramı bellı olacak sonuc

ahh ahh keşke dediğini yapabilsem ama ben çok takıntılıyım sen kaç yıllık evlisin ?

valla bende çok takıntılıyım ama anladımkı takmakla olmuyorrr ben 3,5yıllık evlıyım 2yıldır ugrasıyorum olmuyorr eşimde sorun cıktı varıkosel amelıyta oldu degerleri düzeliyor çok şükür onu tak bunu tak kafayı yiyecektim sonradan oturdum düşündüm kendı sorunum yetmıyormus gibi eşimlede çok ugrastım ileçlerını içsin kontrollerıne gitsin diye ama artık takmıyorum hiçbirşeyi kendımı yıpratmanın bir anlama olmadığını geçde olsa anladım ne mucizeler var görüyoruz olacaksa oyle yada boyle olacak rabbım ne zaman ol derse o zaman olcak.ben tedavı olamadım hiç 2kez yumurta takıbı yaptırdım biri klomenle ama yumurtalam olmadı tam iğnelere geçecektik eşimde sorun çıkınca kaldı tedavın başlamadan bitti yanı şimdi bu ay kontrolu var eger degerleri dahada iyiyse takıbe başlamayı düşünüyorum takiple olmazsa doktorlarımın dediği gibi aşılama düşünüyoruz hayırlısı diyorum ve dua ediyorum bol bol hepimiz için isteyen herkse için

Tatlım, insanlar çok acımasız... Ben bu yaşımdan sonra anladım bunu... Bu yüzden ya sen de acımasız olmayı başaracaksın, ki bu, içinde olmayan insanlar için çok zor ! Ya da acımasız olan herkesle iletişimi keseceksin ! Bunun başka yolu yok... Tatile gittik, şu oldu, bu oldu diyerek bayram ziyaretlerini bile keseceksin. Ya acımasızlığa acımasızlıkla karşılık vererek izin vermeyeceksin seni acıtmalarına, yada direkt iletişimi keserek... Zor da olsa bu böyle...

Allah herkesin kalbine göre versin, acımasız olanlar daha bu dünyada görecek cezasını, sonuna kadar inanıyorum, sen de inan.

X